Re: Maršálek

Dobré místo, kde se ptát, pokud chcete rekonstruovat 1. polovinu 14. století.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Maršálek

Příspěvek od Maršálek » čtv čer 18, 2009 8:28 am

Nový klobouk, pošitý pavími pery (inspirace viz. Kodex Manesse). Součástí klobouku je čelenka zdobená stříbřenými a zlacenými bezanty, uprostřed s korunovaným písmenem "A" (amor), které teprve dozlatím. Čelenka je látková s hedvábnou taknicí a ke klobouku je uchycená tuctem ozdobných špendlíků (a to jsem si myslel, že jsou jenom pro dámy :wink: ). Její úlohou je dozdobit a především zakrýt našitá pera :wink:

Fotky jsou zatím mizerné, ale pro dotaz stačí :wink: Takže otázka: ještě pošít obvod perlami, nebo už nechat být?
Přílohy
IMG_0002.JPG
IMG_0002.JPG (277.1 KiB) Zobrazeno 16302 x
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Vladan z Řepice
Příspěvky: 137
Registrován: pát srp 01, 2008 12:24 pm
Bydliště: Strakonice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Maršálek

Příspěvek od Vladan z Řepice » pon čer 22, 2009 6:46 am

Perly rozhodně ano! :)

Jinak moc pěkné :)

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Maršálek

Příspěvek od Ronšperk » pon čer 22, 2009 11:30 am

To si snad děláš srandu, ne?
Jak chceš! Já jsem si nezačal. Mohli jsme být přátelé, ale to ty né. Ty raději provedeš něco tak ostudného a ještě to nosíš na hlavě. Ale já mám svědomí čisté, já si nezačal. :lol: :lol: :lol:

Nechtělo by to ta pírka krapet učesat. Nějakým jemným dětským kartáčem (určitě ho doma máte :wink: ).
Jinak pěkné. Opravdu reprezentativní pokrývka hlavy pro tvou osobu.
Honor Supra Witam!

Uživatelský avatar
Markéta z Rosic
Příspěvky: 226
Registrován: ned led 04, 2009 9:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Maršálek

Příspěvek od Markéta z Rosic » pon čer 22, 2009 12:53 pm

Klobouk vypadá fakt úžasně. Kam přesně ty perly chceš našít a jak? Do nějakého vzoru, nebo jen do linky?
Markéta z Rosic paní na Doubravici
Sestra pana Hechta z Rosic, manželka pana Ješka z Doubravice ;-)

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Maršálek

Příspěvek od Maršálek » pon čer 22, 2009 1:07 pm

Ronšperk: je to paví peří, pokaždé ho načechrá sebeslabší vánek :wink: a k tomu kamarádství, já jsem si nezačal a jestli ano, tak ta hra už pěkných pár let běží, mon ami :lol:

Markéta z Rosic: já právě nevím, jestli ty perly našívat v lince, nebo do nějakých vzorů. ono to totiž v celkovém kontextu nevypadá špatně ani takhle... tak nevím :roll:

...sbírání lesních jahod...u betonového sloupu :lol:
Přílohy
IMG_0031.JPG
IMG_0031.JPG (360.45 KiB) Zobrazeno 16261 x
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Maršálek

Příspěvek od Ronšperk » pon čer 22, 2009 1:23 pm

:lol:

Mě se to takhle líbí. Ta pera tomu dávají grády až až a myslím že další zdobný prvek by zbytečně odváděl zrak a rozbíjel ústřední zdobný motiv. To bych spíše ty perly uplatnil na jiný klobouk. Přeci nebudeš mít jen jeden :wink: . Tam bych zvolil zdobení čistě perličkami a perlami, skládanými do vzorů.
Honor Supra Witam!

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Maršálek

Příspěvek od Maršálek » pon čer 22, 2009 1:30 pm

Ronšperk píše::lol:

Mě se to takhle líbí. Ta pera tomu dávají grády až až a myslím že další zdobný prvek by zbytečně odváděl zrak a rozbíjel ústřední zdobný motiv. To bych spíše ty perly uplatnil na jiný klobouk. Přeci nebudeš mít jen jeden :wink: . Tam bych zvolil zdobení čistě perličkami a perlami, skládanými do vzorů.
Však už jsem začal šít kužel, viz. http://www.tempora-nostra.de/Manesse.php?id=203&tfl=4 - postava maršálka s mečem zcela vpravo. Přiznávám, že je to pro mně osobně hodně nezvyklý klobouk v tom smyslu, že stále ještě neumím překousnout některé módní prvky naší doby. Zatím ho mám v plsti a začal jsem ho potahovat, jenom nepůjdu do kožešinové krempy, připadám si s ní jako Kumán :wink: Ale taková frajeřina jako paví chapeaux to nebude :lol:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Markéta z Rosic
Příspěvky: 226
Registrován: ned led 04, 2009 9:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Maršálek

Příspěvek od Markéta z Rosic » pon čer 22, 2009 7:25 pm

Souhlasím s panem Dobrohostem, mně se to taky líbí tak jak to je.
Markéta z Rosic paní na Doubravici
Sestra pana Hechta z Rosic, manželka pana Ješka z Doubravice ;-)

Uživatelský avatar
Vladan z Řepice
Příspěvky: 137
Registrován: pát srp 01, 2008 12:24 pm
Bydliště: Strakonice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Maršálek

Příspěvek od Vladan z Řepice » pon čer 22, 2009 7:34 pm

Maršálku prosímtě kde bereš klobouky (myslím ty plstěné základy na potahování)?

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Maršálek

Příspěvek od Maršálek » úte čer 23, 2009 5:35 am

je to jenom plsť v síle cca 2-4 mm (zdroj Řempo, nebo Amát :wink: ) - střih je jednoduchý, je to půlkruh o poloměru 30cm (na mou malou hlavu, normálně myslící člověk s průměrným mozkem by měl mít dle mého poloměr asi 35-40 cm) :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Maršálek

Příspěvek od Maršálek » pon srp 24, 2009 3:46 pm

na minulém turnaji jste mně sprudili, že nepoznáte můj stan, když není označený, tak jsem to snad napravil :wink:

teď ještě vyměnit stan za nový...
Přílohy
IMG_0061.JPG
IMG_0061.JPG (174.18 KiB) Zobrazeno 17110 x
IMG_0055.JPG
IMG_0055.JPG (45.27 KiB) Zobrazeno 17110 x
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Vladan z Řepice
Příspěvky: 137
Registrován: pát srp 01, 2008 12:24 pm
Bydliště: Strakonice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Maršálek

Příspěvek od Vladan z Řepice » pon srp 24, 2009 5:39 pm

Grrrr :x asi si po vzoru Andrého vezmu sebou nůžky na manikůru!

Je to moc pěkný :wink:

Uživatelský avatar
Markéta z Rosic
Příspěvky: 226
Registrován: ned led 04, 2009 9:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Maršálek

Příspěvek od Markéta z Rosic » úte srp 25, 2009 7:39 am

Vladan z Řepice píše:Grrrr :x asi si po vzoru Andrého vezmu sebou nůžky na manikůru!
Vladane navrhuju použít krejčovský nůžky, s manikurníma by nám to trvalo moc dlouho a mohli by nás chytit..... :lol:
Markéta z Rosic paní na Doubravici
Sestra pana Hechta z Rosic, manželka pana Ješka z Doubravice ;-)

Uživatelský avatar
Jitka z Dobeve
Příspěvky: 174
Registrován: pát zář 19, 2008 1:26 pm
Bydliště: Strakonice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Maršálek

Příspěvek od Jitka z Dobeve » úte srp 25, 2009 9:14 am

Já bych vzala rovnou Andrého, on v tom má určitě praxi :lol:

Maršálku, kde sháníš tu zlatou a stříbrnou barvu? To je ve spreji nebo pracuješ se štětečkem?

Uživatelský avatar
Vladan z Řepice
Příspěvky: 137
Registrován: pát srp 01, 2008 12:24 pm
Bydliště: Strakonice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Maršálek

Příspěvek od Vladan z Řepice » úte srp 25, 2009 10:08 am

Markéta z Rosic píše:
Vladan z Řepice píše:Grrrr :x asi si po vzoru Andrého vezmu sebou nůžky na manikůru!
Vladane navrhuju použít krejčovský nůžky, s manikurníma by nám to trvalo moc dlouho a mohli by nás chytit..... :lol:
Manikůrníma nůžkama by to tu korouhev zase víc bolelo :twisted:

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti