Armin

Dobré místo, kde se ptát, pokud chcete rekonstruovat 1. polovinu 14. století.
Uživatelský avatar
richardrg
Příspěvky: 360
Registrován: ned srp 24, 2008 5:44 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Armin

Příspěvek od richardrg » čtv pro 02, 2010 6:54 am

To je kouzelné, protože RAMlice je u nás samice od králíka, že by je připouštěli? :lol:
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním. "
Thales z Milétu

Jiří z Holohlav
Příspěvky: 226
Registrován: pát zář 19, 2008 6:02 pm
Bydliště: Rumburk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Armin

Příspěvek od Jiří z Holohlav » čtv pro 02, 2010 4:27 pm

To určitě nebude ono ,králík má mnohem větší frekvenci :mrgreen:
Gott mit uns!

Armin
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Armin

Příspěvek od Armin » stř pro 15, 2010 1:12 pm

Měl bych menší prosbu.

Má někdo z přítomných praktickou zkušenost s konstrukcí kroužkových nohavic? Zatím vím pouze o Vrcovovi, se kterým jsem už některé aspekty konzultoval, ale rád bych načerpal ještě nějaké další informace, než se definitivně pustím do výroby svého modelu na příští sezonu...

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Armin

Příspěvek od Maršálek » stř pro 15, 2010 4:21 pm

Měl jsme postupně 2 modely a nosil jsem je mnoho let, ale prodal jsem je spolu se zavíraným kompletem. Plánuji je znovu zařadit do výzbroje, ale už nýtované.

Měl jsem je v délce po koleno, s napleteným nártem a koženým chodidlem, našité na prošívané látkové nohavici. Uvazoval jsem je na koženou vestu, nošenou na spodní tunice a pod spodní prošívanicí. Stehna jsem chránil další silnou prošívanou vrstvou, uvazovanou zvlášť na stejnou vestu. Koleno mi chránila jednoduchá kónická nákolenka. Kroužkové nohavice byly přiléhavé, šněrované vzadu koženou tkanicí. Přes kotník jsem je, nejenom pro pevnější fixaci, stahoval ostruhami.

Původně jsem zkoušel různé druhy uchycení kroužkových nohavic, např. uvázáním k bruchám, k samostatnému pásu, nošenému pod spalnieřem, systémem vojenských popruhů, ke spodní prošívanici (spalnieři), ale všechny jsem postupně zavrhl a cca od roku 2 000 jsem je nosil uvázané ke kožené vestě, což se mi jako jediné řešení osvědčilo. Uvázání k samostatné vestě doložené nemám, ale řeší to jak váhu nohavic, tak i volný pohyb těla (rotace, předklánění, atd.), kde se jinak trhaly tkanice při fixaci na prošívanici. na druhou stranu, vybavuji si jediné vyobrazení oblékání kroužkových nohavic (které je stále dokola přejímáno dál a překreslováno) – tam jsou uvazované k bruchám a myslím, že iluminátorovi chyběla vlastní praktická zkušenost a tak to prostě pojal jako u civilní módy. Móda 2.pol. 14. st. pak civilní vestu na uvazování nohavic kvůli krátkým kabátcům zná a možná že tohle řešení odpovídá praktické potřebě kroužkových nohavic…
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Posadowski
Příspěvky: 316
Registrován: pon črc 28, 2008 6:35 am
Bydliště: Bohuslavice n. Met.
Kontaktovat uživatele:

Re: Armin

Příspěvek od Posadowski » stř pro 15, 2010 4:27 pm

Maršálek píše:...Móda 2.pol. 14. st. pak civilní vestu na uvazování nohavic kvůli krátkým kabátcům zná a…
Promiň, ale v současné době si už myslím, že je to spíš nesprávná interpretace Norrisova. Nemám o tom jediný doklad, takže ke zbrojím to má logiku a asi se to dá použít, ovšem v civilní módě bych na to spíš nesázel...

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Armin

Příspěvek od Maršálek » stř pro 15, 2010 4:38 pm

tedy chybka :oops:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Posadowski
Příspěvky: 316
Registrován: pon črc 28, 2008 6:35 am
Bydliště: Bohuslavice n. Met.
Kontaktovat uživatele:

Re: Armin

Příspěvek od Posadowski » stř pro 15, 2010 6:04 pm

Maršálek píše:tedy chybka :oops:
No to ne, spíš vývoj poznatků, však víš že zrovna tohle mám teď doma rozhrabané. Já si to až do nedávna taky myslel, podle Norrise

Uživatelský avatar
Komoří
Příspěvky: 176
Registrován: ned srp 03, 2008 2:02 pm
Bydliště: Hoděšovice 155, Býšť 533 22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Armin

Příspěvek od Komoří » čtv pro 16, 2010 7:29 pm

Také mám zkušenost s pletením kroužkových nohavic a co se nošení týká, opravdu ze všech způsobů je nejlepší ono uvazování k vestě umístěné pod spodní prošívkou. Opasek padá na kyčle a táhne, vyvazování na bruchy si vlastně ani nedokážu představit. Pokud se chčeš volně pohybovat, doporučuju vestu a prošívanou nosnou nohavici šněrovat, nebo připínat řemením, na dvou místech, aby se netočila na stehně. Popletení už potom je ta lehčí část.
Vae Victis!

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti