Ondřej řečený "Chmaták" - feudální lehkooděnec

Dobré místo, kde se ptát, pokud chcete rekonstruovat 1. polovinu 14. století.
Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ondřej řečený "Chmaták" - feudální lehkooděnec

Příspěvek od Ronšperk » čtv kvě 06, 2010 9:29 am

Pokud vezmem v úvahu etnologii. V kronice rodu Wudy je zmínka o výrobě látek. Prakticky všechno si doma vyráběli sami ale barvit si tkaninu nechávali. Je to tedy zmínka daleko mladší, ale stále před technickou revolucí. Jedná se o Šumavu 18.-19.stol a ne zrovna chudáky.
Honor Supra Witam!

Vitamín
Příspěvky: 20
Registrován: stř zář 16, 2009 8:23 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ondřej řečený "Chmaták" - feudální lehkooděnec

Příspěvek od Vitamín » čtv kvě 06, 2010 4:57 pm

Barvám nerozumím,umím jenom několik odstínů hnědý a žlutý a používám je na bruchy.Technologie je 100% living!

Chmaták je povedená postavička,jenom tu sekeru přenech radši Qebriakovy,je pro "Ondřeje taková moc nóbl,a pořiď si nějakou hrubší.

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondřej řečený "Chmaták" - feudální lehkooděnec

Příspěvek od Maršálek » pát kvě 07, 2010 7:07 am

ještě bych přidal malý měšeček na krk (lidé hrozně kradou) a slepici za opasek (doporučuji ji pověsit za tlapičky, aby jí hlavička odpočívala směrem dolů, ve stavu, kdy se nosí na opasku už většinou stejně jenom spí a nesnáší :lol: "von mi ukrad slepici a zamordoval ji, pacholek jeden" - "ale né, pane, to vona se jenom ztratila a omdlela vyčerpáním, tak ji nesu domů...":lol: )
ACTA, NON VERBA

Andre
Příspěvky: 135
Registrován: pát srp 01, 2008 9:14 am
Bydliště: Cajzl z Prahe
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondřej řečený "Chmaták" - feudální lehkooděnec

Příspěvek od Andre » pát kvě 07, 2010 2:04 pm

Maršálek píše:ještě bych přidal mlý měšeček na krk (lidé hrozně kradou) a slepici za opasek (doporučuji ji pověsit za tlapičky, aby jí hlavička odpočívala směrem dolů, ve stavu, kdy se nosí na opasku už většinou stejně jenom spí a nesnáší :lol: "von mi ukrad slepici a zamordoval ji, pacholek jeden" - "ale né, pane, to vona se jenom ztratila a omdlela vyčrpáním, tak ji nesu domů...":lol: )
Dík za tiop, lepice je skvělej nápad!

Ad Vitamín - máš pravdu. o něco tě ve spánku oberu.... o něco méně Quebriacovského.
Andre je buh! Modleme se k Andremu...

Vitamín
Příspěvky: 20
Registrován: stř zář 16, 2009 8:23 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ondřej řečený "Chmaták" - feudální lehkooděnec

Příspěvek od Vitamín » pon kvě 10, 2010 11:55 am

Máš to dobře vymyšleno-já něco v potu tváře vydřu ve službě u Quebriacka,a Ondřej chmaták mi to potom šlohne. :shock: Perpetum mobile.

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ondřej řečený "Chmaták" - feudální lehkooděnec

Příspěvek od Ronšperk » pon kvě 10, 2010 2:14 pm

Perpetum mobile funguje nepřetržitě bez invence síly, tohle je spíše taková recyklace díky tvé dřině. :lol:
Honor Supra Witam!

Vitamín
Příspěvky: 20
Registrován: stř zář 16, 2009 8:23 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ondřej řečený "Chmaták" - feudální lehkooděnec

Příspěvek od Vitamín » stř bře 14, 2012 8:48 pm

Potřeboval bych poradit s jedním problémem - mám kápi z hrubé nebarvené a ne zrovna nejkvalitněji utkané čisté vlny, která je o poznání měkší (i když zároveň dost silná), než sukno. Když nosím přes rameno plátěné žebradlo, tak se mi po několika krocích kápě stáčí cípem dopředu a vzniká mi takový jakoby bryndák (viz první fotka)... ne, že by to "Chmatákovi" nějak vadilo, ale kdybyste mi někdo poradil fintu, jak tomu zabránit, byl bych vám moc vděčný.
Zašij si do cípu nějakej šutr,vlivem gravitace bude držet v zadu a nebude mít snahu se přetáčet.Jenom kdybys náhodou šel tancovat,tak to pak radši kápi sundej.

Uživatelský avatar
Jan z Dobrušky
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 07, 2008 3:14 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondřej řečený "Chmaták" - feudální lehkooděnec

Příspěvek od Jan z Dobrušky » stř bře 21, 2012 5:48 pm

A nestačilo by jen prostě ten popruh žebradla strčit pod okraj kápě? :D

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti