Vzant z Lomnice

Dobré místo, kde se ptát, pokud chcete rekonstruovat 1. polovinu 14. století.
Uživatelský avatar
Komoří
Příspěvky: 176
Registrován: ned srp 03, 2008 2:02 pm
Bydliště: Hoděšovice 155, Býšť 533 22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vzant z Lomnice

Příspěvek od Komoří » čtv črc 15, 2010 8:01 pm

Já tím samozřejmě myslel i onu generaci maminek a babiček, copak ony už se mezi sličné paní nepočítají? Copak se takovým již holdy neskládají?

Jinak děkuji pěkně za nabídku, jistě ji rád využiji.
Vae Victis!

Uživatelský avatar
Komoří
Příspěvky: 176
Registrován: ned srp 03, 2008 2:02 pm
Bydliště: Hoděšovice 155, Býšť 533 22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vzant z Lomnice

Příspěvek od Komoří » čtv črc 15, 2010 9:45 pm

Další obrázky, podařilo se mi z části dokončit další kousek výbavy, která mi bude moci zabírat místo ve stanu, ve vouzíku a na garáži. Prostě trocha dřeva navíc. Postel ze smrkového dřeva, mořeno červeným vodovým mořidlem, stav před dozdobením.
Přílohy
Postel (1).jpg
prostě postel ... že?
Postel (1).jpg (217.86 KiB) Zobrazeno 12467 x
Postel (2).jpg
pohled na spoje
Postel (2).jpg (234.66 KiB) Zobrazeno 12467 x
Postel (3).jpg
postel je již zabydlena dcerkou Annou
Postel (3).jpg (253.83 KiB) Zobrazeno 12467 x
Vae Victis!

Andre
Příspěvky: 135
Registrován: pát srp 01, 2008 9:14 am
Bydliště: Cajzl z Prahe
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzant z Lomnice

Příspěvek od Andre » pát črc 16, 2010 9:01 am

Probůh ta už je velká!!!! Naposledy jsem tvou cérečku viděl jako takovej hadrovej balík z kterýho trčel nos a teď tohle...
Pročež gratuluji, je to fešanda.
Andre je buh! Modleme se k Andremu...

Uživatelský avatar
Markéta z Rosic
Příspěvky: 226
Registrován: ned led 04, 2009 9:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzant z Lomnice

Příspěvek od Markéta z Rosic » pát črc 16, 2010 8:39 pm

Pohrobek píše:
Markéta z Rosic píše:Jj taky mi tam chybí nějaké zdobení ;-)
Myslím že můj Pán chtěl od Vás slyšet asi něco jiného... :lol:
No to bude asi tím že co se týče oděvů (zbroji a zbraním nerozmím ;-) ) mi tam chybí hlavně to zdobení, zbytek se mi zdá dobrej :-)
Markéta z Rosic paní na Doubravici
Sestra pana Hechta z Rosic, manželka pana Ješka z Doubravice ;-)

bratr Bohuslav
Příspěvky: 72
Registrován: pon srp 17, 2009 10:38 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vzant z Lomnice

Příspěvek od bratr Bohuslav » sob črc 17, 2010 10:58 am

Není třeba vše hned vyšívat a zdobit. Ale ten oděv by se tehdá odlišoval kvalitou použitého textilního materiálu, popřípadě barvou jakou by byl nabarven, nebo kožešinou kterou by byl podšit atd. Nemyslím si, že by každý šlechtic měl mít hned vše olemované a ozdobené výšivkami.

Oděv si mi líbí, pěkně se povedly ty upnuté rukávy, jen bych asi nekombinoval košili s kapucí, tu bych spíš udělal zvlášť.
Akurát ty knoflíky se mi moc nelíbí, spíš bych udělal malé kuláté textilní, ty byly hodně módní.
Poukud bys dělal novou kapuci, tak pro šlechtice by byla vhodná ta kapuce kratší, co tak akurát pokrývá ramena, alespoň pro začátek 14. století.

Uživatelský avatar
Komoří
Příspěvky: 176
Registrován: ned srp 03, 2008 2:02 pm
Bydliště: Hoděšovice 155, Býšť 533 22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vzant z Lomnice

Příspěvek od Komoří » sob srp 14, 2010 10:37 pm

Tak jak jsem psal v dětském bazárku, puistil jsem se donějakých drobností pro dcerku (tu co mi zbydlela postel).
Přílohy
Aninka v modrých šatech.JPG
Aninka v šatičkách z modrého lnu, mě se líbí vypasované rkávy,narozdíl od ní :-)
Aninka v modrých šatech.JPG (139.93 KiB) Zobrazeno 12380 x
Aninka v modrých šatech (2).JPG
Trochu jiná póza, prostě se ráda fotí, a sluší jí to.
Aninka v modrých šatech (2).JPG (245.64 KiB) Zobrazeno 12380 x
Aninka v sametu (1).JPG
Teplejší sametové šaty, podšité šedým lnem. Střih volnější, bez vložených klínů, rukávy také volnější.
Aninka v sametu (1).JPG (198.9 KiB) Zobrazeno 12380 x
Vae Victis!

Uživatelský avatar
Markéta z Rosic
Příspěvky: 226
Registrován: ned led 04, 2009 9:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzant z Lomnice

Příspěvek od Markéta z Rosic » ned srp 15, 2010 9:51 am

Krása :-) Je to zkrátka malá princeznička :-) Taky se chystám něco tvořit pro malou, tak pak můžem udělat modní přehlídku ;-)
Markéta z Rosic paní na Doubravici
Sestra pana Hechta z Rosic, manželka pana Ješka z Doubravice ;-)

Uživatelský avatar
Komoří
Příspěvky: 176
Registrován: ned srp 03, 2008 2:02 pm
Bydliště: Hoděšovice 155, Býšť 533 22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vzant z Lomnice

Příspěvek od Komoří » ned srp 15, 2010 3:19 pm

To by mohlo být docela zajímavé, přeci jen holky se rády předvádějí, že. Jen ji musím přesvědčit, že si ty šaty má vzít ještě jednou na sebe. |Ale když uvidí kolem sebe dost dalších dovně oblečených, bude to lehčí, než doma mezi "normálníma" lidma. :lol:
Vae Victis!

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzant z Lomnice

Příspěvek od Maršálek » pon srp 16, 2010 7:44 am

Nejsou ty fialové sametové krátké?

Dcerku máš pěknou, tebe bude časem živit její modeling, že? Je vidět, že už to má našlápnuté :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Markéta z Rosic
Příspěvky: 226
Registrován: ned led 04, 2009 9:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzant z Lomnice

Příspěvek od Markéta z Rosic » pon srp 16, 2010 8:54 am

No ta moje se zatím moc nepředvádí, obvykle je zatím dost těžký přesvědčit ji že jí musím něco oblíknout, nebo převlíknout ;-)
Takže se budou spíš předvádět rodičové :lol:
Markéta z Rosic paní na Doubravici
Sestra pana Hechta z Rosic, manželka pana Ješka z Doubravice ;-)

Uživatelský avatar
Komoří
Příspěvky: 176
Registrován: ned srp 03, 2008 2:02 pm
Bydliště: Hoděšovice 155, Býšť 533 22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vzant z Lomnice

Příspěvek od Komoří » pon srp 16, 2010 8:43 pm

Ano, ty vínové sametové jsou opravdu klrátké, asi 10 cm nad zem. Ale tentokrát opravdu schválně, jsou zamýšleny jako večerná teplejší, kdy počítám s rosou a hlavně, aby si je nepošlapala. Přeci jen je to ještě mrňka a nerad bych, aby se mi někde přišlápla a zmizema ve tmě.
Ale prodloužení je samozřejmě možné a plánované. ( ono mimochodem, delší ani být nemohli, neboť onen kousek sametu prostě nebyl větší, no :( )
Vae Victis!

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vzant z Lomnice

Příspěvek od Ronšperk » úte srp 17, 2010 12:09 pm

Ty modré mi přijdou dost úzké. Jednak netvoří módní draperii a jednak ti z nich rychle vyroste :)
Honor Supra Witam!

Uživatelský avatar
Komoří
Příspěvky: 176
Registrován: ned srp 03, 2008 2:02 pm
Bydliště: Hoděšovice 155, Býšť 533 22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vzant z Lomnice

Příspěvek od Komoří » sob dub 09, 2011 7:49 pm

Zdravím vespolek,
podařilo se mi dokončit postel pro Amáta. Měla by to být postel pro ne zrovna urozeného člověka, leč přeci jen hodného něčeho lepšího, než ležení na prosté zemi. Na fotkách je vidět asi všechno, ale je to dřevěný rám, kdy bočnice jsou zároveň nožičkami, s dřevěným roštem uvnitř, spoje na klínky.

? v případě nějakého zájmu bych asi byl schopen se přemluvit a vyrobyt ještě nějaký ten kousek ? :lol: :lol: :lol:
Přílohy
Milošova postel net.jpg
Pohled na postel
Milošova postel net.jpg (202.44 KiB) Zobrazeno 11897 x
Milošova postel (2) net.jpg
Pohled z boku na postel
Milošova postel (2) net.jpg (228.32 KiB) Zobrazeno 11897 x
Milošova postel (3) net.jpg
Uložení roštu v posteli
Milošova postel (3) net.jpg (223.4 KiB) Zobrazeno 11897 x
Vae Victis!

Uživatelský avatar
Komoří
Příspěvky: 176
Registrován: ned srp 03, 2008 2:02 pm
Bydliště: Hoděšovice 155, Býšť 533 22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Vzant z Lomnice

Příspěvek od Komoří » úte kvě 24, 2011 8:05 am

Tak sem ještě přidám něco málo, a to trochu jako reakci na Maršálkův stezk po malovaných přilbách.
Klobouk je z plechu 1,5 mm, v současné době ještě opaten tříbodovým řemením z červené barvené kůže s litou sponou.
A zrovna na Libušíně se ukázal jako velice praktická věc, krempa ne jen bránila, ale hlavně stínila. :lol:
Přílohy
Plechový klobouk.jpg
Plechový klobouk.jpg (194.4 KiB) Zobrazeno 11750 x
Plechový klobouk (1).jpg
Plechový klobouk (1).jpg (214.57 KiB) Zobrazeno 11750 x
Plechový klobouk (2).jpg
Plechový klobouk (2).jpg (198.92 KiB) Zobrazeno 11750 x
Vae Victis!

Pepan
Příspěvky: 60
Registrován: pon led 26, 2009 6:39 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzant z Lomnice

Příspěvek od Pepan » úte kvě 24, 2011 4:32 pm

Pěkná, kdes našel ten motorkářskej znak? Je to nějakej konkrétní gang? Chtěl bych něco podobného na ten sporťák co plánuju až mi bude padesát :D

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti