Alan of Castleturn

Dobré místo, kde se ptát, pokud chcete rekonstruovat 1. polovinu 14. století.
Hawkwind
Příspěvky: 76
Registrován: pon kvě 02, 2011 8:46 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Alan of Castleturn

Příspěvek od Hawkwind » pon srp 29, 2011 5:38 pm

Studentský kumpán Martina z Bílé. Upřimně, Martin si s ním trochu neví rady a status tohoto zběha z Oxfordu není úplně jasný. Oficiálně syn vesnického duchovního, utrpěl vzdělání již v raném věku. Následně poslán z domova i když se neví proč. Zachránil Martinovi v krčmě život, když utloukl stoličkou lumpa s cinknutýma kostkama (a velkým nožem). I proto mezi nimi vládne duch rovnostářství - nejednou se ožrali samohonkou kterou Martin vyráběl ve svém alchymistickém alembiku, nejednou se z nouze podělili o děvku, kryli si záda na záletech, nebo obrali při kostkách kavku. Vzpomínky na tyto studentské eskapády často přivádí pana z Bílé do rozpaků.

Obrázek
Obrázek


J.

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Alan of Castleturn

Příspěvek od Maršálek » úte srp 30, 2011 8:07 am

Že já nestudoval v Oxfordu :lol: Za mně dobré :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Alan of Castleturn

Příspěvek od Spakona » úte srp 30, 2011 8:40 am

buď rád - ještě by o tobě vyprávěl košilaté historky, a to by byl teprvá vítr do plachetek odmítnutých panen......... :D Muhehehehehe

a Hawku - máš to strašně hnusný a kéž by ti to pes poscal, kůň poplival a kráva požvejkala :D
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Uživatelský avatar
Markéta z Rosic
Příspěvky: 226
Registrován: ned led 04, 2009 9:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Alan of Castleturn

Příspěvek od Markéta z Rosic » úte srp 30, 2011 8:55 am

Jj je to hnusně sladěné a vychytané do posledního detailu.
Markéta z Rosic paní na Doubravici
Sestra pana Hechta z Rosic, manželka pana Ješka z Doubravice ;-)

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Alan of Castleturn

Příspěvek od Kain » úte srp 30, 2011 10:11 am

Nic z toho není pravda! :evil:
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Alan of Castleturn

Příspěvek od Maršálek » úte srp 30, 2011 11:07 am

Kain píše:Nic z toho není pravda! :evil:
ano, to je hezké potvrzení výše uvedeného :lol:
ACTA, NON VERBA

Hawkwind
Příspěvky: 76
Registrován: pon kvě 02, 2011 8:46 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Alan of Castleturn

Příspěvek od Hawkwind » úte srp 30, 2011 11:16 am

Musím toho spoustu vylepšit, například silnější vlněné nohavice, protože mám jen punčochu po koleno a delší gatě a taky gardecorps nebo něco, kdy se udělá zima.
Mám nový stan, ale ještě nestíhám tu konstrukci na něj, postel, křesla truhly - ještě že jsem si koupil litinovou hoblovku . :)
Bollock knife mám jen rukojet´, německý lovecký nůž mám jen čepel a uříznuté střenky apod. Tak je toho ještě dost a dost.

J.

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Alan of Castleturn

Příspěvek od Spakona » úte srp 30, 2011 11:32 am

provokatére... :D
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Alan of Castleturn

Příspěvek od Kain » úte srp 30, 2011 1:05 pm

Povšimněte si, že má cotte ze stejnobarevného sukna, jako mám já, na kterém mám tu sponu z roku cca. 1300 z Temže. Není to náhoda?:)
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Alan of Castleturn

Příspěvek od Maršálek » úte srp 30, 2011 2:19 pm

Kain píše:Povšimněte si, že má cotte ze stejnobarevného sukna, jako mám já, na kterém mám tu sponu z roku cca. 1300 z Temže. Není to náhoda?:)
Tím naznačuješ, že se ti jednoho dne ztratila a Alan ti namluvil, že ti spadla do Temže? :lol:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Alan of Castleturn

Příspěvek od Kain » úte srp 30, 2011 2:37 pm

Neee, mám ji já, což o to. Ale jak se mohla v roce 1300 dostat do Temže a ve 20. století najít, když ji v roce 1309 mám na sobě já, nota bene v Čechách? :mrgreen: :?: :idea:
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Alan of Castleturn

Příspěvek od Maršálek » stř srp 31, 2011 7:06 am

Kain: To opravdu zavání podvodem :roll: Má to nějakou souvislost s tím, jak jste hrávali s hejlama kostky a jiné výdělečné hry?


Alan: taky ti chybí hedvábný měšec na dárky od jisté krásky a mošna na "poctivě vyhrané peníze", viz. rozhodnutí Min. financí, že takovou hotovost musíš mít stranou od hotovosti vlastní (to pro případ reklamace, nebo přezkoumání Komisí pro hazardní hry) :lol:
Hawkwinde, dobrý rozjezd :wink:
ACTA, NON VERBA

Hawkwind
Příspěvky: 76
Registrován: pon kvě 02, 2011 8:46 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Alan of Castleturn

Příspěvek od Hawkwind » čtv zář 01, 2011 5:14 pm

Tak jsem si dodělal ten nůž. Je inspirovaný těmi velkými loveckými noži na bourání zvěřiny. Pro lesníka, či pytláka tak akorát.

Obrázek

Jen nevím jak moc je to košer - nějaké jsem našel i na 14. stol, ale nemám příklad na začátek.

Příčku nemá jen kování ze středověkého železa a olivovou rukojet´.

J.

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Alan of Castleturn

Příspěvek od Maršálek » pát zář 02, 2011 7:42 am

zvěřinu k bourání ti na turnaji zajistím z nevěřících :lol:
ACTA, NON VERBA

Hawkwind
Příspěvky: 76
Registrován: pon kvě 02, 2011 8:46 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Alan of Castleturn

Příspěvek od Hawkwind » sob pro 03, 2011 3:29 pm

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti