André de Québriac

Dobré místo, kde se ptát, pokud chcete rekonstruovat 1. polovinu 14. století.
Andre
Příspěvky: 135
Registrován: pát srp 01, 2008 9:14 am
Bydliště: Cajzl z Prahe
Kontaktovat uživatele:

André de Québriac

Příspěvek od Andre » pon úno 23, 2009 5:07 pm

Tak také nad sebou nechám spláchnout.... jen podotýkám, vy kdož máte menší družiny než já, dobře važte svá slova kritiky. Ne že bych byl nějak pomstychtivý, ale mohlo by se vám snadno stát nějaké drobné nepředpokládané neštěstí... něco jako smrt :twisted:

Omáčka:
jsem bretonský baronet z malého, leč celkem starého a váženého rodu. První písemná zmínka o mých předcích pochází z první poloviny 12. století. Nejznámější z mých předků je můj praděd Normand de Québriac, který byl maršálkem a hofmistrem (senšelem) bretaňského vévody Pierra Mauclerca (první olovina 13. století).
Narodil jsem se jako druhorozený, leč ve věku 16 let jsem se stal prvorozeným poté, co mého staršího bratra stihla nehoda na lovu, na kterém jsme byli sami dva.... ač jsem se snažil, zachránit se mi ho nepodařilo - chudák, zakopl a zády se nabodl na svůj vlastní oštěp.
Správa rodných statků mě brzy přestala bavit, tak jsem se vydal na cestu za zkušenou do Říše. V Mohuči jsem vstoupil do služeb Petra z Aspeltu a jeho prostřednictvím jsem se dostal do království Českého. Zde jsem zůstal i po odchodu Petra z Aspeltu neb jsem se oženil se spanilou Johannou von Sebnitz, jež dostala věnem nevelké pozemky na severu Čech.
Statky v Bretani jsem postoupil za pravidelný důchod svému mladšímu bratru Thomasovi a od té doby hospodařím na pozemcích své paní.
Do Čech se po čase přesídlila i má mladší sestra Marie, které se zde natolik zalíbilo, že zde zůstala.

Pár iluminací:
1. družina
http://radekpl.rajce.idnes.cz/Turnaj_kr ... C_7882.jpg

2. v boji
http://radekpl.rajce.idnes.cz/Turnaj_kr ... C_8035.jpg

3. ve společnosti
Obrázek

... a teď mě prodrbejte...
Andre je buh! Modleme se k Andremu...

Pavel na Besednici
Příspěvky: 2
Registrován: pon led 26, 2009 11:02 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: André de Québriac

Příspěvek od Pavel na Besednici » sob úno 28, 2009 10:12 am

Já mám jedinou připomínku. Na té poslední fotografii jsi ten vlevo nebo ten vpravo? Předtím jsem to nějak nerozeznal.
Ten vpravo mi připadá docela dobrý... :wink:

Uživatelský avatar
richardrg
Příspěvky: 360
Registrován: ned srp 24, 2008 5:44 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: André de Québriac

Příspěvek od richardrg » sob úno 28, 2009 11:18 am

A tady je důležité si uvědomit, jaký oděv má mít bohatý šlechtic, aby v družině bylo jasné kdo je pán. Proto stále radím nešetřete na ozdobách. A Vitamín bude určitě rád že se ti jeho oděv líbí, nevíj jak Andre.... :lol:
Naposledy upravil(a) richardrg dne sob úno 28, 2009 12:50 pm, celkem upraveno 1 x.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním. "
Thales z Milétu

Lenka
Příspěvky: 89
Registrován: pon led 12, 2009 10:59 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: André de Québriac

Příspěvek od Lenka » sob úno 28, 2009 12:33 pm

Tak já si zase dovolím připomínku k té kožešině. Myslím, že je to králík, i když to na těch malých fotkách není moc vidět. Jde o novodobé plemeno (světlý francouz), které na první pohled neodpovídá barvě králičiny ve středověku. Obecně bych zavrhla všechny šedé králičiny, protože většina jich byla vyšlechtěna až ve 20 století. V 17. stol. už jsou šedé králičiny běžné, ale zas není jasné, jak vypadaly. Pokud už chceš jiného králíka než zaječího, tak dejme tomu bílý (albín) se v přírodě občas vyskytne a byl by tedy i reálný. Ale třeba jen úzkým proužkem lišky bys myslím nadělal větší parádu. Liška má delší a hustší srst, proto stačí mnohem užší pruh, než u králičiny.

Uživatelský avatar
Vladan z Řepice
Příspěvky: 137
Registrován: pát srp 01, 2008 12:24 pm
Bydliště: Strakonice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: André de Québriac

Příspěvek od Vladan z Řepice » sob úno 28, 2009 12:44 pm

Já myslým, že André má kostým pěkný. Nicméně u vitamína bych se asi vyvaroval těm našívaným lemům, které na mne působí jako umělé, nicméně z té fotky není poznat jesti jsou umělé opravdu. Stejně na mne působí i Vitamínův pásek.

Jinak u Andrého se mi moc líbí doplňky, zvláště opasek a dýka.

Andre
Příspěvky: 135
Registrován: pát srp 01, 2008 9:14 am
Bydliště: Cajzl z Prahe
Kontaktovat uživatele:

Re: André de Québriac

Příspěvek od Andre » sob úno 28, 2009 5:14 pm

Lenka: Co se týče kožešiny, je to tak, jak říkáš - je to králík. O tom, jestli je to z nějakého novodobého nebo starého plemene nemám ani páru... a v dobé, kdy jsem oděv šil, se zrovna na tohle nehledělo. Pravda ale je, že dnes bych ten surcotte ušil už jinak.
Na svou obhajobu musím říci, že se jednalo o jeden z úplně prvních dlouhých volných pánských surcottů a la Manesse, který se u Hradeckého dvora objevil (rok výroby 2005)

Vladan: Vitamínův kostým je produktem jednoho šicího víkendu, který jsme strávili u šlapacího stroje u něj v Teplicích. Ta ozdobná bavlněná stuha na lemu je samozřejmě průmyslové výroby a našil jsem mu ji tam tak trochu automaticky, protože jsem jí svého času dost používal. Vydržela tam 14 dní, než jí odpáral :-). Na pásku je zase taková ta ozdobná bavlněná jakoby krajka z galanterie. LEČ NEŘEŠTE VITAMÍNA, drbejte mě.


Pavel na Besednici: vlevo

Richard: Ozdoby - máš pravdu.
Andre je buh! Modleme se k Andremu...

Lenka
Příspěvky: 89
Registrován: pon led 12, 2009 10:59 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: André de Québriac

Příspěvek od Lenka » sob úno 28, 2009 8:01 pm

Jj, je mi to jasné Andre, neber moji kritiku nijak osobně, jen se snažím šířit osvětu a tys byl zrovna na ráně. :D Jinak je ten kostým moc hezký.

Uživatelský avatar
richardrg
Příspěvky: 360
Registrován: ned srp 24, 2008 5:44 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: André de Québriac

Příspěvek od richardrg » sob úno 28, 2009 8:26 pm

Mě přijde zvláštní, že mu takový oděv vydrží čtvrtou sezonu, asi zchudnul nebo co. To už měl dávno nosit nějaký zasloužilý družiník.
A taky by si mohl pořídit jiné boty než ty mongolské kecky....

Ale musím se mírnit, už mi vyhrožoval, že mě navštíví... :lol:
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním. "
Thales z Milétu

Andre
Příspěvky: 135
Registrován: pát srp 01, 2008 9:14 am
Bydliště: Cajzl z Prahe
Kontaktovat uživatele:

Re: André de Québriac

Příspěvek od Andre » sob úno 28, 2009 9:07 pm

richardrg píše:Mě přijde zvláštní, že mu takový oděv vydrží čtvrtou sezonu, asi zchudnul nebo co. To už měl dávno nosit nějaký zasloužilý družiník.
No, měl jsem ho na sobě všehovšudy tak pětkrát... takže ho pořád považuji za celkem zachovalý... a kdybych někdy viděl některého ze svých družiníků v takovém oblečení, tak ho spráskám.
A taky by si mohl pořídit jiné boty než ty mongolské kecky....
Co na to říci... NESER!
.... bohužel máš ale pravdu.
Andre je buh! Modleme se k Andremu...

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: André de Québriac

Příspěvek od Maršálek » pon bře 02, 2009 9:14 am

Na Andrém je sakra znát, že se vyvíjí, protože byl před pár lety jeden z posldeních a dnes mnohé pány straší ve snech :lol: Pokud jde o jeho družinu, je skvěle vycepovaná a já sám jejich pánovi leckdy závidím :wink:

K oděvu:
1) přednostně bych obměnil boty, doporučuji Alana Kvasničku z Brna (právě šije Spernakovi)
2) pokrývku hlavy bych obměnil srolovaným chaperonem (kápí)
3) časem bych doplnil hedvábný, nebo sametový opasek (rád udělám a za něcoí směním) a malou tašvici ze stejného materiálu
4) k dýce bych doplnil růženec (hříchů máš nespočet) :lol:
ACTA, NON VERBA

Andre
Příspěvky: 135
Registrován: pát srp 01, 2008 9:14 am
Bydliště: Cajzl z Prahe
Kontaktovat uživatele:

Re: André de Québriac

Příspěvek od Andre » pon bře 02, 2009 10:03 am

Na Andrém je sakra znát, že se vyvíjí, protože byl před pár lety jeden z posldeních...
No jak se to vezme... třeba si pamatuji, že ten jeden "z posledních" měl reprezentativní stan v době, kdy našňořený hejsek maršálek hRadecký vylézal pravidelně ze skautského stanu zdobeného z venkovní strany nádhernou konstrukcí ze 100% living duralu. :lol:

Maršálek píše:1) přednostně bych obměnil boty, doporučuji Alana Kvasničku z Brna (právě šije Spernakovi)
Pracuje se na tom. Na Alana Kvasničku momentálně bohužel nemám prostředky, takže zatím zkouším samovýrobu - plstěné střevíce zvenku potažené brokátem, zevnitř kožešinou do společnosti a kožené boty do terénu.
2) pokrývku hlavy bych obměnil srolovaným chaperonem (kápí)
Kápi samozřejmě mám a velmi často používám. To co mám na hlavě na té fotce "ze společnosti" je pokus o takový ten splývavý manessovský klobouček... něříkám, že je úplně povedený, nicméně kápě úplně nevyhovuje předloze, kterou jsem zvolil.
3) časem bych doplnil hedvábný, nebo sametový opasek (rád udělám a za něcoí směním) a malou tašvici ze stejného materiálu
???... Mám doplnit sametový opasek zdobený zlatem, perlami a drahými kameny dalším sametovým opaskem... proč?
4) k dýce bych doplnil růženec (hříchů máš nespočet) :lol:
No, obávám se, že mou empatii ke křesťanství krapet přeceňuješ.
IMHO by mě docela zajímalo, proč se s těmi růženci poslední dobou tak trhl pytel (pořizuje si ho prakticky každý), když jejich četnost je na reliéfních vyobrazeních a deskových obrazech celkem sporadická.
Andre je buh! Modleme se k Andremu...

Uživatelský avatar
Jan z Vracova
Příspěvky: 124
Registrován: ned led 04, 2009 9:08 pm
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: André de Québriac

Příspěvek od Jan z Vracova » pon bře 02, 2009 10:54 am

Protože jsou letos v módě :lol:
Stejně jako spony a nožíky od mojsheho a gardecorpsy z dek. Prostě něco nového je na trhu, tak to má každý.

Navíc na nich Maršálek dělá kšefty :wink:
"Rozvíjej se poupátko, nejkrásnější z květů,
od rána až do noci budeš vonět světu..."

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: André de Québriac

Příspěvek od Kain » pon bře 02, 2009 11:16 am

Tak to pozor, gardekorps z deky jsem měl už na jaře 2007 a nebyl jsem rozhodně první, nožíky měla naše skupina od poláku taktéž, a růžence má zatím jen pár lidí...tak jaképak letos a jakápak móda :D
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Uživatelský avatar
Vladan z Řepice
Příspěvky: 137
Registrován: pát srp 01, 2008 12:24 pm
Bydliště: Strakonice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: André de Québriac

Příspěvek od Vladan z Řepice » pon bře 02, 2009 11:24 am

Já bych to s tím "v módě" taky nepřeháněl. Je to spíš tím, že se lidi konečně dovybavují. Nicméně kdo jezdí i na akce jindy než v létě, má gardecorps už déle, nebo má alespoň dostatek druhů různých vlněných vrstev.

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: André de Québriac

Příspěvek od Maršálek » pon bře 02, 2009 12:03 pm

Přeci jako pán neustrneš u jediného ozdobného opasku, čím více jich budeš mít, tím více jich můžeš propít, nebo zastavit :lol:
A k růžencům - neKohovatíš? Na vyobrazeních jsou sporadické... Copak to co není na vyobrazeních (to co ty nedohledáš, nebo čeho dohledáš málo) to v reálu není? Od toho přeci pracujeme se všemi relevantními prameny, aby se nám nestalo, že budeme pít z lampiček, protože je budeme mít za picí misky, nebo že popřeme glazovanou keramiku, protože neglazované bylo nalezeno procentuálně daleko více, atd. :wink:

... také jsou letos v módě voskové destičky, šatové spony, prsteny, špendlíky, stříbrné groše a další nezbytnosti :lol: Ale není to povinné, nezbytné je to po ty, kdo se bez nich neobejdou. takže tím šlechtictví nepoměřujeme (to píšu preventivně, protože jinak by si na mně někde v průchodu počíhali tvoji pacholci a já bych se pak divil, kde jsi si koupil tak podobný růžrenec, pás, prsteny... jako jsem měl předtím já :lol: :lol: :lol:)
ACTA, NON VERBA

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů