Marketa Magdalena von Spernak

Dobré místo, kde se ptát, pokud chcete rekonstruovat 1. polovinu 14. století.
Uživatelský avatar
Hecht z Rosic
Příspěvky: 203
Registrován: úte zář 30, 2008 10:52 am
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Marketa Magdalena von Spernak

Příspěvek od Hecht z Rosic » čtv říj 01, 2009 12:48 pm

Možná bych se zeptal naopak: Máme nějakou pozitivní evidenci podpatku?
Podotýkám, že nechci vyvolávat žádný flame, jen mě to zajímá...
...liep âne leit mac niht gesîn.
swaz du gebiutest, daz leiste ich, friundîn mîn.
...wenne wilt du wider her zuo mir?
ôwê, du füerest mîn fröude sament dir!

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Marketa Magdalena von Spernak

Příspěvek od Maršálek » čtv říj 01, 2009 1:51 pm

...abychom si mi dva opět nenaběhli jako u štítů :lol:
Za sebe na rovinu říkám, že nevím, ale také jsem neviděl opradvu dobře dochované nálezy, které by na to daly odpověď (což v žádném případě neznamená, že nejsou). Pocitově vycházím z muzejních rekonstrukcí, které jsem viděl u nás i ve Francii a tam vždy podpatek byl (ale má to houby hodnotu, protože tam nebylo srovnání a především - já po tom nepátral).

...čili nic...
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Jitka z Dobeve
Příspěvky: 174
Registrován: pát zář 19, 2008 1:26 pm
Bydliště: Strakonice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Marketa Magdalena von Spernak

Příspěvek od Jitka z Dobeve » čtv říj 01, 2009 3:42 pm

Na této stránce: www.midrealm.org/mkyouth/links/medstud2.htm
v sekci Pottery, Leather & Wood jsou nějaké botičky, nicméně podpatek na nich nevidím. Ani na zbylých nálezech, co jsou na netu :( Nicméně googlila jsem jen chvíli. :wink:

Uživatelský avatar
Hecht z Rosic
Příspěvky: 203
Registrován: úte zář 30, 2008 10:52 am
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Marketa Magdalena von Spernak

Příspěvek od Hecht z Rosic » pát říj 02, 2009 6:45 am

Maršálek píše:...abychom si mi dva opět nenaběhli jako u štítů :lol:
To bych právě taky nerad... :wink:
Jen že si podpatek taky z žádného originálu nevybavuji (ovšem přiznávám, že jsem po tom nijak nepátral).
Třeba někdo s něčím přijde...
...liep âne leit mac niht gesîn.
swaz du gebiutest, daz leiste ich, friundîn mîn.
...wenne wilt du wider her zuo mir?
ôwê, du füerest mîn fröude sament dir!

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Marketa Magdalena von Spernak

Příspěvek od Ronšperk » pát říj 02, 2009 7:47 am

Maršálek píše:
Ronšperk píše:To prohnutí a ten podpatek až příliš připomíná současné lakýrky. Takhle na mě působí ne zcela věrohodně.
z čeho vycházíš, že vůbec nepředpokládáš podpatek (nebavíme se o jehlách :lol: )?
a) Ani na jedné soše jsem jej nezaznamenal
b) nálezy také nic
c) na iluminacích je úplné pr..

Ani si nedokážo představit, jak by se technicky k botě vrcholně středového typu přidělal aby ji po ranní procházce v trávě bezeslova neopustil.
Viděl někdo nějaký před rokem 15něco něco?
Já jsem to jeden čas hledal, ale bylo to v dobách tak před dvěma léty. Do té doby třeba něco vyplulo.
Naposledy upravil(a) Ronšperk dne pát říj 02, 2009 7:50 am, celkem upraveno 2 x.
Honor Supra Witam!

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Marketa Magdalena von Spernak

Příspěvek od Maršálek » pát říj 02, 2009 7:49 am

tak hergot, kdo zpracuje boty? Vladan už dělá rukavice :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Marketa Magdalena von Spernak

Příspěvek od Ronšperk » pát říj 02, 2009 7:53 am

Müschwerk :D
Ale ten také nic o podpatcích nemá.
Honor Supra Witam!

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Marketa Magdalena von Spernak

Příspěvek od Maršálek » pát říj 02, 2009 7:59 am

tak teď jste mně nakopli, o víkendu to zkusím projít :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Posadowski
Příspěvky: 316
Registrován: pon črc 28, 2008 6:35 am
Bydliště: Bohuslavice n. Met.
Kontaktovat uživatele:

Re: Marketa Magdalena von Spernak

Příspěvek od Posadowski » pát říj 02, 2009 9:01 am

Ronšperk píše:Müschwerk
... Aha, takže zase nic... :D

Petr Tallowitz
Příspěvky: 27
Registrován: sob zář 20, 2008 7:08 pm
Bydliště: Ješovice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Marketa Magdalena von Spernak

Příspěvek od Petr Tallowitz » pát říj 02, 2009 5:14 pm

Podpadky jsou svinstvo, nejstarší který mám dohledaný je z přelomu 14. a 15. století, v podstatě se jednalo o silnější kůži (krupon cca 5mm) pod patou zabírající asi 1/3 chodidla našitou ztraceným švem ke zbylým 2/3 podešve která mívala běžně okolo 2mm (opotřebení chůzí vylučuji pro případné remcaly tím, že kůže byla měřena ve švech). tak, a prosím nerušit, jdu šít další botičky :lol:
Věrnost k ženě se nesmí plést s věrností k pánovi. Pána si člověk volí na celý život

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Marketa Magdalena von Spernak

Příspěvek od Maršálek » sob říj 03, 2009 4:59 pm

a já se přiznávám, že jsem je zatím nedohledal a to jsem se snažil a měl jsem k ruce pěkné a detailní vyobrazení z fresek a oltářních obrazů i plastiky v docela solidním počtu (na některých je tak pěkný zadní pohled na odcházející postavu s nakročenou nohou a je to od takových mistrů, že by ji vyobrazili...)

asi jsem se stal obětí starých dogmat, když jsem je pokládal za automatické :roll: nicméně flintu do žita neházím, jsem laik a pracuji s pouhým střípkem informací, protože jsem ještě neprocházel žádné zpracované nálezy, ani písemné prameny :wink: k tomu se ale nedostanu hned, to je na dlouhý čas...
ACTA, NON VERBA

Petr Tallowitz
Příspěvky: 27
Registrován: sob zář 20, 2008 7:08 pm
Bydliště: Ješovice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Marketa Magdalena von Spernak

Příspěvek od Petr Tallowitz » sob říj 03, 2009 9:39 pm

Přiznávám že jsem to taky donedávna nevěděl :oops: , dokud se mi i s jednou zakázkou na boty do rukou nedostaly fotografie nálezů a je to vskutku zajímavé, některé boty byly ušity tak ledabile, že bych se je bál vzít na nohu, dokonce ani podešve sešité ze dvou a více kusů nejsou vyjímkou.
Jinak ty boty nejsou tvarově mimo jak si mnozí myslí, jedny boty z poloviny 13.stol. jsou obrysově shodné, jak jinak se ovšem jedná o boty zcela zjevně nobility (kotníčkové) a jsou zdobeny prosekáváním jemných obrazců do řad po celé botě.
Věrnost k ženě se nesmí plést s věrností k pánovi. Pána si člověk volí na celý život

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Marketa Magdalena von Spernak

Příspěvek od Maršálek » úte črc 27, 2010 4:27 pm

Na májovém sněmu i na lovu jsem obdivoval tyhle bílé rukavičky http://polli.rajce.idnes.cz/Lovecka_Kra ... 10_018.jpg
Deatil - když je měla půjčené má paní http://polli.rajce.idnes.cz/Lovecka_Kra ... 10_018.jpg
Dají se někde opatřit?
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Marketa Magdalena von Spernak

Příspěvek od Maršálek » úte črc 27, 2010 4:32 pm

a nedá mi :wink: - to zásnubní foto okouzlující Markéty Magdaleny ze Spernaku http://polli.rajce.idnes.cz/Lovecka_Kra ... 10_063.jpg
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Paní Markéta
Příspěvky: 287
Registrován: sob pro 19, 2009 6:19 am
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Marketa Magdalena von Spernak

Příspěvek od Paní Markéta » úte črc 27, 2010 6:21 pm

Maršálek píše:Na májovém sněmu i na lovu jsem obdivoval tyhle bílé rukavičky http://polli.rajce.idnes.cz/Lovecka_Kra ... 10_018.jpg
Deatil - když je měla půjčené má paní http://polli.rajce.idnes.cz/Lovecka_Kra ... 10_018.jpg
Dají se někde opatřit?

dlouhé třeba tady - http://www.e-rukavice.cz/rukavice/eshop ... e-rukavice, nikolivěk bílé, ovšem... máme podobný problém pro První republiku :)

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti