Ziemomysl z Gory

Dobré místo, kde se ptát, pokud chcete rekonstruovat 1. polovinu 14. století.
Odpovědět [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Uživatelský avatar
Ziemomysl
Příspěvky: 105
Registrován: pon srp 25, 2008 4:11 pm
Bydliště: Brno/UH-Jarošov/Modra
Kontaktovat uživatele:

Ziemomysl z Gory

Příspěvek od Ziemomysl » úte úno 24, 2009 5:03 pm

Zatím jen aby toto forum existovalo... až se donutím nafotit svoje vybavení které je ted roztrckané po více místech a spol. tak doplním a začnu se ptát.

Pocházím z Polska (ideálně slezko ještě není domyšleno) a jsu mladší syn rychtáře v jedné vesničce s příznačným názvem Góra, který měl i hostinec. No a jednou jsem se dostal do služeb zemana Kunasska z Vrbí. Když tehdy přes onu vesnicu projížděl, jeho jediný sluha, zbrojnoš se opilý večer v zbroji zkácel do studny. No tak jsem se ráno nabýdl, že mu pomůžu a už si mě nechal. On je to chudý zeman a protože si teda nemuže dovolit nějaký velký zbrojný doprovod a služebné etc. tak od toho jsu tu já. Za to mě šatí, živí, je ke mně milostiv, opatřuje mi i části zbroje, aby mě hned nezbyli i nové boty mně pořídil, milošrdný a šlechtený, štedrý, Urozený Pán. Protože se pohybuje u dvora,tak jsem poznal svět, až ho vlastně nechápu, ale vím, že je to boží úděl. Vlastně si žiju velmi dobře a nad poměry, nemusím se někde vláčet po polu, lopotit v starých roztrhaných hadrech a být jen o kaši. Mého pána to na boj moc neužije, spíš na dvoření se své Paní. Je však bystrý a ví že se ohánět umím, čehož si všiml u slovutný Von Spernak na jednom z turnajů. A tak pokud nehájím barvy svého pána tak mě občas zmíněnému Von Spernackovi, propůjčí či pronajme či někomu jinému. On tak ušetří či ještě vydělá, má spojence co se za něj postaví. Snažím se žít tak jak boží zákony přikazují a sluší se, avšak jakmile jsu z dohledu svého Pána či se naskytne příležitost pro nějakou LOTRovinu, nenechám se dvakrát pobízet. On je to vlastně nádherný život. :wink:

Tolik prozatím k mé zdaleka nedopilované fitkivní postavě. Pokud někdo něco máte co bych si mohl doplnit tak napište. Speciélně Maršálek, bo ted nevím zda Kunassek je furt pod tebou jako tvuj lenník, či ne.



A hnedka první námět.

Chcu si vyrobit nový opasek. Mám jednu kovanou černou D sponu s větší ploškou. Tu si velmi pravděpodobně nyní dám na ten pásek. Nicméně do budoucna uvažuju i těchto sponách:

http://www.armabohemia.cz/CZ/spony.html

Proto bych se chtěl zeptat jaké spony jsou z toho výběru pro mě vhodné:

Dále na opasek mám v plánu si vypálit nějaký vzor (využil bych raznici na parvy, popř. Špernak mi nabídl, že mi raznicu či cejch vyrobí). Uvažoval jsem o lilii jakožto velmi oblíbeném vzoru. Nicméně jsou nějaké další nápady (Kytičky už má vytlačené Kunassek) ?

Co si myslíte o vypalování do kůže místo vytláčení či řezby?
Tak napsal Jarwiks alias Ziemomysl;-)

Uživatelský avatar
Ziemomysl
Příspěvky: 105
Registrován: pon srp 25, 2008 4:11 pm
Bydliště: Brno/UH-Jarošov/Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: Ziemomysl z Gory

Příspěvek od Ziemomysl » úte úno 24, 2009 5:42 pm

Maršálek Napsal:Ad spony - asi bych šel do SP 16 a nechal ji ztmavnout. Ví�by se mi ale líb�a SP 30, ale ta je teprve v plánu�)
Ad zdobení op�ku vypalováním �oč ne, j�to další dobová �chnika�Ohledně vzorů lze�ybrat�e široké škály �met��c�z�ů (�. b��y�u�ací)�Mimochod�pěkný opasek � byl i�ar�kovaný, c�ty na to? Dolože�to� a za�m jsem to u nikoho �viděl.��
Prosímtě Maršálku napiš tentok příspěvek ještě jednou, hlavně tu poslední větu :wink: Díky
Tak napsal Jarwiks alias Ziemomysl;-)

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Ziemomysl z Gory

Příspěvek od Maršálek » stř úno 25, 2009 8:25 am

ha, neporadil jsi si s tajnou řečí čtverečků, srabe? :lol:

Ad spony - asi bych šel do SP 16 a nechal ji ztmavnout. Víc by se mi ale líbila SP 30.
Ad zdobení opasku vypalováním proč ne, je to další dobová technik. Ohledně vzorů lze vybrat ze široké škály viz. rostlinné a zoomorfní vzory na bordurách, reliéfech, erbech, atd. Mimochodem pěkný opasek by byl i kombinovaný (rytý, ražený, a v reliéfech barvený), co ty na to? Doložené to je a zatím jsem to u nikoho neviděl.
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Ziemomysl
Příspěvky: 105
Registrován: pon srp 25, 2008 4:11 pm
Bydliště: Brno/UH-Jarošov/Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: Ziemomysl z Gory

Příspěvek od Ziemomysl » stř úno 25, 2009 3:07 pm

Maršálek píše:ha, neporadil jsi si s tajnou řečí čtverečků, srabe? :lol:

Mimochodem pěkný opasek by byl i kombinovaný (rytý, ražený, a v reliéfech barvený), co ty na to? Doložené to je a zatím jsem to u nikoho neviděl.

Jo jsu srabák veliký :lol: No něco takového vyzkouším. Termín jsem si určil do turnaje. Sice to bude asi spíš vypalované a vytláčené. Ale nápad je to hezký. Popřemýšlím :wink:
Tak napsal Jarwiks alias Ziemomysl;-)

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů