Jan z Vracova

Dobré místo, kde se ptát, pokud chcete rekonstruovat 1. polovinu 14. století.
Uživatelský avatar
Vladan z Řepice
Příspěvky: 137
Registrován: pát srp 01, 2008 12:24 pm
Bydliště: Strakonice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jan z Vracova

Příspěvek od Vladan z Řepice » pon bře 02, 2009 1:04 pm

Jo jo, s pamnětí na tom budeme André asi stejně. Jinak o těch mečových vím a plánuji ho též pro sebe. Oděvní pásky bych ale dával s přezkou. Přijde mi to minimálně důstojnější.

Uživatelský avatar
Jan z Vracova
Příspěvky: 124
Registrován: ned led 04, 2009 9:08 pm
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jan z Vracova

Příspěvek od Jan z Vracova » pon bře 02, 2009 4:03 pm

Inu, když se tu tak nudím v práci, tak mě napadlo, že bych (si) taky mohl (nechat) spáchat gardecorps. ale protože nechci jen "dekový odstín" :P Tak jsem myslel, že bych jako základ použil šedou deku (lehčí, ale zase tolik nehřeje) a z vnějšku by přišly barevné vlněné pruhy pokosem. Podšití kožešinou,asi jen barvená, lemy liška nebo podobně drahá kožešina a možná na to nějaká výšivka nebo tak.

Uvažoval jsme o barevné kombianci oranžová/šedočerná nebo světle růžová/modrá?
"Rozvíjej se poupátko, nejkrásnější z květů,
od rána až do noci budeš vonět světu..."

Andre
Příspěvky: 135
Registrován: pát srp 01, 2008 9:14 am
Bydliště: Cajzl z Prahe
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan z Vracova

Příspěvek od Andre » pon bře 02, 2009 4:29 pm

Jan z Vracova píše:Inu, když se tu tak nudím v práci, tak mě napadlo, že bych (si) taky mohl (nechat) spáchat gardecorps. ale protože nechci jen "dekový odstín" :P Tak jsem myslel, že bych jako základ použil šedou deku (lehčí, ale zase tolik nehřeje) a z vnějšku by přišly barevné vlněné pruhy pokosem. Podšití kožešinou,asi jen barvená, lemy liška nebo podobně drahá kožešina a možná na to nějaká výšivka nebo tak.
No, jestli máš na mysli tu šedou deku od Richarda, tak tu leda tak na nějakého supernuzáka. Liška by na tom vypadala dost legračně. Co máš proti dvěma vrstvám silnějšího flauše?
Andre je buh! Modleme se k Andremu...

Uživatelský avatar
richardrg
Příspěvky: 360
Registrován: ned srp 24, 2008 5:44 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan z Vracova

Příspěvek od richardrg » pon bře 02, 2009 4:37 pm

Pokud by si se chtěl dostat k levné lišce, tak v italské se dají pořídit pásy pravé lišky sešité ze zbytků dlouhé asi 60 cm a široké 7 cm, cena asi 70,- za kus. Ale je třeba to probrat ty kůže nejsou moc citlivě sešité.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním. "
Thales z Milétu

Uživatelský avatar
Jan z Vracova
Příspěvky: 124
Registrován: ned led 04, 2009 9:08 pm
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jan z Vracova

Příspěvek od Jan z Vracova » pon bře 02, 2009 5:08 pm

Vy jste mě nepochopili :wink: ta šedá deka by byla POkryta vrstvou ušitou ze sešitých vlněných pruhů a podšitá kožešinou.
Takže by nebyla vůbec vidět.
"Rozvíjej se poupátko, nejkrásnější z květů,
od rána až do noci budeš vonět světu..."

Uživatelský avatar
Posadowski
Příspěvky: 316
Registrován: pon črc 28, 2008 6:35 am
Bydliště: Bohuslavice n. Met.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan z Vracova

Příspěvek od Posadowski » pon bře 02, 2009 6:23 pm

Jan z Vracova píše:...šedá deka by byla POkryta vrstvou ušitou ze sešitých vlněných pruhů a podšitá kožešinou.
A neupečeš se v tom?

Uživatelský avatar
Posadowski
Příspěvky: 316
Registrován: pon črc 28, 2008 6:35 am
Bydliště: Bohuslavice n. Met.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan z Vracova

Příspěvek od Posadowski » pon bře 02, 2009 6:31 pm

Posadowski píše:...Konečně, co je karetka?...
Omlouvám se, že s tím ještě otravuji. Ale přece jen, tady máte to, o čem jsem mluvil Birka, brocade with silk and silver tablet weaving Doporučuji to dokoukat do konce, uvidíte karetku. Myslím, že tahle by měšťana na začátku 14. století příliš neurazila. (Catany, díky za tip!)

Lenka
Příspěvky: 89
Registrován: pon led 12, 2009 10:59 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan z Vracova

Příspěvek od Lenka » pon bře 02, 2009 7:31 pm

Jan z Vracova píše:Vy jste mě nepochopili :wink: ta šedá deka by byla POkryta vrstvou ušitou ze sešitých vlněných pruhů a podšitá kožešinou.
Takže by nebyla vůbec vidět.
A k čemu teda budeš mít uvnitř tu deku? Nestačí kožešina a vlna?

Uživatelský avatar
Posadowski
Příspěvky: 316
Registrován: pon črc 28, 2008 6:35 am
Bydliště: Bohuslavice n. Met.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan z Vracova

Příspěvek od Posadowski » pon bře 02, 2009 7:50 pm

Lenka píše:A k čemu teda budeš mít uvnitř tu deku?
No právě. Já mám uvnitř svého prvního gardecorpsu naprosto nedobově kabátový vatelín, takový tenoučký, je ale nesmírně teplý. Ale když bude kožešina, je i to myslím zbytečné.
Jen mi přijde, jestli by nebylo jako oděv podšitý kožešinou udělat spíš karnáč.

Lenka
Příspěvky: 89
Registrován: pon led 12, 2009 10:59 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan z Vracova

Příspěvek od Lenka » pon bře 02, 2009 10:48 pm

A ještě bych se zeptala jaká to je kožešina, protože ona je taky každá různě hřejivá a každá různě těžká. Takže jde o to, aby byl poměr váha - hřejivost tak nějak vyrovnaný.

Uživatelský avatar
Jan z Vracova
Příspěvky: 124
Registrován: ned led 04, 2009 9:08 pm
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jan z Vracova

Příspěvek od Jan z Vracova » úte bře 03, 2009 12:05 am

Ona ta šedivá deka zas tolik nehřeje.Proto jsem uvažoval spíš o ní. Kterou kožešinu, to vůbec nevím, jak jsem říkal, ideálně něco obarveného abych simuloval lepší kožešinu...
"Rozvíjej se poupátko, nejkrásnější z květů,
od rána až do noci budeš vonět světu..."

Lenka
Příspěvky: 89
Registrován: pon led 12, 2009 10:59 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan z Vracova

Příspěvek od Lenka » úte bře 03, 2009 6:28 pm

Tak v tom případě králíka, na tom se dělají imitace nejlíp. Deku bych tam vůbec nedávala, ale mezi tu vlnu a kožešinu bych našila tenké lněné plátno, aby to drželo tvar, králík se může nošením deformovat a vlna to nezachrání. Pokud to bude dlouhosrstý (nestříhaný) králík, tak tam zateplování dekou není třeba a zbytečně by to přidávalo na váze a mohutnosti. U stříhaného králíka bys tu deku případně mít mohl, pokud by vlna, kterou to budeš pošívat byla tenká. Ale chce to asi nejdřív uvažovat, jakou kožešinu chceš napodobit. Maršálek uvažoval o popelce, to by myslím si šlo a nebylo by to asi zas až tak náročné, pak by byl jednoduchý hranostaj (hermelín), cenově náročnější by byl třeba rys nebo ženetka. Hlavně nechtěj bobra nebo sobola.

Uživatelský avatar
Ziemomysl
Příspěvky: 105
Registrován: pon srp 25, 2008 4:11 pm
Bydliště: Brno/UH-Jarošov/Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan z Vracova

Příspěvek od Ziemomysl » úte bře 03, 2009 7:08 pm

Já být tebou vykváknu se na deku. Jak říkáš zas tolik moc nehřeje, bude to akorát dost gramů navíc. radši bych vlněné pásy podšité lnem a na lnu zevnitř tu kožešinu. Hřát by to mělo, mín práce :wink:
Tak napsal Jarwiks alias Ziemomysl;-)

Uživatelský avatar
Vladan z Řepice
Příspěvky: 137
Registrován: pát srp 01, 2008 12:24 pm
Bydliště: Strakonice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jan z Vracova

Příspěvek od Vladan z Řepice » úte bře 03, 2009 7:55 pm

No a na podšívání popeličinou či hranostajem nemáš ani náhodou.... Takže jak říká Ziemomysl, udělej to z vlny a kdyžtak podšij králíkem (vypadá to epesnílově, ostatně naše kápě gardecorpsů jsou též podšité králíkem) nebo jak říkal André, dvě vrstvy vlny.

Dost parády nadělají ty pruhy, když je vyšiješ navíc vyšiješ, bude to super.

Lenka
Příspěvky: 89
Registrován: pon led 12, 2009 10:59 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan z Vracova

Příspěvek od Lenka » úte bře 03, 2009 9:11 pm

Myslíš, že ani na popelice by neměl?
Pak ti zbývá králík, jehnětina, liška, vlk, tchoř, ale myslím, že i třeba kuní podhrdlí a popelčí hlavy. :wink: Ono se totiž tehdy kožešiny mnohem víc dělily na drahé a levné části, takže ten výběr byl ve skutečnosti mnohem širší, než jen ty jednotlivé druhy kožešin.

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host