Richard

Dobré místo, kde se ptát, pokud chcete rekonstruovat 1. polovinu 14. století.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Richard

Příspěvek od Maršálek » pát dub 30, 2010 7:09 am

Je to OT, ale některá bohatá říšská města měla v rámci své milice i dobře vystrojené pavézníky (tuším Norimberk měl v naší době za tažení Jindřicha VII. Lucemburského poskytnout i těžké pěšáky s pavézami - tuším že Nicolle je podle dobových vyobrazení interpretoval jako pavézníky s kopím a obrněnou levou nohou). Nicméně jejich úkolem v žádném případě nebyli rychlé přesuny, ale udržení štítové hradby pro vlastní střelce a pěchotu ve výchozím, nebo obraném postavení. Jsou u nich údajně zmiňované povozy na transport velkých štítů, dřevců, střeliva a zbrojí (tedy žádná narychlo sebraná hotovost, ale organizované profesionální vojsko). Podobně vyzbrojená byla i janovská námořní pěchota, operující na kontinentu za vlámských a anglických kampaní jako obrněnní střelci z kuší...

...ale to už jinde jsme, to už jiná vesnice :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
richardrg
Příspěvky: 360
Registrován: ned srp 24, 2008 5:44 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Richard

Příspěvek od richardrg » úte úno 21, 2012 3:16 pm

Tak vkládám fotografie oblečení, které nejnověji používáme. Otázkou zůstává, jestli to už není na svobodníka přehnané, dávám prostor ostrým jazykům.
Přílohy
irča.jpg
irča.jpg (19.41 KiB) Zobrazeno 7849 x
1á.jpg
1á.jpg (41.36 KiB) Zobrazeno 7849 x
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním. "
Thales z Milétu

Uživatelský avatar
Pohrobek
Příspěvky: 175
Registrován: pon říj 26, 2009 3:18 pm
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Richard

Příspěvek od Pohrobek » úte úno 21, 2012 4:31 pm

To je hnus velebnosti....... A nejvíc ten prihovaný kabátec :lol:
Michal ze Záběhlic, panoš Pána z Lomnice

HONESTUS RUMOR ALTERUM EST PATRIMONIUM

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Richard

Příspěvek od Maršálek » úte úno 21, 2012 7:46 pm

Byť jsem v těhle soudech obvykle velmi opatrný, tady mám pocit, že jsi nad možnostmi svobodníka, jak je nám historiky interpretován. Nicméně se můžu mýlit a už se mi to stalo nesčíselněkrát.
V případě družiníka dobře situovaného pána bych to vůbec neřešil. Stejně, jako bych to neřešil v případě, že by tento svobodník podle smlouvy nastupoval jako jízdní střelec, nebo jízdní kopiník.
ACTA, NON VERBA

Pepan
Příspěvky: 60
Registrován: pon led 26, 2009 6:39 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Richard

Příspěvek od Pepan » úte úno 21, 2012 11:00 pm

No, protože pilně čtu knížky od Vondrušky :D, zasazené dějově do období vlády Přemysla Otakara II, zkusil bych to odůvodnit snad nezpochybnitelným, historicky věrným, nefalšovaným, ne-li originálním vysvětlením: ,, Žili byli takhle jednou na Krašově hostinský s manželkou, co z panského kradli, a tak nebylo divu, že si žili nad poměry. Kor když urozený pán příliš důvtipu nepobral. :D Konec pohádky. Dobrou noc...

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Richard

Příspěvek od Ronšperk » stř úno 22, 2012 2:39 pm

Co mě nejvíce bije do očí jsou příliš krátké šaty obou dam. Délka šatů by měla končit tak deset čísel pod výškou postavy.
Honosnost je také trochu moc myslím. Zejména ten šat tvé paní je dle mého drahá sranda na svobodníka.
Honor Supra Witam!

Uživatelský avatar
Markéta z Rosic
Příspěvky: 226
Registrován: ned led 04, 2009 9:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Richard

Příspěvek od Markéta z Rosic » čtv úno 23, 2012 9:56 am

Co se týče honosnosti, na to nemám potřebné znalosti, tudíž se nevyjadřuji. Ale stejně jako dobrohosta, mě nejvíc bije do očí délka šatů tvé paní. Moje minimum je vepředu zároveň se zemí a vzadu delší.
Markéta z Rosic paní na Doubravici
Sestra pana Hechta z Rosic, manželka pana Ješka z Doubravice ;-)

Uživatelský avatar
richardrg
Příspěvky: 360
Registrován: ned srp 24, 2008 5:44 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Richard

Příspěvek od richardrg » sob úno 25, 2012 1:51 pm

Díky, ta délka je fakt krátká, ty šaty se trochu srazily, ale už se pracuje na nápravě.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním. "
Thales z Milétu

trener
Příspěvky: 143
Registrován: stř bře 24, 2010 10:30 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Richard

Příspěvek od trener » ned úno 26, 2012 8:32 am

Srážení je bezva věc, můj devítiletý synek má bezvadně vypasované nohavice po Adamovi z Dobřenic! :lol:

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti