kožešiny - trvalá nabídka

Uživatelský avatar
Jan z Dobrušky
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 07, 2008 3:14 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: kožešiny - trvalá nabídka

Příspěvek od Jan z Dobrušky » pon črc 01, 2013 6:30 pm

Lenka píše:Všem co se těší na imitaci popelky hlásím, že mi kožky na vzor z dalekého Irkutska právě dorazily. :D
Tak to je samozřejmně skvělá zpráva!!! :-)

Uživatelský avatar
Paní Markéta
Příspěvky: 287
Registrován: sob pro 19, 2009 6:19 am
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kožešiny - trvalá nabídka

Příspěvek od Paní Markéta » stř črc 03, 2013 6:47 pm

Lenka píše:Všem co se těší na imitaci popelky hlásím, že mi kožky na vzor z dalekého Irkutska právě dorazily. :D
a to se jako dá, a oficiálně? :)

Lenka
Příspěvky: 89
Registrován: pon led 12, 2009 10:59 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: kožešiny - trvalá nabídka

Příspěvek od Lenka » čtv črc 04, 2013 8:49 am

Snažila jsem se to zjistit, veverky jsem nenašla mezi kožešinama, které nesmí do EU vozit. Veverka je sice u nás chráněná, ale není v Evropě ohroženým druhem. Tady se dokonce v zimě prodával rukávník http://www.svet-kozesin.cz/kozesinovy-r ... pelka-1412
V každém případě je v Rusku možné koupit téměř vše co se sem ve středověku dováželo. Je to nejspíš jejich možnostmi polodivokých chovů, které tam vzhledem k dostatku prostoru mají. Problém je právě s tím dovozem, ale i ten je řešitelný. Především platí v Rusku zákaz používání čelisťových pastí, stejně jako v Evropě, takže se předpokládá, že jsou zvířata usmrcována humánním způsobem. To je jak jsem vyčetla pro povolení dovozu hodně důležité. V zákoně je také výjimka u dovozu kožešin určených k preparaci nebo vzdělávacím účelům. A já to na nic jiného než na ukázky, takže vzdělávací účely nechci. Momentálně ale nemám peníze navíc, takže jsem detaily možností dovozu nezkoumala. V budoucnu bych ale ráda svou sbírku kožešin obohatila o další ve středověku používané exempláře.

Lenka
Příspěvky: 89
Registrován: pon led 12, 2009 10:59 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: kožešiny - trvalá nabídka

Příspěvek od Lenka » pát srp 02, 2013 12:17 pm

Imitace popelek:
Co se týká imitace těchto zvířátek, nakonec jsme se rozhodli pro přírodní králičinu. Každé barvení totiž vypadalo tak trochu uměle.
Bude se to tedy dělat tak, že se kožka učitého druhu králičiny sestřihne do patřičné výše tak, aby na ní zůstal jen malý kousek pesíků. Králík ale nemá pesík všude stejně dlouhý, proto se z těchto ostříhaných králičin vyberou ty části, které už se budou podobat popelce, zbytek se sešije do plátu a ten se opět sestřihne. Kožešiny nebudou jednolité barvy, budou to proužky velikosti a barvy veverky, které se setřídí, sešijí k sobě a budou se tak více podobat přírodní popelce. Popelek je 13 různých druhů (světlejší, tmavší, více do rezava, s hnědorezavým hřbítkem a podobně). Všechny ale mají bílé bříško. Tímto způsobem bude možné imitovat bříška (pomocí bílé králičiny) i hřbety. V případě imitace hřbetů je možné ještě udělat nástřik rezavého hřbítku.
Nějaké sestřižené králičiny bych měla mít už na Velharticích a zároveň tam budu mít popelku, takže bude možné porovnat, jak se imitace povedla. Tam se taky můžeme domluvit, pokud by někdo chtěl zhotovit lemy. Do turnaje bych ještě nějaké stihla. Na turnaji pak budu mít celou dílnu, takže není problém něco vyrobit i tam, potřebuji to jen vědět trošku dopředu, abych si na to vše připravila.

Lenka
Příspěvky: 89
Registrován: pon led 12, 2009 10:59 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: kožešiny - trvalá nabídka

Příspěvek od Lenka » úte srp 06, 2013 6:31 pm

Upozorňuji všechny, že toto není liška, ale pes. http://aukro.cz/kozich-liska-i3451845677.html

Lenka
Příspěvky: 89
Registrován: pon led 12, 2009 10:59 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: kožešiny - trvalá nabídka

Příspěvek od Lenka » ned pro 01, 2013 3:06 pm

Tohle by mohla být vydra, ale jistá si tím z té fotky nejsem. http://aukro.cz/pravy-kozich-i375941881 ... tabsAnchor
Tak jestli to chcete někdo za kačku risknout...

Uživatelský avatar
Přibík
Příspěvky: 67
Registrován: úte zář 15, 2009 10:12 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kožešiny - trvalá nabídka

Příspěvek od Přibík » pon pro 02, 2013 10:51 pm

Jdeme do toho potrebuju ty ondatry na plasti vymenit :)
Přibyslav II. z Pořešína purkrabí hradu Krumlov a bratr Vernera I. z Pořešína r. 1320

Manžel Zdislavy z Rožmberka

www.poresin.info

Uživatelský avatar
Zdislava
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 18, 2012 8:46 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kožešiny - trvalá nabídka

Příspěvek od Zdislava » pát led 03, 2014 10:40 am

Výše zmíněný kožich už je skoro na plášti. Jen se chci zeptat, z čeho je ten límec? Přikládám fotky detailu. Je to strašně hebký s hustou podsadou.
https://www.dropbox.com/s/5bq3yh4umovsiei/IMG_2474.JPG
https://www.dropbox.com/s/pz78yq6ux0pq26z/IMG_2475.JPG

Lenka
Příspěvky: 89
Registrován: pon led 12, 2009 10:59 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: kožešiny - trvalá nabídka

Příspěvek od Lenka » pát led 03, 2014 7:53 pm

Na 99% barvený bobr. Jestli je opravdu barvený poznáš podle toho, že je zabarvený řemen. Přírodní by byl bílý. Kožešiny se barvily i ve středověku, jen nevíme na jaké odstíny. Pravděpodobně je uměli kožešníci za pomocí rozpuštěného stříbra nátěrem ztmavit. Takže pokud je ta podsada zabarvená na tmavě šedo až antracit, nebála bych se to použít. Důležité je, aby to neházelo lesky do nějakých nepřirozených barev (modrá, zelená, fialová), nebo to nemělo příliš sytý odstín. Podle těch fotek to vypadá dobře, ale monitor může klamat. Že je pesík světlejší je fajn, protože ten přijímá barvu vždycky hůř než podsada.

Uživatelský avatar
Zdislava
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 18, 2012 8:46 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kožešiny - trvalá nabídka

Příspěvek od Zdislava » sob led 04, 2014 9:35 am

Tak to je dobrá zpráva, hned jsem si ten límec oblíbila :) Řemen je opravdu takový divně šedý, takze to bude barveno. Děkuji za informace

Lenka
Příspěvky: 89
Registrován: pon led 12, 2009 10:59 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: kožešiny - trvalá nabídka

Příspěvek od Lenka » sob led 18, 2014 3:48 pm

Kožich z kočky, vhodný na podšívku http://aukro.cz/kozich-kocka-divoka-vel ... 16458.html

Lenka
Příspěvky: 89
Registrován: pon led 12, 2009 10:59 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: kožešiny - trvalá nabídka

Příspěvek od Lenka » sob led 18, 2014 4:06 pm


Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: kožešiny - trvalá nabídka

Příspěvek od Spakona » čtv led 23, 2014 8:38 pm

Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Lenka
Příspěvky: 89
Registrován: pon led 12, 2009 10:59 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: kožešiny - trvalá nabídka

Příspěvek od Lenka » čtv led 23, 2014 9:14 pm

Jako vydra to nevypadá. Ty fotky nejsou moc kvalitní, ale rozhodně je to barvené a připadá mi to jako králičina barvená na hnědo a věkem značně vyrezlá.

Lenka
Příspěvky: 89
Registrován: pon led 12, 2009 10:59 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: kožešiny - trvalá nabídka

Příspěvek od Lenka » čtv led 23, 2014 9:24 pm

Připadá mi to dost podobné tomuto kožichu "z medvěda", který je ve skutečnosti taky barvený králík.
http://aukro.cz/3-4-kozich-z-medveda-i3903619298.html

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti