Design stránek

Zde se řeší hradeckydvur.net po technické a obsahové stránce, ostatní nezařaditelné dotazy, nápady na zlepšení, připomínky k článkům, žádosti o přístup k administraci...
Uživatelský avatar
fisch
Příspěvky: 14
Registrován: pát srp 01, 2008 3:09 pm
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Design stránek

Příspěvek od fisch » ned srp 10, 2008 10:04 am

Chtěl bych se zeptat, jak se všem líbí design http://www.hradeckydvur.net oproti starému webu http://dvur.radekpl.net . Prosím také o vyjádření k navigaci, přehlednosti a doby načítání stránek. Díky.

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maršálek » ned srp 17, 2008 6:59 am

já jsem spokojený, přijde mi to výrazně přehlednější a rychlejší :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Ziemomysl
Příspěvky: 105
Registrován: pon srp 25, 2008 4:11 pm
Bydliště: Brno/UH-Jarošov/Modra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ziemomysl » pon srp 25, 2008 5:56 pm

Stránky jsou o dost přehlednější a hezčí než předchozí. Jen jestli bych se mohl projevit kriticky. :wink: Přijde mi mírně nevzhledné a taky hůř čitelné, když je text zarovnán, tak je ted, tzn. doleva. Mnohem lepší by, dle mého názoru, bylo nastavit v css stylu jednoduše formát tak, aby všecky články zarovnány do bloku. Myslím si totiž, že by to bylo graficky vzhlednější a i čitelnější (pokud by se písmo nějakou, nešťastnou náhodou nějak nerozsypalo, což by se ale na 99,9% stát nemělo) :wink:
Tak napsal Jarwiks alias Ziemomysl;-)

Uživatelský avatar
fisch
Příspěvky: 14
Registrován: pát srp 01, 2008 3:09 pm
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fisch » úte srp 26, 2008 1:49 pm

Nevím, jak to bude vypadat, správnější sazba si myslím že je zarovnání do leva, protože to bude vytvářet škaredé mezery v textu, ale mohu to vyzkoušet... Jde to jednorázově změnit. Právě s maršálekem řešíme styl odstavců a odsazení nadpisů, tak projednáme i tohle.. Díky za připomínku!

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maršálek » úte srp 26, 2008 8:12 pm

Ziemomysl píše:Stránky jsou o dost přehlednější a hezčí než předchozí. Jen jestli bych se mohl projevit kriticky. :wink: Přijde mi mírně nevzhledné a taky hůř čitelné, když je text zarovnán, tak je ted, tzn. doleva. Mnohem lepší by, dle mého názoru, bylo nastavit v css stylu jednoduše formát tak, aby všecky články zarovnány do bloku. Myslím si totiž, že by to bylo graficky vzhlednější a i čitelnější (pokud by se písmo nějakou, nešťastnou náhodou nějak nerozsypalo, což by se ale na 99,9% stát nemělo) :wink:
souhlas
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
fisch
Příspěvky: 14
Registrován: pát srp 01, 2008 3:09 pm
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fisch » čtv srp 28, 2008 7:37 pm

Tak všechny odstavce jsou zarovnány do bloku. Možná ještě trochu rozšířit okraje? :-)

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Design stránek

Příspěvek od Maršálek » úte zář 22, 2009 1:13 pm

co nám proboha na webovkách dělají reklamy? jsou vpravo dole :twisted: odstranit, zabít, zničit (já vám dám žehličku a krémíčky...) :twisted:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Rous
Příspěvky: 14
Registrován: pon zář 22, 2008 10:03 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Design stránek

Příspěvek od Rous » úte zář 22, 2009 1:29 pm

sem si rikal ze tam driv nebyly
Obrázek

Op, op, op, op, oppa KAM dáš stan?

Uživatelský avatar
fisch
Příspěvky: 14
Registrován: pát srp 01, 2008 3:09 pm
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Design stránek

Příspěvek od fisch » stř zář 23, 2009 8:57 am

Omlouvám se, ale jedná se jen o dočasnou záležitost (testovací) Jakmile to bude možné, tak reklamy odstraním (jsou jen na hlavní stránce). Je to jen věc, kterou bych chtěl později probrat, byly by to samozřejmě kontextové reklamy, související s obsahem na stránce (s historickou tematikou), žádné žehličky :-)

Ještě jednou pardon...

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Design stránek

Příspěvek od Maršálek » stř zář 23, 2009 1:14 pm

fisch píše:Omlouvám se, ale jedná se jen o dočasnou záležitost (testovací) Jakmile to bude možné, tak reklamy odstraním (jsou jen na hlavní stránce). Je to jen věc, kterou bych chtěl později probrat, byly by to samozřejmě kontextové reklamy, související s obsahem na stránce (s historickou tematikou), žádné žehličky :-)

Ještě jednou pardon...
inu vyděsil jsi mně, ale pokud by se jednalo o kontextové reklamy, dalo by se o tom mluvit
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
fisch
Příspěvky: 14
Registrován: pát srp 01, 2008 3:09 pm
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Design stránek

Příspěvek od fisch » úte lis 02, 2010 8:37 pm

Připomínám, že ode dneška má web http://hradeckydvur.net nový design. Můžete se vyjádřit ke grafice a přehlednosti. Napoprvé se možná stránky budou trochu déle načítat, ale dál už by to mělo být v pořádku, záleží také na vašem připojení. Grafické prvky jsou ve vysoké kvalitě v PNG souborech, ale mohu na požádání provést kompresi. Navrhuji dovolit mi nastylovat toto fórum v podobném duchu, což se asi bude řešit v tématu "design fóra".
Díky.
F

Uživatelský avatar
Dášenka
Příspěvky: 132
Registrován: sob srp 02, 2008 1:13 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Design stránek

Příspěvek od Dášenka » úte lis 02, 2010 9:17 pm

Design nezvyklý, ale pěkný...

Jen když kliknu na registraci, nic se nestane a když cvičně zadám heslo, píše to písmenka ;)
Fotogalerie by bylo asi lepší řadit tak, aby nejnovější byly nahoře.

Design stránek s články je oproti rozcestníku oborů strašně strohý. Není to škoda?

To na první pročtení asi vše :)
Markéta z Rožmberka, sezením na Horažďovicích

Uživatelský avatar
fisch
Příspěvky: 14
Registrován: pát srp 01, 2008 3:09 pm
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Design stránek

Příspěvek od fisch » úte lis 02, 2010 9:36 pm

Jen když kliknu na registraci, nic se nestane a když cvičně zadám heslo, píše to písmenka
Modul registrace a přihlašování nefunguje, protože není zprovozněn. Myslel jsem, že odkaz s adresou '#' mluví za vše. Raději to okno celé skryju.
Fotogalerie by bylo asi lepší řadit tak, aby nejnovější byly nahoře
Souhlas, opraveno.
Design stránek s články je oproti rozcestníku oborů strašně strohý. Není to škoda?
Nechápu.

Uživatelský avatar
Dášenka
Příspěvky: 132
Registrován: sob srp 02, 2008 1:13 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Design stránek

Příspěvek od Dášenka » stř lis 03, 2010 8:39 am

fisch píše:
Design stránek s články je oproti rozcestníku oborů strašně strohý. Není to škoda?
Nechápu.
Na téhle stránce jsou krásné obrázky http://hradeckydvur.net/historicke-pozadi/
a ne téhle http://hradeckydvur.net/vlada-a-pravo/
jenom "nudná" písmenka (třebas u reálií je v nadpisu aspoň truhla), prostě mi přijdou strašně strohé, jen písmenka a nic... Ale je to tím, že jsem strašlivě náročný tvor ;)
Markéta z Rožmberka, sezením na Horažďovicích

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Design stránek

Příspěvek od Maršálek » stř lis 03, 2010 9:02 am

souhlasím s Dášenkou - to nové pojetí je moc strohé a zoufale mi tam chybí právě ty pěkné obrázky
ACTA, NON VERBA

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti