Pravidla hradeckého dvora

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pravidla hradeckého dvora

Příspěvek od Ronšperk » úte črc 28, 2009 7:36 am

To rozhodně! Né každý má na to dělat vysokou šlechtu a to není jen o penězích, ale o osobnosti člověka. Mnohdy se jedná o charisma a to nelze naučit. Také respekt u ostatních. Do naší hry se zrdcadlí jací jsme lidé v normálním životě, dle toho se chtě nechtě chováme i na akcích a dle toho jsme hodnoceni kolektivem :) . Holt se neschováme.
Honor Supra Witam!

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla hradeckého dvora

Příspěvek od Kain » úte črc 28, 2009 8:04 am

Já bych si to neidealizoval, i šlechtic mohl být pitomec. Hezky oblečený a s uhlazenější mluvou, patřičně povýšený, bohatý a úplně vylízaný necharismatický blb :mrgreen:

Kdo nevěří, manželka Ludvíka XVI., francouzská královna Marie Antoinetta, na upozornění, že lidem schází chleba, odvětila: „Nemají chleba? Ať jedí koláče!“ a pomohla tak rozpoutat revoluci. Tolik ke vzdělání, rozhledu a charismatu vysoké šlechty :D
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Uživatelský avatar
Vladan z Řepice
Příspěvky: 137
Registrován: pát srp 01, 2008 12:24 pm
Bydliště: Strakonice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pravidla hradeckého dvora

Příspěvek od Vladan z Řepice » úte črc 28, 2009 8:12 am

Kaine o tom žádná, ale jde spíš o to, aby každý z nás znal svou postavu a podle toho ji hrál. Je jasné, že rekonstrukce hmotné kultury závisí čistě na penězích (jedná li se o vysokou šlechtu či zemská knížata), protože nikdo z nás neumí zpracovávat věci na mistrovské úrovni. Nicméně můžeme svému pojetí dát maximum snahy a tím se snažit dohnat nedostatky materiální. Je to podle mne hlavě hra, jak jsi napsal dříve, takový LARP. Holt to všechno stojí a padá na hraní postavy a k dobrému hraní postavy neodmyslitelně patří i určité množství znalostí a snahy pochopit danou dobu.

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla hradeckého dvora

Příspěvek od Maršálek » úte črc 28, 2009 8:21 am

Kain píše:Já bych si to neidealizoval, i šlechtic mohl být pitomec. Hezky oblečený a s uhlazenější mluvou, patřičně povýšený, bohatý a úplně vylízaný necharismatický blb :mrgreen:
To samozřejmně lze aplikovat u smyšlených postav, nebo u těch, o nichž to historicky víme. Pokud ale někdo nezvládne roli historické osobnosti, o níž prokazatelně víme, že byla charizmatická, zjevně úspěšná, byla výtečným politikem a vladařem, donátorem, atd. (což platí nejenom io knížatech, ale i o velmožích), pak svým pojetím tuto historickou osobnost svým podáním mimo jiné poškozuje :x
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla hradeckého dvora

Příspěvek od Kain » úte črc 28, 2009 8:49 am

Čekal jsem, že to řekneš:-) A máš pravdu, já bych jen neidealizoval šlechtu. Stejně jako bych si neidealizoval pracujícícho nebo duchovního. To je vše...

Jinak samozřejmě to je LARP a ona blbost musí být dobová. Chápeš. Tatínek vám vyhlásí válku. :)
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla hradeckého dvora

Příspěvek od Maršálek » úte črc 28, 2009 9:03 am

:wink: Jinak ono to funguje i obráceně, tedy původně "průměrná" historická osobnost může být ztvárněnou rolí daného hráče naopak oblíbeným a všeobecně respektovaným pánem či paní. Ostatně dokonalým příkladem takové popularizace obecně neoblíbeného řádů německých rytířů je Jiří z Holohlav. Jeho ztvárněním německého rytíře přejímáme skutečný ideál Teutonů, který byl v průběhu staletí našimi obrozeneckými historiky a romantiky cíleně haněn a démonizován.
Stejně tak mnohé dámy nejenom hradeckého dvora svým přístupem dokazují, jak přínosné pro šlechtický dům a jeho poddané jsou tzv. dobré paní. To je právě to, že hraní rolí nám umožňuje více chápat naši dobu a jednotlivé společenské vrstvy. V těchto hrách se ukazuje, jak může šlechtický dům padnout, nebo být povznesen vlivem svého reprezentanta.

...ovšem některé role jsou dané a představované historické osobnosti jsou dobře "zmapované" co do svých schopností a vystupování - a tady je třeba je prostě zvládnout, nebo si vybrat role jiné. Kdo začíná s rolí smyšlené postavy, ten má samozřejmě výhodu čistého stolu a svou postavu si vytváří sám, přičemž jeho osobnost se do ní otiskuje - např. Ivain de Merpins coby hradecký maršálek - nadutý hajzl bez přetvářky :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pravidla hradeckého dvora

Příspěvek od Ronšperk » úte črc 28, 2009 10:19 am

Kain:Souhlas. I tam lze najít člověka se špatnými vlastnostmi. Nicméně i Marie Antoinetta ač k lidu naprosto gumová znala dvorské prostředí, nepochybně ovládala tanec, bez pochyby byla ač "lidem nemilována" dvorskou osobností. A to jisté vystupování a chování vyžaduje. Její osobnost nijak nemiluji nicméně i na ní musela být znát výchova na rakouském dvoře. Holčina co vyleze od kasy v Tescu ji bez znalostí tehdejší doby nezahraje přesvědčivě. O charakteru a dobrotě člověka spor nevedeme. I "hajzl" může být charismatický. Navíc se pokoušíme rekonstruovat takový ten střed. Který myslím nebyl chudý na výstřelky, nicméně to byly pohé výstřelky. A i ty se nám daří bohatě plnit. :)
Honor Supra Witam!

Marketa Magdalena von Spe
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pravidla hradeckého dvora

Příspěvek od Marketa Magdalena von Spe » stř črc 29, 2009 11:21 pm

Já za sebe souhlasím s tím posledním pojetím,také s tím že stvárnit turnaj jako královský je velmi náročné,ve všech směrech.Samozřejmě je co zlepšovat ,hlavně co do hraní rolí.Přiznávám že mám také problémy ztvárnit svoji postavu, bez toho abych do toho sem tam nepřimýchala Martinku Vařákovou :oops:
Musím se více snažit :)
Čas ukáže

Uživatelský avatar
Opat
Příspěvky: 188
Registrován: čtv srp 07, 2008 2:31 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Pravidla hradeckého dvora

Příspěvek od Opat » pát črc 31, 2009 9:45 am

Osobně na našem snažení nejvíc kvituju změnu od toho původního stavu, kdy každý chtěl být rytířem k současnému věrohodnějšímu sociálnímu rozvrstvení (horizontálnímu i vertikálnímu), který věci dodává větší komplexnost a především BARVU! Tedy malými krůčky minulosti v ústrety! :D
That's what I do. I drink and I know things.

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla hradeckého dvora

Příspěvek od Maršálek » pát bře 22, 2013 12:41 pm

Markéta Magdalena von Spernak píše:Já za sebe souhlasím s tím posledním pojetím, také s tím že ztvárnit turnaj jako královský je velmi náročné ve všech směrech. Samozřejmě je co zlepšovat ,hlavně co do hraní rolí. Přiznávám že mám také problémy ztvárnit svoji postavu, bez toho abych do toho sem tam nepřimíchala Martinku Vařákovou :oops:
Musím se více snažit :)
Čas ukáže
A co ukázal čas, krásná paní, která jsi letos kralující první dámou? :wink:

Netroufneme si na naší současné úrovni ztvárnit společný turnaj jako královnin?
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Magdaléna
Příspěvky: 256
Registrován: pon črc 19, 2010 12:52 pm
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Pravidla hradeckého dvora

Příspěvek od Magdaléna » pát bře 22, 2013 8:59 pm

Maršálek píše:
Markéta Magdalena von Spernak píše:Já za sebe souhlasím s tím posledním pojetím, také s tím že ztvárnit turnaj jako královský je velmi náročné ve všech směrech. Samozřejmě je co zlepšovat ,hlavně co do hraní rolí. Přiznávám že mám také problémy ztvárnit svoji postavu, bez toho abych do toho sem tam nepřimíchala Martinku Vařákovou :oops:
Musím se více snažit :)
Čas ukáže
A co ukázal čas, krásná paní, která jsi letos kralující první dámou? :wink:

Netroufneme si na naší současné úrovni ztvárnit společný turnaj jako královnin?

Věru Pane Maršálku, dá li nám náš Pán Bůh milosti a přítomnosti nové královny, bude mi nejvyšší poctou a ctí býti první dámou na turnaji královnině, k její větší slávě a slávě Boží.

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla hradeckého dvora

Příspěvek od Maršálek » sob kvě 11, 2013 8:07 pm

Upomínám nové úředníky, aby si aktualizovali, nebo zřídili své profily v galerii členů :wink:

Já tak již učinil http://www.hradeckydvur.net/clenove/69 :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
richardrg
Příspěvky: 360
Registrován: ned srp 24, 2008 5:44 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla hradeckého dvora

Příspěvek od richardrg » ned kvě 12, 2013 5:06 pm

Se skromností sobě vlastní bych to rád udělal, jak tam přidám dalšího člověka? Neumím na to přijít.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním. "
Thales z Milétu

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla hradeckého dvora

Příspěvek od Maršálek » pon kvě 13, 2013 11:43 am

Se svou proslulou skromností mi SZ, nebo emailem pošleš vybrané foto/fotky, stručný popis postavy a já tě zřídím (ke komu se zakutálí, ten ji dostane...za ženu) :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Opat
Příspěvky: 188
Registrován: čtv srp 07, 2008 2:31 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravidla hradeckého dvora

Příspěvek od Opat » stř čer 12, 2013 11:08 am

Maršálek píše:Upomínám nové úředníky, aby si aktualizovali, nebo zřídili své profily v galerii členů :wink:
Kdo tak neučíní, na toho dopadne trest Boží a královnin :twisted:
That's what I do. I drink and I know things.

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti