Zahraniční hosté

Odpovědět
Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Zahraniční hosté

Příspěvek od Maršálek » stř čer 17, 2015 12:21 pm

Vážení přátelé,
před pár dny mi psal Raimund-Jan Lucemburský, že obdržel pozvání na královnin turnaj coby král Jan. Psal mi, zda se nejedná o omyl, protože jsme se s ohledem na jejich nový projekt říšských kurfiřtů a tím tedy i zásadní změny identity domlouvali na podmínkách účasti na našich akcích. Vysvětlili jsme si vzájemně, že se jedná o nedorozumění. Protože se však podobné dotazy objevují i z dalších stran, předkládám oficiální stanovisko Hradeckého dvora, které zní následovně:

Projekt Hradeckého dvora má již mnoho let pevně daná pravidla, týkající se rekonstruovaných postav ve smyslu sociální hierarchie, úrovně hmotného vybavení, i způsobu chování a reprezentace. Domníváme se, že si Němci svým projektem rekonstrukce říšských kurfiřtů ukrojili příliš velké sousto. Respektujeme jejich rozhodnutí realizovat vlastní projekt v Německu na co nejlepší úrovni, ale nepovažujeme za reálné jeho prolnutí s naším ve smyslu plnohodnotné spolupráce a vzájemného respektu představovaných historických osobností na společných akcích. Důvodem je současná zcela rozdílná úroveň, daná i tím, že prostě začínají. Kdokoli z „Hradeckých“ se samozřejmě může jako jejich host účastnit jejich akcí, to je rozhodnutí jednoho každého z nás. Ale nepojedeme tam jako Dvůr královny vdovy Alžběty Richenzy. A obráceně, pokud přijede kdokoli z nich s odpovídajícím vybavením a družinou, je srdečně vítán. Současně je třeba ve vším slušnosti zopakovat, že loňské vybavení Raimunda i jeho družiny bylo naprosto nedostatečné pro účast na našich akcích. Chápeme, že začínají a že se přijeli inspirovat, ale prakticky nikdo z nich neměl oděv, zbroj a vybavení na naši dobu – a to ani lidé, kteří nehráli šlechtu. Rádi jim poradíme a podělíme se o zkušenosti, ale v rámci našeho projektu máme pro účast na akcích stanovený standart a pod něj nepůjdeme. Pokud si kdokoli z nás pozve hosta a řádně ho vybaví, nemáme s tím samozřejmě problém. Toto pravidlo mezi námi platí již mnoho let :wink:

Na osobnost krále Jana máme společně velmi vysoké nároky, a to nejenom co do rekonstruovaného hmotného vybavení i velikosti doprovázející družiny. Z našeho pohledu tyto podmínky zdaleka nesplňuje, proto to není za stávajících podmínek možné.
ACTA, NON VERBA

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host