Kurtoazie na turnaji

Odpovědět
Uživatelský avatar
Eifel, Albert
Příspěvky: 65
Registrován: úte bře 20, 2012 8:50 am
Bydliště: Frýdek -Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Eifel, Albert » čtv zář 05, 2013 9:35 am

Maršálku přijímám svou hanu , ale myslím, že ten můj komentář na FB už byl dostatečně vysvětlen na FB /byl můj hloupý žert, poněvadž osobně považuji FB jako tlachárnu o blbostech a ne o něco vážného/ A za svou osobu považuji volbu prvního rytíře dle pravidel za naprosto správnou a naopak pro mne velmi lákavou, poněvadž to nepovažuji za sportovní klání a meč přeji všem kdo jej vyhraje a osobně ani nemohu vůbec uvažovat, že bych ho mohl dostat, poněvadž se ani nezúčastním všech disciplín, a jsem naprostý nováček a neznalý mezi dámami ...Proto i touto cestou se omlouvám celému dvoru, pořadatelům i Luďkovi za můj nemístný žert , který ovšem nebyl myšlen vážně a to přísahám na všechny své Předky i Boha na nebesích......

Uživatelský avatar
Richenza
Příspěvky: 110
Registrován: pon kvě 13, 2013 1:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Richenza » čtv zář 05, 2013 10:13 am

Ten včerejší žert mne také hodně popudil, protože znevážil už předem určitý okruh lidí, udělal z udělování ceny jenom formalitku a dámy při rozhodování zahnal do kouta a postavil mezi dva mlýnské kameny.
Eifel, Albert píše:Maršálku přijímám svou hanu , ale myslím, že ten můj komentář na FB už byl dostatečně vysvětlen na FB /byl můj hloupý žert, poněvadž osobně považuji FB jako tlachárnu o blbostech a ne o něco vážného/ A za svou osobu považuji volbu prvního rytíře dle pravidel za naprosto správnou a naopak pro mne velmi lákavou, poněvadž to nepovažuji za sportovní klání a meč přeji všem kdo jej vyhraje a osobně ani nemohu vůbec uvažovat, že bych ho mohl dostat, poněvadž se ani nezúčastním všech disciplín, a jsem naprostý nováček a neznalý mezi dámami ...Proto i touto cestou se omlouvám celému dvoru, pořadatelům i Luďkovi za můj nemístný žert , který ovšem nebyl myšlen vážně a to přísahám na všechny své Předky i Boha na nebesích......
Ale tohle oceňuji, pane. Podle mého správný směr :wink:
To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že po mně Přemyslovny nejdou.

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Maršálek » čtv zář 05, 2013 10:24 am

Někdy huba předběhne rozum, to znám sám - omluva přijata. Nicméně ono to ani zdaleka nebylo jenom na tebe a proto jsem zareagoval tahle hlasitě.
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Maršálek » čtv zář 05, 2013 10:25 am

Obecně do pléna:
Stále platí, že každý si svou pověst vyváříme sami svými činy a svými postoji. Je tedy na každém z nás, jak se uvede a s tím má pramálo společného to, zda je někdo "nováček" a někdo jezdí dlouhé roky. Znám pány, kteří patří do druhé kategorie a jejich jména přitom nepatří mezi ta zvučná. A platí to i naopak. V téhle naší hře se projevují naše povahy. Někdo se třeba krátce po svém uvedení pokryje slávou, ale neunese ji, někdo se svým chováním vypracuje mezi respektované a někdo je prostě "jenom" příjemný společník. Stejně tak někdo třeba zblbne, protože se má za hvězdu nade všemi zářící a ostatním je k smíchu (to samozřejmě není můj případ, míval jsem sice nějaké ty nectnosti, ale teď už jsem skromný a dokonalý :lol: ).


Konec moralizování. Já vnímám hradecký dvůr jako prestižní uzavřený klub s konkrétními vyznávanými hodnotami a čtrnáctiletou tradicí. Není pro každého a členství v něm si musí každý zasloužit. Kdo má s tímto pojetím problém, ten mezi námi nemá místo. Nic více a nic méně :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Opat
Příspěvky: 188
Registrován: čtv srp 07, 2008 2:31 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Opat » čtv zář 05, 2013 11:19 am

S tím uzavřeným klubem... Chápu sice jak to myslíš, ale naformuloval bych to - s dovolením - osobně jinak. Ponechme stranou slovo prestižní, to posuzují ti zvenku, a myslím, že málokdo z "Hradeckých" si potřebuje hladit ego :wink: Tenhle klub sice není jako smrt, tedy nebere všechno, ale taky ho nevnímám jako uzavřený. Ty klíče od vstupních dveří visí normálně na věšáku přístupné a je jen na každém jednotlivci, zda na ně dosáhne :mrgreen:
That's what I do. I drink and I know things.

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Maršálek » čtv zář 05, 2013 11:50 am

Já myslím, že si rozumíme, souhlasím s upřesněním a děkuji za své umravnění :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Markéta z Doubravice
Příspěvky: 61
Registrován: úte srp 20, 2013 9:50 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Markéta z Doubravice » čtv zář 05, 2013 1:17 pm

Maršálek píše:Současně touto cestou připomínám, že nejsem zdaleka jediný, kdo vám slouží, aniž se nad tím zamyslíte. Rozhlédněte se na turnaji kolem sebe na ty, co se nejdou bít, aby jste měli zábavu. Jsou to např. páni sudí a páni heroldi, kteří jsou v mých očích prvními vítězi letošního turnaje. Vzdali se pro vás svého práva na vítězství a titul ctihodní tak v jejich pojetí nabývá opravdových rozměrů.


Mé dámy, toto rozhodnutí máte ve svých rukou a dáte tím jasný signál, koho si ceníte nad ostatní a kdo je ve vašich očích příklad, hodný následování. Nebo můžete ustoupit a podrazit tak všechny dobré rytíře, protože dáte najevo, že svou službu konají marně a zbytečně, neb o ni a o jejich ideály nestojíte.

Nemůžu mluvit ústy každé dámy turnaje, ale já si tě za toto velmi vážím a i všech ostatních, kteří z různých důvodů nenastupují s mečem v ruce! Můj muž se např. věnuje našim milovaným dcerkám, protože moc dobře ví, že tohle břímě leží většinu roku na mých bedrech a chce mi na turnaji dopřát víc volnosti a možnost se pobavit i jinak než přebalováním a krmením dětí. Měla bych si ho proto míň vážit? Ani náhodou! Je to od něj rovněž služba, kterou mi prokazuje, i když není tak veřejně vidět, ani mu nezíská slávu a titul prvního rytíře. Ale to jsou životní zkušenosti, ke kterým každý musí dospět. ;-)

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti