Kurtoazie na turnaji

Odpovědět
Armin
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Armin » pon črc 19, 2010 9:47 pm

Michal z Havraně píše: Nicméně má schovanka Anna z Porzecan vznesla přání, že by se ráda dvorské kratochvíle zúčastnila.
Bohužel jí nejsem takto schopen zajistit zazemí a společnost adekvátní jejímu stavu. Proto se s prosbou obracím na vás, paní a páni velkých domů, zda-li byste jí někdo společenost a místo u stolu nenabídl a zároveň ochranu zajistil.
Něco bych řekl, ale raději mlčím :D :D :D

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Maršálek » ned črc 25, 2010 9:14 pm

Do tohoto tématu patří i soudy lásky a měly by být vedeny tak, jak jsme je letos pojímali na májovém sněmu, tedy jako soudní dvůr dam a pánů s konečným výrokem páru první dámy a jejího rytíře, kteří soudnímu dvoru předsedají. Moc se mi líbila účast duchovních a jejich morální pohledy.

Počítáme v průběhu samotného turnaje nejméně s jedním soudem, ale rád bych je zařadil i do čtvrteční, páteční a sobotní večeře. Tady prosím o pomoc Vladana z Řepice (na lovu nedošlo na Tristana a Izoldu), Eleonoru Kláru (alespoň dva soudy a z toho jeden žertovný, druhý třeba k zamyšlení - Leonor?) a Posadowa (takže nějaká zvrhlost v italském stylu :lol: ). V průběhu čtvrteční a páteční večeře může soudu lásky předsedat i jiný pár, nebo jenom jediná osoba - tu bude vybírat vždy vypravěč (Vladan, Eleonora Klára, Posadow a další).

Příběh by měl být vyprávěný tak, aby ve svém průběhu umožnil před samotným závěrečným výrokem minimálně jedno pozastavení a další pokračování děje podle rozhodnutí soudu. Alespoň jeden soud by měl být hraný jako divadlo, přičemž obsazení postav z přítomných navrhuje vypravěč a protože příběh vede, nemusejí herci obsah znát - je to pak malebně spontální a zábavné (realizovali jsme to tak vícekrát s úspěchem).
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Kain » ned črc 25, 2010 9:57 pm

A to já se do divadelního pojetí hlásím dobrovolně :) Můžu hrát toho mladíka, co se učí lásce? :mrgreen:

hm, kdo bude hrát starého profesora? raději se neptám, dámy jsou občas zlomylsné a mohli by mně vybrat :lol:
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Uživatelský avatar
Klára ze Sádku
Příspěvky: 66
Registrován: pon kvě 10, 2010 10:04 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Klára ze Sádku » ned črc 25, 2010 10:51 pm

Počítám s příběhem na páteční večer a na sobotu. Raději o některé pauze během samotného turnaje nebo večer?
On est snobs et c'est bon.

Uživatelský avatar
Klára ze Sádku
Příspěvky: 66
Registrován: pon kvě 10, 2010 10:04 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Klára ze Sádku » ned črc 25, 2010 10:57 pm

Ujal by se některý z pánů pro potěchu dam zase vedení klání veršotepců? (pane Hechte? :wink:)
On est snobs et c'est bon.

Uživatelský avatar
Hecht z Rosic
Příspěvky: 203
Registrován: úte zář 30, 2008 10:52 am
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Hecht z Rosic » pon črc 26, 2010 8:04 am

Je-li to Tvé přání, krásná paní, a přinese-li to skutečně dámám potěchu, pak to pro mne bude veliká čest a radost. :)
...liep âne leit mac niht gesîn.
swaz du gebiutest, daz leiste ich, friundîn mîn.
...wenne wilt du wider her zuo mir?
ôwê, du füerest mîn fröude sament dir!

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Maršálek » úte črc 27, 2010 5:34 am

Pak ti tedy pane Hechte za pořadatele děkuji a oficiálně tě jmenuji vedením pátečního a sobotního klání trubadůrů v rámci obou hostin :wink: Podrobnosti k programu ti během týden pošlu.
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Klára ze Sádku
Příspěvky: 66
Registrován: pon kvě 10, 2010 10:04 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Klára ze Sádku » úte črc 27, 2010 10:47 am

Maršálek píše:
P.S. pokud se některý z pánů rozhodně dvořit dámě, která ho okouzlila, činí tak samozřejmě s grácií. Pokud si předtím dodával odvahy silným vínem, měl by jít raději obtěžovat služky, které ho už pro jeho urozený původ neodmítnou (viz. rozkošné příběhy z románu Artušova smrt, po kterých se to sedláky, žadonícími po zlatých ostruhách, v Anglii jenom hemží) a případné nezdary si nechají pro sebe (pokud ho tedy rázně neodmítnou např. dobrým úderem plného vědra, nebo postrčením rozpáleného pána do řeky…).


takže otázky pro všechny do pléna zní:
1) co by dámy ocenili jako decentní i okaté projevy přízně od pánů (nejenom těch svých)?
2) co by ocenili pánové, aby věděli, že by se měli trochu osmělit, nebo naopak s úctou zachovat odstup a dále jenom vzhlížet?
3) co je vhodný dárek pro vyjádření uznání pro muže v kolbišti?

K tomu by se tu měli vyjádřit všichni, mlčet by snad měli jenom drni, kteří budou uvázaní u stanů svých pánů :lol:
Tady jsme, myslím, zamluvili přínosné téma, pojďme se k němu ještě vrátit..

K bodu prvnímu bych si troufla tvrdit, že dámy by jistě ocenily verše nejen recitované do pléna v rámci klání, ale i adresně :wink: Ať už recitované, předčítané či psané, veřejně či stranou společnosti, vlastní či převzaté od dobových autorů.. :)
On est snobs et c'est bon.

Uživatelský avatar
Markéta z Rosic
Příspěvky: 226
Registrován: ned led 04, 2009 9:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Markéta z Rosic » stř črc 28, 2010 10:26 am

Když si vzpomenu o čem se loni bavily v podstatě všechny dámy na mé tribuně, určitě by ocenily větší zájem pánů bojovat v jejich barvách. Většina dam má pocit že to má být spíš pán, který si pro zástavu přijde. Podle mě to bude tím, že každý pán sám osobně ví jestli je zadaný, či nikoliv, kdežto dámy o tomto myslím nemají až takový přehled ;-)
Markéta z Rosic paní na Doubravici
Sestra pana Hechta z Rosic, manželka pana Ješka z Doubravice ;-)

Uživatelský avatar
Posadowski
Příspěvky: 316
Registrován: pon črc 28, 2008 6:35 am
Bydliště: Bohuslavice n. Met.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Posadowski » stř črc 28, 2010 7:35 pm

Markéta z Rosic píše:. Podle mě to bude tím, že každý pán sám osobně ví jestli je zadaný, či nikoliv, kdežto dámy o tomto myslím nemají až takový přehled ;-)
Podle mne to, jestli je nebo není pán zadaný vůbec nesouvisí s tím, jestli může nebo nemůže dostat (další) zástavu...

Uživatelský avatar
Markéta z Rosic
Příspěvky: 226
Registrován: ned led 04, 2009 9:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Markéta z Rosic » stř črc 28, 2010 10:00 pm

Posadowski píše:
Markéta z Rosic píše:. Podle mě to bude tím, že každý pán sám osobně ví jestli je zadaný, či nikoliv, kdežto dámy o tomto myslím nemají až takový přehled ;-)
Podle mne to, jestli je nebo není pán zadaný vůbec nesouvisí s tím, jestli může nebo nemůže dostat (další) zástavu...
Ráda se nechám poučit, protože zatím rozhodně nejsem z nejzkušenějších.
Já měla za to že jedné dámě se může dvořit klidně více pánů, ale pán by měl hájit barvy pouze jedné dámy (nebo aspon jedna dáma na jeden boj ;-) )
Takže co když budu chtít dát zástavu pánovi který už nějakou má, bude mě muset s díky odmítnout?
Markéta z Rosic paní na Doubravici
Sestra pana Hechta z Rosic, manželka pana Ješka z Doubravice ;-)

Uživatelský avatar
Posadowski
Příspěvky: 316
Registrován: pon črc 28, 2008 6:35 am
Bydliště: Bohuslavice n. Met.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Posadowski » stř črc 28, 2010 10:36 pm

Markéta z Rosic píše: bude mě muset s díky odmítnout?
Tak já nejsem bůhvíjakým znalcem, ale já si myslím, že k tomu není důvod...

Uživatelský avatar
Markéta z Rosic
Příspěvky: 226
Registrován: ned led 04, 2009 9:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Markéta z Rosic » stř črc 28, 2010 10:40 pm

A to bude teda hájit barvy dvou dam současně?
Markéta z Rosic paní na Doubravici
Sestra pana Hechta z Rosic, manželka pana Ješka z Doubravice ;-)

Uživatelský avatar
Dášenka
Příspěvky: 132
Registrován: sob srp 02, 2008 1:13 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Dášenka » čtv črc 29, 2010 1:27 am

To mi taky přijde malinko nedomyšlený. Možná leda tak, že do celého turnaje nastupuje pro tu svou dámu a do jednotlivých disciplín pak přijímá ještě "pověření" od jiné dámy, ale že by měl "pověření" pro jednu disciplínu od více dam naráz, to by asi nebylo to pravé ořchové...

(což mi připomíná další položku do seznamu "co vyrobit do turnaje" :lol: )
Markéta z Rožmberka, sezením na Horažďovicích

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Spakona » čtv črc 29, 2010 7:48 am

Dášenka píše:(což mi připomíná další položku do seznamu "co vyrobit do turnaje" :lol: )
taky sem už přemýšlela že by sem se možná měla zamyslet a nejspíš se spojit v tomto ohledu s panovnicí tribuny.... chmmmm
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů