Kurtoazie na turnaji

Odpovědět
Uživatelský avatar
richardrg
Příspěvky: 360
Registrován: ned srp 24, 2008 5:44 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od richardrg » úte čer 29, 2010 2:29 pm

Pokud ano, je třeba zajistit jak onen přístřešek, tak především lůžko pro dámu, nebo možná jenom pěknou deku, na kterou se oba usadí.

Pokud by šlo jen o deku, mohu vybrat jednu pokud možno co nejbělejší, ale na to opatřit ji výšivkami je asi už pozdě.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním. "
Thales z Milétu

Uživatelský avatar
Paní Markéta
Příspěvky: 287
Registrován: sob pro 19, 2009 6:19 am
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Paní Markéta » úte čer 29, 2010 7:43 pm

Maršálek píše: Pokud si předtím dodával odvahy silným vínem, měl by jít raději obtěžovat služky, které ho už pro jeho urozený původ neodmítnou (viz. rozkošné příběhy z románu Artušova smrt, po kterých se to sedláky, žadonícími po zlatých ostruhách, v Anglii jenom hemží)

No děkuju pěkně... :?

Uživatelský avatar
Dášenka
Příspěvky: 132
Registrován: sob srp 02, 2008 1:13 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Dášenka » úte čer 29, 2010 8:05 pm

Paní Markéta píše:
Maršálek píše: Pokud si předtím dodával odvahy silným vínem, měl by jít raději obtěžovat služky, které ho už pro jeho urozený původ neodmítnou (viz. rozkošné příběhy z románu Artušova smrt, po kterých se to sedláky, žadonícími po zlatých ostruhách, v Anglii jenom hemží)

No děkuju pěkně... :?
Nezapomeťe ale, že v Jaroměři se v takovém případě zhmotní Robin Hůd a nebohou služku zachrání :lol: :lol: :lol:
Markéta z Rožmberka, sezením na Horažďovicích

Uživatelský avatar
Posadowski
Příspěvky: 316
Registrován: pon črc 28, 2008 6:35 am
Bydliště: Bohuslavice n. Met.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Posadowski » úte čer 29, 2010 8:19 pm

richardrg píše:...je třeba zajistit jak onen přístřešek...
Tak Lagermeistera už máme. Že by se našel nějaký Liebemeister, který by se staral o tohle? Bez "dělby údělu" tohle nepůjde, organizátoři na to nemají čas...

Pepan
Příspěvky: 60
Registrován: pon led 26, 2009 6:39 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Pepan » úte čer 29, 2010 9:44 pm

hehe, jestli tahle kratochvíle proběhne, tak krom přízemního Tschernhausena se na turnaji asi objeví i Pepan (pro snadnost odlišení v jiném oblečení) ...a taková zahrada lásky s Pepanem...to je vlastně taková e(r)xotika. Navíc na Jaroměři nemaj bazén. Hehe :D

PS.: Pepan je dokonalý partner. Umí dámě naslouchat dlouhé a dlouhé hodiny. A dokud ho bude drbat na zádech, tak ani necekne.

Uživatelský avatar
Posadowski
Příspěvky: 316
Registrován: pon črc 28, 2008 6:35 am
Bydliště: Bohuslavice n. Met.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Posadowski » úte čer 29, 2010 9:54 pm

Pepan píše: nemaj bazén. Hehe
Takže ses jako přihlásil? Liebemeister Pepan? Hmmm... Mimochodem, bazén nemaj, ale náhon mlýna, kde je kromě studené vody taky docela proud...

Pepan
Příspěvky: 60
Registrován: pon led 26, 2009 6:39 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Pepan » úte čer 29, 2010 10:41 pm

Jestli to obnáší to, že kolem mě bude stát 10 krásných žen v lehce průsvitných košilkách, budou mě krmit dobrůtkami, napájet kvalitním vínem, ovívat vějíři ze pštrosího peří, a budu se moci koukat na dvě dovádějící rošťandy, tak to beru!!! V jiném případě to ne. Musím být přeci skromný.

Uživatelský avatar
Hecht z Rosic
Příspěvky: 203
Registrován: úte zář 30, 2008 10:52 am
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Hecht z Rosic » stř čer 30, 2010 7:17 am

Maršálek píše:Loni jsme nepostavili zahradu lásky - plátěný přístřešek stranou shonu, ke kterému patří lůžko, křesílko, občerstvení (ovoce, víno, poháry) a samozřejmě roličky veršíků. Byl by zájem?

Pokud ano, je třeba zajistit jak onen přístřešek, tak především lůžko pro dámu, nebo možná jenom pěknou deku, na kterou se oba usadí. Kdo by v zahradě pobyl, ten by pak po svém služebnictvu doplnil upité a ujedené občerstvení :wink:
Zájem by určitě byl. :)
Měla by zahrada fungovat i přes noc? Pokud ne, tak by se zapůjčením lůžka nemusel být až takový problém... :wink:
...liep âne leit mac niht gesîn.
swaz du gebiutest, daz leiste ich, friundîn mîn.
...wenne wilt du wider her zuo mir?
ôwê, du füerest mîn fröude sament dir!

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Maršálek » stř čer 30, 2010 7:54 am

Zahrada by měla být k dispozici v pátek a v sobotu přes den, na noční schůzky si někteří opatřili vícepokojové stany :wink: Pokud by tedy tvůj dům zapůjčil lůžko, budou ti pořadatelé vděční, pane Hechte :wink:

Před lety zahrada i fungovala, jednou mně tam vyrušili panoši bojechtivých pánů, kteří toužili po mém chocholu a tak jsem musel dvakrát opustit dámu - stálo je to oba chochol, než mně v dalším kole udolal pan Marek z Hostýně, který mi už svou výzvou nedovolil se do zahrady vrátit (byl jsem v pernamenci jako na Frýdlantě - chlapi, co na mně vidíte?) :D

Posláním zahrady lásky je vytvořit pro znavené malý koutek soukromí, pánům i půvabným dámám třeba i prostor pro dvoření se a svádění, ale především pro příjemný odpočinek.


Markétě: neobávej se, zatím se na turnaji, pokud vím, žádné služebné či společnici (bez jejího předchozího svolení) nic nestalo. Ovíněným pánům totiž stále reálně hrozí, že je někdo ze zlomyslných drnů s hlasitými omluvami pohodí do Metuje. A kdybych to na vlastní oči neviděl, nevěřil bych tomu – byla to rozkošná „nehoda“ a omluvy drnů nebrali konce (když pána opět omylem při vytahování z vody pohodili zpět) :lol: Ale že jsem pořadatel, nějak jsem právě zapomněl všechna jména (asi že jsem to oběma stranám slíbil) :lol:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Hecht z Rosic
Příspěvky: 203
Registrován: úte zář 30, 2008 10:52 am
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Hecht z Rosic » stř čer 30, 2010 9:35 am

OK, myslím, že to půjde. :)
...liep âne leit mac niht gesîn.
swaz du gebiutest, daz leiste ich, friundîn mîn.
...wenne wilt du wider her zuo mir?
ôwê, du füerest mîn fröude sament dir!

Uživatelský avatar
Markéta z Rosic
Příspěvky: 226
Registrován: ned led 04, 2009 9:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Markéta z Rosic » stř čer 30, 2010 10:21 am

Klára ze Sádku píše:S tím, co se k čemu hodí či nehodí, bych si hlavu nelámala, v nejhorším dáma bude nucena pořídit si pro příště nový šat, ke kterému se hodit bude, ach jaká smůla :lol:
Moje řeč :wink: :lol:
Markéta z Rosic paní na Doubravici
Sestra pana Hechta z Rosic, manželka pana Ješka z Doubravice ;-)

Uživatelský avatar
Dášenka
Příspěvky: 132
Registrován: sob srp 02, 2008 1:13 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Dášenka » stř čer 30, 2010 10:54 am

Markéta z Rosic píše:
Klára ze Sádku píše:S tím, co se k čemu hodí či nehodí, bych si hlavu nelámala, v nejhorším dáma bude nucena pořídit si pro příště nový šat, ke kterému se hodit bude, ach jaká smůla :lol:
Moje řeč :wink: :lol:
No právě, pro příště, to je k ničemu :(
Co když bude chtít vypadat dokonale hned a tudíž si darovaný doplněk neveme?
Markéta z Rožmberka, sezením na Horažďovicích

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Maršálek » stř čer 30, 2010 11:10 am

dokonalé už budete (ale ta představa, že do zahrady lásky si nevezmete nic... je lákavá) :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Klára ze Sádku
Příspěvky: 66
Registrován: pon kvě 10, 2010 10:04 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Klára ze Sádku » stř čer 30, 2010 11:12 am

Dášenka píše: No právě, pro příště, to je k ničemu :(
Co když bude chtít vypadat dokonale hned a tudíž si darovaný doplněk neveme?
tak asi holt bude muset dostat ještě další, který si hned vzít může :)

Případně.. ochotou či neochotou slevit ze své dokonalosti by se také dalo vyjádřit ledacos.. :wink:
Naposledy upravil(a) Klára ze Sádku dne stř čer 30, 2010 11:22 am, celkem upraveno 1 x.
On est snobs et c'est bon.

Uživatelský avatar
Dášenka
Příspěvky: 132
Registrován: sob srp 02, 2008 1:13 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kurtoazie na turnaji

Příspěvek od Dášenka » stř čer 30, 2010 11:14 am

Klára ze Sádku píše:
tak asi holt bude muset dostat ještě další, který si hned vzít může :)
To zní jako dobrý plán :idea:
Markéta z Rožmberka, sezením na Horažďovicích

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 hostů