Zahrada lásky

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrada lásky

Příspěvek od Kain » úte čer 07, 2011 11:41 am

Otázka také je, zda ve věci existuje někdo, kdo příběh zná, nebo zda je příběh dopředu daný a všechny informace jsou uzavřeny přečteným příběhem.

Příklad: soud by zajímalo, co měla v plánu dotyčná dáma udělat, kdyby onen mladík nezraňen vyhrál. V prvním případě se má koho zeptat (třebas vypravěče, který si příběh domyslí). V druhém případě se to soud nikdy nedozví. S obojím se dá pracovat, ale je třeba vědět, zda vypravěč je jen "předčitatelem" nebo zda o té věci něco ví a smí říct.
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrada lásky

Příspěvek od Maršálek » pon črc 25, 2011 2:20 am

V případě zájmu mám jinou verzi příběhu, který proběhl na sněmu. Tenhle je nejspíš výrazně starší a je dle mého docela dojemný, takový Romeo-Juliovský :wink:
A vůbec, krom soudů lásky jsem i pro vyprávění rytířských příběhů, samozřejmě milostných a dojemných :wink: Mám v rukávu mimo jiné jeden moc pěkný o vlkodlakovi.
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrada lásky

Příspěvek od Kain » pon srp 01, 2011 4:18 pm

Se svolením pana maršálka letos já rád přispěji svým příběhem pro soud lásky. Je to příběh cizokrajný, hlavní hrdina je urozený, je tam láska, boj, je tam všechno. Vybral jsem ho speciálně pro pana z Ronšperka, který je v těchto soudech mým oblíbeným sudím :) Neděste se cizokrajnosti příběhu, vychází z klasických antických příběhů, je však vyprávěn v křesťanském duchu a již trochu pod vlivem západního rytířství. Můj senior mě již zná a ví, že bych žádný nevhodný příběh nevybral :)
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Uživatelský avatar
Hecht z Rosic
Příspěvky: 203
Registrován: úte zář 30, 2008 10:52 am
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zahrada lásky

Příspěvek od Hecht z Rosic » pát zář 07, 2012 1:00 pm

Ještě jednou (a jistě ne naposledy) děkuji touto cestou Markétě za zapůjčení stanu pro Zahradu lásky a Tereze z Hradce za nabídku pomoci s její realizací.

Velmi uvítám - a zejména to uvítají jistě hojní návštěvníci zahrady - jakoukoliv další formu pomoci. Zejména pak zapůjčení koberců, dek, kožešin, polštářů, barevných či vzorovaných látek, nádobí, pokrmů a nápojů k občerstvení, společenských her, živých pávů atd.

Jménem všech hojných návštěvníků děkuji. :)

Obrázek
...liep âne leit mac niht gesîn.
swaz du gebiutest, daz leiste ich, friundîn mîn.
...wenne wilt du wider her zuo mir?
ôwê, du füerest mîn fröude sament dir!

Uživatelský avatar
Paní Markéta
Příspěvky: 287
Registrován: sob pro 19, 2009 6:19 am
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zahrada lásky

Příspěvek od Paní Markéta » sob zář 08, 2012 7:53 pm

Hecht z Rosic píše:Ještě jednou (a jistě ne naposledy) děkuji touto cestou Markétě za zapůjčení stanu pro Zahradu lásky a Tereze z Hradce za nabídku pomoci s její realizací.

Velmi uvítám - a zejména to uvítají jistě hojní návštěvníci zahrady - jakoukoliv další formu pomoci. Zejména pak zapůjčení koberců, dek, kožešin, polštářů, barevných či vzorovaných látek, nádobí, pokrmů a nápojů k občerstvení, společenských her, živých pávů atd.

Jménem všech hojných návštěvníků děkuji. :)

Obrázek
Vzhledem k tomu, že na turnaji nespím, mohu zapůjčit kožešiny z berana - dvě bílé a hnědou, a bílé deky podšité bílým lnem, polštářky mám dva prosté malé lněné, to asi nebude panstvu dostatečně no-obl :wink: když už budeš v tom děkování :) to ale abych si tam v neděli zas přijela pro tu hromadu... nádobí mám taky, tak kdyby se nikdo nenabídl... jen bych nerada byla o pár věcí kratší jako po loňském turnaji :( látka na závěs by se rozhodně hodila, protože otevřený stan neskýtá příliš soukromí a v zavřeném je tma :D a málo místa, což na druhou stranu, vzhledem k určení, nemusí být od věci :D takže možná i lampičku ;)

Uživatelský avatar
Hecht z Rosic
Příspěvky: 203
Registrován: úte zář 30, 2008 10:52 am
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zahrada lásky

Příspěvek od Hecht z Rosic » pon zář 10, 2012 2:29 pm

Výborně, patřiž Ti tedy další velká porce díků. :D
Já pochopitelně základní vybavení Zahrady zajistím, ale každý další příspěvek od šlechetných dárců (či přesněji zapůjčovatelů) způsobí, že bude Zahrada lásky ještě krásnější a její návštěva ještě příjemnější. :wink:
...liep âne leit mac niht gesîn.
swaz du gebiutest, daz leiste ich, friundîn mîn.
...wenne wilt du wider her zuo mir?
ôwê, du füerest mîn fröude sament dir!

Uživatelský avatar
Hecht z Rosic
Příspěvky: 203
Registrován: úte zář 30, 2008 10:52 am
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zahrada lásky

Příspěvek od Hecht z Rosic » úte zář 11, 2012 7:32 am

Ještě dodám - pokud by cokoliv z toho pro Tebe mělo představovat jakýkoliv problém (třeba zbytečnou cestu navíc), tak se na to vybodni. Jak jsem psal, základní vybavení bude zajištěno.
...liep âne leit mac niht gesîn.
swaz du gebiutest, daz leiste ich, friundîn mîn.
...wenne wilt du wider her zuo mir?
ôwê, du füerest mîn fröude sament dir!

Uživatelský avatar
Paní Markéta
Příspěvky: 287
Registrován: sob pro 19, 2009 6:19 am
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zahrada lásky

Příspěvek od Paní Markéta » úte zář 11, 2012 9:27 am

Hecht z Rosic píše:Ještě dodám - pokud by cokoliv z toho pro Tebe mělo představovat jakýkoliv problém (třeba zbytečnou cestu navíc), tak se na to vybodni. Jak jsem psal, základní vybavení bude zajištěno.
Ne, vezu stan, auto je velké, takže je to jen otázka toho, co mám všechno sbalit. Doufám, že se k tomu návštěvníci zahrady budou chovat jako k vlastnímu nebo lépe.

Uživatelský avatar
Paní Markéta
Příspěvky: 287
Registrován: sob pro 19, 2009 6:19 am
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zahrada lásky

Příspěvek od Paní Markéta » pon zář 17, 2012 11:33 am

Děkuji za vzorné navrácení, tak nějak si to představuji :)

Uživatelský avatar
Hecht z Rosic
Příspěvky: 203
Registrován: úte zář 30, 2008 10:52 am
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zahrada lásky

Příspěvek od Hecht z Rosic » pon zář 17, 2012 11:46 am

Poděkování je na mé straně (a na straně všech hojných vděčných návštěvníků). Doufám, že je vše v pořádku a že se Ti budu moci nějak revanšovat.

Děkuji též Tereze z Hradce a Adamovi z Dobřenic za významnou pomoc s realizací Zahrady na místě.
...liep âne leit mac niht gesîn.
swaz du gebiutest, daz leiste ich, friundîn mîn.
...wenne wilt du wider her zuo mir?
ôwê, du füerest mîn fröude sament dir!

Uživatelský avatar
Posadowski
Příspěvky: 316
Registrován: pon črc 28, 2008 6:35 am
Bydliště: Bohuslavice n. Met.
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrada lásky

Příspěvek od Posadowski » pon zář 17, 2012 5:56 pm

Vivat Hecht z Rosic alias Hecht von Liebgarten!

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů