Zahrada lásky

Uživatelský avatar
Hecht z Rosic
Příspěvky: 203
Registrován: úte zář 30, 2008 10:52 am
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Zahrada lásky

Příspěvek od Hecht z Rosic » čtv črc 29, 2010 10:13 am

Byl jsem požádán pannou Markétou Magdalenou von Spernak, zda bych se neujal organizace zahrady lásky. A protože na takovou žádost se jen těžko dá říct ne, bude to zřejmě skutečně na mně - v případě, že nebude proti mé nominaci žádných námitek.

Pro začátek bych se zeptal čistě prakticky a přízemně: existuje z minulých let nějaký přístřešek, který by se za tímto účelem dal použít? Pokud ne, nedisponuje někdo z účastníků takovým přístřeškem a nebyl by ochoten jej nabídnout?
...liep âne leit mac niht gesîn.
swaz du gebiutest, daz leiste ich, friundîn mîn.
...wenne wilt du wider her zuo mir?
ôwê, du füerest mîn fröude sament dir!

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrada lásky

Příspěvek od Maršálek » čtv črc 29, 2010 10:28 am

přístřešek, včetně dřevěné konstrukce máme, jenom tě prosím včas o upomenutí :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Hecht z Rosic
Příspěvky: 203
Registrován: úte zář 30, 2008 10:52 am
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zahrada lásky

Příspěvek od Hecht z Rosic » čtv črc 29, 2010 10:44 am

Výborně, díky!
...liep âne leit mac niht gesîn.
swaz du gebiutest, daz leiste ich, friundîn mîn.
...wenne wilt du wider her zuo mir?
ôwê, du füerest mîn fröude sament dir!

Uživatelský avatar
Hecht z Rosic
Příspěvky: 203
Registrován: úte zář 30, 2008 10:52 am
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zahrada lásky

Příspěvek od Hecht z Rosic » pon zář 06, 2010 3:03 pm

Maršálek píše:přístřešek, včetně dřevěné konstrukce máme, jenom tě prosím včas o upomenutí :wink:
Nevím, jestli je to včas, ale dovoluji si připomenout přístřešek.

Pro všechny: Základní vybavení Zahrady bude zajištěno, přesto se však meze nekladou sponzorským darům. Vítány jsou zejména přebytky nábytku, nádobí, jídlo a pití (kromě toho, že každý, kdo něco spotřebuje, by měl zajistit doplnění), goblény, koberce, kožešiny, hedvábné látky, květinová výzdoba, živí pávi a slavíci (pokud možno ve zlatých klecích), živí hudebníci a především několik košů okvětních lístků růží či jiných květin. :wink:
Tak můžeme všichni přispět k tomu, aby byla Zahrada lásky ještě krásnější.
...liep âne leit mac niht gesîn.
swaz du gebiutest, daz leiste ich, friundîn mîn.
...wenne wilt du wider her zuo mir?
ôwê, du füerest mîn fröude sament dir!

Uživatelský avatar
Hecht z Rosic
Příspěvky: 203
Registrován: úte zář 30, 2008 10:52 am
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zahrada lásky

Příspěvek od Hecht z Rosic » stř zář 15, 2010 4:05 pm

Rád bych poděkoval všem, kteří jakýmkoliv způsobem přispěli ke stavbě, zařizování a provozu Zahrady lásky. Jmenovitě tak asi činit raději nebudu, protože bych určitě na někoho zapomněl a to by bylo velmi trapné.

Současně bych ale rád nadnesl malou anketu. Nemohl jsem si nevšimnout, že vytíženost Zahrady byla velmi malá, čemuž se ovšem není moc co divit, protože sobota je na Turnaji tak nabitá, že dámy nemají ani těch několik málo minut volného času a pánové bez dam do Zahrady zřejmě chodit nebudou. :wink:
Přiznám se, že ač těch několik málo vřelých poděkování za chvíle strávené v Zahradě bylo velmi příjemnou odměnou, nejsem si úplně jistý, jestli to byl adekvátní výsledek celodenní práce několika lidí. I když nás i ta práce samotná velmi bavila.

Nebudu se ptát, jestli si myslíte, zda má cenu Zahradu na Turnaji provozovat, protože asi jen sotva kdo napíše "ne", zatímco "ano" nás nikam moc neposune. Proto bych se raději zeptal - máte vy osobně zájem o služby Zahrady, případně jak byste si je představovali, a co by se dalo udělat pro to, aby byla Zahrada vytíženější?
...liep âne leit mac niht gesîn.
swaz du gebiutest, daz leiste ich, friundîn mîn.
...wenne wilt du wider her zuo mir?
ôwê, du füerest mîn fröude sament dir!

Jiří z Holohlav
Příspěvky: 226
Registrován: pát zář 19, 2008 6:02 pm
Bydliště: Rumburk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zahrada lásky

Příspěvek od Jiří z Holohlav » stř zář 15, 2010 4:46 pm

Nu,hlavně bych si ji představoval podstatně diskrétněji umístěnou - tak ,aby bylo během procházky táborem snadno zmizet za rohem :mrgreen:
Gott mit uns!

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zahrada lásky

Příspěvek od Spakona » stř zář 15, 2010 5:58 pm

obávám se pane Jiří, že ve vašem případě je lhostejno, kde bude umístěna, neb jste nepřehlédnutelný...
ale jiní bratři by tam zase mohli umístit bednu....
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Uživatelský avatar
Markéta z Rosic
Příspěvky: 226
Registrován: ned led 04, 2009 9:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrada lásky

Příspěvek od Markéta z Rosic » stř zář 15, 2010 6:48 pm

Já bych hlavně byla pro zařídit ji dřív než v sobotu. Ve čtvrtek a v pátek je na vše mnohem víc času, než v sobotu. Nábytek přece může každý den zapůjčit jiný dům, at není někdy v nebýhodě že bude mít tři dny nezařízený stan, ostatně my třeba máme doma postel kterou jsme vůbec nepotřebovali vzhledem k noclehu u Posadowských.
Markéta z Rosic paní na Doubravici
Sestra pana Hechta z Rosic, manželka pana Ješka z Doubravice ;-)

Uživatelský avatar
Hecht z Rosic
Příspěvky: 203
Registrován: úte zář 30, 2008 10:52 am
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zahrada lásky

Příspěvek od Hecht z Rosic » čtv zář 16, 2010 6:55 am

Jiří z Holohlav píše:Nu,hlavně bych si ji představoval podstatně diskrétněji umístěnou - tak ,aby bylo během procházky táborem snadno zmizet za rohem :mrgreen:
Pane Jiří, on tábor zase tolik rohů, za kterými by se dalo zmizet, nemá. :wink: Ale vážně, o umístění samozřejmě můžeme diskutovat, ovšem zase nemá smysl dávat Zahradu někam daleko, kam by nikdo nezabloudil. Což mě svádí k další anketní otázce, na kterou ale, obávám se, relevantní odpověď také nedostanu: kolik tajných párů by potřebovalo využívat služeb Zahrady zcela diskrétně? :wink:
Markéta z Rosic píše:Já bych hlavně byla pro zařídit ji dřív než v sobotu. Ve čtvrtek a v pátek je na vše mnohem víc času, než v sobotu.
Což o to, já bych byl taky pro, ale jak už jsem psal (a jak sama dobře víš), realizace Zahrady zabrala celý den. Nevidím tedy jako reálné, aby byla v provozu již ve čtvrtek. V pátek snad, ale i ten už je docela nabitý programem, i když přece jen méně než sobota.

V nábytku, myslím, problém není.
...liep âne leit mac niht gesîn.
swaz du gebiutest, daz leiste ich, friundîn mîn.
...wenne wilt du wider her zuo mir?
ôwê, du füerest mîn fröude sament dir!

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrada lásky

Příspěvek od Maršálek » čtv zář 16, 2010 7:26 am

Asi se svou pověstí (která se ostatně na turnaji provalila) nikoho nepřekvapím, když odpovím, že s radostí vytvořím několik tajných párů, využívajících diskrétnosti Zahrady lásky :lol: Ostatně v průběhu turnaje jsem tam vklouzl se dvěma kráskami současně, abych klečíc na gobelínku, chválil jejich půvaby :wink:

Ale vážně, jsem pro, aby byla k dispozici již ve čtvrtek navečer, bude-li to v silách tvého domu. Rád opět zajistím nějaký vklad a pokusím se nezůstat jenom u křesílka. Místo bych nechal, bylo dle mého dobré.
Obecně realizaci zahrady velmi chválím a myslím, že nebyla tak využívaná i proto, že je to na turnaji poprvé po pěti letech, kdy se zase objevila. Mnozí tak byli ještě nepřipraveni využít jejích služeb a možností. Kdyby stála i přes noc od čtvrtečního večera, bylo by to úžasné. Je to jenom o tom, naučit se využívat i tuhle zábavu, stejně jako jsme se dlouho rozkoukávali, než jsme se začali hlásit do klání trubadůrů :wink: Zahrada bude malým splněným snem mnoha párů, protože jim umožní mimo jiné romanticky oživit svůj vztah a zaplašit všednost :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Hecht z Rosic
Příspěvky: 203
Registrován: úte zář 30, 2008 10:52 am
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zahrada lásky

Příspěvek od Hecht z Rosic » čtv zář 16, 2010 7:58 am

Děkuji, vzácný pane, za Tvá slova, pomohla trochu rozptýlit moji skepsi.

Realisticky si myslím, že by nebyl problém zařídit Zahradu na páteční večer, snad i odpoledne. Ve čtvrtek večer by mohla být jedině v případě, že by na ni byl vyhrazený jeden stan, který by se prostě postavil a dal použít bez jakýchkoliv dalších úprav (pochopitelně nepočítaje zařízení a výzdobu). Ad hoc stavba konstrukce z latí a její pokrývání plachtami neodpovídajících rozměrů zabraly příliš dlouho.
Přiznávám ovšem, že můj dům takovým stanem nedisponuje.
...liep âne leit mac niht gesîn.
swaz du gebiutest, daz leiste ich, friundîn mîn.
...wenne wilt du wider her zuo mir?
ôwê, du füerest mîn fröude sament dir!

Uživatelský avatar
Hecht z Rosic
Příspěvky: 203
Registrován: úte zář 30, 2008 10:52 am
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zahrada lásky

Příspěvek od Hecht z Rosic » čtv zář 16, 2010 8:14 am

Ještě malá ukázka, aby ti, kteří do Zahrady nezavítali, věděli, o co přišli:
Přílohy
P1100492.JPG
P1100492.JPG (73.43 KiB) Zobrazeno 12383 x
P1100494.JPG
P1100494.JPG (67.35 KiB) Zobrazeno 12383 x
P1100495.JPG
P1100495.JPG (35.69 KiB) Zobrazeno 12383 x
...liep âne leit mac niht gesîn.
swaz du gebiutest, daz leiste ich, friundîn mîn.
...wenne wilt du wider her zuo mir?
ôwê, du füerest mîn fröude sament dir!

Uživatelský avatar
Dášenka
Příspěvky: 132
Registrován: sob srp 02, 2008 1:13 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zahrada lásky

Příspěvek od Dášenka » čtv zář 16, 2010 8:57 am

Pokud neprodáme stan typu "Krychle" a pokud v něm nebudeme potřebovat ubytovat naše lidi, tak nebude problém. Svým tvarem se vskutku spíš blíží altánku než stanu :D

Jinak bych také navrhovala, aby zahrada byla dřív než v sobotu, protože to dámy a jejich pomocnice létají sem a tam a netuší, kde jim hlavy stojí a na nějaké spočinutí a zastavení by sice chuť měly, ale pánové se většinou neodvěžují je z jejich konání vytrhnout a riskovat tak posunutí programu :)
Markéta z Rožmberka, sezením na Horažďovicích

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrada lásky

Příspěvek od Kain » čtv zář 16, 2010 10:06 am

Problém taky je, že pánové přes turnaj neměli moc času...strojení, boj, žádná legrace...
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zahrada lásky

Příspěvek od Ronšperk » čtv zář 16, 2010 1:16 pm

Já sám zahradu příliš nevyužiji. Jednak pět písně na krásu mé paní mohu i v mém stanu a druhak mi do nich svým sopránem vstupuje můj synek Vojtěch. S cizími dámami by mi bylo žinantní se vůbec kolem zahrady zdržovat už jen proto, jak jsem byl dámami na tomto turnaji oceněn a dekorován za ochránce dobrých mravů. Ale jinak se mi velmi líbila, jakožto zpestření celého turnajského života.
Honor Supra Witam!

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 83 hostů