Zástavy lásky

Uživatelský avatar
Markéta z Rosic
Příspěvky: 226
Registrován: ned led 04, 2009 9:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Zástavy lásky

Příspěvek od Markéta z Rosic » pát zář 24, 2010 7:11 pm

Posadowski píše:
Markéta z Rosic píše:... aby pán nastupoval do jednoho boje jen s jednou zástavou...
A to si tedy já, ač nejsem dámou, neodpustím vmísit se vám do hovoru. Má-li být taková zástava pro daného bojovníka podporou, přáním štěstí, nebo vyjádřením obliby u dam, pak bych neviděl důvod, proč by nemohl takový bojovník nastoupit s několika zástavami ve smyslu "podívejte, jak jsem oblíbený" tak i svému soupeři ukázat, že nad ním má převahu. Proč by nemohlo stejnou logikou více dam podporovat jednoho favorita zástavou stejně, jako více dam poté odmění toho, kdo je zaujal. Odměňovat ano, ale podpořit před bojem ne? Vždyť to nemá logiku...
Hm když se nad tím zamyslíš takto, dává to logiku.....akorát mám strach aby se pak zástavy nezačaly rozdávat moc masově a nestalo se z nich něco obyčejného a všedního, to by asi pak zrtatilo určité kouzlo ;-) Ale je to hold na každé dámě, kolik jich rozdá a jestli jen těm pánům kteří si to opravdu zaslouží.
Markéta z Rosic paní na Doubravici
Sestra pana Hechta z Rosic, manželka pana Ješka z Doubravice ;-)

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zástavy lásky

Příspěvek od Ronšperk » čtv zář 30, 2010 2:10 pm

Já si nemyslím, že by to potřebovalo až takové striktní dělění. Říkejme tomu prostě "zástava" a skutečný důvod smysl a motivace ať je známa jen mezi mužem a ženou jež si tento akt vyměňují. Je to jako úsměv. Má paní se směje ráda a na i mnoho jiných mužů, ale přesto jsem přesně poznal před lety, že ten úsměv namířený na mne má něco hlubšího. Byť pravděpodobně jinému by se zdál stejný pro mne to bylo jasné opětování citů. Jak tu již zaznělo, je to hra. Zástavu dostat může znamenat sympatie, přátelství, soucit...až po opravdový cit a obavy o zdraví. Jak s tím pán naloží je jeho hra. Může zástavy přijímat čistě sobecky a ověšen pentlemi nastoupí do klání, aby ostatní borci viděli, jaký je king. Jeho motivace vůči dámě však v tomto bodě jaksi pokulhává. Naopak může být bojovník, který celý turnaj bez zástavy bude bojovat a čekat marně na tu jednu svou vysněnou a je na dámě zda si toho všimne. Je to hra mezi dvěma. :wink:
Honor Supra Witam!

Uživatelský avatar
Klára ze Sádku
Příspěvky: 66
Registrován: pon kvě 10, 2010 10:04 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zástavy lásky

Příspěvek od Klára ze Sádku » čtv zář 30, 2010 2:24 pm

Krásně řečeno, pane Dobrohoste!
On est snobs et c'est bon.

Uživatelský avatar
Magdaléna
Příspěvky: 256
Registrován: pon črc 19, 2010 12:52 pm
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zástavy lásky

Příspěvek od Magdaléna » pon čer 17, 2013 2:20 pm

Když jsem letos šila na turnaj zástavy, jen mě tak napadlo, kolik už jsem jich sama rozdala a co teprve všechny dámy dohromady?
Nevím jak vám, milé dámy, ale mě se žádné nevracejí :D
Vyvstává tedy otázka COPAK PÁNOVÉ ASI DĚLAJÍ S DAROVANOU ZÁSTAVOU?
Tedy pánové pochlubte se, kolik zástav máte v držení, jak je skladujete a víte ze kterého jsou roku a od které dámy, nebo v tom máte guláš či hůř vůbec je neuchováváte?

Uživatelský avatar
Komoří
Příspěvky: 176
Registrován: ned srp 03, 2008 2:02 pm
Bydliště: Hoděšovice 155, Býšť 533 22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zástavy lásky

Příspěvek od Komoří » pon čer 17, 2013 9:42 pm

Tak zástav pár mám, toť pravda.
Ale mám je dobře uložené, krásně urovnané a dobře vím, kdy a od které dámy jsem kterou dostal (zase tolik jich není a na každou rád vzpomínám)
A jak jsem psal, jsou dobře uložené, choť nemusí vědět o všech :-)
Vae Victis!

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Zástavy lásky

Příspěvek od Maršálek » úte čer 18, 2013 5:31 pm

mluvíš mi z duše, mon ami :wink:
ACTA, NON VERBA

Jiří z Holohlav
Příspěvky: 226
Registrován: pát zář 19, 2008 6:02 pm
Bydliště: Rumburk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zástavy lásky

Příspěvek od Jiří z Holohlav » úte čer 18, 2013 8:32 pm

Ten dotaz mě vedl k definitivnímu rozhodnutí tu zástavu,kterou jsem obdržel symbolicky pro Řád hájící zájmy Panny Marie,přeložit z krabice s klobouky do relikviáře po bok svěcených a dotýkaných předmětů.
Gott mit uns!

Uživatelský avatar
Richenza
Příspěvky: 110
Registrován: pon kvě 13, 2013 1:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zástavy lásky

Příspěvek od Richenza » ned čer 23, 2013 12:56 pm

A co další pánové? :wink:
To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že po mně Přemyslovny nejdou.

Uživatelský avatar
Opat
Příspěvky: 188
Registrován: čtv srp 07, 2008 2:31 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Zástavy lásky

Příspěvek od Opat » ned čer 23, 2013 1:44 pm

Komoří píše: A jak jsem psal, jsou dobře uložené, choť nemusí vědět o všech :-)
:lol: :lol: :lol:
That's what I do. I drink and I know things.

Uživatelský avatar
Jan z Vracova
Příspěvky: 124
Registrován: ned led 04, 2009 9:08 pm
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zástavy lásky

Příspěvek od Jan z Vracova » ned čer 23, 2013 3:38 pm

Pečlivě uložené s dalšími trofejemi z turnajů v truhle.
"Rozvíjej se poupátko, nejkrásnější z květů,
od rána až do noci budeš vonět světu..."

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Zástavy lásky

Příspěvek od Maršálek » pon čer 24, 2013 7:15 am

Tak s dalšími trofejemi? Hm, mladý pán se cítí jako lovec :lol:


To bych si mohl decentně a mezi řečí dámám postesknout, že jsem podle všeho nejméně obdarovávaný pán u dvora :wink: To už stárnu, nebo má moje paní takový respekt? :lol:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Markéta z Rosic
Příspěvky: 226
Registrován: ned led 04, 2009 9:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Zástavy lásky

Příspěvek od Markéta z Rosic » pon čer 24, 2013 2:38 pm

Tak když už vedeme tuto debatu, já se přiznám že nemám jasno.
Ivane Tvoje paní má určitě mezi dámami velký respekt. Já osobně v tomto opravdu nemám jasno - když je na turnaji Tvoje paní v jejíž barvách se biješ v turnaji, smíš vůbec přijmout zástavu i jiné dámy? A když nastoupíš do turnaje s více zástavami, které dámě pak např. složíš k nohám ukořistěný chochol (pokud si ho tedy neusyslíš pro sebe :lol: )? Nebude to té druhé líto?
Nebo to např. mám udělat tak, že se nejdříve zeptám Paní de Merpins jestli mohu jejího manžela obdarovat svojí zástavou, a pak teprve ti ji dát?

Tohle samozřejmě nejsou dotazy jen na Ivana, ale na všechny pány a dámy ;-)
Markéta z Rosic paní na Doubravici
Sestra pana Hechta z Rosic, manželka pana Ješka z Doubravice ;-)

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Zástavy lásky

Příspěvek od Maršálek » úte čer 25, 2013 8:01 am

A co ji třeba poslat tajně? Pak bude na pánovi, aby se s tím důstojně vypořádal :wink: Bude-li ji chtít z nějakého důvodu nepřijmout, může tak učinit decentně a opět důvěrně. Pokud ji přijme, může to elegantně vyřešit více způsoby. Svého času jsem takhle zavazoval poražené pány, aby dotyčné krásce posloužili u hostiny obsluhou. Sám jsem také takhle sloužil a nebyla to nepříjemná služba. Kromě jí, mne a dotčeného pána o tom nikdo další nevěděl a mělo to úroveň :wink:

Stejně tak umím ocenit drobné pozoronosti od vás a každoročně vám moji panošíci ve vší počestnosti položí na nakrátko opuštěná křesílka květinu :wink: Nikomu není nic potom, kde se tam vzala. Já si musím v lásce vážit žen :wink:


P.S. pán v takové službě ovšem nesmí být dřevo, aby došel ke krásce a řekl jí chlapským hlasem "ti mám nalejt, kočko a nemám ti řikat,vot koho to jako je, ale už mi zbylo jenom pivo, neva?" :twisted: :lol:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Zástavy lásky

Příspěvek od Maršálek » úte čer 25, 2013 8:40 am

Nehledejte v tom záhady - využijte kurtoazie k plnění svých snů a představ, hrajte si :wink: Touto cestou můžeme oslovit někoho, na jehož oslovení by jsme v civilním životě třeba neměli odvahu. Úsměv, veršík, květina, nebo dvorná služba přeci nejsou nevěrou a přitom potěší a zahřejí srdce :wink:

Ruku na srdce, koho z mužů nepotěší, když se na něj usměje procházející kráska? Za sebe můžu klidně přiznat, že mi to udělá hezký celý den :wink: A kterou ženu nepotěší, když se jenom jí muž ukloní?
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Komoří
Příspěvky: 176
Registrován: ned srp 03, 2008 2:02 pm
Bydliště: Hoděšovice 155, Býšť 533 22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Zástavy lásky

Příspěvek od Komoří » úte čer 25, 2013 1:02 pm

Musím s Maršálkem jen a jen souhlasit. Ono tajné, soukromé nabídnutí zástavy, může opravdu mít své kouzlo.
A který pán by tak nabídnutou zástavu odmítl? Nebyla by to škoda? Vždyť se celý turnaj potíme pro potěchu dam, tak proč nedat pár krůpějí potu, několik ran a potom i úsměv a úklonu naoplátku dámě, která mě poctila zástavou.
Pravda, má paní se turnaje neúčastní, ale vždy po klání se mne ptá, zda a od koho jsem to či ono obdržel a za co. Když já si toto doma obhájím, pak snad každý. :wink:
Vae Victis!

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host