Honor supra vitam

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Kain » sob lis 06, 2010 2:01 pm

Škoda, že křižáků ve svaté zemi nebylo víc. Neuplyulo ani 800 let a teď se nám to vrací :? :)
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Vitamín
Příspěvky: 20
Registrován: stř zář 16, 2009 8:23 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Vitamín » sob lis 06, 2010 7:38 pm

Paní Markéta píše:
Markéta z Rosic píše:Já už asi radši mlčím ...
ale vůbec ne :) Pány původně zajímal ženský pohled na věc, takže čím víc názorů, tím reálnější obraz. To, že nás pak začali přesvědčovat, jak bychom se na to měly dívat, je věc druhá :)
Ale né, nikoho nepřesvědčju jak se má na co dívat,chraň bůh!Jenom že jste všechny taková romantická,něžná,milující stvoření,tak sem nadhodil jinej možnej pohled na věc.Ač nejsem tak úplně dáma.To že to vídíte jak výše píšete,vám budiž ke cti a vašim pánům manželům ku štěstí.

Uživatelský avatar
Paní Markéta
Příspěvky: 287
Registrován: sob pro 19, 2009 6:19 am
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Paní Markéta » ned lis 07, 2010 1:51 am

Vitamín píše:
Paní Markéta píše:
Markéta z Rosic píše:Já už asi radši mlčím ...
ale vůbec ne :) Pány původně zajímal ženský pohled na věc, takže čím víc názorů, tím reálnější obraz. To, že nás pak začali přesvědčovat, jak bychom se na to měly dívat, je věc druhá :)
Ale né, nikoho nepřesvědčju jak se má na co dívat,chraň bůh!Jenom že jste všechny taková romantická,něžná,milující stvoření,tak sem nadhodil jinej možnej pohled na věc.Ač nejsem tak úplně dáma.To že to vídíte jak výše píšete,vám budiž ke cti a vašim pánům manželům ku štěstí.
Dáma úplně nejsi, ale podle vztahovačnosti by jeden tak i hádal :D
Tvůj postřeh se mi zdál výborný. Pokud byl pán spíš přítěží a případná vdova nebyla v nouzi a úzkých, lze si to snadno představit.

Uživatelský avatar
Markéta z Rosic
Příspěvky: 226
Registrován: ned led 04, 2009 9:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Markéta z Rosic » ned lis 07, 2010 10:09 am

To je fakt, já se nestidím že to vidím pohledem ženy, která miluje svého muže a on ji :-)
Ostatně nevím o tom že by některá z dam Hradeckého dvora měla manžela, kterého nemiluje, je jím bita a musí rodit děti které nechce, uf ještě že tak. :wink:
Na druhou stranu má Vitamín asi pravdu že to tak určitě nebylo v každé rodině :-(
Markéta z Rosic paní na Doubravici
Sestra pana Hechta z Rosic, manželka pana Ješka z Doubravice ;-)

Uživatelský avatar
Hecht z Rosic
Příspěvky: 203
Registrován: úte zář 30, 2008 10:52 am
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Hecht z Rosic » pon lis 08, 2010 7:54 am

Také myslím, že tu nikdo nikoho nepřesvědčuje, jak by se měl na věc dívat. Jen se tu nabízí různé úhly pohledu, což je jedině dobře.
Jen bych upozornil, že o bojechtivých pánech, kteří vyjíždí válčit kamkoliv pro jakoukoliv záminku, tato diskuse původně vůbec nebyla. Na začátku stála otázka, jestli dámy mají zájem o to, aby pánové byli ochotní pro ně obětovat život.
...liep âne leit mac niht gesîn.
swaz du gebiutest, daz leiste ich, friundîn mîn.
...wenne wilt du wider her zuo mir?
ôwê, du füerest mîn fröude sament dir!

Uživatelský avatar
Jan z Vracova
Příspěvky: 124
Registrován: ned led 04, 2009 9:08 pm
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Jan z Vracova » pon lis 08, 2010 3:56 pm

Na což dámy odpověděli, že nikoliv, k čemu by jim takovej tuhej bylObrázek
"Rozvíjej se poupátko, nejkrásnější z květů,
od rána až do noci budeš vonět světu..."

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Kain » pon lis 08, 2010 4:09 pm

Já bych pro ně taky raději obětoval životy TĚCH DRUHÝCH :twisted:
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Uživatelský avatar
Klára ze Sádku
Příspěvky: 66
Registrován: pon kvě 10, 2010 10:04 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Klára ze Sádku » pon lis 08, 2010 4:13 pm

Nejraději bychom, pánové, byly, kdybyste pro nás za ně dali poslední kapku jejich krve :twisted: :wink:
On est snobs et c'est bon.

Lenka
Příspěvky: 89
Registrován: pon led 12, 2009 10:59 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Lenka » úte lis 09, 2010 9:16 am

Dámy to vidí trochu zkresleně, protože mají doma mladé a milující muže. Zapomínají, že ve středověku by nafasovaly za manžela třeba nějakého starého, protivného dědka, kterého někam poslat by byla jen úleva. :roll:
Aby ho nezabili, musí si prostě dávat pozor a nelézt kam nemá. :evil: Jeho osud je stejně v božích rukou, takže se za něj budu svědomitě modlit, ale taky v té kapli nemůžu být furt. Pan manžel už pár let chce abych mu dala dědice, což by se v jeho nepřítomnosti mohlo konečně podařit. :)
Pochopitelně slib, že za mně kdykoliv nasadí život bych bez váhání přijala. Já v tom nevidím nic jiného než slib, že se bude chránit rodinu a majetek, což je jeho povinnost. Mojí povinností je rodit děti a taky přitom nasazuju život.

Uživatelský avatar
Markéta z Rosic
Příspěvky: 226
Registrován: ned led 04, 2009 9:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Markéta z Rosic » úte lis 09, 2010 9:29 am

Lenka píše:Pochopitelně slib, že za mně kdykoliv nasadí život bych bez váhání přijala. Já v tom nevidím nic jiného než slib, že se bude chránit rodinu a majetek, což je jeho povinnost. Mojí povinností je rodit děti a taky přitom nasazuju život.
:D Hezky řečeno :wink:
Markéta z Rosic paní na Doubravici
Sestra pana Hechta z Rosic, manželka pana Ješka z Doubravice ;-)

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Ronšperk » úte lis 09, 2010 11:49 am

Lenka píše:Dámy to vidí trochu zkresleně, protože mají doma mladé a milující muže. Zapomínají, že ve středověku by nafasovaly za manžela třeba nějakého starého, protivného dědka, kterého někam poslat by byla jen úleva. :roll:
Toť otázka. Sice výběr nebyl pravda velký ba co více přímo omezený, ale na druhou stranu romány kdy šlechtična se zamiluje do pasáčka vepříků a kvůli otci si musí vzít starého souseda šlechtice patří také jinam. Každá žena si vybírá partnera ze stejné společenské vrstvy, nebo výše. Těžko začnete milovat váguse z pražského nádraží že. Byť bude sebemladší.... :D. To raději toho manažera v letech... :wink:

Markéta z Rosic píše:
Tvůj pohled je správný. Bojechtivý páni byli a jsou. Upřímě přiznám, patřím mezi ně. Ale tvá zmínka naráží na to o čem jsem mluvil. Z pohledu nezasvěcené jde dotyčný bojovat do cizí země, ale jak to skutečně viděla dáma, která věděla že pokud nezadrží turka tam, tak příště bude bránit vlastní domov. Jak smýšleli ženy jejichž mužové odjížděli do říše na Moravské pole. Věděli podle mého od svých mužů i mezi sebou o politice a souvislostech. Otázka zní do jaké míry. A jsme u toho hraní postav a znalosti prostředí ke kterému patří.
Honor Supra Witam!

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Maršálek » stř lis 10, 2010 9:25 am

Lenka píše:Dámy to vidí trochu zkresleně, protože mají doma mladé a milující muže. Zapomínají, že ve středověku by nafasovaly za manžela třeba nějakého starého, protivného dědka, kterého někam poslat by byla jen úleva. :roll:
Aby ho nezabili, musí si prostě dávat pozor a nelézt kam nemá. :evil: Jeho osud je stejně v božích rukou, takže se za něj budu svědomitě modlit, ale taky v té kapli nemůžu být furt. Pan manžel už pár let chce abych mu dala dědice, což by se v jeho nepřítomnosti mohlo konečně podařit. :)
Pochopitelně slib, že za mně kdykoliv nasadí život bych bez váhání přijala. Já v tom nevidím nic jiného než slib, že se bude chránit rodinu a majetek, což je jeho povinnost. Mojí povinností je rodit děti a taky přitom nasazuju život.
Také odpovídající pohled na věc, ale já bych se tu raději vyhnul generálním tezím o tom, jakých sňatků a vztahů bylo více, protože to jednak nevíme a druhak bych raději slyšel váš pohled na věc. tedy jak se na to díváte vy, dámy, nikoli jak se na to asi mohly dívat ty které dámy tehdy.

Abych mluvil za sebe – my jsme taková veselá rodina, uniforma je běžnou součástí šatníku třetí generace a to v mužské linii hromadně. Oba moji dědové si užili dost legrace i krušných chvil a babičky je občas vyprovázely máváním šátků.
Oba to svorně řešili tím, že o tom se svými ženami moc nemluvili – když bylo něco o vlásek, tak své ženě přivezli nějaký drobný šperk (obzvláště jedna babička má slušnou pokladničku). Táta to řešil podobně, jenom když mu moje mamka jednou vyčetla, že s ní o těchhle věcech nemluví, tak to zkusil a oba se pak domluvili, že předchozí způsob byl lepší. Z dětství si pamatuji, že nám večerní a noční zvonění telefonů, když byl táta v práci, nedělalo dobře (Richardova Irena to určitě zná taky). Ale zase má moje mamka spoustu krásných secesních šperků a ráda je nosí :wink:
U nás už je to nuda - co už pár let nejezdím výjezdovku, už se skoro k ničemu dostanu, takže poslední dobou Hanka moc šperků nedostává. I tak má dvě truhličky pěkných náušnic :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Paní Markéta
Příspěvky: 287
Registrován: sob pro 19, 2009 6:19 am
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Paní Markéta » stř lis 10, 2010 11:37 am

Tak já jsem na dobrodruhy. Nejdůležitější je, uvědomit si, s kým to žijeme a nechtít to měnit. To je totiž ozkoušená cesta do vztahových pekel. Když mám pilota, co lítá na kraksnách v Africe s ruským kapitánem, který mívá často ještě zbytkáč v krvi, v Čechách chodí na pohřby svých akrobatických přátel, musím počítat s tím, že taky nemusí vždycky šťastně přistát. Samozřejmě je to zastrčené kdesi vzadu, protože on je přece lepší než ostatní :D, nejásám, když mi vypráví hrůzostrašné historky z paluby, občas nahodím, jestli si nechce najít něco normálnějšího, ale kdyby mi zůstal doma s nohama nahoře a stal se z něj nudný páprda, vyhovovalo by mi to mnohem míň. Mně musí chlap imponovat.

Což samozřejmě může i jinak než rizikovými povoláními a koníčky. Každá jsme jiná.

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Maršálek » stř lis 10, 2010 12:37 pm

Paní Markéta píše: Nejdůležitější je, uvědomit si, s kým to žijeme a nechtít to měnit. To je totiž ozkoušená cesta do vztahových pekel.
:wink:
ACTA, NON VERBA

Lenka
Příspěvky: 89
Registrován: pon led 12, 2009 10:59 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Lenka » stř lis 10, 2010 4:37 pm

Maršálek píše:bych raději slyšel váš pohled na věc. tedy jak se na to díváte vy, dámy, nikoli jak se na to asi mohly dívat ty které dámy tehdy.
Já myslím, že to tady právě slyšíš. Každá dáma je totiž při odpovědi na tvou otázku ovlivněna svým současným vztahem k partnerovi. Proto každá odpovídá jinak. Toho dědka jsem uvedla jen jako příklad, že pro každou ženu není zrovna výhrou mít manžela doma.
Asi bych taky odpovídala jinak třeba po dvou letech manželství. To co píšu je můj pohled na věc po dvacetičtyřech letech manželství (zčehož asi polovina se podobala tomu, co popsal výše Vitamín), s odstupem necelého roku po rozvodu. Svého manžela mám stále ráda, snažím se mu pomáhat, protože samotný chlap to má těžké, ale nemám ho doma, takže to všechno vidím trochu víc s odstupem.

S tím nic neříkat máš pravdu, já jsem se třeba nedávno dozvěděla, že málem spad do rozžhaveného železa (dělá výškové práce), ještě že teď dělají jinde a nevím co má pod sebou.

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti