Turnaj - praktické připomínky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Opat
Příspěvky: 188
Registrován: čtv srp 07, 2008 2:31 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Opat » úte zář 17, 2013 10:17 am

Ad Armin: s řadou věcí, které píšeš, máš pravdu - a řadou píšu jen proto, že si některé zmiňované věci nevybavuju. K tomu mě napadá jedna věc: kdysi jsme měli člověka, který chodil po táboře a lovil podobné kiksy a snažil se je za a) lovit zavčasu, za b) když už holt pronikli takoví lidé až na kolbiště, byli jím v rámci kontroly vykázáni. Jenže: kde takového člověka vzít? Musí se opravdu orientovat v reáliích i v planých standardech (tohle sice není ideál, ale toleruje se, toto už ne). Nemyslím si, že tím lze zatěžovat organizátory maršálkem turnaje počínaje a sudími a heroldy konče. Myslel bych si, že tohle by měla být jedna z povinností lagermeistera, ten ovšem letos tak nějak zklamal - nebo mu to nebylo sděleno jako úkol. Čili věc k nápravě. Máme tip? Vezme si to příště někdo na triko? Stejně tak jak už tu padlo. Pokud někoho zahlídnete, promluvte s ním hned ať se jde převléct nebo se sebou něco udělat. Z těch fotek, co tu proběhly, já si třeba ten šílený růžový klobouk vůbec nevybavuju a to bych si myslel, že to nelze přehlédnout. Zjevně nelze mít oči všude. To není alibismus, ale fakt.
That's what I do. I drink and I know things.

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Ronšperk » úte zář 17, 2013 10:31 am

Armine, pod to se jen podepíši v četně té trefy do mě a díky za ni.
Sami víte, že byly doby kdy jsem prudil dost na netu. Před nějakým časem jsem toho nechal. Ani ne tak, že bych ustoupil, ale nemám prostě čas prolézat desítky diskuzí a planě tlachat. Názory mám však stejné. Věřte není lehké takto prudit a cíleně na sebe přitahovat nejen výtky, ale i pozornost. Bývá pak jasné, že chybička prudiče je pak průšvihem na tři diskuze že....:) Díky tobě Armine za to. Pravdu máš a nemá smysl nic okecávat. Tedy se k tomu postavím čelem. Pokud příští rok nebudu mít kovovou zbrojí kryté celé nohy, nenastoupím v turnaji.
Honor Supra Witam!

Uživatelský avatar
Přibík
Příspěvky: 67
Registrován: úte zář 15, 2009 10:12 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Přibík » úte zář 17, 2013 10:40 am

Tleskám Dobrohoste to je slovo chlapa !

Přátelé já mám momentálně asi co nejméně kecat, do vybavení ostatních pohybuji se s naší družinou na akcích dvora teprve krátce. Jsem prudič co se týče dobovosti ale zase každý kdo mě zná ví, že rád poradím a pomůžu se vším. Kdo znáte trochu Pořešínskou družinu tak víte, že než se do něčeho pustíme tak tomu předchází spousta času a bádání zdali je taková to věc vůbec možná, díky tomu máme ovšem přístup k informacím o naší době. Proto neváhejte a klidně se na mne nebo lidi od nás obraťte s žádostí o radu, nikdy vás neodmítneme.

Udělejme si ten začátek 14.století co se týče vybavenosti ještě lepší :wink:
Přibyslav II. z Pořešína purkrabí hradu Krumlov a bratr Vernera I. z Pořešína r. 1320

Manžel Zdislavy z Rožmberka

www.poresin.info

Uživatelský avatar
Eifel, Albert
Příspěvky: 65
Registrován: úte bře 20, 2012 8:50 am
Bydliště: Frýdek -Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Eifel, Albert » úte zář 17, 2013 11:02 am

Opate ten klobouk si nevybavuješ z důvodu protože tam" žádný nebyl", ta fotka je focena z velké vzdálenosti a má úplně jiné barvy i tvar, navíc zachycuje "okamžik" existující na turnaji pouhých 5 min, než jsem se vrátil z pole, proto takové věci vůbec nemíním komentovat, poněvadž jsou vytržené z kontextu a ještě ani neodpovídají realitě.....

Uživatelský avatar
Richenza
Příspěvky: 110
Registrován: pon kvě 13, 2013 1:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Richenza » úte zář 17, 2013 11:45 am

Díky, pánové. Já zase příště nenechám běhat návštěvu rozprostovlasatělou.

A i když nás chvála nikam neposune, tak.. jste skvělí. Díky za to.
To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že po mně Přemyslovny nejdou.

kunassek
Příspěvky: 51
Registrován: pon zář 13, 2010 9:49 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od kunassek » úte zář 17, 2013 12:18 pm

Dovolím si i svou reakci:
nejprve pár citací k paní Markétě

"Závoj by všechno schoval a na ofinu stačily dvě pinetky. .... Pokud měla být mimo pozornost, neměla jít přes celé kolbiště s královnou. Ofina byla do očí bijící už z dálky. Zbytek "výpravy" de facto nevyčníval."

- paní Markéto a řekla jsi jí to, nebo nabídla? Když přijely, měla jedna na očích brýle, po upozronění je okamžitě a bez jakéhokoliv odmlouvání vyměnila za čočky. Proč, když ti to tak kazilo nasávání atmosféry, tak jsi jí sama toto vybavení nenabídla? Když Adam z Dobřenic byl při kontrole před buhurtem upozorněn sudím na nevhodné rukavice, několik lidí, místo aby mu vyčítalo nevhodné vybavení se sebralo a šlo mu sehnat jiné, tak, aby mohl do boje nastoupit. A udělali to, i když měli jinou práci....

"Buďte trochu chlapi, (jako Kain a částečně Opat) převezměte odpovědnost za své lidi či oblečení vyvoďte důsledky a nefňukejte"

- paní Markéto, nevím, ale nikde jsem si nevšiml, že by jeden či druhý nějak fňukali, ale asi máme každý jiné definice fňukání. Nicméně poprosil bych Tě, abys panu Martinovi z Bílé ani otci převerovi neříkala "chlape" DĚKUJI


Pokud jde o atmosféru
- Vivat Lichtenburg - teď nemyslím jeho kritiku, ale jeho chování na turnaji, neb se mi opravdu moc líbil. Pokud jde o jeho reakce - rád si s ním pokecám osobně, neb některé jeho názory nesdílím (resp. mám argumenty proti, ale to bude mezi námi :P )

- vivat Pořešín - jednak za jeho chování na turnaji a ZEJMÉNA ZA JEHO REAKCI - Proto neváhejte a klidně se na mne nebo lidi od nás obraťte s žádostí o radu, nikdy vás neodmítneme. Udělejme si ten začátek 14.století co se týče vybavenosti ještě lepší někteří z vás vědí, že moje paní původně dělala RS, proč jsem toto období odmítnul a dělal jsem svého času 15.stol. s měštěníny staropražskými byl právě v jejich přístupu - neprudili, neposmívali se, ale nabízeli pomocnou ruku. Děkuji , že mi nekazil atmosféru ani na turnaji, ani po turnaji - tedy ještě jednou VIVAT POŘEŠÍN

Uživatelský avatar
Opat
Příspěvky: 188
Registrován: čtv srp 07, 2008 2:31 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Opat » úte zář 17, 2013 12:31 pm

Kunášek: Nicméně poprosil bych Tě, abys panu Martinovi z Bílé ani otci převorovi neříkala "chlape"...

Na to nelze říct než: Jsem šlechtic - i když chudý! (pro neznalé, toť replika z Ohněm a mečem - tolik pro odlehčení) :mrgreen:
That's what I do. I drink and I know things.

Armin
Příspěvky: 85
Registrován: stř zář 14, 2011 10:26 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Armin » úte zář 17, 2013 12:40 pm

kunassek píše:- Vivat Lichtenburg - teď nemyslím jeho kritiku, ale jeho chování na turnaji, neb se mi opravdu moc líbil. Pokud jde o jeho reakce - rád si s ním pokecám osobně, neb některé jeho názory nesdílím (resp. mám argumenty proti, ale to bude mezi námi :P )
Kunášku děkuji, tvé argumenty si při nejbližší příležitosti velice rád poslechnu.

Jinak rozumím tomu kam míříš, nicméně bych se přeci jen v tomto směru Markéty zastal. Ono spousta z nás nemá na to, aby na akci přišla k úplně cizímu člověku a vytýkala mu nějaké věci. Nejsme k tomu vybaveni patřičnou autoritou a na každého, který svou chybu uzná a napraví připadne minimálně jeden, který se nás zeptá, zda si z něj děláme srandu a co si o sobě vůbec myslíme… Pokud jsi něco podobného udělal z pozice svého úřadu herolda, jsem za to velice rád.

Je to trošku začarovaný kruh a mam jistou představu, jak se z něj pokusit dostat ven, nicméně ani já nemám autoritu o čemkoliv rozhodovat a cokoliv nařizovat a musím tedy počkat na případné posvěcení shora.

Uživatelský avatar
Opat
Příspěvky: 188
Registrován: čtv srp 07, 2008 2:31 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Opat » úte zář 17, 2013 12:48 pm

kunassek píše: vivat Pořešín - jednak za jeho chování na turnaji... ještě jednou VIVAT POŘEŠÍN
Nedá mi to. Byť je to trošku mimo téma. Když už se tu probírají mentality, vzory chování a provolává se chvála Pořešínu, rád bych Přibíkovi složil poklonu za jednu věc. Náhodou jsem byl svědkem toho, jak po turnaji poklekl před svou družinou a poděkoval jim za jejich úsilí, neb bez nich by nebyl ničím. Oslovil mne samotný akt ale především fakt (pomněte akt - fakt :lol: ), že to nebylo nic teatrálního. Někdo věci a jejich smysl nepochopí, dělá jistá gesta, která ale z důvodu onoho nepochopení podstaty zůstávají jen gesty - pročež "překvapivě" nefungují. Ano, takto si představuju pozitivní vzor, který mi - vedle vnitřní síly Viléma Bavora - zůstane po letošním turnaji v paměti a i proto ho hodnotím tak pozitivně.
That's what I do. I drink and I know things.

kunassek
Příspěvky: 51
Registrován: pon zář 13, 2010 9:49 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od kunassek » úte zář 17, 2013 12:50 pm

zdar Armine - souhlasím a chápu, ono nejde jen o autoritu, ale i o to, jak se co řekne a myslím, že pokud někdo nabídne pomoc, tak i když by to nebyla "autorita", tak nikdo normální se nad tím alespoň nezamyslí :lol: jinak zkusím se Ti ozvat mailem,ale asi to chvilku potrvá

Uživatelský avatar
Opat
Příspěvky: 188
Registrován: čtv srp 07, 2008 2:31 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Opat » úte zář 17, 2013 12:51 pm

Armin píše: Ono spousta z nás nemá na to, aby na akci přišla k úplně cizímu člověku a vytýkala mu nějaké věci. Nejsme k tomu vybaveni patřičnou autoritou...
Souhlasím - a proto bych znovu skromně upozornil na svůj postřeh ohledně úlohy lagermeistera :mrgreen: Co si o tom myslíte? Řeší to něco?
That's what I do. I drink and I know things.

pavelH
Příspěvky: 9
Registrován: úte říj 12, 2010 10:20 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od pavelH » úte zář 17, 2013 1:03 pm

kunassek píše:Dovolím si i svou reakci:
nejprve pár citací k paní Markétě

"Buďte trochu chlapi, (jako Kain a částečně Opat) převezměte odpovědnost za své lidi či oblečení vyvoďte důsledky a nefňukejte"

- paní Markéto, nevím, ale nikde jsem si nevšiml, že by jeden či druhý nějak fňukali, ale asi máme každý jiné definice fňukání. Nicméně poprosil bych Tě, abys panu Martinovi z Bílé ani otci převerovi neříkala "chlape" DĚKUJI
Pane Kunášku.
Já jsem větu paní Markéty pochopil tak, že naopak Kain a částečně Opat převzali odpovědnost a na ně se označení ohledně fňukání dle mého nevztahovalo. Ale já jsem jen drn, takže mi oslovení chlape přijde v případě internetových diskuzí naprosto vhodné.

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Spakona » úte zář 17, 2013 1:12 pm

ano ano - někteří rychleji čtou než chápou - ale tak to se stává - stačí přehlédnou písmenko, a už text dává jiný význam. Já bych mohla vyprávět :D
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Ronšperk » úte zář 17, 2013 1:25 pm

Armin píše:[........... a na každého, který svou chybu uzná a napraví připadne minimálně jeden, který se nás zeptá, zda si z něj děláme srandu a co si o sobě vůbec myslíme…
Živě se mi vybavuje scéna z jedněch minulých Velhartic, kdy jsem jako organizátor přišel upozornit, že psi na akci nemají co dělat a je to hrubé porušení pravidel. A přes svou funkci v této akci jsem dostal naprosto logickou odpověď, že jí to nikdo předem neřekl (:D). Provázela to patřičným úšklebkem nevynechaje ani správný odměřený tón dokazujíc mi jak ubohý prosťáček jí přišel otravovat. (Tatáž dáma měla na turnaji letos odrostlé gelové nechty s nádhernou barevnou kreací.)

Kdepak některým se to nedá říci a vždy pojedou tak aby se protlačili s odřenými zády nastavenými pravidly.
Honor Supra Witam!

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Spakona » úte zář 17, 2013 2:08 pm

se stejnou dámou jsem měla tamtéž výstup i já ohledně psa a cigaret, to samé pak loni na turnaji, plus k tomu výstup ohledně naší kuchyně... letos se alespoň striktně držela stranou (alespoň ode mne) - prodavačka látek, takže ona přece nemusí nic, ona nám totiž svou přítomností dělá milost...
ano - takovíto lidé jsou ne na pár facek (kdo by si s nimi špinil ruce), ale na pranýř.
A že ho už máme :twisted:
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů