Turnaj - praktické připomínky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hecht z Rosic
Příspěvky: 203
Registrován: úte zář 30, 2008 10:52 am
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Hecht z Rosic » stř zář 18, 2013 9:57 am

Padá nepadá - z titulu mého úřadu je toto moje parketa a jsem za ni zodpovědný. Nápad nebyl můj, ale já jsem jej přijal a bez velkého přemýšlení se ujal jeho realizace.

Ke zbytku napíšu SZ.

Ad P.S. Zachtělo se Ti dalšího výprasku polštářem? :twisted:
...liep âne leit mac niht gesîn.
swaz du gebiutest, daz leiste ich, friundîn mîn.
...wenne wilt du wider her zuo mir?
ôwê, du füerest mîn fröude sament dir!

Armin
Příspěvky: 85
Registrován: stř zář 14, 2011 10:26 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Armin » stř zář 18, 2013 10:40 am

Osobně se domnívám, že polovinou úspěchu všech ceremonií by bylo to, aby všichni zúčastnění mluvili nahlas tak, aby všichni ostatní věděli, co se děje (nebo dokonce aby měli možnost zaznamenta to, že se něco děje).

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Spakona » stř zář 18, 2013 11:07 am

mno jo, mluvit nahlas - když ne každý má hlasový fond jako já, a hlavně - na májovém, v uzavřeném prostoru, tam se to uřvat dá, ale v otevřeném prostoru, když navíc musíš přeřvat i déšť a vítr...
viděla bych to tak, že se to bude muset ještě dovymyslet
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Uživatelský avatar
richardrg
Příspěvky: 360
Registrován: ned srp 24, 2008 5:44 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od richardrg » stř zář 18, 2013 11:19 am

Možná by ještě, vzhledem k předešlému, stálo za přemýšlení, jestli nepřitvrdit podmínky a ke každému nízkému šlechtici - zemanovi, nevyžadovat alespoň 2 nebo 3 neurozené.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním. "
Thales z Milétu

kunassek
Příspěvky: 51
Registrován: pon zář 13, 2010 9:49 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od kunassek » stř zář 18, 2013 11:24 am

když jsem u toho, jak byl kdo slyšet - technický dotaz - jak bylo slyšet mé vyřvávání když přijlea královna, vyvolávání pánu a tak podobně? Prosím o ohlas z druhé strany - druhá tribuna a odvrácená strana kolbiště /Jitka z Řepice, Pořešíni, ..../ Spíš pro orientaci - já se slyšel dobře, ale nevím jak to bylo slyšet do dálky, přeci jen je to něco jiného než přednáškovka.
A prosím mám na mysli působení v roli herolda, nikoliv večerní "zvuky" (zpěv)...

Armin
Příspěvky: 85
Registrován: stř zář 14, 2011 10:26 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Armin » stř zář 18, 2013 12:00 pm

richardrg píše:Možná by ještě, vzhledem k předešlému, stálo za přemýšlení, jestli nepřitvrdit podmínky a ke každému nízkému šlechtici - zemanovi, nevyžadovat alespoň 2 nebo 3 neurozené.
Richarde to je zajímavý nápad, nicméně mam takový dojem, že problém začíná spíše o stupeň výše... Tedy kolik neurozených má mít takový pán, nedejbože dokonce korouhevní pán. A teď nemyslím lidi v družinách jeho leníků, protože si stále myslím, že takový korouhevní pán by měl mít více vlastních lidí, než kterýkoliv z nich.

Uživatelský avatar
Jitka z Dobeve
Příspěvky: 174
Registrován: pát zář 19, 2008 1:26 pm
Bydliště: Strakonice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Jitka z Dobeve » stř zář 18, 2013 12:29 pm

To Kunášek: Je to zvláštní, přes den bylo slyšet dobře, ale večer všechno pohltila mlha nebo déšť. I na tak silný zvuk jako Šipky v sobě jsme se s Aničkou musely zvednout a jít blíže, abychom rozklíčovaly všechna slova. Nemluvě o koncentraci všech lidí pod přístřešky.

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Spakona » stř zář 18, 2013 12:35 pm

Armine, Richarde - já bych se podívala na to, jak jsou nastavené turnajské taxy - ty si myslím jsou celkem vypovídající, co myslíte :) a víc bych to nekomentovala a nechala to na každého svědomí.

S tím, že třeba v našem domě jsme si nastavili vnitřní pravidla - na každého šlechtice jeho vlastní obsluha, pokud mu z jakéholiv důvodu odpadne, musí si ji domluvit jinak a předem, v opačném případě nemůže jet jako pán.
Ne všichni a ne vždy to už dodržují, ale ono to půjde :)
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Jiří z Holohlav
Příspěvky: 226
Registrován: pát zář 19, 2008 6:02 pm
Bydliště: Rumburk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Jiří z Holohlav » stř zář 18, 2013 5:52 pm

P.S. Bludný Holanďan není smutný - je přízračný - mysteriózní -tak jsem to mínil.
Gott mit uns!

Jiří z Holohlav
Příspěvky: 226
Registrován: pát zář 19, 2008 6:02 pm
Bydliště: Rumburk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Jiří z Holohlav » stř zář 18, 2013 6:49 pm

Nu,naťuknu téma klenotů,
tolik jich bylo a tak krásné,proti létům minulým fakt sukces
některé vypadaly nesrazitelně,osobně jsem zkoumal ten pána z Bílé,konstrukce dle pravidel,jenže protivník ho zasáhl až příliš dobře a ohnula se tulej,
je to choulostivá věc přijít o klenot
tak nevím - doporučovat upřesńování pravidel pro konstrukci a posuzování sražení - naklonění klenotu-nebo to nechat plavat ......
některé klenoty se pyšně vznášely vysoko nad předepsanou mírou,jiné ji přesně respektovaly ... krásná přehlídka to byla
Gott mit uns!

Panda
Příspěvky: 6
Registrován: pát čer 28, 2013 2:53 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Panda » čtv zář 19, 2013 9:36 am

Je pravda, že slyšitelnost večer byla špatné, osobně jsem slyšel jen zvoneček, pak dlouho nic a pak se kolem středu děl nějaký šrumec. Co zkusit do příště nechat naučit všechny morseovku a důležitá sdělní vytrubovat morseovkou? O:-) IMHO: Myslím, že bez řvaní to nepůjde.

Co se týče věcných připomínek, tak mi dost vadily ty nehorázné časové skluzy, speciálně v kuchyni je to trochu problém. Večeře je naplánovaná na sedmou a nakonec se to má podávat až kolem půl devátou na oficiálno... Hodinu a půl přihřívaná jídla ztrácejí na kvalitě. Tak jestli by šlo třeba nějak trochu lépe rozvrhnout časový harmonogram, aby tam bylo dostatek prostrou pro rezervy?

PS: Šipky v sobě si berou připomínky k srdci a budeme příště řvát více nahlas, aby se urozené dámy nemuseli zvedat.
Čeněk, hradní kuchař pánů z Pořešína. Člen družiny pana Přibyslava a pana Wernera z Pořešína. http://www.poresin.info

Textař a jeden z předních dvou členů, dvoučlenné hudební skupiny Šipky v sobě

Uživatelský avatar
Opat
Příspěvky: 188
Registrován: čtv srp 07, 2008 2:31 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Opat » čtv zář 19, 2013 10:37 am

Co se slyšitelnosti týče, nejsem si jistý, zda je řev správným řešením. Hofmistr, tím méně zbytek ouřadů nejsou rychtář či dráb (Kunášek promine :wink: ). Od toho je tu imho ten zvonek a následně by dav měl přijít, co nejblíž centru dění, tj. do okolí královny, aby viděl a slyšel. Tolik k ceremoniím, samotný turnaj je samozřejmě jiný případ.
That's what I do. I drink and I know things.

Armin
Příspěvky: 85
Registrován: stř zář 14, 2011 10:26 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Armin » čtv zář 19, 2013 12:14 pm

Opat píše:Co se slyšitelnosti týče, nejsem si jistý, zda je řev správným řešením. Hofmistr, tím méně zbytek ouřadů nejsou rychtář či dráb (Kunášek promine :wink: ). Od toho je tu imho ten zvonek a následně by dav měl přijít, co nejblíž centru dění, tj. do okolí královny, aby viděl a slyšel. Tolik k ceremoniím, samotný turnaj je samozřejmě jiný případ.
Já ti nevím. Nejsem sice odborníkem na kurtoazii a dvorské mravy, nicméně očekávat že se na zazvonění zvonce dostaví psí reflex a třeba takový řádový komtur se zvedne od večeře a poběží se podívat k hlavnímu stolu, zda se náhodou nekoná nějaká ceremonie o kterou by mohl přijít? Dobrá, Jiří není úplně dobrý příklad, ten by třeba měl alespoň koho poslat místo sebe, ale jsou mezi námi tací co nikoho takového nemají.

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Spakona » čtv zář 19, 2013 1:14 pm

to že tam za sebe někoho pošle ještě neznamená, že ten dotyčný pochopí, co se tam děje :D a už vůbec to neznamená, že to bude schopen pánovi tlumočit :D
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Uživatelský avatar
Opat
Příspěvky: 188
Registrován: čtv srp 07, 2008 2:31 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Opat » čtv zář 19, 2013 1:39 pm

Armin píše: Já ti nevím. Nejsem sice odborníkem na kurtoazii a dvorské mravy, nicméně očekávat že se na zazvonění zvonce dostaví psí reflex a třeba takový řádový komtur se zvedne od večeře a poběží se podívat k hlavnímu stolu, zda se náhodou nekoná nějaká ceremonie o kterou by mohl přijít? Dobrá, Jiří není úplně dobrý příklad, ten by třeba měl alespoň koho poslat místo sebe, ale jsou mezi námi tací co nikoho takového nemají.
Nu, jednak předpokládám, že všichni vědí (alespoň senioři), co za ceremonie zhruba má být, takže stačí plus mínus info, že UŽ :wink: No a jinak pokud se zadaří to, co je jak jsem slyšel v plánu, tak ta akce tohohle druhu bude královna k lidu blíž.
That's what I do. I drink and I know things.

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti