Turnaj - praktické připomínky

Odpovědět
Uživatelský avatar
richardrg
Příspěvky: 360
Registrován: ned srp 24, 2008 5:44 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od richardrg » sob zář 21, 2013 3:31 pm

Nástroj mám, už jsem psal soukromou zprávu Eiffelovi, že mu ji daruji, pokud se zaváže troubit. Ještě si ji nevyzvedl.
Ale v zásadě je to veřejná nabídka, pokud někdo prokkáže, že umí troubit a zaváže se troubit na akcích dvora, tak mu ji věnuji.
Opat to pak může zlistinit (nebo zlistinovat?). :D
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním. "
Thales z Milétu

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Maršálek » ned zář 22, 2013 1:40 pm

jako že ji Opat uvede do úřední knihy jakoslužební zápůjčku? :lol:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Eifel, Albert
Příspěvky: 65
Registrován: úte bře 20, 2012 8:50 am
Bydliště: Frýdek -Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Eifel, Albert » ned zář 22, 2013 6:07 pm

Už jsem online :D No klidně bych něco zatroubil, ale není to zas tak jednoduché, chce to cvičit a ani tak to z polnice nezní jak na normální trumpetu a zase nějaký extra muzikant nejsem , navrhl jsem Richardovi to třeba na Libušíně zkusit a uvidíme, co ? Ale myslím že nějaká jednoduchá fanfára není problém, osobně jsem troubil přibližně povel k útoku americké kavalerie http://www.youtube.com/watch?v=sE1huPYerp0
:D

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Spakona » ned zář 22, 2013 7:14 pm

na to aby to znělo libozvučně, a ne jako stádo splašeného skotu, to chce víc než cvičit - chce to makat a hlavně kvalitní nástroj a ne jen tak ledajakou troubu...
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Uživatelský avatar
Eifel, Albert
Příspěvky: 65
Registrován: úte bře 20, 2012 8:50 am
Bydliště: Frýdek -Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Eifel, Albert » ned zář 22, 2013 10:29 pm

Hlavně nějaká/ý trouba je celkem okrajová věc , bez které svět nezanikne a já se zase moc do toho taky nehrnu :) a teď z jiného soudku: Dotaz.... jak je to z královnou ? neměla by být obklopena nějakým Frauzimer-em ? Chápu že má kolem sebe úředníky, ale neměla by mladá vrcholná šlechtična kolem sebe spíše své nejlepší kamarádky, se kterýma může drbat jak jsou rytíři neschopní :D a taky nějaké služebnictvo by mělo být neustále kolem, já dal královně dár jako omluvu, pohoštění cizokrajným ovocem a musela to převzít sama královna , protože na audienci žádný slouha nebyl :D

Uživatelský avatar
Richenza
Příspěvky: 110
Registrován: pon kvě 13, 2013 1:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Richenza » pon zář 23, 2013 7:17 am

Ale kuš, sloužící stáli za mnou, královna to převzala vlastní rukou, protože chtěla :wink:

Klub nejlepších kamarádek vzniká pod vedením hofmistryně. Bude vznikat postupně a nikdy nebude definitivně uzavřen.
To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že po mně Přemyslovny nejdou.

Uživatelský avatar
Opat
Příspěvky: 188
Registrován: čtv srp 07, 2008 2:31 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Opat » pon zář 23, 2013 1:30 pm

Eifel, Albert píše:Ale myslím že nějaká jednoduchá fanfára není problém, osobně jsem troubil přibližně povel k útoku americké kavalerie http://www.youtube.com/watch?v=sE1huPYerp0 :D
Představoval bych si něco důstojnějšího - tady by se mohlo lehce stát, že to fanfára byla pochopena tak, že se na nás útočí Přemyslovna a turnajníci by se rozeběhli po okolí lovit pražské chocholy :lol:
That's what I do. I drink and I know things.

Uživatelský avatar
Opat
Příspěvky: 188
Registrován: čtv srp 07, 2008 2:31 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Opat » pon zář 23, 2013 1:31 pm

Richenza píše: Klub nejlepších kamarádek vzniká pod vedením hofmistryně. Bude vznikat postupně a nikdy nebude definitivně uzavřen.
Doufejme, že to skutečně bude klub kamarádek... :wink:
That's what I do. I drink and I know things.

Uživatelský avatar
Opat
Příspěvky: 188
Registrován: čtv srp 07, 2008 2:31 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Opat » pon zář 23, 2013 1:35 pm

Nadhodím jiné téma, o které si letošní turnaj říká: co si myslíte o změně termínu? Už jen proto, že se mluví o babím létě na počátku října (byť uvidíme, jestli to dopadne). Osobně tápu, neb na přelomu srpna a září jen tam Kadaň a Hradec coby výdělečné akce na turnaj, léto je obecně dobou dovolených a hlavně, chcát může stejně tak jako v půlce září. No, a taky může bejt pařák, že budeme na přilbách smažit volská oka. Takže co říkají ostatní na míru rizika a jeho hypotetickou eliminaci?
That's what I do. I drink and I know things.

Uživatelský avatar
Richenza
Příspěvky: 110
Registrován: pon kvě 13, 2013 1:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Richenza » pon zář 23, 2013 2:11 pm

Otče převore, myslím, že v přepočtu na svíčky z klášterních truhlic pořád vyjde levněji babí léto v půli září než v říjnu :wink:
To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že po mně Přemyslovny nejdou.

Uživatelský avatar
richardrg
Příspěvky: 360
Registrován: ned srp 24, 2008 5:44 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od richardrg » pon zář 23, 2013 4:38 pm

Souhlasím, ono to stmívání příchází v říjnu o poznání dříve
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním. "
Thales z Milétu

Uživatelský avatar
Eifel, Albert
Příspěvky: 65
Registrován: úte bře 20, 2012 8:50 am
Bydliště: Frýdek -Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Eifel, Albert » pon zář 23, 2013 5:27 pm

A prohodit třeba májový sněm s turnajem je asi blbost ....

Uživatelský avatar
Klimberk
Příspěvky: 83
Registrován: čtv srp 07, 2008 1:09 pm
Bydliště: Nový Bor
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Klimberk » úte zář 24, 2013 7:32 am

Netuším kdo a proč chce měnit čtrnáctiletou tradici turnaje v září !!! No tak letos trochu zapršelo. Kolikrát na turnaji pršelo za posledních 14 let ??

Uživatelský avatar
Opat
Příspěvky: 188
Registrován: čtv srp 07, 2008 2:31 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Opat » úte zář 24, 2013 7:43 am

Klimberk píše:Netuším kdo a proč chce měnit čtrnáctiletou tradici turnaje v září !!! No tak letos trochu zapršelo. Kolikrát na turnaji pršelo za posledních 14 let ??
Právě že dost často - proto se ostatně opustil letitý a tradiční termín víkendu kolem 28. září. V situaci, kdy se počasí zjevně stává nejistým kdykoliv, by se mě osobně návrat k původnímu termínu pozdával (po stránce symboliky, proti tomu ale zas stojí to počasí). Svatováclavský chorál rozléhající se kolbištěm prostě chybí :mrgreen: Kdy je ta sázka do loterie riskantnější. A ptám se na názor proto, že se mi doneslo, že někdo kvůli počasí nepřijel.
That's what I do. I drink and I know things.

Uživatelský avatar
Opat
Příspěvky: 188
Registrován: čtv srp 07, 2008 2:31 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Opat » úte zář 24, 2013 7:44 am

Eifel, Albert píše:A prohodit třeba májový sněm s turnajem je asi blbost ....
Obávám se, že tohle je až moc radikální krok...
That's what I do. I drink and I know things.

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti