Turnaj - praktické připomínky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Spakona » úte zář 24, 2013 8:28 am

hýbat s termínem je blbost apriori.

a rozhodně bych ho neměnila s májovým sněmem. Tou dobou bývá taková zima - i když zrovna neprší, že stanovat odmítám.

Pánové, nevymýšlejte koniny. A jestli se nudíte, tak si kupte medvídka mývala.
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Maršálek » úte zář 24, 2013 9:04 am

Aby bylo jasné, proč se tu Opat ptá - letos, stejně jako loni, nemálo z vás přímo na turnaji vášnivě diskutovalo o jiných termínech a argumentovali jste mezi sebou nejenom počasím, ale i vytížeností v konkrétních měsících.
Pro představu - 8 turnajů proběhlo na Kunětické Hoře v termínu konce září na sv. Václava, posledních 6 pak v polovině září v Jaroměři

Tak tu máte prostor se vyjádřit a my si můžeme udělat představu. Tedy žádnou paniku :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Opat
Příspěvky: 188
Registrován: čtv srp 07, 2008 2:31 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Opat » úte zář 24, 2013 12:31 pm

Tak tak. A jelikož prodiskutovat to na turnaji se všemi osobně není možné, tak je ta možnost tady - klasicky, ať se všichni vyjádří a nebo mlčí navždy :D Protože pravdou je, že s Maršálkem jsme se o vývoji počasí bavili už před turnajem a stejně tak je třeba uznat, že drobotiny je na turnaji více a více, což klade na akci určité nároky, které dříve tolik nepálily. Ohled na děti byl údajně jedním z důvodů, proč prý kdosi nepřijel, jak jsem slyšel. Proto se ptám, protože pokud by takhle odpadali účastníci, je to pro mě větší problém než diskutovat nad tvarem přezek :wink: Pokud problém není, tím líp.
That's what I do. I drink and I know things.

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Spakona » úte zář 24, 2013 2:51 pm

Co vím odpadali sice lidé i kvůli dětem, ale zpravidla proto, že byla děcka nemocná, případně přímo samotní účastníci, a podobně. Nemocné dítě se nevozí nikam, natož na turnaj.
Nevím o tom, že by někdo odpadl jen kvůli počasí. Taková pomluva se ke mně ještě nedonesla :D
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Uživatelský avatar
Dášenka
Příspěvky: 132
Registrován: sob srp 02, 2008 1:13 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Dášenka » úte zář 24, 2013 4:59 pm

Přiznám se bez mučení, že i počasí bylo jedním z důvodů, proč jsme s Ratatosk na tu sobotu nakonec nedorazily ;)

(ale větší roli tam hrálo totální pracovní vytížení...)
Markéta z Rožmberka, sezením na Horažďovicích

Uživatelský avatar
Palpatine
Příspěvky: 29
Registrován: úte úno 09, 2010 4:43 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Palpatine » úte zář 24, 2013 6:58 pm

Počasí je nejisté ať je začátek nebo konec září. Vzhledem k měnícímu se klimatickému režimu to bude navíc nejisté čím dál víc. Hold někdy zaprší. Letos přšelo tak nějak drobně pořád. Předloni pršelo ve čtvrtek a pak už vůbec ne, před před loni nepršelo mám dojem vůbec, ale zas bylo hodně komárů. Jestli podle tohohle chce někdo měnit datumy tak potěš koště.
K posunutí termínu na 28. je proti dřívější stmívání, a taky větší pravděpodobnost že bude víc chladno, i když s chladnějším počasím to může být všelijak, mohlo by být naopak i tepleji i když je to méně pravděpodobné, ale to stmívání je neoddiskutovatelné.
A jestli se lidi bojí o děcka že jim bude zima a kvůli tomu nepřijedou, tak ať je pořádně vyzbrojí teplým oblečením (samozdřejmě dobovým). Nebo mi chtěj tvrdit, že je v lednu a únoru nepustí ven z baráku protože je venku zima? Ne taky je oblečou do teplýho oblečení a pošlou třeba pěšky do školy.
Jiné to je, pokud je dítě nemocné. Pak chápu, že někdo zůstane kvůli tomu doma. Ale jestli se někdo bojí trochy deště, nebo toho že mu bude zima tak ať dělá něco jinýho, třeba sbírá mince u toho nevyzpytatelnost počasí nehrozí.
No a to je asi vše, omlouvám se za litanii
Nic nedělá věci nevyhnutelnější, než přesvědčení o jejich nevyhnutelnosti

Uživatelský avatar
richardrg
Příspěvky: 360
Registrován: ned srp 24, 2008 5:44 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od richardrg » úte zář 24, 2013 7:13 pm

Palpatine, je vidět, že nemáš děti...

Nevím kolik máš oblečení ty, ale děti ho potřebují asi dvakrát více než dospělý a navíc na každou sezonu nové, některé věci dokonce dvakrát za sezonu.

Moje děti nepřijely, protože byly nemocné, prostě po nástupu do školy si děti vzájemně předají bacily a onemocní, moc se toho s tím dělat nedá.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním. "
Thales z Milétu

Uživatelský avatar
Dášenka
Příspěvky: 132
Registrován: sob srp 02, 2008 1:13 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Dášenka » stř zář 25, 2013 6:49 am

Nehledě na to, že děti těžko vydrží sedět u stolu celou dobu, a i z mokré trávy se dá přijít úplně promáčený... (takže to chce dvě sady oblečení na den)

Posouvat to na srpen je podle mne ptákovina, protože, pokud se nepletu, je na tom místě tábor od Brutalu, a je potřeba to místo nechat aspoň trochu vzpamatovat. V červenci podle mne budou děti a lidé více na táborech/dovolených (a brát si volno dvakrát za měsíc v době neodstatku lidí, to není úplně politické). V červnu jsou Velhratice (zase dvě volna v jeden měsíc) a v květnu je sněm a přehazovat to je nešťastné a nic by to nevyřešilo. Takže zbívá jen to posunotu tam, kde je větší tma (přelom září a říjne bývá tradičně sušší, ale podle mne by se musel trunaj o disciplínu zkrátit).
Opravdu nevidím, kam jinam to posunout :(
Markéta z Rožmberka, sezením na Horažďovicích

Pepan
Příspěvky: 60
Registrován: pon led 26, 2009 6:39 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Pepan » stř zář 25, 2013 8:19 am

Quieta non movere.

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Spakona » stř zář 25, 2013 8:36 am

já bych otázku termínu neřešila - pozdější termíny nás omezují krátícími se dny, dřívější termíny nás omezují akcemi, které se za jedno konají na místě, a za druhé se jich účastní mnozí z věrných.
Tento termín se stal tradičním, spousta z nás s ním počítá opravdu ten rok předem a snaží se podle toho přizpůsobit v zaměstnání.
Počasí neovlivníme - ano, byly roky kdy slunko peklo, stejně tak jako to letos propršelo.

A ano, kdo z nás má děti bude vždy limitován i jimi. A je úplně jedno kolik a jaké má pro ně vybavení. Protože protivné vzteklé a znuděné dítě je horší než déšť, před kterým se ho snažíme chránit.
Palpatine - příště lépe važ slova. Dítě, obzvlášť malé, prostě nefunguje stejně jako dospělý.

Každopádně - změnou termínu si lepší počasí nezajistíme.
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Uživatelský avatar
Ziemomysl
Příspěvky: 105
Registrován: pon srp 25, 2008 4:11 pm
Bydliště: Brno/UH-Jarošov/Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Ziemomysl » stř zář 25, 2013 5:23 pm

Termín bych nechal. Především s ohledem na kulturní vinařské záležitosti u nás na Uherskohradišťsku. :wink:
Co se týče kritiky Arminovi a jiných. Postřehy jsou správné a chtělo by se to zlepšit jak v hmotné tak duchovní výbavě. Souhlasím i s tím, že je vhodné některé příklady probrat ilustrativně i pomocí fotek. Avšak je třeba to první řešit na místě. Mnozí říkate že na to nemáte autoritu a znalosti. Potom stačí dovézt někoho kdo je má a věřejně jej určit modním heroldem :twisted: Předem se tohoto vzdávám, nebot mé znalosti v hmotné oblasti jsou vskutku na úrovni nutného minima a nejsu na VM, kde to můžu dělat z plazíru. Navíc org. akce bývají tak vytíženi, že prostě nevidí nedostatky, protože řeší v hlavě milion jiných věcí. Avšak je ještě 1 a to herní možnost. Mnozí senioři mohou nápravu provést zrovna zapůjčením vybavení z vlastních přebytků - můj pán a i jeho senior to tak dělají dlouhé roky a i tentokrát nás zachránili, tam kde jsme na turnaji zjistili, že máme věci špatně. A když už dotyčný urozený, senior etc. nemá čas/nebo ono vybavení/ vždy máte po ruce pár parvů a grošů a s těmi můžete zajistit, aby pilný neurozený družiník zajistil nápravu. Godwik takto vyběhával pochůzky nejen pro svého pána, ale i pro jiné. Já taktéž a když už jsem nestíhal, platil jsem právě i Godwikovi. Co vy na to :wink:
Tak napsal Jarwiks alias Ziemomysl;-)

Uživatelský avatar
Markéta z Doubravice
Příspěvky: 61
Registrován: úte srp 20, 2013 9:50 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Markéta z Doubravice » čtv zář 26, 2013 7:23 pm

Ještě mám poznámku k počtu neurozených v družinách. Ono to není zdaleka tak jednoduché jak se to může zdát.
Lidé přicházejí a odcházejí a i ti co neodcházejí, ne vždy dorazí na každou akci. Třeba letos jsme měli mít 10 neurozených na 3 urozené a tři dny před odjezdem nám tři lidi odřekli kvůli nemoci. Když to lehce přeženu, bylo by teda vhodnější tři dny před akcí vybalit truhlice, zahodit nové oděvy, na kterých pracuji mnohdy celý rok předem a vyrazit jako neurození (byť by byl problém takto vystupovat, protože už se zkrátka navzájem známe v zaběhnutých rolích), jen proto že mi onemocněl družiník?

Uživatelský avatar
Ziemomysl
Příspěvky: 105
Registrován: pon srp 25, 2008 4:11 pm
Bydliště: Brno/UH-Jarošov/Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Ziemomysl » čtv zář 26, 2013 10:19 pm

To zase nikoliv. Naše družina je minimální. Většinou měl Kunassek k dispozici jen 1 - 2 lidi. Letos jsme výjimečně byli 4. Avšak navíc sloužíme Maršálkovi, jelikož Kunassek jest jeho vazalem. A tím se dostávám k jádru pudla. Dřív mne Kunassek za úplatu na znamení dobrých vztahů propůjčil Špernakovi na akci. tzn. myslím, že by když už nic jiného měl mít urozený na akci dostatečný obnos grošů a parvů, aby mu jiný pán jednoho ze svých neurozených pronajmul. Resp na znamení dobrých vztahů propůjčil. :wink:
Tak napsal Jarwiks alias Ziemomysl;-)

Uživatelský avatar
Opat
Příspěvky: 188
Registrován: čtv srp 07, 2008 2:31 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Opat » pát zář 27, 2013 9:38 am

Markéta z Doubravice píše:Ještě mám poznámku k počtu neurozených v družinách. Ono to není zdaleka tak jednoduché jak se to může zdát.
Lidé přicházejí a odcházejí a i ti co neodcházejí, ne vždy dorazí na každou akci. Třeba letos jsme měli mít 10 neurozených na 3 urozené a tři dny před odjezdem nám tři lidi odřekli kvůli nemoci. Když to lehce přeženu, bylo by teda vhodnější tři dny před akcí vybalit truhlice, zahodit nové oděvy, na kterých pracuji mnohdy celý rok předem a vyrazit jako neurození (byť by byl problém takto vystupovat, protože už se zkrátka navzájem známe v zaběhnutých rolích), jen proto že mi onemocněl družiník?
Tohle bych zatím neřešil, nechal to na stanovených pravidlech a hlavně postupnému vývoji. Aby lidi jezdívali tu za pána, tu za kmána je imho nesmysl.
That's what I do. I drink and I know things.

Uživatelský avatar
Opat
Příspěvky: 188
Registrován: čtv srp 07, 2008 2:31 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Opat » pát zář 27, 2013 9:41 am

Už jsem to nakousl v diskusi nad termínem turnaje -postrádám citelně na turnaji svatováclavský chorál, který kdysi hradecká a brněnská větev měla nacvičený. Podle mě by bylo hezké, důstojné i dobové jej do programu vrátit. Co vy na to? A pokud ano, kdy? Symbolicky by mi pasoval po poslední usmiřovací bitvě - mj. jako demonstrace bratrství ve zbrani a zároveň jako posílení efektu zbrojné moci královny.
That's what I do. I drink and I know things.

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů