Turnaj - praktické připomínky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Kain » čtv zář 15, 2011 12:20 pm

Já žádné ublížené ještě neměl....Tak já aspoň vytáhnu jednu neublíženou z loňského (tos nezakázal:)) - vzal jsem si sekeru a ... :twisted:
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Uživatelský avatar
Paní Markéta
Příspěvky: 287
Registrován: sob pro 19, 2009 6:19 am
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Paní Markéta » čtv zář 15, 2011 12:25 pm

richardrg píše: Snad bude stačit, když ho při focení upozorníte a on poodejde. Na druhou stranu se motá opravdu jen okolo ohně, maximálně ke stolu. Byl i v boji, bez brýlí, ale jen v hromadných, kdy opravdu zas tak moc vidět nemusí.
Myslím, že byl i mezi diváky střeleckého turnaje.
Přílohy
brýle.JPG
brýle.JPG (115.53 KiB) Zobrazeno 8152 x

Michal
Příspěvky: 2
Registrován: úte srp 10, 2010 11:18 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Michal » čtv zář 15, 2011 1:02 pm

Paní Markéta píše:Myslím, že byl i mezi diváky střeleckého turnaje.
Myslím, že se mýlíš, paní Markéto. Obrýlený na fotce není náš knappe Pavel, ač se mu podobá až mě z toho mrazí :lol: Ten náš je oblejší, nevlastní žádné černé oblečení a už ubec ne takovou čapku jakou dotyčný drží v ruce.

LosPedros
Příspěvky: 4
Registrován: ned zář 12, 2010 4:32 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od LosPedros » čtv zář 15, 2011 1:12 pm

Herdek ale ta podoba tam je :o

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Spakona » čtv zář 15, 2011 1:15 pm

ano, tohle opravdu není anděl z kuchyně - tohle je to hovádko co dostalo sprdunk ode mne

tedy mám ten pocit - ale já sem neměla brýle - možná se pletu :twisted:
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Hark
Příspěvky: 1
Registrován: úte zář 13, 2011 3:26 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Hark » čtv zář 15, 2011 9:59 pm

Spakona píše:ano, tohle opravdu není anděl z kuchyně - tohle je to hovádko co dostalo sprdunk ode mne
tedy mám ten pocit - ale já sem neměla brýle - možná se pletu :twisted:
Zdravím,
obrýlenec je můj knecht Cyril, který bez nich nevidí ani metr a čočky mít nemůže.
Pokud je mi známo, po upozornění paní Spakony se vzdálil, aby ho nebylo vidět.
Tímto se přítomným omlouvám a postarám se, aby se to příště neopakovalo.
S úctou
Smil z Křemže

Uživatelský avatar
František z Šešovic
Příspěvky: 46
Registrován: úte črc 27, 2010 7:06 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od František z Šešovic » čtv zář 15, 2011 10:50 pm

Já bych také rád přidal pár svých dojmů.
Bylo mi ctí být heroldem a bral jsem tento úřad s vědomím, že je náročný, odpovědný a rozhodně ne vděčný a nelituji svého rozhodnutí.
K souboji Armina s panem z Dobrušky bylo řečeno mnohé, jen dodám, že jedna z tribun si opravdu žádala vítězství pana z Dobrušky.
Z důvodu zmiňovaného bodu.
Žel ze svého úhlu jsem ho neviděl.
V době kdy k heroldům a zastupujícímu maršálkovi přicházel Kain, jsem druhého herolda i pana z Posadowa již upozorňoval na zákaz bodání v boji a možnost jen náznaku k doražení soupeře.
Poté jsem k dané tribuně došel a dámy jsem na toto pravidlo upozornil a ty okamžitě přehodnotily svůj názor.
Vytknout se dá snad jen zbytečná prodleva.
V buhurtech je potřeba jednoznačně víc očí, ale bez soudnosti soupeřů ani ty nic nezmůžou a věřte mi, že herold těžko skočí doprostřed bitky, aby vykázal lehkooděnce, který ač zasažen, ještě vyřadí hrdinsky pár soudných bojovníků.
Zvětšil bych vzdálenost od hrazení k tribunám. Vzhledem k podloží hrazení asi lépe neukotvíme.
Zdůraznil bych fakt, že bojovníci si hlídají prostor i zbraň a jsou za ně zodpovědni.
Opakovaně jsem musel skočit mezi bojovníky, kteří prolomili zábrany, až vpadli málem do tribuny.
Důkazem je moje helma, které zlomili klenot (byla opřena o tribunu).
Tímto děkuji svým Petrům za rychlou nápravu.
Ke Kainovu klenotu není co dodat a sám jsem mu svůj názor sdělil.
U Pepanova klenotu bych rád připomněl, že před soubojem na úvaz upozorňoval, jen si nevybavím kdo u toho ještě byl, vhodné mělo být informovat heroldy a maršálka vč.soupeře.(heroldem jsem pro tuto disciplínu nebyl) .
Herolda na své straně, kdy byl klenot zasažen, jsem v dané chvíli volal k zastavení boje.

Lampičky v táboře - z neznámého důvodu jich ubylo a je to škoda.
Asi to bude souviset s letošním úbytkem pávů :)
Bez ohledu na atmosféru jsou praktické.
A není to reklama (modří vědí) udělat si ji není problém.
Jinak turnaj považuji za vydařený a velké díky organizátorům i účastníkům.
Omnes filii scortorum occidant * Si interfacti simus nos genis deorsum sepelite ut nates osculari possint

Uživatelský avatar
Ledenický
Příspěvky: 25
Registrován: sob led 29, 2011 2:24 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Ledenický » pát zář 16, 2011 5:32 am

No já, i když jsem úplný nováček, bych chtěl trochu navázat na František z Šešovic, poněvadž jsem dělal nějaký čas i rozhodčího v Kendu ( Japonský šerm s bambusovým mečem, vítězí ten kdo má první dva platné zásahy). Všiml jsem si totiž, že hodně bojovníku opravdu naráželo na ohrazení a činilo to komplikace. Za mě bych dal půl metru před hrazením nějakou čáru na zem a za její překročení by byla ztráta života ( podobně to je i právě v Kendu). Protože v Kendu jsou také 3 rozhodčí a hlavní co sedí, tedy podobně jak na turnaji můžu pak osobně doporučit heroldu jak se pohybovat na place :D Ale více rozhodčích bych vám nedoporučoval, max. při buhurtech, ono více lidí - více názoru a pak už se k jednotnému závěru nikdy nedojde, prostě výrok rozhodčích je platný a už se o něm nediskutuje (to je asi trochu problém s naším Evropským myšlením). Jinak to bylo super, a velmi zajímavé na srovnání třeba s tím Japonskem.
PS: Nechci nikoho poučovat, jen mi plynuly nějaké myšlenky: D
:evil:
Glücklich ist der Mann, der Glück für sein Glück nicht danken.

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Maršálek » pát zář 16, 2011 6:34 am

Za průběžné postřehy děkuji.

Poučení:
1) Hrazení: bylo mou chybou, že jsem nakonec dal ve středu odstranit dodatečné hrazení od tribun. Bude tam a zvětšíme i distanc na nejméně 4 metry. Kdo hrazení prorazí, bude automaticky vyřazen z celého turnaje. To platí jak pro ty, kdo do hrazení zaženou protivníka, tak i ty, kdo se tam zahnat nechají. Kdo si neumí hlídat prostor, není soudný ani na držení zbraně. Protože konečný výrok patří vždy heroldům – posoudí to oni, aby nevznikla neprávem křivda, došlo-li by k proražení hrazení opravdu vinou nehody.

2) Osvětlení tábora: letošní vysoké náklady pánů, spojené s výkupem drahocenných pávů vedly pravděpodobně k finanční krizi, neumožňující nákup svíček a lampového oleje. To se změní, protože kdo chce zůstat v noci v utajení, bude tak činit svým tábořením až na šancích, aby potěšil místní nekřtěnce.
Takže nakupujte lampičky od pana z Šešovic – on vám přináší světlo a tím i naději :lol:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Kain » pát zář 16, 2011 2:25 pm

Jak říkám, klenot byl vyroben v souladu s pravidly, přesto si raději udělám nový. Nerad poslouchám, že jsem nějaký souboj vyhrál díky nejasnosti v pravidlech proto, že jsem měl "výhodnější" klenot.
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Uživatelský avatar
Paní Markéta
Příspěvky: 287
Registrován: sob pro 19, 2009 6:19 am
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Paní Markéta » pát zář 16, 2011 6:19 pm

Michal píše: Myslím, že se mýlíš, paní Markéto. Obrýlený na fotce není náš knappe Pavel, ač se mu podobá až mě z toho mrazí :lol: Ten náš je oblejší, nevlastní žádné černé oblečení a už ubec ne takovou čapku jakou dotyčný drží v ruce.
Tak to se mu moc omlouvám. Byla jsem bez brýlí :D Rozhodně tam byl obrýlený onen od tribuny (na mé upozornění zůstal ledově klidně tam a tak, kde a jak byl - v pátek). Zajímalo by mě, co prakticky znamená "nevidí ani na metr" kolik je to dioptrií? Po upozornění v sobotu neměl jít vedle tribuny, ale na stranu kolbiště, kde stáli fotografové, aby nebyl na pozadí fotografíí. Stačí, že se tam pohyboval kameraman. (a nestál by u našeho stolu, kde mě rozčiloval natolik, že jsem na něj musela poštvat Spakonu :D)

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Spakona » pát zář 16, 2011 7:49 pm

Paní Markéta píše:... kde mě rozčiloval natolik, že jsem na něj musela poštvat Spakonu :D)

a pak nemám mít pověst zlé tety... tady je důkaz - já za to nemůžu :D
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Uživatelský avatar
richardrg
Příspěvky: 360
Registrován: ned srp 24, 2008 5:44 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od richardrg » pát zář 16, 2011 8:40 pm

Zajímalo by mě, co prakticky znamená "nevidí ani na metr" kolik je to dioptrií?

Nevím, jestli to má význám, ale madlik, náš topič má aktuálně 7 dioptrií, ale někdy při měření jen asi 6. V boji rozezná vlastní barvy asi na 4 metry, útočí v zásadě na předměty velikosti štítu, podle barvy, kterou mu popíšeme. :D

No ve skutečnosti je to možná malinko lepší.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním. "
Thales z Milétu

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Spakona » pát zář 16, 2011 9:30 pm

jenže Oleri má soudnost, zná pravidla a akceptoval je, byť jsou pro něj diskriminační, za což mu nelze než za jedno poděkovat a za druhé má za to repspekt

ale tak to je na seniorovi, zda si svoje lidi dostatečně informuje, instruuje a jinak připraví :)
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Uživatelský avatar
Paní Markéta
Příspěvky: 287
Registrován: sob pro 19, 2009 6:19 am
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj - praktické připomínky

Příspěvek od Paní Markéta » sob zář 17, 2011 11:07 am

Spakona píše: a pak nemám mít pověst zlé tety... tady je důkaz - já za to nemůžu :D
Předala jsem Ti ho jako šlechtičně, i když jako zlá teta se umíš přinejmenším tvářit a rozčilovat :)

hmm, prima, té flašky jsem si všimla až teď....

pozn. Foto z bezpečnostních důvodů cenzurováno :)
Naposledy upravil(a) Paní Markéta dne ned zář 18, 2011 3:57 pm, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů