Klání chocholů

Odpovědět
Uživatelský avatar
Markéta z Rosic
Příspěvky: 226
Registrován: ned led 04, 2009 9:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Markéta z Rosic » pon zář 05, 2011 3:09 pm

Dámy rozhodně dovolí oběma slavným rytířům. Přijít o pohled na vaši účast v poli byla velká škoda!
Markéta z Rosic paní na Doubravici
Sestra pana Hechta z Rosic, manželka pana Ješka z Doubravice ;-)

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Spakona » pon zář 05, 2011 3:10 pm

ale fuj - na vodítku - ještě bys pak na nás štěkal :)
lepší bude když tě pěkně necháme proběhnout aby tě přešly roupy :D
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Uživatelský avatar
Komoří
Příspěvky: 176
Registrován: ned srp 03, 2008 2:02 pm
Bydliště: Hoděšovice 155, Býšť 533 22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Komoří » úte zář 06, 2011 9:03 pm

Nějak se nám to trochu zamotalo do mlatového turnaje. Pánové, zde jsou chocholy, a zde jsme již tři a nikdo zatím přímo nikomu výzvu neadresoval. Přidá se k nám ještě někdo další? :?:

Nebo jinak, přejí si snad krásné dámy vidět střet někoho určitého? I to je přeci možné. :wink:
Vae Victis!

Mutina
Příspěvky: 35
Registrován: ned zář 28, 2008 2:28 pm
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Mutina » stř zář 07, 2011 6:28 am

Také bych se přidal.
Výzvy vyřešíme až na místě, ne?

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Kain » stř zář 07, 2011 8:48 am

Ono to nakonec dopadne tak, že se to na turnaji nevyřeší, že se to zčně řešit v sobotu, heroldi budou pobíhat a pokřikovat "ještě někdo chce bojovat nebo to můžeme ukončit". Plus klasická situace, kdy každý chce bojovat s turnajníky, jako je Ronšperk nebo Vrcov, protože to jsou sledované zápasy, budou na fotkách a není ostuda, když dostanou na budku. Celkově je to nekoncepční. Z výchovných důvodů by mělo být obvyklé i výzvy odmítat a u těch, co jich mají více, si vybírat.
Příklad - vyzve mě na chocholy Adam z Dobřenic a po něm i sám Maršálek. Tak prostě první bude bojovat Maršálek - nesluší se nechat ho čekat, je to navíc můj senior, a pokud mě porazí a získá chochol, tak už třeba nebudu moct nastoupit - což by v opačném pořadí zakzilo výzvu.
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Pepan
Příspěvky: 60
Registrován: pon led 26, 2009 6:39 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Pepan » stř zář 07, 2011 10:09 am

Já mám souboj s panem z Vrcova dohodnut již přes rok. Díky okolnostem nastalým loňského roku se tento však neuskutečnil.

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Kain » stř zář 07, 2011 12:08 pm

No však tak je to správné! :mrgreen:
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Kain » stř dub 04, 2012 11:11 pm

Tak, když si přečtete, co jsem o pár postů výše napsal, mé obavy se vyplnily. Turnaj chocholů byl chaotický, v závěru se páni navzájem vyptávali, jestli ještě někdo nechce bojovat, někteří se jevili nevytíženě, naopak Maršálek musel některé uklidňovat, ať nechají jiné vydechnout, byl to zkrátka chaos. Posadow a Maršálek si tedy dovolili pověřit mě, abych vymyslel systém, který by se to pokusil vyřešit. Já jsem se tedy pokusil a dovolím si vám jej sem nastínit i odůvodněním, proč to tak je. Snad na tom klání chocholů vydělá.

1) Výzvy jednotlivých pánů se budou dávat již s předstihem před turnajem. Naopak bude termín, který nebude lze překročit, a to bude konec července (výjimka - viz dále). Je to proto, aby maršálek turnaje mohl připravit seznam a pořadí jednotlivých duelů, aby nedocházelo k prostojům a k tomu, že jeden turnajník bojuje několikrát po sobě.

2) První výzvy mohou být adresovány slavnostně či osobně již na májovém sněmu. Ať už budou či nikoliv, po sněmu do výše uvedeného data každý z pánů napíše seznam čtyř pánů, s nimiž by se rád potkal (v pořadí). To mu samozřejmě nedává jistotu, že se potkají, nicméně po datu se všechny tyto výzvy shromáždí a roztřídí.

3) Systém roztřídění bude takový, že se nejprve najdou dvojice, které se ve svých výzvách potkají. Takových bude jistě mnoho. Přednost tedy bude mít duel podle urozenosti, nikoliv podle toho, kdo svou výzvu zašle první. Může se tedy stát, že maršálka turnaje vyzve třeba 6 urozených - pokud mezi nimi však bude například pan z Holohlav, jeho výzva bude mít přednost a například má maličkost bude muset počkat.

4) Může se tak stát, že se na některého turnajníka nedostane protivník - pokud si všichni vyberou stejného protivníky, prostě na ně protivníci nevybydou. Do konce srpna redy bude možno doplnit výzvy pro ty, kteří nebudou mít to štěstí.


Účelem není jakákoliv demokratičnost, abyste si nemysleli. Problém je, že čas turnaje je omezen a musíme mít systém. Samozřejmě žádný z odvážných turnajníků neodmítne výzvu (leda z vážného důvodu), avšak nemůže se vyhovět všem výzvám všech pánů. Fakticky to nebude nijak kritické, nebot každému pánovi budou naplánovány řekněme tři duely, ale ne každý je odbojuje, neboť může vypadnout po jediném nebo dvou. Zbyde tak místo třeba i na další souboje, které se v závěru mohou vyvrbit. Důležité však je, aby v samotném základu byl systém a aby se i méně známým turnajníkům dostalo šance se utkat; pokud se ovšem neznámý turnajník pokusí utkat s nejlepšími, je také možné, že se mu to nepodaří. Sytém má tlačit na to, aby si neznámí turnajníci museli vybírat ty neznámé, s nimiž teprve získají proslulost, zatímco známí turnajníci (jako třeba pánové z Vrcova a z Ronšperka) si mohou vybírat, s kým se utkají. Oni samozřejmě ve své odvaze neodmítnou výzvu, ale je spravedlivé, aby si oba pasovaní a žádaní duelanti mohli vybírat.

5) Dámy z tribuny mohou požádat o konkrétní souboj dvou pánů (za celou tribunu). Takovýto souboj může sloužit samozřejmě jak k proslavení favorita tribuny, tak pouze k potěše dobromyslných dam. Protože přání dam musí mít přednost, je důležité, aby jej panovnice každé tribuny předložila také do konce července.

6) Protože zástavou do klání může být i něco jiného, než ozdoba přilby, co na kolbišti není vidět, je dobré, aby klenoty byly připraveny a představeny již u páteční hostiny (pokud se nejedná o klasický chochol na přilbě). Dámy také mohou zástavu odmítnout, protože je nevhodná či nedůstojná postavení duelanta.

7) v klání chocholů se vždy nedostává sudích z řad zkušených turnajníků, neboť chtějí všichni bojovat. Bude-li systém nastaven, bude se vědět, kdo s kým bojuje a sudí se bodou moci v průběhu disciplíny s časovou rezervou prostřídat.
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Maršálek » čtv dub 05, 2012 3:44 pm

Kaine, děkuji :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Kain » pát dub 06, 2012 9:17 am

Zapomněl jsem na jeden bod (možná i více:-)) a děkuji Kláře za připomenutí (!)

7) pokud dámy v průběhu turnaje usoudí, že by rády viděly určitý duel, například aby dosud neznámému, leč statečnému turnajníkovi byla dána šance se utkat s někým známým, nebo aby se utkal adept na prvního rytíře a potvrdil tak své schopnosti, tak samozřejmě mohou maršálkovi turnaje své přání sdělit. Pokud bude už ze starutu nastaven a dodržen systém, tak ho takovýto duel navíc nerozhodí.
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Maršálek » pát dub 06, 2012 12:05 pm

Předkládám seznam nejpřednějších turnajníků, kteří mají právo vybírat si své soupeře - páni, ozdobení v minulých turnajích titulem první rytíř:
Jan z Vrcova
Martin z Bílé
Bavor III. ze Strakonic
Dobrohost z Ronšperka na Dvorci
Marek z Hostýně a Staré
Vilém z Bukové
Mutina z Dobrušky
Ivain de Merpins


Za sebe, ač se nehonosí nejvyšším oceněním dam i pánů v podobě titulu prvního rytíře, připisuji hradeckého komtura Řádu Panny Marie Jeruzalémské, respektovaného rytíře, Jiřího z Holohlav.


Tito výše psaní mají právo si vybírat své soupeře a současně odmítnout výzvu nepříliš známých turnajníků. Pokud o konkrétní měření sil požádají dámy tribuny prostřednictvím své panovnice, pak jistě nebude taková žádost odmítnuta.

Já sám jsem měl loni v klání chocholů tři souboje. Dvakrát jsem se utkal s proslulými turnajníky, honosícími se po právu titulem prvního rytíře – s Vrcovem a Ronšperkem. Potřetí s neznámým pánem a to na žádost nevěsty, Markéty Magdaleny ze Spernaku, paní na Strakonicích. Na tři další vyhlédnuté soupeře mi bohužel nezbyl čas. Sedm dalších výzev od nepříliš známých pánů jsem proto logicky odmítnul.

Nehrajeme si na demokracii a je na každém, aby si vybudoval své jméno. To nepřichází samo tím, že si zvolíme nějakou postavu, která nás v rámci hry urozeností a majetkem případně vyvyšuje nad jinými. Je samozřejmostí, že o tom rozhodují jeho morální vlastnosti, vystupování, znalost válečné umění a další.


Loni vedle pana z Vrcova zazářil i Vilém ze Strakonic, kterému prorokuji proslulost :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Kain » pát dub 06, 2012 7:07 pm

Jinak výzvy můžete napsat i sem veřejně, ideálně po sněmu. Pokud se ukáže, že vaše výzva byla oslyšena nebo je tak hluboko v pořadí, budou pak nové výzvy. Chtělo by to tedy, aby o sobě dali vědět ti turnajníci, kteří nenastupují často. Myslete také na řádové bratry, kteří do klání ná výzvu nastoupí, ale sami nebudou soupeře vyzývat...
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Uživatelský avatar
Posadowski
Příspěvky: 316
Registrován: pon črc 28, 2008 6:35 am
Bydliště: Bohuslavice n. Met.
Kontaktovat uživatele:

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Posadowski » úte dub 10, 2012 5:11 pm

Kaine, díky moc.
Jak tu již bylo řečeno, duely byly chaotické a protože mám tu čest je obvykle řídit, aby Maršálek mohl též nastoupit, dělalo mi to vrásky. Proto mne moc těší, že se Kain uvolil se této nevděčné činnosti ujmout. Prosím, abyste respektovali uvedená pravidla, chápeme je jako další vylepšení turnaje. Čím efektivněji to bude zpracované dopředu, tím lépe si pak všichni zabojujete.
Výzvy také jistě budou příležitostí k jejich oficiálnímu vznesení - tedy k uspořádání nějakých hezkých ceremonií v sobotu večer na Sněmu.
Kaine, díky.

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Kain » stř kvě 09, 2012 7:35 am

Tak tedy, až dosud mám u sebe jen jedinou zprávu s výzvami. Apeluji na ostatní - zašlete mi své výzvy raději dříve.
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Kain » úte čer 26, 2012 5:26 pm

Upozorňuji, že drtivá většina pánů mi zatím své výzvy neadresovala. I když sem někteří pánové nechodí, chodí sem jejich družiníci. Zařiďte si tedy zaslání výzev, prosím, jinak udělám seznam duelů z těch, co bude k dispozici, a ostatní si zabojují potom, jestli ovšem zbude čas. Víte o této novince měsíce dopředu. Jestli máte pocit, že váš pán o výzvách neví nebo na ně nemá čas, zařiďte to za něj, prosím, čas se krátí...
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 100 hostů