Klání chocholů

Odpovědět
Pepan
Příspěvky: 60
Registrován: pon led 26, 2009 6:39 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Pepan » čtv říj 08, 2009 5:42 am

hehe, asi tetu Květu upozornim na tuhle diskuzi :D

Petr Tallowitz
Příspěvky: 27
Registrován: sob zář 20, 2008 7:08 pm
Bydliště: Ješovice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Petr Tallowitz » čtv říj 08, 2009 4:53 pm

Pepan píše:hehe, asi tetu Květu upozornim na tuhle diskuzi :D
Ctěný bratře v Kristu, nejspíše lépe bude zachováš-li toto jako tajemství zpovědní...
Nebo jsi takovej bonzák? A já vůl starej si myslel že tě znám a že mě už ničím nepřekvapíš :shock:
Věrnost k ženě se nesmí plést s věrností k pánovi. Pána si člověk volí na celý život

Pepan
Příspěvky: 60
Registrován: pon led 26, 2009 6:39 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Pepan » pát říj 09, 2009 9:10 am

NO tím kým mne nazýváš rozhodně nejsem, myslel jsme to úsměvně, ale nenechám se urážet, takže příští rok na kolbišti!!! V plné zbroji, s mečem a štítem a na přilbě měj chochol! K určení času za mnou pošli svého sloužícího, nějaký z mých Seržantů nebo Knappe ti dá odpověď.

Gott mit dir Tallowitz.

Artuš
Příspěvky: 1
Registrován: pát zář 18, 2009 8:39 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Artuš » pon říj 12, 2009 11:18 pm

Andre píše:
Pepan píše:Však jsme si ho již letos všimli pane Jiří:D dostal dvě pěkné přes záda :D. Jen se trochu stydím, že jsem pana Andrého držel pod krkem v kravatě, aby mu někdo od nás mohl vyrvat korouhev, kterou svíral v rukou. Dle mého soudu to nebylo příliš rytířské, ale neměl ze začátku v ruce zbraň....A účel světí prostředkům, korouhev jsme mu odebrali (mimo kolbiště - kde to dozoroval sám Maršálek.)
Je vidět, že jsi ještě mladý. Quebriac a jeho lidé útočí zásadně zezadu a pokud možno v přesile... je to o dost účinější :mrgreen:
Rytířské není šetřit nepřítele, rytířské je prsit se před dámami... a to obvykle dělá ten, který vyhraje :twisted:
Tvoji zoldaci jsou ti vzdy k ruce muj pane

Petr Tallowitz
Příspěvky: 27
Registrován: sob zář 20, 2008 7:08 pm
Bydliště: Ješovice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Petr Tallowitz » sob říj 17, 2009 10:06 am

Pepan píše:NO tím kým mne nazýváš rozhodně nejsem, myslel jsme to úsměvně, ale nenechám se urážet, takže příští rok na kolbišti!!! V plné zbroji, s mečem a štítem a na přilbě měj chochol! K určení času za mnou pošli svého sloužícího, nějaký z mých Seržantů nebo Knappe ti dá odpověď.

Gott mit dir Tallowitz.
Gott mich geliebe :twisted:
Výzvu přijímám, přesně po tom jsem toužil,ačkoliv jsem to myslel obdobně jako ty. O Fortuna, statu variabilis.
Věrnost k ženě se nesmí plést s věrností k pánovi. Pána si člověk volí na celý život

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Maršálek » pon říj 26, 2009 2:17 pm

kolik chocholů vlastně bylo letos složeno kráskám k nohám jako kořist?
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Kain » pon říj 26, 2009 6:57 pm

Já jsem dvakrát vyhrál, ale jednou proti Andrému, který nebyl fit, tak jsem si chochol nevzal, takže za mě jeden.
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Ronšperk » pon lis 02, 2009 8:42 am

Za mě po urputném boji, Kainův Mariánský klenot.
Honor Supra Witam!

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Kain » pon lis 02, 2009 12:47 pm

Co s ním vlastně uděláš? BTW je poměrně prostý, ještě měl být ražený a dozdobený pery, škoda, že jsem to nestihl...napřesrok udělám nový a upgradeuju ho:-)
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Ronšperk » pon lis 02, 2009 2:02 pm

No vlastně jsem o tom ani nepřemýšlel. Vždycky si vyzdobím doma sál svými trofejemi a odměnami. On tam prostě přibyl mezi ně. Visí na parohovém lustru :D. Máš s ním nějaké plány?
Honor Supra Witam!

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Kain » pon lis 02, 2009 2:12 pm

Ne, čestně jsem ho prohrál:-) Jinak s klenotem lze naložit několika způsoby (ty to víš, ale napíšu to sem třeba pro orientaci nováčkům):

1) ponechat si ho - to není výrazem hamižnosti, ale úcty - přece jen je to trofej.
2) darovat ho - například dámě. To jsem udělal já. Nikoliv jako projev neúcty k poraženému, ale jako odměnu paní z Posadowa, která mi dala druhý klenot (i jako zástavu). Dáma s ním naloží dle libosti.
3) nechat poraženého, ať jej vykoupí. Výkupné může být symbolické (např. proto, že v sázce byla třeba celá zbroj a dotyčný si nemohl dovolit zaplatit celou sumu; malé výkupné může být také vtipná urážka, pokud je poražený naopak bohatý dost :) ). Výkupné může být také vyšší, pokud se jedná o věc vyšší citové hodnoty. Taky ho může vykoupit někdo jiný (jako dar pánovi nebo vazalovi).

Předpokládám, že další formy nakládání, jako třeba zapomenutí na místě nebo prodej vetešníkovi, jsou také možné, ale nezdvořilé.
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Maršálek » ned črc 25, 2010 8:58 pm

S ohledem na loňské rozpačité prodlevy při výzvách v klání chocholů a naopak letošní fofr a neuspokojené pány na Frýdlantu bychom mohli sestavit taneční pořádek vyzyvatelů a výzev :wink: Počet lidí, které na seznamu uvedete není limitovaný, ale pomůže nám to naplánovat začátek, než se páni osmělí.

Začít lze už tady a abych šel příkladem, za sebe bych rád vyzval pana Bavora, Jana z Vrcova a Dobrohosta z Ronšperka.

P.S. tohle může být klidně nejdelší disciplína, ostatně kvůli tomu turnaj běží :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Komoří
Příspěvky: 176
Registrován: ned srp 03, 2008 2:02 pm
Bydliště: Hoděšovice 155, Býšť 533 22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Komoří » ned črc 25, 2010 9:26 pm

Když to vidím, nemohu zůstat pozadu a rád bych tímto vyzval pana ze Spernaku, bylo by mi ctí, kdyby semnou protančil alespoň chvilku.
A dále se nabízím k volnému užití, nějak na sebe dám pozor, abych případným výzvám dostál se ctí. :lol:
Vae Victis!

Uživatelský avatar
Pohrobek
Příspěvky: 175
Registrován: pon říj 26, 2009 3:18 pm
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Pohrobek » ned črc 25, 2010 9:53 pm

Koukám že budu mít o zábavu ( práci) postaráno :lol:
Michal ze Záběhlic, panoš Pána z Lomnice

HONESTUS RUMOR ALTERUM EST PATRIMONIUM

Uživatelský avatar
Komoří
Příspěvky: 176
Registrován: ned srp 03, 2008 2:02 pm
Bydliště: Hoděšovice 155, Býšť 533 22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Klání chocholů

Příspěvek od Komoří » ned črc 25, 2010 10:03 pm

Neboj, já se hojím dobře, stačí řádně zalévat, nebo podlévat? :lol: :lol: :lol:
Vae Victis!

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 102 hostů