Ztráty a nálezy

Uživatelský avatar
Hecht z Rosic
Příspěvky: 203
Registrován: úte zář 30, 2008 10:52 am
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ztráty a nálezy

Příspěvek od Hecht z Rosic » pát říj 05, 2012 7:27 am

Paní Markéta píše:Měly by být celkem tři, dvě bílé, jedna hnědá. Jednou bílou byla přikryta má dcera celý čtvrtek, večer při odjezdu jsem ji dávala Adamovi z Dobřenic, aby ji přidal do Zahrady lásky. Myslím, že to je ta, co se mi vrátila. V "zahradě" respektive mém stanu byly ty věci od čtvrtečního rána, takže se zatoulala přesněji než jsi věci převzal :)
Já jsem skutečně přebíral jen dvě. To nepíši proto, abych byl z obliga a vyhnul se zodpovědnosti, spíš mě mrzí, že v tom případě moc nemohu s pátráním pomoci. Snad jen vymezením času, kdy ke ztrátě došlo.
...liep âne leit mac niht gesîn.
swaz du gebiutest, daz leiste ich, friundîn mîn.
...wenne wilt du wider her zuo mir?
ôwê, du füerest mîn fröude sament dir!

Adam z Dobřenic
Příspěvky: 6
Registrován: ned zář 21, 2008 9:47 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ztráty a nálezy

Příspěvek od Adam z Dobřenic » pon říj 08, 2012 10:17 am

Hecht z Rosic píše:
Paní Markéta píše:Měly by být celkem tři, dvě bílé, jedna hnědá. Jednou bílou byla přikryta má dcera celý čtvrtek, večer při odjezdu jsem ji dávala Adamovi z Dobřenic, aby ji přidal do Zahrady lásky. Myslím, že to je ta, co se mi vrátila. V "zahradě" respektive mém stanu byly ty věci od čtvrtečního rána, takže se zatoulala přesněji než jsi věci převzal :)
Já jsem skutečně přebíral jen dvě. To nepíši proto, abych byl z obliga a vyhnul se zodpovědnosti, spíš mě mrzí, že v tom případě moc nemohu s pátráním pomoci. Snad jen vymezením času, kdy ke ztrátě došlo.
Potvrzuji že jsem kožešinu přebíral a dával ji ho zahrady lásky. O jejích dalších osudech bohužel nic nevím, v neděli jsme odjížděli velmi chvatně... :roll:

Uživatelský avatar
Jan z Dobrušky
Příspěvky: 49
Registrován: čtv srp 07, 2008 3:14 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráty a nálezy

Příspěvek od Jan z Dobrušky » úte říj 09, 2012 8:36 pm

My postrádáme jednoducjou dřevěnou válcovou lampičku, potaženou pergamenem, s koženým řemínkem na zavěšení.
Na druhou stranu nám někdo do vozejku za auto přihodil dřevěný mělký tácek s vyřezávanými úchopkami po stranách. Takže pokud někomu chybí, hlaste se!

Uživatelský avatar
Palpatine
Příspěvky: 29
Registrován: úte úno 09, 2010 4:43 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ztráty a nálezy

Příspěvek od Palpatine » stř říj 10, 2012 8:27 pm

Nálezy se píšou také sem, nebo se nálezy píšou už do soukromých zpráv? protože zatím každý píše jen že se mu něco ztratilo, ale nikdo už nepíše že něco našel, nebo že má doma konkrétně hledanou věc. Nebo jste ještě nevybalili? A nechci věřit tomu, že po akci zůstalo něco na louce, a že to nikdo k sobě nevzal aby to pak mohl navrátit sklerotickému majiteli nebo majiteli který to ztatil blbou shodou okolností.
Nic nedělá věci nevyhnutelnější, než přesvědčení o jejich nevyhnutelnosti

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráty a nálezy

Příspěvek od Maršálek » čtv říj 11, 2012 7:39 am

Vše, co zůstalo ležet na louce je, stejně jako po loňském roce, u Posadowských. Petr to slíbil nafotit (nejsem si jistý, jestli už to někam nevyvěsil a neprezentoval to v jiném vlákně). Pokud vím, tak už mezi sebou v případě nálezu lidé komunikují SZ a na jejich žádost jsem tu už i lecos mazal.
Nepředpokládám, že by Posadowští jásali nad tím, že si budou hromadit vaše zapomenuté věci, ke kterým se nikdo nehlásí (např. loni velká pánev plná přepáleného oleje, hromada špinavých potlučených kousků keramiky, potrhané umolousané košile a coify, atd...) :twisted:

Zatím ze zapomenutých věcí dominuje velký kotel, plný polévky (tuším rok 2009)
ACTA, NON VERBA

Ivo
Příspěvky: 12
Registrován: sob pro 19, 2009 2:47 pm
Bydliště: Pučloch
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráty a nálezy

Příspěvek od Ivo » čtv říj 11, 2012 1:20 pm

... a ta polévka, je volná?

Uživatelský avatar
Paní Markéta
Příspěvky: 287
Registrován: sob pro 19, 2009 6:19 am
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ztráty a nálezy

Příspěvek od Paní Markéta » čtv říj 11, 2012 8:04 pm

Ale stejně jako jsou nálezy, ke kterým se nikdo léta nehlásí, tak jsou i ztráty, co se prostě nenajdou. Tradičně cínové nádobí...

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráty a nálezy

Příspěvek od Maršálek » pát říj 12, 2012 9:18 am

Ivo píše:... a ta polévka, je volná?
Jasně, někde tam od předloňska leží a podle římského práva je ničí věc toho, kdo ji nalezl :lol:
Paní Markéta píše:Ale stejně jako jsou nálezy, ke kterým se nikdo léta nehlásí, tak jsou i ztráty, co se prostě nenajdou. Tradičně cínové nádobí...
To je ten cínový mor, o kterém se kdysi rozepisoval Hecht :wink: Já sám tak každoročně přijdu o pár kousků, když nádobí půjčuji hůře vybaveným a oni si nevybaví, kam ho při poslední večeři vlastně položili.
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ztráty a nálezy

Příspěvek od Spakona » pát říj 12, 2012 11:51 am

Bohužel si někteří evidentně půjčují i bes souhlasu majitele. Neříkejte mi, že si nikdo doma nevšimne, že má něco navíc, nebo že na tom není jeho značka - protože většina z nás si nádobí značkuje...

a co je nejhorší, že za zmizelé nádobí nedostanu žádné náhradou - pak bych to chápala - kus za kus... ale takhle...
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráty a nálezy

Příspěvek od Maršálek » pát říj 12, 2012 12:49 pm

To je mimo jiné cena za to, že se v noci po pijatice odchází od prostřených stolů, kolem nichž se stále korzuje. Posíláme si vzájemně ochutnávky, čím rotace nádobí pokračuje. Pak ještě pošleme služebníky umýt nádobí a oni u velkého stolu nevědí, komu co patřilo, tak to dají na hromadu...

Snažím se vždy poučit svou obsluhu kam co patří a žádám je, aby nádobí omývali průběžně. Sám si hlídám jenom tepané a smaltované kousky. Více není v mých silách.

Tím nikoho nebráním, už nás prostě jezdí moc a jsme bohatě vybavení množstvím nádobí...
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ztráty a nálezy

Příspěvek od Spakona » pát říj 12, 2012 1:45 pm

Maršálku, kéž by to bylo tak jednoduché :(
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráty a nálezy

Příspěvek od Kain » pát říj 12, 2012 2:40 pm

Tradičně mi každý rok něco zmizí, poslední dvě sezony cínové lžíce, jedna cca za tři kila. Začíná mě to pěkně štvát, to jsem si pořídil jídelní truhlici na tyto věci. Dodneška jsme si značili jen věci v rámci skupiny, na RS, věci na rejčku ne, zřejmě budu muset začít taky. Co mě ale štve je skutečnost, že to někomu není blbé? Už dva lidi mají cínovou lžíci, kterou předtím neměli, a nemají potřebu to někomu říct.
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ztráty a nálezy

Příspěvek od Spakona » pát říj 12, 2012 3:24 pm

kdyby lžíci, že Markéto - té loni zmizel poměrně velký tác - že se zamění talíře, to pochopím. Ale tác snad nikdo nepřehlédneme...
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Uživatelský avatar
Magdaléna
Příspěvky: 256
Registrován: pon črc 19, 2010 12:52 pm
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ztráty a nálezy

Příspěvek od Magdaléna » pát říj 12, 2012 5:13 pm

Stále kupuji nové lžíce a misky, to mě netrápí za ty roky by se ze ztrát jen mých dala poskládat celkem slušná výbava pro menší družinu tedy miska, lžíce a cínový pohárek pro pár lidí newermind.
Chybějící skleněný pohárek mě ale mrzí, taky si říkám, že pokud někomu doma přebývá měl by si toho nejspíš všimnout. :?

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráty a nálezy

Příspěvek od Kain » pát říj 12, 2012 8:48 pm

Ale jasně, já jako neremcám, že to finančně neunesu, mi vadí ten princip. To je tak třeba s kolováním něčeho a podobně.

BTW, dost mě mrzí, že se v zahradě lásky našel ten paví chochol. Já totiž vím, čí byl, nemusíte ho ani fotit, v klání patřil prvnímu rytíři. Taky vím, kdo ho tam dal, dal jsem ho tam já - a pak sdělil první dámě, kde si ho může vyzvednout, nejlépe s prvním rytířem. Protože si ho nikdo nevyzvednul, zřejmě stále patří mi a můžu rozhodnout, jak s ním naložit. Někdo nějaký nápad, co s chocholem prvního rytíře, který nikomu nestojí za vyzvednutí?
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů