Turnaj 2013

Zamčeno
Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Turnaj 2013

Příspěvek od Maršálek » čtv led 31, 2013 10:46 am

Termín turnaje je 14. září 2013. Místo je tradiční.
Možnost táboření opět od 9. do 15. září, program by měl běžet od středy :wink: harmonogram doplním později.

Letošnímu turnaji vládne spolu s královnou Richenzou v pozici první dámy paní Markéta Magdalena ze Spernaku, sezením na Strakonicích. V ceremoniích a nejenom v nich, zastupuje urozené pány v pozici prvního rytíře, pan Vilém ze Strakonic, bratr vladaře strakonického domu pana Bavora III.

Panovnicemi bočních tribun jsou urozené dámy Jitka z Řepice, sestra pana Vladana z Řepice a Radegunda Nemravová z Chudobína.

Prosím všechny tři panovnice, aby si z přítomných dam vybraly strážkyně klenotů svých tribun :wink:

Pozvánka na letošní XIV. turnaj je tady http://www.hradeckydvur.net/pozvanky/po ... -zari-2013

Současně upomínám, že platbu a přihlášku je nutno provést nejpozději do 21. srpna 2013.

Číslo účtu pro zaplacení turnajské taxy: 43-177450277/0100
Zpráva pro příjemce ve tvaru: historické jméno - turnaj 2013

Současně po zaplacení taxy na účet odešlete email s informací o zaplacení s uvedením statutu seniora, počtu urozených družiníků s vlastním štítem, velikosti družiny a počet míst na tribuně na email ivan.dubec@seznam.cz Bez této informace nebudeme schopni vaši taxu přiřadit ke konkrétnímu seniorovi.
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Jitka z Dobeve
Příspěvky: 174
Registrován: pát zář 19, 2008 1:26 pm
Bydliště: Strakonice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj 2013

Příspěvek od Jitka z Dobeve » čtv led 31, 2013 8:05 pm

Děkuji ctihodným pánům, jejich chotím a všem, kdo se podíleli na mém jmenování panovnicí tribuny. Zároveň vyzývám urozené dámy, které se nebojí dělat mi společnost, aby se pozvolna hlásily :)

Uživatelský avatar
Dášenka
Příspěvky: 132
Registrován: sob srp 02, 2008 1:13 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj 2013

Příspěvek od Dášenka » pát úno 01, 2013 5:37 pm

No a já se nejspíš rozpůlím :D
(a řekla bych, že nebudu sama)
Markéta z Rožmberka, sezením na Horažďovicích

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj 2013

Příspěvek od Spakona » pát úno 01, 2013 8:47 pm

Též bych se měla připojit ke skládání díků a pozvat milé dámy pro změnu aby se hlásili mi, taktéž jako panovnici tribuny

Vivat Bavor :D
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Uživatelský avatar
Zdislava
Příspěvky: 18
Registrován: úte zář 18, 2012 8:46 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj 2013

Příspěvek od Zdislava » sob úno 02, 2013 9:12 am

Oficiálně Tě tedy žádám vzácná paní Radegundo o tu čest usednout na Tvoji tribunu a zastupovat zde pořešínské barvy :)

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj 2013

Příspěvek od Spakona » sob úno 02, 2013 10:46 am

Bude mi ctí krásná paní Zdislavo uvítat tě na své tribuně :)
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj 2013

Příspěvek od Spakona » sob úno 02, 2013 10:48 am

a současně si dovoluji požádat velkého admina o přesunutí do nového vlákna - Tribuny dam 2013 :)
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj 2013

Příspěvek od Maršálek » pon úno 04, 2013 9:18 am

hned, jen co si s Posadowem ujasníme kompetence, kdo z ná že je to ten Velký Admin :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Magdaléna
Příspěvky: 256
Registrován: pon črc 19, 2010 12:52 pm
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj 2013

Příspěvek od Magdaléna » sob dub 06, 2013 6:34 pm

Po dlouhé úvaze, jsem se rozhodla, udělat si pro letošek vlastní erbovník (obrázkový seznam erbů všech přítomných, se jmény pánů a dam) jaký jsem měla kdysi jako panovnice tribuny k dispozici díky Maršálku :mrgreen: . Začíná to být, pro mne osobně krapet nepřehledné, tak abych někoho neurazila svojí nevědomostí.
Již jsem byla požádána o další kopii jednou z letošních panovnic.
Kdo tedy máte svůj erb, moc vás prosím, zašlete mi vyobrazení erbu i se jménem pána, dámy + se jménem příslušného seniora pod kterého spadáte.
Předem všem zúčastněným děkuji :wink:

Markéta Magdaléna von Spernak sezením na Strakonicích


můj mail je stále stejný : medvide007@seznam.cz

Uživatelský avatar
richardrg
Příspěvky: 360
Registrován: ned srp 24, 2008 5:44 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj 2013

Příspěvek od richardrg » stř čer 26, 2013 8:13 pm

Zdravím všechny a prosím, zda by se pokud možno v co nejširší míře vyjádřili k následujícím připomínkám k průběhu turnaje. Obracím se zejména na dámy, protože jak se několikrát vyjádřil Maršálek je Turnaj organizován hlavně pro jejich pobavení.

Už jste si určitě všimli na fotografiích z různých ročníků Turnaje, že na počátku jsou vždy "pasováni" noví bojovníci, v největším počtu lehkooděnci v počtu několika desítek. Množství členů Dvora se ale rozšiřuje velice pozvolna, to znamená, že ti lidé u projektu nezůstávají. Příčin je určitě více, ale zvláště v poslední době se všechny indicie stáčí k tomu, že většina neurozených nemá během sobotního hlavního ceremoniálu pocit, že je pro ně zábava adekvátní. Zvláště začátečníci, kteří ještě dobře neznají všechny principy, od kterých se odvíjí jejich hra se trochu nudí, protože ještě nejsou schopni se plně zapojit.

U většiny mužů začátečníků je v našem koníčku prioritní boj a již několikrát jsem bohužel dostal zpětnou vazbu v tom smyslu, že samotného boje je na Turnaji příliš málo na to, aby to brali jako protihodnotu všech povinností, které musí plnit. Mám několik návrhů, které by snad mohly situaci pomoci, alespoň částečně, řešit.

1. Loni byl poměrně dobře ceněn počin Jana z Vrcova, který, chtěje se prezentovat jako první rytíř, zorganizoval páteční odpolední klání na mostech apod. Je pravda, že loni byl na dopoledne plánován program v nebojových disciplínách, ale z různých důvodů neproběhl a mám dojem, že probíhala také lukostřelba.

Zkuste prosím zvážit, zda by z tohoto počinu nešlo vytvořit jakési pravidlo. První rytíř by kromě všech čestných funkcí měl i ryze praktickou povinnost se svými lidmi připravit podobný program s bojovými disciplínami.

2. Mnohem opatrněji nabízím podněty k samotnému sobotnímu Turnaji. Ten se většinou dost protahuje, hlavně při soubojích pánů. Jedná se o několik Turnajských disciplín, ale v zásadě jde o párové souboje. Prosím o zvážení, jak toto urychlit. Bez jakýchkoliv narážek na kohokoliv a cokoliv. Jako schůdná cesta se mi jeví lepší příprava. Opravdu se domnívám, že pánové by mohli svoje duely domluvit předem, aby nejpozději před každou disciplínou bylo jasné, kolik duelů proběhne a mezi kterými pány, na to by asi stačil nějaký záznam a rychlý posel, který by organizoval včasný nástup.

3. K předchozímu by možná stálo za zvážení, zda by například nemohly probíhat dva souboje současně. Kromě toho, že někteří pánové by mohli být rozladěni, že nemají plnou pozornost by to neslo problém s rozhodčími, kterých není nikdy dost.

4. Možná by k celkovému oživení stačilo zkusit změnit pořadí jednotlivých disciplín. Po hromadných soubojích lehko- a těžko- oděnců by se představili v úvodní disciplíně, např. mlatovém turnaji páni, a potom by mohly, pro zapojení většího množství bojovníků, proběhnout např. souboje družin, potom další párové souboje a td. Závěrečný boj korouhví by program samozřejmě završil.

5. S tím souvisí i jinde probírané téma přestávek. Např. loni jsme měli k dispozici živé hudebníky, kteří se v zásadě nemohli předvést, protože program k tomu nedával dostatek prostoru. Osobně se domnívám, že pokud je přestávka v bojových disciplínách, není úplně šťastné ihned pořádat kratochvíli pro dámy, protože si po delším sezení potřebují odskočit opravit garderóbu a pod. Zde bych naopak navrhoval "nízkou zábavu, kde by se mohly pobavit např. kuchařky. Jejich muži sice budou ve zbrojích, ale mohli by se např. utkat o tuřín.

6. Asi nejvíce bych přivítal diskusi k nápadu jakéhosi paralelního turnaje lehko-, případně těžko- oděnců. Je otázkou, kam ho situovat. I když si umím představit kolbiště rozdělené např. lanem nataženým na zemi, protože při turnaji pánů není nikdy celé kolbiště potřeba, je mi jasné, že tribuny, ke kterým by se odehrával boj lehkých by to mohly nést nelibě. Otázkou je, jak by bylo, vzhledem k publiku, vyřešeno jejich přemístění např. za tribuny. Kolbiště by možná nebylo třeba ani složitě stavět, stačil by prostor ohrazený lanem napnutým na zemi. Organizace by musela být co nejjednoduší, uvažoval jsem o tabuli, kam by se mohla každá předem dohodnutá dvojice bojovníků zapsat. Současně by si zapisovali jméno rozhodčího na kterém se společně dohodnou, bez toho by duel prostě neproběhl. Asi by také měl mít každý sekundanta, který by plnil fukci pomocného rozhodčího. Domnívám se, že by na to stačil jeden organizátor s pomocníkem, protože by v podstatě jen kontroloval zápisy. Takové zápasy by mohly probíhat téměř kdykoliv, tak aby nenarušily hlavní program.

7. Nerad bych zapomínal na neurozené ženy, kterých mám okolo sebe mnoho. I když jsou zaměstnány např. vařením nebo obsluhou pánů, měly by mít dostatek prostoru k tomu aby se během odpoledne, když mají volněji mohly pobavit např. poslechem hudby, případně i tančily. Zvláště ženy, které boji příliš neholdují nevydrží několik hodin sledovat jednotlivé souboje. Nahnat je k hrncům ale překvapivě také moc nefunguje. Nemohou celý den pouze pracovat, potřebují i zábavu. Stálo by za zvážení a případné návrhy zda neuspořádat "dovednostní soutěže" neurozených žen (nikdy se nic podobného nezkoušelo a nevím, jaký by byl zájem).

V žádném případě nechci narušovat program a turnajský pořádek. Moje snaha směřuje k vytvoření možností vyžití pro větší počet lidí. Doufám, že budou následovat další postřehy a názory.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním. "
Thales z Milétu

Uživatelský avatar
Richenza
Příspěvky: 110
Registrován: pon kvě 13, 2013 1:59 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj 2013

Příspěvek od Richenza » čtv čer 27, 2013 6:46 am

Tuto iniciativu velice ráda vítám a zcela podporuji. Modří vědí, že toto téma bylo v různých užších kruzích rozebíráno v nedávné době několikrát a každý další postřeh je ku prospěchu věci.

Otázky boje nechám bojovníkům, nechť se vyjádří kompetentněji. Souhlasím ovšem s tím, že je třeba myslet i na nebojovové a to ženy a muže. V sobotu během přestávek turnaje, když se budou dámy bavit soudem lásky, není důvod, aby se paralelně nemohly bavit jejich neurozené služebné například házením kroužků nebo poslechem hudby, jak Richard navrhuje, či se zapojit do tanců apod. Vyzývám tedy také všechny a zvláště ty, kteří si zvolili neurozenou postavu, aby se do debaty zapojili, neváhali přijít s konstruktivními podněty a přímo napsali, co by se z jejich hlediska dalo vylepšit a učinit zajímavějším, aby nás turnaj více bavil a aby každoroční přípitky na to, že dvůr tvoříme všichni a bez jednoho každého by to nešlo, dostaly další obsah.
To, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že po mně Přemyslovny nejdou.

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj 2013

Příspěvek od Maršálek » čtv čer 27, 2013 8:00 am

Za sebe kvituji a uvítám nejenom postřehy a připomínky, ale i konkrétní nápady a dobrovolníky, kteří se vezmou jednotlivé části tohoto programu organizačně na starosti. Popřemýšlím a postupně se vyjádřím k jednotlivým bodům. Nějaké nápady sám mám a s některými přišli už i další z vás, kteří se na mě obrátili soukromě.

Upomínám, že turnaj začíná již od středy a prostoru je tedy dost. Vždy nám to může redukovat počasí, ale to nám asi elán ke společnému vylepšování programu nevezme, že?

P.S. letošní turnaj již není pořádán jenom Maršálkem a Posadowským, jako tomu bylo dříve. Dvůr má nejenom královnu a své úředníky, kteří se zapojují do organizace, ale především nás/vás všechny :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj 2013

Příspěvek od Spakona » čtv čer 27, 2013 11:05 am

O nutnosti vyžití i pro neurozené, potažmo nebojové, se opravdu mluví dlouho a poměrně intenzivně to vnímám poslední dva roky.

Je pravda, že během pauzy já osobně jsem ráda, když mohu spáchat osobní toaletu a narovnat nohy a záda a případně zkontrolovat jak pokračují přípravy v kuchyni.
Tanečky a házení kroužků je sice i příjemné zpestření, ale tak nějak ho většinou nestíhám a nejsem myslím sama

Proto si myslím, že třeba právě v rámci přestávek by mohly naopak probíhat soutěže sice určené dámám, ale primárně pro jejich služebné - tuším že Armin mi vyprávěl o soutěži, kdy služebná poslepu špendlila zavití na hlavě své paní a podobně - možná by stálo za zvážení, zda nevymyslet nějaké obdobné disciplíny - něco jako soutěž o "Dámu, která má nejšikovnější komornou" :)
Házení kroužků mi totiž nepřijde jako zrovna inspirativní zábava pro naše služebné - opět se připojuji k Richardovu návrhu "NÍZKÉ ZÁBAVY"
tedy něco vtipného, hravého, skotačivého, skočného, případně i trochu silového, ale hlavně soutěživého (jak opět říká Richard - dovednostního) - aby to pro ně, ale i pro nás, bylo motivující - která dáma by se nechtěla pyšnit tím, že její dům je ten prostě nejlepší? :)

A turnaj pro neurozené muže bych klidně, opět dle Richardova návrhu, nechala probíhat za tribunami paralelně a i návrh Richarda na jeho pojetí mi přijde velmi rozumný - myslím, že máme u Dvora několik i pánů, kteří nebojují, ale jejihž zkušenosti můžeme využít.

Celkově se mi Richardovo náměty velmi líbí - myslím, že je tak jak jsou stačí jen uchopit a dát jim konkrétní tvář - tedy někoho, kdo je řekněme zaštítí a zkonkretizuje, stane se jejich patronem.
V souvislosti s tímto a turnajem neurozených se mi spojil Kolečko - myslím, že by mohl být důstoným patronem turnaje neurozených. Nebo požádat a zapojit do patronace nad turnajem neurozených naše Řády.

Co se týče pořadí disciplín - i to by možná stálo za uvážení - ale tohle bych nechala na pánech :)
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Uživatelský avatar
Markéta z Rosic
Příspěvky: 226
Registrován: ned led 04, 2009 9:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj 2013

Příspěvek od Markéta z Rosic » čtv čer 27, 2013 1:29 pm

Richardovy nápady se mi taky líbí a rovněž velmi podporuji zapojení a zatraktivnění programu pro neurozené. Jak píše Její Milost chce to aby se vyjádřili přímo oni, co by ji bavilo a co by si přáli dělat, či nedělat. Přestávky jsou rozhodně vhodná doba, já osobně ani zábavu pro urozené o přestávkách nevyhledávám, jsem ráda když je stihnu využít k opravě účesu, toaletě a kontrole dětí ;-)

K boji ať se vyjádří hlavně pánové, jen duely pánů se přimlouvám nechat opravdu po jednom. Určitě i ostatní dámy mi dají za pravdu že klání chocholů a mlatový turnaj jsou disciplíny, které hodně promlouvají do volby prvního rytíře a velmi zde oceňuji, když mohu svou pozornost soustředit jen na jeden duel a nic mě nerozptyluje. Jakmile je jich více naráz, není v mých silách sledovat jich víc najednou.
Markéta z Rosic paní na Doubravici
Sestra pana Hechta z Rosic, manželka pana Ješka z Doubravice ;-)

Uživatelský avatar
Magdaléna
Příspěvky: 256
Registrován: pon črc 19, 2010 12:52 pm
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj 2013

Příspěvek od Magdaléna » čtv čer 27, 2013 2:25 pm

Na téma zábavy pro neurozené jsme se bavili mnohokrát,
myslím, že je spíše otázkou ne jestli by nešlo...šlo ale kdo si to vezme na starosti? Od spousty lidí slýchám, že jsou nadšeni tím že zvládají osobní záležitosti a míchat se do organizace by je ani nenapadlo, přes to rádi se kratochvílí zúčastní.
Ad pauzy, já sama také nestíhám, ale snažím se zapojit do programu, také abych šla příkladem a všichni se nerozprchli a v pauze nebyl program (tedy nikdo kdo by se ho účastnil)
Není tedy problém pěstovat v pauzách zábavu pro všechny i neurozené, když si to někdo zorganizuje.

Ad dvě kolbiště z jednoho, to se mi nezdá reálné, něco jako že každá tribuna by si hlídala svoji půlku a pak se o to víc dohadovali ze které půlky byl ten nejlepší lepší než ze druhé? :lol:

Zároveň s tím myslím že by mohlo být kolbiště za tribunami, kde by se odehrávali boje neurozených, klidně duely nebo co si muži budou přát, popř. duely pánů jež se včas nepřihlásili do turnaje, protože pokud vím i tyto počty jsou omezeny...není tak?

Dále je to také o příjezdu účastníků, proč nezačít turnaj v pátek dát lehkooděnce a více disciplín + družiny a výzvy družin a v sobotu rytířské výzvy, mlaty a chocholy + závěrečný buhurt dvou šiků?
Kolik lidí stejně nebude moci přijet tak, aby mohli být přítomni zahájení turnaje v pátek ráno.?
To vše jsou otázky jež je třeba si položit a diskutovat o nich.
Tedy zatím vše co mě momentálně napadlo :mrgreen:

Zamčeno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů