Turnaj a jeho budoucnost

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Turnaj a jeho budoucnost

Příspěvek od Maršálek » úte říj 06, 2015 8:03 am

Abychom se posunuli a neustrnuli – jako každý rok zní po turnaji kritika, připomínky, náměty a pochvaly. Pojďme si tedy zrekapitulovat, co se líbilo a mělo by běžet dále, co vnímáte jako problematické a co navrhujete doplnit a jste ochotni se v tom angažovat :wink:

Současně si zachovejme odstup a respektujme, že turnaj byl, je a bude vícedenní kratochvílí, kde se prolíná současně možnost společného velkého táboření, hromadného vaření a stolování, zábavy bojové i nebojové, tržiště, měření sil v jednotlivých kláních a stanovená hierarchie. Turnaj byl, je a bude o ceremoniích (které jsou při společném stolování, rokování, představování erbů a klenotů, bohoslužby a především v průběhu celého turnaje) a rozvrstvené společnosti, zahrnující od nejprostších služebníků a vojáků nejvyšší příčku společnosti – královnu.
Naším cílem bylo a je, aby si každý mohl najít své místo a v rámci své postavy (role), si mohl užít jednu z prestižních dobových událostí, kterou byl dvorský turnaj http://www.hradeckydvur.net/turnaj/stre ... eho-vyznam

Musíme se logicky potýkat s bezpočtem omezení – předně si na to jenom hrajeme, druhak jsme limitováni tím, že i dobovou hierarchii musíme brát opatrně, protože jsme současně kamarádi, vymlouváme se na absenci koní, což se projevuje nejenom pěším pojetím turnaje, všichni máme své stany a hromady nábytku i zbytečných věcí, aby nám naopak mnohé chybělo, atd.

Otevírám diskuzi :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Paní Markéta
Příspěvky: 287
Registrován: sob pro 19, 2009 6:19 am
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj a jeho budoucnost

Příspěvek od Paní Markéta » úte říj 06, 2015 9:43 am

Asi organizátory úplně nepotěším. Po několika turnajích jsem zjistila, že to, co tvoří základ turnaje - kolbiště, tribuny, ceremonie - není nic pro mě. Nicméně na turnaj stále jezdím. Jsem vděčná za práci, kterou si s tím dáváte a díky níž vytváříte možnost setkání pro nás všechny. To je totiž jedna z hodnot turnaje pro mě - mám možnost tu potkat lidi, které jsem třeba po zbytek sezony míjela. Mám možnost být víkend v atmosféře velkého rozmanitého tábora. Protože mě baví lukostřelba, je pro mě velkým pozitivem lukostřelecký turnaj, který (tribuny a rytíři prominou) je zde pro mě hlavní atrakcí. Milá je přítomnost lazebny. Jak mi atmosféru kazí ti, kteří rezignují na dobovost, jsem psala jinde. I to, že za to přikládám hlavní odpovědnost seniorům, nikoli organizátorům. Ať se dílo daří.

trener
Příspěvky: 143
Registrován: stř bře 24, 2010 10:30 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj a jeho budoucnost

Příspěvek od trener » úte říj 06, 2015 10:18 am

Já to mám hodně podobné, na turnaji si užívám právě to "vystoupení" z role zemana-hejtmana. Tedy švejkování ve službě, pomáhání u kuchyně, štípání dřeva a především setkávání s kamarády. Uvidím, jestli se v roce 2020 objeví mladý pán Vilém z Mečkova... :wink:

Magdaléna Alžběta
Příspěvky: 13
Registrován: úte dub 24, 2012 8:48 am
Bydliště: Holýšov
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj a jeho budoucnost

Příspěvek od Magdaléna Alžběta » úte říj 06, 2015 11:41 am

Na turnaji se mi (jako nováčkovi) velice líbilo nové pojetí boje o mosty, protože dávalo příležitost se seznámit a popovídat si s lidmi, se kterými by si člověk normálně třeba nepovídal. Ne proto, že by nechtěl, ale proto, že si dotyčného netroufá oslovit nebo proto, že by si nenašel čas atd. Takže příjemné posezení a vypití pohárku vína s pánem, který za dámu bojoval, bylo moc příjemné! A jak jsem zjistila nepociťovala jsem to jen já, ale naprosto stejně mi to říkala například paní Wudy, která je již letitou členkou Dvora a přesto jak sama řekla, dosud se jí nenaskytla vhodná příležitost si sednout s panem Bavorem a vypít si s ním pohár vína, až nyní. :D Takže zde určitě palec nahoru a za mě rozhodně pokračovat. Ráda budu v této kratochvíli nápomocna.

Co se mi naopak příliš nelíbilo a vzbuzovalo ve mě rozpačité pocity, byla ta sobotní společná večeře. Nelíbilo se mi, že jsem byla odsunuta pryč od svého domu (nicméně zde musím podotknout, že jsem nakonec po několikerém přesouvání skončila u stolu paní z Doubravice a ona i její manžel byli moc milí a laskaví). Určitě tento můj pocit pramení z toho, že zatím neznám příliš z vás, samozřejmě pro někoho, kdo byl již na x-tém turnaji, to třeba bylo jiné, ale já bych příště raději trávila čas hostiny se zbytkem našeho domu. :)

Jinak mě napadají již jen samá slova chvály směrem k organizátorům a všem, kteří jakýmkoliv způsobem přispívají k pohodě této krásné akce!

Uživatelský avatar
Komoří
Příspěvky: 176
Registrován: ned srp 03, 2008 2:02 pm
Bydliště: Hoděšovice 155, Býšť 533 22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj a jeho budoucnost

Příspěvek od Komoří » úte říj 06, 2015 9:51 pm

Za mne můžu říci, že co se pátečních bojů o mosty týče, toto pojetí se mi líbilo a to z mnoha důvodů, ale to není tolik podstatné, jako, že takto bych to viděl příště rád znovu. Snad jen škoda, že jsem na místě neměl svoji družinu, ale to jsem asi nebyl sám, kdy v pátek po poledni neměl k dispozici své zbrojné. To si pro příště ohlídám.
V sobotním turnaji myslím nebylo nic, co by se nezdařilo, neuhlídalo či kde bychom nějak tápali, máme to už léta najeté a opět, domnívám se, že co se bojů týče, není co měnit. To, že nebyla téměř jiná zábava, jako tence, kroužky, básně, lze připočíst náročnosti programu a tomu, že jsme, jako téměř vždy, byli v drobném skluzu a nikdo zřejmě neměl dostatek sil se o pauzách nějak bavit. Většina lidí prostě někde na chvíli padla, já tedy ano.
Sobotní večerní stolování u jednoho stolu, byl jsem trochu v rozpacích. Myslím, že pamatuji prapůvod tohoto stolování, ale tenkrát to bylo samovolné, neorganizované a hlavně, u dlouhého snídaňového stolu seděli všichni, tedy úplně všichni. Bylo nás také výrazně méně -:) Prostě jen jsem měl pocit, že to ne úplně splnilo očekávání, dokonce to způsobilo pár komplikací, co se obsluhy a přípravy jídel týče. Také bych byl rád, kdy se nám podařilo být v lepším kontaktu napříč všemi družinami a to zejména při večerních hostinách, kdy lze hodně věcí probrat a projednat a zároveň se dobře pobavit, ale zřejmě toto nebylo úplně to ono. Co třeba jen zkusit dát přístřešky jednotlivých domů výrazně blíže k sobě?

Rozhodně za sebe musím říct, že ač se za ta léta pojetí a průběh turnaje hodně změnilo, stále se jedná o akci, kterou budu rád chystat rád si ji s Vámi všemi užívat a snad už i uklízet, jak to bývalo v začátcích. Vždyť spoustu velice dobrých přátel znám pouze díky tomu, že jsme se setkali na turnaji, dámy nevyjímaje.
Vae Victis!

Mutina
Příspěvky: 35
Registrován: ned zář 28, 2008 2:28 pm
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj a jeho budoucnost

Příspěvek od Mutina » stř říj 07, 2015 6:36 am

Jenom taková drobná poznámka k tolik z mnoha stran rozporuplnému večernímu společnému stolování.
Mně se to líbilo. Příjemná změna v zajetých kolejích neměnných už spoustu let. Ke hlasům (a slíchám je i z řad vlastní družiny), že si nestačíme pokecat mezi domy, bych měl pár připomínek. Pokud vám nestačí páteční večer a celá sobota pro ono společné pokecání, přijeďte ve čtvrtek. Je to málo? Přijeďte ve středu nebo v úterý, pokecáte a ještě pomůžete organizátorům. Jinak co psal Pavel o lepším kontaktu napříč mezi skupinami, já si právě myslím, že toto společné stolování by mohlo právě tomuto spíše napomoci, koneckonců po desáté jedenácté hodině večerní se to stejně všechno tak nějak promíchalo. Navíc k těmto všem námitkám a odpovědím ještě jedna věc. Chceme jezdit a dělat tenhle koníček, protože chceme hlavně pokecat s přáteli nebo se chceme dostat blíže k té historii? Díky tomu, že se snažíme dělat historický šerm, living history atd., by to mělo být to druhé (ne že by to první byla záležitost bez které bychom se obešli, mne nevyjímaje). A právě ono společné stolování nerozdělené podle rodů, ale podle stavů by tomu mohlo dopomoci.
Abych to zbytečně neprodlužoval. Za mou osobu rozhodně ano a doufám, že příští rok, pokud to počasí dovolí, budeme opět stolovat společně.

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnaj a jeho budoucnost

Příspěvek od Maršálek » stř říj 07, 2015 10:45 am

Moje postřehy z pohledu organizátora i účastníka, protože se dělíme nejenom o přípravy a organizaci na místě, ale i o program :wink:

Doprovodný program - fakt, že drtivá většina účastníků letos po letech přijela až v pátek nám letos bohužel prakticky anuloval doprovodný program předchozích dnů, včetně soutěží. To není výtka směrem k účastníkům, spíše náš povzdech, že letošní rok je celkově hodně náročný. Všichni toho chceme prožít co nejvíce, ale den má jenom 24 hod. Z naší strany to nepovede k rezignaci na doprovodný program od středečního odpoledne. Tímto se opět obracím na zájemce, kteří by s tím pomohli a přinesli nápady na to, co by vás bavilo.

Páteční a sobotní boj o mosty – z mé strany to asi není úplně nezajímavé a dává to do budoucna prostor pro další možnosti.

Práce heroldů a sudích v kolbišti – za mně velká pochvala. Jediná moje připomínka se týká toho, že kolbiště je dlouhé a všechny vyhlašované události proto musejí znít hlasitě, důrazně a zřetelně. Dle mého stačí zvýšit hlas :wink:

Sobotní večerní společné stolování – z mého pohledu rozhodně zajímavá myšlenka, která přinesla na pohled hezkou atmosféru dlouhého společného stolu „do nedohledna“. Jsem si vědom, že cílem bylo vytvořit společný stůl s královnou a jejími dvořany i hosty. Je to jenom jediný večer z celé vícedenní akce a má to rozhodně svůj náboj. Pokud bychom na to chtěli příští rok navázat, tak za mně ale jinak. Jako negativa vnímám následující: mačkali jsme se jako sardinky a využití stolů bylo velmi omezené, když byl prostřený a měli jsme u něho sedět 2 urozené páry naproti sobě (obvykle máme každý 2-3 poháry, talíř, na pár pak 2 karafy, nějaké mísy a nezbytné svícny). Kouzelný pohled na les svíček do obou stran byl současně limitován reálnou dohledností, což bylo na druhého souseda z každé strany. Tím se také ztrácelo kouzlo proslovů, protože co nevidíš, to moc nevnímáš. Ke královně jsme měli blízko, tam to problém nebyl (a nejsem sebevrah, tuhle stranu se šéfovou si samozřejmě hlídám), ale první pár byl bohužel v nedohlednu a mimo doslech. Velmi omezená byla i komunikace s ostatními pány a dámami, protože od stolu s královnou by se asi odcházet nemělo. To byla s ohledem na stísněný prostor komplikace i při vzdání cti přicházející královně a pak při odchodu na noční audienci. Komplikovaná byla i komunikace s vlastní družinou a ostatními hosty, protože se dlouhý stůl s lidmi, sedícími blízko sebe, stával při hledání nepřehledný. Každý problém má svá řešení a tak jsem snad shrnul všechno, co mně k tomuto tématu napadlo :wink:

Noční audience – bylo to poprvé a za mně ano. Na jednu stranu to má velký potenciál a může to být velmi působivé, na druhou stranu je třeba to opravdu dobře uchopit. Nastaly nám tam komplikace při přenosu informací od hofmistra (viz. výše komunikace u dlouhého stolu) a dále pak ze stejných důvodů komplikace s komunikací mezi dvořany, kteří se chtěli zúčastnit. Je třeba královnin stan opravdu dobře nasvítit a nasvítit i celou ulici – tady narážíme na fakt, že polovina stanů v ulici neměla osvětlení, protože majitel si ho vzal s sebou na večeři (jedna lucerna je málo – to se ví :wink: ). Je třeba celou akci dobře a zřetelně moderovat, již na pár kroků od mého stanu nebylo prakticky slyšet a to byl začátek zástupu přihlížejících. Vyhneme se tak rozpakům i nevodným poznámkám přihlížejících, kteří nevědí kam jdou a co se bude dít. Pokud se tohle všechno dobře uchopí (bylo to poprvé), může to být velmi silný zážitek.

Hraní rolí – tak to je poslední roky moje slabá stránka. Nějak se neumím oprostit od provozních věcí a turnaj většinou vnímám jako rozmazanou šmouhu, která se mi zaostří po akci při prohlížení fotek. Pro mě samého je to málo motivující a tak se sebou něco udělám :wink:
ACTA, NON VERBA

trener
Příspěvky: 143
Registrován: stř bře 24, 2010 10:30 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj a jeho budoucnost

Příspěvek od trener » stř říj 07, 2015 1:38 pm

K proslovům u večerní tabule: Tam je opravdu nutné dobře pracovat s hlasem. Seděl jsem u vedlejšího stolu (zhruba uprostřed tabule) a kouzelný okamžik nastal, když svůj projev začaly oba konce najednou :lol: Podobné to bylo i u noční audience, mnozí z nás dost dobře nevěděli kam a proč jdou (a vysvětlení, že jdeme na veřejné soukromé slyšení to dorazilo :lol: ), a také dělat rozruch v táboře, kde tou dobou už spaly malé děti (proto je večeřadlo odsunuto) mi nepřišlo nejvhodnější.
K osvětlení: Synkova pochodeň (od slova pochodovat :) ) byla asi k nepřehlédnutí :wink: . Návod k výrobě: pruh pytloviny cca 25cm široký a cca 100cm dlouhý byl namočen do roztaveného parafínu (zbytky vosku ze svíček) a namotán na dřevěnou tyč. Při audienci svítila asi čtvrt hodiny, při hlídce další hodinu a ještě z ní asi čtvrtina zbývá. Na osvětlení větších prostranství je to dobrá volba (pergamenové lucerny dávají málo světla). Samozřejmě je třeba větší opatrnost.

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj a jeho budoucnost

Příspěvek od Spakona » stř říj 07, 2015 2:44 pm

Ano - problém dlouhého stolu a komunikace - bylo poněkud tristní, když první pár povstal a začal pronášet svůj přípitek (Vilém umí mluvit velmi dobře, leč hlasově to prostě neobsáhne a křičet mu jistě přišlo nevhodné) a do toho povstal Hecht, bo čelo stolu vůbec nepostřehlo, že se na druhém konci něco děje a začal pronášet svůj přípitek.
Celkově myšlenka dobrá, leč provedení vhodné spíš na májový sněm. Podmínky Turnaje neumožňují potenciál využít. Navíc mi přišlo rozesazení lidí poněkud neuchopitelné. Věřím, že svou myšlenku mělo, leč já jí neodhalila.

Co se týká osvícení stanu a ulice - to byla tak trochu chyba moje a Šárky - bylo málo luceren na osvícení stanu a vytvoření výrazného kontrastu, proto jsme si dovolili u nejbližšších stanů jejich lampy použít. Což ovšem nic nemění na faktu, že polovina ulice byla opravdu neosvětlená, a to po celou dobu Turnaje!!!
Louče jsou vhodné možná na osvětlení "průvodu" ale naprosto nevhodné na osvětlení královského stanu. Protože stačí nepatrný závan a královnu budeme mít doslova ohnivě krásnou. Ty lajntuchy by blafly jako nic.

K hluku - nemyslím si, že kultivovaná audience v půl10 je zásadní problém. Jako větší problém vnímám řev z jídelny ve tři ráno. A že se táborem nesl. Probudilo to mne a to sme měli stan hned vedle královského - tedy na opačné straně.
Taky jsem dotyčné šla osobně srovnat do latě.

K programu primárně pro neurozené - tedy soutěže a podobně - přihlásil se nám Miroslav, takže já jeho osobu povedu v patrnosti. A určitě nabídku využijeme. Jen to musíme my umět také správně vytěžit :)
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Uživatelský avatar
Hecht z Rosic
Příspěvky: 203
Registrován: úte zář 30, 2008 10:52 am
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj a jeho budoucnost

Příspěvek od Hecht z Rosic » stř říj 07, 2015 2:54 pm

trener píše:K proslovům u večerní tabule: Tam je opravdu nutné dobře pracovat s hlasem. Seděl jsem u vedlejšího stolu (zhruba uprostřed tabule) a kouzelný okamžik nastal, když svůj projev začaly oba konce najednou :lol:
Spakona píše:Ano - problém dlouhého stolu a komunikace - bylo poněkud tristní, když první pár povstal a začal pronášet svůj přípitek (Vilém umí mluvit velmi dobře, leč hlasově to prostě neobsáhne a křičet mu jistě přišlo nevhodné) a do toho povstal Hecht, bo čelo stolu vůbec nepostřehlo, že se na druhém konci něco děje a začal pronášet svůj přípitek.
Vida, to se dozvídám až teď a mrzí mne to. Zpětně se tedy za tuto situaci omlouvám... :oops:
Mohu říci, že z mé zkušenosti je prakticky nezbytné před započetím jakéhokoliv proslovu nejprve upoutat pozornost. Když není zvonek, dobře funguje cinkání lžící o sklenici. :wink:

Jinak bych ale technické problémy při společném stolování nebral tak tragicky. Bylo to takto poprvé a učili jsme se za pochodu. Pokud by mělo být ještě nějaké příště, už bychom věděli, na co si dát pozor (a zkazili zase něco jiného...).
...liep âne leit mac niht gesîn.
swaz du gebiutest, daz leiste ich, friundîn mîn.
...wenne wilt du wider her zuo mir?
ôwê, du füerest mîn fröude sament dir!

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj a jeho budoucnost

Příspěvek od Spakona » stř říj 07, 2015 7:53 pm

Hechte, ale on cinkal :D Stejně tak on neslyšel mluvit tebe. Prostě nemohl. Byť tvůj hlasový fond je poněkud štědřejší. Takže vy jste nezaregistrovali, že mluví první pár a oni vůbec neslyšeli co se děje vepředu.
To by musel někdo běhat neustále tam a zpět po celou dobu hostiny, nebo by každé čelo stolu muselo používat hlásného troubu, který by přeřval všechny hodovníky, což ovšem taky není vhodné řešení.

Jak říkám, myšlenka dobrá - ale v daných podmínkách měla víc záporů než kladů.
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Uživatelský avatar
Hecht z Rosic
Příspěvky: 203
Registrován: úte zář 30, 2008 10:52 am
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj a jeho budoucnost

Příspěvek od Hecht z Rosic » stř říj 07, 2015 9:02 pm

Dobře, už mlčím. :wink:
...liep âne leit mac niht gesîn.
swaz du gebiutest, daz leiste ich, friundîn mîn.
...wenne wilt du wider her zuo mir?
ôwê, du füerest mîn fröude sament dir!

Uživatelský avatar
Miroslav
Příspěvky: 27
Registrován: ned zář 20, 2015 9:20 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj a jeho budoucnost

Příspěvek od Miroslav » stř říj 07, 2015 10:43 pm

A postavit ty stoly do velkého U, s bočními rameny obsazenými hosty z obou stran?
Kdyby bylo dost velké, dalo by se vprostřed na hudbu i skromně tančit.
Nebo je to úplně mimo?

Uživatelský avatar
Hecht z Rosic
Příspěvky: 203
Registrován: úte zář 30, 2008 10:52 am
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj a jeho budoucnost

Příspěvek od Hecht z Rosic » čtv říj 08, 2015 7:12 am

Úplně mimo to není, naopak, byl by to ideální stav.
Jen je tam na to docela málo místa - už takto byly uličky po stranách tabule na procházení úzké. I když stoly družiníků by se ještě kus dozadu posunout daly, ale stále bychom byli limitováni postavenými přístřešky.
...liep âne leit mac niht gesîn.
swaz du gebiutest, daz leiste ich, friundîn mîn.
...wenne wilt du wider her zuo mir?
ôwê, du füerest mîn fröude sament dir!

Uživatelský avatar
Komoří
Příspěvky: 176
Registrován: ned srp 03, 2008 2:02 pm
Bydliště: Hoděšovice 155, Býšť 533 22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Turnaj a jeho budoucnost

Příspěvek od Komoří » čtv říj 08, 2015 8:20 am

Potom by se s tím muselo pocitat dopředu a celou jídelny tomu přizpůsobit, třeba i pootočit přístřešky podélně, ne kolmo do prostoru, jak jsme zvyklí.
Rozšířit jídelny celou bohužel, kvůli porostu, nejde.
Vae Victis!

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů