Lukostřelba

Odpovědět
Uživatelský avatar
Godwik
Příspěvky: 16
Registrován: sob říj 04, 2008 5:47 pm

Lukostřelba

Příspěvek od Godwik » pát lis 01, 2019 10:44 pm

Vlákno slouží ke sdílení poznatků a zkušeností z oblasti střelných zbraní.

Uživatelský avatar
Godwik
Příspěvky: 16
Registrován: sob říj 04, 2008 5:47 pm

Re: Lukostřelba

Příspěvek od Godwik » úte čer 30, 2020 5:59 am

Střelecká výbava na akcích Hradeckého dvora

Protože se množí dotazy, opět zveřejňuju pravidla, na kterých jsme se domluvili na podzim. Prosím respektujte tato pravidla jako závazná pro všechny a bez výjimky. Pokud se bude něco zdát sporné, rozhodující slovo bude mít Pavel Hřebík. V případě, že si nebudete svým vybavením jistí, obraťte se na něj.

LUKY
Povoleny: dřevěné z jednoho kusu nebo lepené z více dřev - z dřevin v Evropě dostupných nebo tak vypadajících; přímý luk (longbow, flatbow) nebo recurve (bez laminátu!), případně se zahnutými konci ramen. Vždy se zamyslete, zda by se Vaše postava k danému typu luku mohla dostat (např. k maďarskému luku apod.)
Zakázány: laminát a jiné moderní materiály; bambus; ratan; luky s okýnkem pro zakládání šípu; asijské luky; americké luky (indiánské, eskymácké); lesklý lak na povrchu luků (matný bude tolerován, lépe je však držet se dobových povrchových úprav)
Jedinou výjimkou budou dětské luky, kde se přijatelná nedobovost (například ratan - na laminát se to nevztahuje) bude tolerovat.

KUŠE

Povoleny: s lučištěm dřevěným nebo laminátovým kryté dobovým způsobem a materiály; spouštěcí mechanismus kolíčkový nebo ořech (kostěný); tvar kuše dle nějaké evropské předlohy.
Zakázány: kuše s ocelovým lučištěm, kovovým ořechem, lučištěm pouze omotaným provázkem; třmen přišroubovaný vruty k soše; asijské kuše (např. chu ko nu); kuše s modernějším spouštěcím mechanismem než uvedeným výše.

ŠÍPY
Povoleny: dřevěné s péřovými letkami rozumné barvy, bez plastových končíků; hroty ideálně kované typu bodkin, povolené jsou i soustružené; hroty pro terčovou střelbu nesmí příliš přesahovat rozměr dříku
Zakázány: karbonové, duralové, s plastovými končíky, umělými letkami; hroty se zpětnými háčky či značně přesahující rozměr dříku (ničí se tím terče).

TĚTIVY
Z bezpečnostních důvodů povoleny i z umělých vláken (např. Dacron), nevýrazné barvy.

TOULCE A JINÉ DOPLŇKY
Povoleny: z dobových materiálů
Zakázány: z moderních materiálů, zejména z plastu, gumy, laminátu

Garantem pro lukostřelbu je rytíř Svatomír z Němčic (Michal Procházka)
Rozhodující slovo Pavel Hřebík

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti