Rytířský řád křižovníků s červenou hvězdou

Odpovědět [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Uživatelský avatar
Pohrobek
Příspěvky: 175
Registrován: pon říj 26, 2009 3:18 pm
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Rytířský řád křižovníků s červenou hvězdou

Příspěvek od Pohrobek » pon srp 27, 2012 12:57 pm

Omlouvám se za nové téma, ale nějak jsem nenašel kam to zařadit. Zajímalo by mě, Jak v naší době byl rozšířen tento řád. Dohledal jsem založení řádu r. 1233 sv. Anežkou, ale nějak se mi zdá, že postupem časů se řád stáhnul trochu do ústraní, Zvláště pak vedle Megařádů (co do velikosti) jako templáři, Johanité či teutoni, prakticky zaniká. Také mě překvapilo, že ve 20. stol neměl řád více jak 60 členů, a že nyní je to jen 15 + 1 novic....
Michal ze Záběhlic, panoš Pána z Lomnice

HONESTUS RUMOR ALTERUM EST PATRIMONIUM

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Rytířský řád křižovníků s červenou hvězdou

Příspěvek od Ronšperk » pon srp 27, 2012 1:27 pm

K dnešku se není co divit. Regule řádu jsou poměrně přísné. Stejné je to i s jinými řády. Cisterciačky rovněž mají málo novicek.
Honor Supra Witam!

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti