Tesáky

Odpovědět [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
trener
Příspěvky: 143
Registrován: stř bře 24, 2010 10:30 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Tesáky

Příspěvek od trener » pát zář 21, 2018 5:58 pm

Prosím, máte někdo obrázky tesáků datovaných na vaši dobu do Čech a blízkého okolí, či kulturního okruhu, podle kterých by bylo možné tyto zbraně rekonstruovat? (Podotýkám, že se držím základního "archeologického" rozdělení z prastarých vysokoškolských skript: Jednostranně broušené: Do 30cm nůž, do 60cm tesák, nad 60cm šavle. Tedy nejde mi vůbec o rozlišování mezi malchusem, falchionem, tesákem nožovým, mečovým, makovým, či jiným. Jde mi o ekvivalent meče pro chudšího bojovníka, tedy o něco, s čím se dá ještě rozumně šermovat.) Vzhledem k rozšíření těchto zbraní na turnaji a na druhé straně mé slepotě k nim v obrazových pramenech, které k vaší době znám, uvítám pomoc. Děkuji

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Tesáky

Příspěvek od Ronšperk » pát zář 21, 2018 8:34 pm

Já bych asi volil nejakou varinatu dlouheho basilardu. Nálezy jsou, na iluminacích také, v textech jsou zmínky, jen u nás nějak chybí.
Chtěl jsem ti sem hodit obrázek, ale je velký. Tedy velký na tohle forum.
Honor Supra Witam!

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti