řemesla u dvora

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: řemesla u dvora

Příspěvek od Maršálek » sob zář 20, 2008 2:24 pm

Romul píše:no zajímalo by mě jestli se někdo ze zdejších zabývá řemeslem na akcích,
no a za druhé se poptávám po nějakých obrázcích černého řemesla na 13 a počátek 14. století(iluminace, odkazy, ...)
nějak mě k tomu na našich akcích nenapadá příležitost :wink:
přitom zruční řemeslníci by tu mezi námi byli, ale hrají jiné postavy a organizují...
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Opat
Příspěvky: 188
Registrován: čtv srp 07, 2008 2:31 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: řemesla u dvora

Příspěvek od Opat » sob zář 20, 2008 2:59 pm

Maršálek píše:
Romul píše:no zajímalo by mě jestli se někdo ze zdejších zabývá řemeslem na akcích,
no a za druhé se poptávám po nějakých obrázcích černého řemesla na 13 a počátek 14. století(iluminace, odkazy, ...)
nějak mě k tomu na našich akcích nenapadá příležitost :wink:
přitom zruční řemeslníci by tu mezi námi byli, ale hrají jiné postavy a organizují...
No, je to jedna z věcí, která chybí turnaji ke skutečné věrohodnosti, ale taky jsem skeptik, že to zajistíme z vlastních řad. Leda by byl někdo zdatný schizofrenik, popř. ovládal bi(tri etc.)lokaci :D
That's what I do. I drink and I know things.

Uživatelský avatar
maser
Příspěvky: 27
Registrován: stř črc 30, 2008 10:32 pm
Bydliště: Jindřichův Hradec/Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maser » sob zář 20, 2008 8:51 pm

Romul: vlastně ještě jedno vyobrazení. Holkhamská bible, 1320-30, fol 31r
http://med-imag.english.cam.ac.uk/zoomtest.asp?id=234

Andre
Příspěvky: 135
Registrován: pát srp 01, 2008 9:14 am
Bydliště: Cajzl z Prahe
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andre » sob zář 20, 2008 10:57 pm

Hele a co maj co na turnaji dělat nějaký neurození ubožáci s řemeslem?.... teda zrovna pokud mi neposluhují...
Andre je buh! Modleme se k Andremu...

Andre
Příspěvky: 135
Registrován: pát srp 01, 2008 9:14 am
Bydliště: Cajzl z Prahe
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andre » sob zář 20, 2008 11:00 pm

maser píše:fotka
Hele Masere, ty na ty fotce vypadas, jako by ti dal nekdo najist.... teda po docela dlouhy dobe. :lol:
Andre je buh! Modleme se k Andremu...

Uživatelský avatar
Romul
Příspěvky: 30
Registrován: pát srp 01, 2008 11:11 am
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romul » ned zář 21, 2008 10:58 am

maser píše:Romul: vlastně ještě jedno vyobrazení. Holkhamská bible, 1320-30, fol 31r
http://med-imag.english.cam.ac.uk/zoomtest.asp?id=234
pěkné vyobrazení
Nyní hodina zmůže, co dlouhá dřív nemohla doba,

Uživatelský avatar
Jitka z Dobeve
Příspěvky: 174
Registrován: pát zář 19, 2008 1:26 pm
Bydliště: Strakonice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: řemesla u dvora

Příspěvek od Jitka z Dobeve » ned zář 21, 2008 12:16 pm

nějak mě k tomu na našich akcích nenapadá příležitost :wink:
přitom zruční řemeslníci by tu mezi námi byli, ale hrají jiné postavy a organizují...

Hradecké akce jsou na více dní, řemeslníci hrající jinou postavu by se mohli v nedůležitých dnech třeba vystřídat...Po pravdě řečeno nějaká dobová činnost krom jídla a pití na těchto akcích (až na loveckou) chybí

Uživatelský avatar
maser
Příspěvky: 27
Registrován: stř črc 30, 2008 10:32 pm
Bydliště: Jindřichův Hradec/Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maser » ned zář 21, 2008 1:31 pm

Andre: to je ze Zbirohu. Všiml jsem si že nás někdo fotí, tak jsem se chtěl tvářit inteligentně :D

Uživatelský avatar
Opat
Příspěvky: 188
Registrován: čtv srp 07, 2008 2:31 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Opat » ned zář 21, 2008 3:24 pm

Andre píše:Hele a co maj co na turnaji dělat nějaký neurození ubožáci s řemeslem?.... teda zrovna pokud mi neposluhují...
Jednoduše, nejlepší příležitost k obchodu. Pro zúčastněné rytíře, sami řemeslníky, obecný lid...
That's what I do. I drink and I know things.

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maršálek » ned zář 21, 2008 8:29 pm

a to je zase ta schizofrenie :wink:
letos jsem s Kainem i obchodoval, smlouval, zdrceně si rozšlapával klobouk, podvedl kněze a tak, ale po cca půl hodině jsem toho musel ač nerad nechat a zase běžet vévodovat, protože chyběl organizátor pro buhurt a další zábavu... a obávám se, že tak to bude i nadále :cry:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Opat
Příspěvky: 188
Registrován: čtv srp 07, 2008 2:31 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Opat » ned zář 21, 2008 8:34 pm

Maršálek píše:a to je zase ta schizofrenie :wink:
letos jsem s Kainem i obchodoval, smlouval, zdrceně si rozšlapával klobouk, podvedl kněze a tak, ale po cca půl hodině jsem toho musel ač nerad nechat a zase běžet vévodovat, protože chyběl organizátor pro buhurt a další zábavu... a obávám se, že tak to bude i nadále :cry:
taky myslím. kdysivá jsem zkoušel hrát dvě postavy a skutečně to nejde. z ničeho pak člověk nemá nic. Pamatuju si na jeden rok, kdy jsem žádal Její Milost o ochranu pro svůj klášter, tak osamocený a nechráněná ve vezdejším světě a pod kutnou mi zvonila těžká zbroj a vykukovaly laškovně kroužkové nohavice... :D
That's what I do. I drink and I know things.

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maršálek » ned zář 21, 2008 8:36 pm

Ale abych to úplně nezavrhoval - jaký účel by to mělo splňovat? Ukazovat řemesla divákům - toby mělo smysl na májovém sněmu, kde je na to i ofociální prostor. Ukazovat je nám ve smyslu přednášek?

Nebo mluvíme o řemeslech a myslíme tím vytvoření tržiště, které by pokrývalo část našich poptávek?
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maršálek » pon zář 22, 2008 9:34 am

k diskuzi o tržišti na našich akcích viz. http://www.hradeckydvur.net/forum/viewtopic.php?t=31

Pokud by někdo pořádal akci mimo dvůr a sháněl řemeslníka, jsem po domluvě ochoten postavit kameníka, nebo notáře. V prvním případě to ale znamená opatřit mi kámen přímo na místě (vápenec, pískovec), protože sám balvan vozit nebudu :lol: Nářadí i oděv mám a můžu k tomu vzít i menší reliéf s erbem ve vápenci.
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Romul
Příspěvky: 30
Registrován: pát srp 01, 2008 11:11 am
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romul » pon zář 22, 2008 12:33 pm

Maršálek píše:Ale abych to úplně nezavrhoval - jaký účel by to mělo splňovat? Ukazovat řemesla divákům - toby mělo smysl na májovém sněmu, kde je na to i ofociální prostor. Ukazovat je nám ve smyslu přednášek?

Nebo mluvíme o řemeslech a myslíme tím vytvoření tržiště, které by pokrývalo část našich poptávek?
měl jsem namysli spíše dotvoření všední reality třeba ma turnaji nebo na panské nebo na jiných podobných akcích kde by se vyskytl větší tábor by to dotvořilo atmosféru ...ale lidí co dělají dobové řemeslníky moc neni
Nyní hodina zmůže, co dlouhá dřív nemohla doba,

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maršálek » pon zář 22, 2008 2:04 pm

Romul píše:
Maršálek píše:Ale abych to úplně nezavrhoval - jaký účel by to mělo splňovat? Ukazovat řemesla divákům - toby mělo smysl na májovém sněmu, kde je na to i ofociální prostor. Ukazovat je nám ve smyslu přednášek?

Nebo mluvíme o řemeslech a myslíme tím vytvoření tržiště, které by pokrývalo část našich poptávek?
měl jsem namysli spíše dotvoření všední reality třeba ma turnaji nebo na panské nebo na jiných podobných akcích kde by se vyskytl větší tábor by to dotvořilo atmosféru ...ale lidí co dělají dobové řemeslníky moc neni
A jsme tam zas, panská bitva je původní myšlenkou o srážce DVOU panských družin. To že se z toho větším zájmem stal střet větší a každý dělá cokoli dle mého úplně dobře není...
Akce dvora (májový sněm, turnaj) - k čemu tam ti řemeslníci budou? Bez posmívání - mají ukázat že existují? Mají vyrábět přímo na místě zboží k prodeji (tj. jsou schopni tam nabouchat mraky zboží)? mají nám ukázat, jak to řemeslo vypadalo?
ACTA, NON VERBA

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti