Odívání

Odpovědět
Uživatelský avatar
Posadowski
Příspěvky: 316
Registrován: pon črc 28, 2008 6:35 am
Bydliště: Bohuslavice n. Met.
Kontaktovat uživatele:

Re: Odívání

Příspěvek od Posadowski » pon úno 08, 2010 2:39 pm

Markéta z Rosic píše: potřebuješ uvolnit prostor, tak já ti s tím pomůžu ..... :lol:
Jo, to říká každý. A když to pak přivezeme na májový sněm nebo jinam tak to nikdo nechce ani za směšné ceny. Tak si to syslíme...

Uživatelský avatar
Dášenka
Příspěvky: 132
Registrován: sob srp 02, 2008 1:13 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Odívání

Příspěvek od Dášenka » pon úno 08, 2010 3:25 pm

Taky jsem málem měla šat ze stejného brokátu, jako má Maršálkova choť ten polcenej surkot ;)
Ale naštěstí, když jsem pro něj šla, tak jej zrovna neměli :lol:

Když už jsem tady: může mít Markéta na turnaji erbovní surkot? (jedna půlka zlatá s velikou namalovanou střelou, druhá tmavě modrá a malými zlatými erbíky se střelou, materiál dupion)
Markéta z Rožmberka, sezením na Horažďovicích

Uživatelský avatar
Posadowski
Příspěvky: 316
Registrován: pon črc 28, 2008 6:35 am
Bydliště: Bohuslavice n. Met.
Kontaktovat uživatele:

Re: Odívání

Příspěvek od Posadowski » pon úno 08, 2010 6:25 pm

Dášenka píše:(jedna půlka zlatá s velikou namalovanou střelou, druhá tmavě modrá a malými zlatými erbíky se střelou, materiál dupion
To bude hezkééééé

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Odívání

Příspěvek od Spakona » úte úno 09, 2010 9:02 am

fňuk - zase nebudu nejkrásnější...... :twisted:
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Jiří z Holohlav
Příspěvky: 226
Registrován: pát zář 19, 2008 6:02 pm
Bydliště: Rumburk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Odívání

Příspěvek od Jiří z Holohlav » sob zář 04, 2010 2:39 pm

pomóóc .. na novém bílém vlněném plášti jsem našel skvrnku od červeného - použil jsem slabé savo ,flek skoro zmizel,jenže látka chytla odstín do oranžova :shock:
co to ? Co teď?
Gott mit uns!

Uživatelský avatar
richardrg
Příspěvky: 360
Registrován: ned srp 24, 2008 5:44 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odívání

Příspěvek od richardrg » sob zář 04, 2010 2:52 pm

No to je docela průšvih, protože tím savem jsi rozmočil spřádací vosky a to červené se dostalo do vláken, pozdě bycha honit, ale je lepší dojít do chemické čistírny, když víš od čeho je flek tak si s tím na vlně většinou poradí.
Jinak fungují recepty typu po polití ihned zasypat solí a pak jemně vyprat v mýdlu s jelenem.

V tomto případě bych možná zkusil nastrouhat jelena a opatrně vyprat, ale přiznávám, že u podobně poškozené bílé mi to taky zežloutlo, ale v podstatě by měly fungovat slabé zásady.

U vzácných oděvů je pak ještě možnost scelování, šikovná děvčata dokážou spravit díry a poškozená místa tak, že do nich v podstatě znovu zatkají nitě, zvláště pokud máš zbytek stejné látky na výsledku není nic vidět.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním. "
Thales z Milétu

Jiří z Holohlav
Příspěvky: 226
Registrován: pát zář 19, 2008 6:02 pm
Bydliště: Rumburk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Odívání

Příspěvek od Jiří z Holohlav » sob zář 04, 2010 3:51 pm

No,tos mě teda nepotěšil :( Mýdlo nezabírá.Zkusím jěště trochu mejkapu zinkovou bělobou - práškovou - třeba se v tom trochu zachytí.
Gott mit uns!

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Odívání

Příspěvek od Spakona » sob zář 04, 2010 9:31 pm

savo je zásada a mýdlo taky
příště vřele doporučuju jak píše Richard - zasypat solí, propláchnout vlažnou vodou, a buď jelena, nebo žlučové mýdlo, maximálně citronovou šťávu.
mimochodem žlučové mýdlo je dobré i na skvrny od trávy a nebo i na mastné černé fleky od zbroje

jinak po savu se udělají oranžové skvrny na každé vlně, to není tím že by se tam vpilo víno, ale to je prostě tím, že to savo tu vlnu prostě rozežírá a nejde to ničím dolů, protože je to prostě sežrané vlákno.
Takže jediná cesta jak z toho ven je opět jak píše Richart - nechat tam všít místo poškozeného kousku kousek nový....

A UŽ NIKDY SAVO NA VLNU!!!
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Jiří z Holohlav
Příspěvky: 226
Registrován: pát zář 19, 2008 6:02 pm
Bydliště: Rumburk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Odívání

Příspěvek od Jiří z Holohlav » pát pro 10, 2010 9:20 am

Šiju zimní filzfutrovaný kabát,jak dlouhé se dělají ty prostřihy v loketní jamce.
Děkuji.
Gott mit uns!

Uživatelský avatar
Markéta z Rosic
Příspěvky: 226
Registrován: ned led 04, 2009 9:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Odívání

Příspěvek od Markéta z Rosic » pát pro 10, 2010 11:01 am

Tak aby se jimi dala pohodlně vytáhnout ruka vena a zase vrátit dovnitř. Když budou moc malé, půjde to blbě, když moc velké, bude ti tam zbytečně foukat. Chce to vyzkoušet. Já jsem je udělala svému muži moc malé a musím to předělat ;-)
Markéta z Rosic paní na Doubravici
Sestra pana Hechta z Rosic, manželka pana Ješka z Doubravice ;-)

Uživatelský avatar
Dášenka
Příspěvky: 132
Registrován: sob srp 02, 2008 1:13 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Odívání

Příspěvek od Dášenka » pát pro 10, 2010 11:04 am

A taky tak, že když ohneš ruku, tak Ti váha rukávu nebude škrtit jamku :)
Markéta z Rožmberka, sezením na Horažďovicích

trener
Příspěvky: 143
Registrován: stř bře 24, 2010 10:30 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Odívání

Příspěvek od trener » sob led 01, 2011 6:09 pm

Mám s dovolením několik dotazů a docela spěchajících... :? Tvořím varkoč ze zlatavého hedvábného brokátu. Jaký materiál na podšívku? Mám buď jemné modré lněné plátno, nebo temně zelené sukno. Druhý dotaz: Jaký je rozdíl ve střihu, mezi varkočem a surcotem, než absence rozparku u surcotu? Děkuji!

Uživatelský avatar
Posadowski
Příspěvky: 316
Registrován: pon črc 28, 2008 6:35 am
Bydliště: Bohuslavice n. Met.
Kontaktovat uživatele:

Re: Odívání

Příspěvek od Posadowski » sob led 01, 2011 8:28 pm

trener píše: Tvořím varkoč ze zlatavého hedvábného brokátu. Druhý dotaz: Jaký je rozdíl ve střihu, mezi varkočem a surcotem,
No já bych vzhledem k praktičnosti použil to plátno mysleje si, že víc vydrží, bude pevnější a bude líp klouzat po podkladu (zbroji) a nebude zatrhávat.
Druhou otázku moc nechápu, varkoč je surcot nošený přes zbroj, řekněme. Rozparky mohou být u jednoho či druhého stejné, umístěné různě, ať už jen jeden vepředu, dva - vpředu a vzadu, nebo čtyři - ještě na bocích, nebo taky tři (to bych sem snad ani neměl psát ne že to někdo budete nosit) mohou být i na stehnech, tedy ne na bocích, ale vlastně dva zpředu podél nohou - a pak asi jeden vzadu, prostě to je různé, na to se nedá stanovit norma...

trener
Příspěvky: 143
Registrován: stř bře 24, 2010 10:30 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Odívání

Příspěvek od trener » sob led 01, 2011 9:29 pm

Ten dotaz k varkoči jsem myslel tak, jestli ke zlatavému hedvábí nebude len příliš sprostý...
A k druhému mému dotazu: Mám to tedy chápat tak, že nemusí být rozdíl ve střihu varkoče a surcotu?

Uživatelský avatar
Posadowski
Příspěvky: 316
Registrován: pon črc 28, 2008 6:35 am
Bydliště: Bohuslavice n. Met.
Kontaktovat uživatele:

Re: Odívání

Příspěvek od Posadowski » ned led 02, 2011 8:50 am

trener píše:Ten dotaz k varkoči jsem myslel tak, jestli ke zlatavému hedvábí nebude len příliš sprostý...
A k druhému mému dotazu: Mám to tedy chápat tak, že nemusí být rozdíl ve střihu varkoče a surcotu?
Určitě nebude, taková kombinace je celkem běžná, oni to tak nechápali, jako že jeden materiál by byl sprostý a jiný ne, spíš šlo o kvalitu zpracování. Ve smyslu že to nepodšiješ "pytlovinou" ale pokud to plátno bude jemné a hezky nabarvené, pak nezáleží na tom, z čeho to je.
No rozdíl v podstatě nebude s vyjímkou toho, že třeba varkoč bude mít širší průkrčník abys to oblékl přeshlavu s kroužkovým límcem, nebo tak...

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti