Výrobky z kůže - tašvice, brašny, opasky, obuv, aspol.

Uživatelský avatar
Bestian
Příspěvky: 130
Registrován: pon lis 02, 2009 7:48 pm
Bydliště: ČB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Výrobky z kůže - tašvice, brašny, opasky, obuv, aspol.

Příspěvek od Bestian » čtv lis 28, 2013 4:53 pm

A jak to řeší problem, že u dvora nemá snad nikdo dobovou keramiku. Když už odpovídající tvarem, neodpovídá výpalem, když už odpovídá tvarem a výpalem, má tenkej střep jako z moderního rychlorotačního kruhu. (ano jednotlivě se najdou i vyjímky)
Werner I. z Pořešína,
bratr Pribyslava II. z Pořešína,
věrný přítel, rádce a lovčí Petra I. z Rožmberka.

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrobky z kůže - tašvice, brašny, opasky, obuv, aspol.

Příspěvek od Maršálek » pát lis 29, 2013 1:33 pm

Bestian píše:A jak to řeší problem, že u dvora nemá snad nikdo dobovou keramiku. Když už odpovídající tvarem, neodpovídá výpalem, když už odpovídá tvarem a výpalem, má tenkej střep jako z moderního rychlorotačního kruhu. (ano jednotlivě se najdou i vyjímky)
Takhle položenou otázkou předpokládám nabízíš řešení :wink:

Buď tedy konkrétní, ukaž chybujícím, kde konkrétně to jejich nádobí nesedí a pak jim představ výrobce, který umí repliky na naši dobu. Pochybuji, že tu někdo chce dál z trucu utrácet za blbosti, bude-li vědět, co je špatně a kam se obrátit. Studií na keramiku jsou hromady, stačí z toho opět udělat článek a to je vítané.

Takhle jsme se Siegfriedem a Klimberkem na vaše přání dělali sklo :wink: Doporučuji na to samostatné vlákno, aby to nezapadlo.
ACTA, NON VERBA

trener
Příspěvky: 143
Registrován: stř bře 24, 2010 10:30 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Výrobky z kůže - tašvice, brašny, opasky, obuv, aspol.

Příspěvek od trener » pát led 24, 2020 10:12 am

Mám otázku ke koženým tašvicím na počátek 14. století:
Setkal jsem se s tvrzením, že na tuto dobu ještě neexistují. Propátral jsem poměrně důkladně Maciejowskou bibli (kvůli vývoji) a nenašel jedinou, která by se dala považovat za koženou, pouze zřejmě textilní taštičky, či mošničky. Asi kožená jsou zřejmě pouze pouzdra na listiny u poslů. V Manesse jsem našel dvě černé tašvice na opasku, které se zřejmě dají považovat za kožené, ovšem opět proti majoritě (nejpravděpodobněji) textilních. Víte prosím někdo o dalších vyobrazeních odjinud, či nálezech, nebo dochovaných kouscích? Děkuji

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Výrobky z kůže - tašvice, brašny, opasky, obuv, aspol.

Příspěvek od Spakona » pon led 27, 2020 12:07 pm

hele v tomhle ohledu se doporučuji obrátit na Jindru Figuru - ten má kožené nálezy od nás zmapované asi jako nikdo :)
Bude i na Zimním sněmu přednášet - tak se přihlaš a dovíš se i víc :D
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

trener
Příspěvky: 143
Registrován: stř bře 24, 2010 10:30 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Výrobky z kůže - tašvice, brašny, opasky, obuv, aspol.

Příspěvek od trener » úte led 28, 2020 12:40 am

Děkuji, ale v tomto termínu už mám jinou akci :)
Ale kdyby někdo měl k tématu více informací, budu rád. A asi nejen já...

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti