Symboly

Jiří z Holohlav
Příspěvky: 226
Registrován: pát zář 19, 2008 6:02 pm
Bydliště: Rumburk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Symboly

Příspěvek od Jiří z Holohlav » pon říj 05, 2009 1:19 pm

Z řemesla,závoje..
Spona Madonny z Avignonu..


Ano ,některé geometrické tvary se stále derou skrze člověka do jeho života.
Myslím,že v této oblasti života máme k předkům ještě dál než než v oblasti církevní :D
Gott mit uns!

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Symboly

Příspěvek od Ronšperk » čtv říj 08, 2009 1:52 pm

Nemyslím. Mnoho symbolů máš kolem sebe, jen ti nepřijdou příliš symbolické, páč v knoflíku na rádiu, v kohoutku v koupelně, či na tapetách ty symboly prostě neuvidíš. Otázka zní zda naši předkové ty své "symboly" nevnímali podobně.......ozdoba. Jeslti jim ten hluboký význam nepřipisujeme až nyní v 21. století v době která je mystikou, záhadami a tajemnem dost našlápnutá.
Honor Supra Witam!

Jiří z Holohlav
Příspěvky: 226
Registrován: pát zář 19, 2008 6:02 pm
Bydliště: Rumburk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Symboly

Příspěvek od Jiří z Holohlav » čtv říj 08, 2009 4:53 pm

Nu,ondyno nedávno šel v Tv pořad o Hieronymu Boschovi /pravda,je to pro nás supermladík/,ale těch symbolů uváděli tolik,že jsem to vůbec nepobral ....
Gott mit uns!

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Symboly

Příspěvek od Ronšperk » čtv říj 15, 2009 2:19 pm

Otázkou je zda i on sám to, jako symboly vnímal. Dítě namaluje to co cítí. Domeček, psa, tátu, mámu. Psycholog v tom obrázku najde tuny symbolů a zjistí hyperaktivitu, problematický vztah ke zvířatům a Bůh ví co ještě. Tomu dítěti je to ale šumák. Myslím, že na dávné "symboly" bychom se měli dívat trochu jinak, než jak tomu je dnes "moderní".
Onehdá jsem četl knihu o katedrále Notre Dam. No divil jsem se a v půlce knihy jsem žasnul co všechno autor dokázal vidět. Myslím, že s kalkulačkou v ruce by dokázal vypočítat z rozměrů katedrály i spotřebu mého auta v městském provozu. Viděl symboliku dokonce i v té křivé stěně. (katedrála, jako asi všechny, je trochu hyčmo). Vůbec nevzal v potaz že se to při stavbě stává i dnes. V počtu dlaždicích na podlaze, výšce lomeného oblouku (nepsal kterého, což vzhledem ke středověké přesnosti..... :D ) v délce, šířce, v tom šem našel tolik symbolů. Vzdálenosti planet od země atp. (opět jaksi pozapoměl že orbity nejsou pravidelné ale elipsovité). V každém kříži viděl keltský(!) A dokonce v rostliné výzdobě a ďáblících našel odkaz Druidů (!).....co dodat... :D
Honor Supra Witam!

Jiří z Holohlav
Příspěvky: 226
Registrován: pát zář 19, 2008 6:02 pm
Bydliště: Rumburk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Symboly

Příspěvek od Jiří z Holohlav » čtv říj 15, 2009 4:04 pm

Jablko ......na stromě poznání,zlatá jablka Hesperidek,Newtonovo jablko,..nepadá daleko od stromu.....že by to opravdu nebyl symbol poznání :D

Velebné ticho....hodnota jaksi přidaná kameni....chrámům,dolmenům i velehorám...

Myslíme dost rozdílně...

Bohyně Matka Země,Isis,Černá madona,černá Svatá Anna - babička Ježíšova...

Zajímá mě co je věčné a kontinuita....

Symboly -----z čeho se náhle vynořily gotické katedrály......a tvar pyramid ve kterých se samobrousí žiletky a probíhá munifikace....a obrovské kamenné bloky uložené na jiných tak jako struny.....


slyšel jsem hru na kamennou kytaru.

:D jen medituji :D
Gott mit uns!

Uživatelský avatar
Jitka z Dobeve
Příspěvky: 174
Registrován: pát zář 19, 2008 1:26 pm
Bydliště: Strakonice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Symboly

Příspěvek od Jitka z Dobeve » čtv říj 15, 2009 4:25 pm

Je mi líto, ale bořiči mýtů vyvrátili samobroušení žiletek v pyramidách. Dokonce ani jablko a mléko tam dlouho nevydrží :(

Jiří z Holohlav
Příspěvky: 226
Registrován: pát zář 19, 2008 6:02 pm
Bydliště: Rumburk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Symboly

Příspěvek od Jiří z Holohlav » čtv říj 15, 2009 5:24 pm

Nevím,táta to používal ,měl tvrdý vous a holil se často.Já to neotestuju :D
Gott mit uns!

bratr Bohuslav
Příspěvky: 72
Registrován: pon srp 17, 2009 10:38 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Symboly

Příspěvek od bratr Bohuslav » čtv říj 15, 2009 7:26 pm

gotická katedrála je hodně o technickém pokroku. Prostě se přišlo na to jakým způsobem stavět do výší výšky, zbavit zdi velké hmotnosti(matematika a geometrie jako 2 svobodná umění)...Teologie světla v skleněných vitrajích....
sochy ryorantní gotiky podobné antickým sochám(studium pohanských antickýc textů)...Myslím si, že většina takovýchto změn je více danná společností, kulturou a pohledem na svět, který se nějak konvenčně nastaven.

O významu katerály jako připodobnění světa pro měšťanstvo, toho bylo napsáno mnoho ...

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Symboly

Příspěvek od Ronšperk » čtv říj 15, 2009 8:13 pm

Bohužel pyramida není nic jiného nežli jehlan z kamene :P . To bylo spolehlivě prokázáno a oproti všem teoriím o jejich zázračné moci a rozměrech nikdy se v nich žádný zázrak nepovedl. Mumifikace všech Egyptských králů je známa především z Údolí králů. V pyramidách totiž nikdy žádnou mrtvolu nenašli a proto taky těžko lze dokázat jejich mumifikační schopnosti. Přisuzoval bych je ovšem spíše dokonalému proudění suchého vzduchu.
Rozměry pyramid i tvary jsou natolik různé, že by vlastně ani nešlo, aby ny základě jejich tvaru fungovaly jinak.
Tvůj otec měl nějakou pyramidu? Jak používal to samobroušení?
Honor Supra Witam!

Uživatelský avatar
Jan z Vracova
Příspěvky: 124
Registrován: ned led 04, 2009 9:08 pm
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Symboly

Příspěvek od Jan z Vracova » čtv říj 15, 2009 10:54 pm

V pyramidě jsem byl, a ani jsem se tam nenabrousil, ani mi tam nezkyslo mléko.
Zato se mi tam málem otočil kufr z horkého a suchého vzduchu bez špetky kyslíku.
A taky z netopýřího trusu :lol: :lol:
"Rozvíjej se poupátko, nejkrásnější z květů,
od rána až do noci budeš vonět světu..."

Jiří z Holohlav
Příspěvky: 226
Registrován: pát zář 19, 2008 6:02 pm
Bydliště: Rumburk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Symboly

Příspěvek od Jiří z Holohlav » pát říj 16, 2009 5:39 pm

Nu,jinde zas leží jen tak kupa lesklých desek a v jejich ohnisku taje platina jako sníh.Různé geometrické tvary různě ohýbají proudy energie.A konec konců stačí změna hustoty prostředí /voda/.První rádia fungovala díky krystalu křemene.
"Správný" tvar je u těch tří v Gize.Nebyl jsem tam,zato jsem byl v Mount saint Michael - skála s kostelem mají stejné parametry jako ty pyramidy a energeticky klíčové místo je v sloupových sálech pod kostelem.Shodou náhod v 1/3 od vrcholu věže,ve stejné výšce v jaké byl otvor pro broušení žiletek v tátově plastvé pyramidce.A v místech dávných obětišť.Ale třeba jsou to opravdu jen náhody.....
Vím jedno,jsou kostely ,kde vnímám Ticho chrámu a jiné ,kde slyším jen ticho.Samozřejmě,že tam musím vstoupit s pokorou a jako na pouť,rozjančená mysl přehluší vše....Funguje mi to tak i megalitů,zajímavé ,že francouzské gotické katedrály na mne působí mnohem silněji než zdejší baroko a evangelické novostavby už vůbec ne.
Symboly......působí v podvědomí ,jako jakási fyzicky nepředávaná paměť,něco jako paměť či intuice rodu....rody umělců,lékařů,vladařů......
Znate princip sté opice - nedávný pokus v tichomoří?
Gott mit uns!

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Symboly

Příspěvek od Ronšperk » sob říj 17, 2009 12:38 am

To nevím co myslíš tou haldou desek v jejichž ohnisku taje platina. Ten křemík má co do činění s elektrikou. bez ní je celé rádio jen halda plastu, pár drátků a křemíkový prášek.
No právě ten správný tvar těch pyramid v gíze mě zajímá. Jsou tedy tři. Chufevova, Rachefova a nejmenší Menkaureova. Ch - měla původní výšku 146m a základnu 230m což je poměr 1:1,57. Rach - výška 143,7 základna 215,3 to je poměr 1:49 a Men - výška 66,45m základna 108,4 to je poměr 1:1,62. Tak že jejich shodnost je opravdu jen zdánlivá. Navíc ty dvě další vznikly vedle velké Chufevovi pyramidy později. Navíc pohřební komoru v té tolik ostřílené 1/3 od základny má jen Chufevova. Menkaure i Rachef hajali pěkně v základně pyramidy.
Neznám sice přesné rozměry Mont Saint Michael, ale jen ta skála má cca 80m výšku. Její tvar je oproti pyramidám velmi nepravidelný. Kdyby měli stejné parametry pak mají stejné parametry i desítky kopců na Brdech.
To, že ti funguje vnímání síly v chrámech navíc tobě milých je jasné. Stejné pocity by asi zažíval milovník velryb při pohledu na ně, věřící v jakémkoliv chrámu.....nadšení a pokora. To vše je však v tobě. Francouzké kostely jsou taky výrazně lepší a monumentálnější než naše. A i já jen při pohledu na ně plesám. Ale nad lidským umem, jež je zhotovil e ne nad nicneříkající hypotetickou všeobjímající energií. Vidím energii v člověku. A to je myslím ta pravá síla, která postavila pyramidu i Mont Michael.
Honor Supra Witam!

Jiří z Holohlav
Příspěvky: 226
Registrován: pát zář 19, 2008 6:02 pm
Bydliště: Rumburk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Symboly

Příspěvek od Jiří z Holohlav » sob říj 17, 2009 6:14 pm

Haldou desek míním slunečí zrcadla.U těch pyramid nevím jaká je tolerance pro to ,aby mohly fungovat jako energetický zářič.Pohádce o hrobce nevěřím,to je stejné ,jako když označíš za hrobku katedrálu.Samozřejmě budeš mít pravdu,klidně tomu může i věřit ten,který neví nic o motlitbě.Mě zajímá především Ticho ,ten smysl chrámu .....a symboly ,které ho umísťují v čase a prostoru.Proč stojí tady a ne vedle a proč je orientován tak a ne jinak.Symboly - zprávy od předků k potomkům - co jsme poslali sondou na zlaté destičce do hlubin vesmíru .....piktogramy,obrázky ,rovnice.....nevím,je-li tam i něco o Tichu....

Jak dlouho se nevědělo ,jak se domlouvají velryby a najednou se ukázalo ,že vysílají na stejném infrazvuku jako vojenské sonary...
a ptáci se orientují podle magnetických siločar.......jaká je řeč dolmenů ,že přímo na nich teď stojí chrámy ,jaké energetické frekvence zpracovává pyramida, v jakých kódech k nám mluví předkové,když my posíláme zlaté destičky....
¨
Ano ,tvořivost člověka tvoří člověka.

Jen nevěřím,že Kopčem s Mamutítem zapřáhli stádo mamutů a přestěhovali statunové bloky o desítky kilometrů..
Nebo,že nahatí Egypťané postavili víc než pár malých kopií...

Všechny kultury ,co zde kdy byly a za něco stály, uctívaly předky a myslely na potomky....
Rád bych pochopil jejich odkaz........to je to co sleduji......když tu tak,sem tam,přeskakuji tisíce let.

Židé zpívají ...slyš Izraeli,bohové jsou Jeden...
Gott mit uns!

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Symboly

Příspěvek od Ronšperk » ned říj 18, 2009 5:02 pm

No sluneční zrdcadla jsou jasná. Ale aby uprostřed nich tála platina to by muselo být hektarů a výsledek této energie je hmatatelný. Zatím co pyramidy jsou údajně zářiče a velmi silné ale po tisíce let nic není ani viditelné ani změřitelné. Energie co vyšumí bez důsledku? A to jsou podobné stavby po celém světě. Bohužel pro tebe pohádka o hrobce není pohádka ale výsledek velmi pečlivého a letitého výzkumu. To můžeš za stejné pohádky označit i náš koníček. My víme dokonce i dobu kdy byla velká Chufevova pyramida postavena, dokonce i z kterého kamene a jak. Ta hrobka uvnitř byla projektována a byla budována společně se stavbou páč jinak by jediné žulové bloky ve stavbě asi těžko umísťovali dodatečně, jako zaklenutí pohřební komory. Názor podobný tvému jsem měl kdysi také. Zejména, jako mladý nadějný luštitel záhad po přečtení Dänikenových Vzpomínek na budoucnost. Další knihy brzy následovaly. Jenže tím, že jsem chtěl vědět více jsem jaksi narazil na pár nesrovnalostí v jejich tezích a to dost podstatných. Korunu všemu nasadil zájem o historii. To že je pyramida tak veliká není dílem mimozemšťanů, ale mnoha desítek tisíc lidských rukou, kteří na stavbě dřeli dvacet let. A co je nejlepší ani to nebyli otroci. Rozsáhlé vykopávky potvrzují celé "město" sloužící, jako ubykace pro dělníky. Je tak obrovská prostě pro to, že Egypt byl nesmírně, ale opravdu nesmírně bohatý a faraon byl pro Egypt vládce a bůh. Mohl si takovou srandu klidně dovolit. Dnes sice působí osamoceně a tím jaksi vystupuje a vyčnívá. Působí až neskutečně. Ale ve své době byla součástí gigantického města stovek chrámů a ulic vybudovaných stejným způsobem. Tenkrát nebyla unikátní, "jen" velká a to pořádně. Věříš, že Koloseum postavil člověk? Rhodský kolos? A co loď Čínského vládce srovnatelnou dnes velikostně z fregatou Coast Guard. Proč najednou člověk nemohl vlastně stejnou technologií postavit jehlan z kamene, jako hrobku pro svého panovníka/boha? Muž zvedne na laně 50kg a sto mužů ti na laně vytáhne pětitunový balvan a ani se moc nezadýchají.
Orientace pyramid je také jasná. slunce vychází a zapadá pořád stejně. Každý chrám na světě je orientován dle momentálních potřeb a vzhledem k tomu že v Egyptě byl sluneční kotouč Re dost populární tak je prostě stavěná aby to sedělo. To že sedí i s jihem a severem je samozřejmě jasné, ale nemyslím, že určijící. (A navíc tak úplně přesně to také není. Co si budem nalhávat prostě jim také trochu ulítla do hičmata, ale dá se to omluvit při dvousetmetrové základně :) )
Předkové nám nechali tuny zpráv, ale zrovna u těch pyramid je moc nečteš a spíš vymýšlíš senzace. :wink: (myšleno v dobrém)
Ta destička do vesmíru letěla na sondách Voyager 1 a 2. Ale poselství není budoucím generacím lidí, ale případným náhodným objevitelům z řad mimozemské rasy. Vzhledem k vzdálenostem vesmíru. Časovým úsekům existence planet......no upřímě myslím, že to bylo poselství tak z 50%, páč dalších 50% to dělalo hlavně reklamu NASA, kterou potřebovala. V době vypuštění byl totiž kontakt s mimozemštany ve státech docela in. Stavěl se obří teleskop v Arecibu, natočil se film Blízká setkání třetího druhu, pak E.T. mimozemšťan. Proto hlavně ty destičky s poselstvím. Ono totiž logicky hlavním poselstvím a zjevným signálem o existenci inteligentního života na zemi byla v reálu sonda samotná. Zlatá destička byla jen takový jako výrobní štítek. Navíc sonda měla docela jiný úkol než setkání z ufonky.
O velrybách se jejich dorozumívání ani velmi dlouho neřešilo. Myslím, že kdyby lidstvo projevilo vědecký zájem, pak by jistě ty zvuky slyšelo. (Někteří lidé je i slyší) Taková frekvence to zas není. Ale pravdou je, že velryby byly lidstvu fuk. Tedy co do tvora. Spíš to pro ně do roku 1985(!) byla naprosto jedinečná masa surovin.
A jak velryby, tak ptáci, jsou pořád živé bytosti, proto se orientují, ale dolmeny jsou kameny.
(Mamuty do toho netahej ani jeden nezažil ani jeden dolmen či menhir nestihly to tak o pět tisíc let :D )
Myslím že hledáš Gandalfa a jeho kouzla tam kde leží jen člověk a jeho um či touha.
Ale abych nebyl jen za skeptika. Stejně jsem mluvil já před deseti lety. Stejné záhady a poselství jsem hledal. Ale tam kde jsem hledal poselství v podobě energetických zářičů, elektrických článků, a taveného skla, neviděl jsem poselství o nezměrném umu člověka, o jeho náboženství, strachu, lásce.
Věřím, že nám zanechal mnoho, ale pro senzační hvězdnou observatoř v stonehange možná nevidíme prostý chrám pro modlitbu. Pro neskutečnou velikost pyramid možná nevidíme úctu lidu k panovníkovi a posmrtnému životu. člověk nám jistě nechal vzkaz. Ale možná čekáme román a on je to jen papírek s pozdravem...........
Honor Supra Witam!

Jiří z Holohlav
Příspěvky: 226
Registrován: pát zář 19, 2008 6:02 pm
Bydliště: Rumburk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Symboly

Příspěvek od Jiří z Holohlav » pon říj 19, 2009 7:14 pm

Že Ty píšeš všema deseti :D
Já jen jedním :(
Ano,klidně to opravdu může být,tak jak píšeš v závěrečných větách.....hned mě ovšem napadá ,co to pak vypovídá o naší době,když vysoko nad chrámy trčí hotely a sídla obchodních společností....

Já jsem někdy tak před deseti lety přestal ty věci zkoumat,už sleduju jen drobné zprávy...hlavně z mezioborových studií,protože datace těch záležitostí starších než nějakých 2000 let jsou čím starší,tím nejistější.

No,když pyramidy,tak dobrá ... je znám nález faraonské mumie z pyramidy?
Velkou pyramidu datují kapacity stejně jako sfingu cca.Jenže geologové nacházejí u sfingy takovou vodní erozi,která odpovídá povodním v té oblasti nějakých 12000 let zpět.Navíc v té době byl věk lva a socha lva dívající se na obzor kde lev vychází dává smysl.
Jméno Chufévovo v pyramidě může klidně být jako podpisy Rusů na Ralsku...třeba...
Kdy byl zahájen provoz v těch lomech na žulu?
Třeba pyramida a sfinga nesouvisí......otázky a otázky....vidím stejné díry u archeologů jako u záhadologů...

No,jestli mají pravdu astrologové a rozjíždí se věk vodnáře,kterému vládne Uran,tak se ještě lecoc dozvíme,protože co není Skála,to odletí....

No,jestli megality nepostavil už Mamutík ,tak keltové to taky nebyli ,ti dělali kde co,aby se dostali ke svým bohům,ale tahání kamení to nebylo,takže zbývají Ligurové ,po nichž nám zbyla po Evropě spousta toponym k oslavě boha Luga a asi trocha střepů .

Že měřili energii v pyramidách a nenaměřili,počítám,že ani v chrámech nenaměřili,ostatně ještě nedávno bylo proutkaření pavědou - i když tu byly tisíce nalezených pramenů a kdekterý stavař běhal s ohnutými elektrodami ,aby nenakopl rozvody.Nechme tomu čas ,věřím,že zanedlouho už naměří.....

Naše doba - to jsou katedrály- myslíš,že by si třeba všichni Plzeňáci poradili s její stavbou,kdyby jejich prakticky jedinou výpočetní a měřící pomůckou byl kus provazu a nikdy to předtím nedělali ,ani neviděli?

Dej,někdy ,pouť labyrintem v Chartres - je přístupný jen 21.6. Je to obrovsky symbolické.
Já teď toužím po Compostele.
V těchto otázkách dost dám na Charpentiera - speciálně Mysterium katedrály v Chartres nebo Obři aneb mysterium počátku,řada jeho pohledů mi dává smysl.
Gott mit uns!

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host