pokec

Odpovědět
kunassek
Příspěvky: 51
Registrován: pon zář 13, 2010 9:49 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pokec

Příspěvek od kunassek » čtv srp 02, 2012 7:48 am

JJ, mají plakát v metru na čerňáku, taky jsem na to koukal, jen na stránkách Jaroměře jsem o tom nic nenašel, každopádně víkend před turnajem bude kce ke vzniku Vysokého Mýta - tak už jsem do muzea psal, bude-li k vidění i ona střenka se sokolníkem, uvidíme, co odpoví.
:D

kunassek
Příspěvky: 51
Registrován: pon zář 13, 2010 9:49 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pokec

Příspěvek od kunassek » čtv srp 02, 2012 7:59 am

mimochodem o té akci v Jaroměři jsme našel zmínku jen na těch plakátech - na stránkách města ani muzea o tom nic nevidím...

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: pokec

Příspěvek od Maršálek » čtv srp 02, 2012 9:55 am

richardrg píše:Tak jsem dnes zjistil, že existuje projekt Věnná města, (http://www.vennamesta.cz), kde si původně věnná města vzájemně "propagují" kulturní podniky. Hradečáci by se o tom mohli možná dozvědět víc přes pořadatele Slavností královny Elišky.

V době, kdy pořádáme Turnaj by se v Jaroměři měla pod touto hlavičkou pořádat akce ve spolupráci s muzeem. Možná tam bude víc lidí, které historie zajmá a možná bychom jim mohli představit projekt Hradeckého Dvora. Možná bychom dokázali v rámci tohoto svazku přesvědčit i další města ke vzájemně výhodné spolupráci.

Ale je to o tom, že někdo musí popřemýšlet co by nám to mohlo přinést.

Tenhle projekt funguje řadu let, ale je postavený jinak, než si asi myslíš. Cílem je primárně podpora turistiky. Pořádání "společných" kulturních akcí je také trochu jiné (např. královna krásy věnných měst, sportovní utkání, dračí lodě, atd.). Muzejní akce jsou postavené pro širokou veřejnost a opět mají být především lákadlem pro turisty. Ještě by tak ocenili šermířská vystoupení, ale jinak z toho nic zajímavého nekouká. Do svého kalendária (tzv. Regina) zapisují všechny velké akce, pořádané s podporou některého z měst, bez ohledu na zaměření (např. Evropský divadelní festival, pořádaný na konci června v HK, CIAF, atd.).
Z této spolupráce vyšla před cca 10 lety i publikace s názvem Věnná města českých královen, shrnující historii těchto měst, jejíž úroveň je bohužel otřesná. Nedávno proběhl tisk druhého vydání.
Věnnými městy se rozumějí všechna města, která v minulosti tento status získala, tedy zdaleka ne jenom doména Richenzy. Také tradiční historické slavnosti, které si dnes pořádá prakticky každá obec, nemají s tímhle nic společného.

S ohledem na svou práci jsem s některými hradeckými představiteli v častém kontaktu a tak projekt znám. Ve stávající podobě to pro nás není zajímavé.
ACTA, NON VERBA

kunassek
Příspěvky: 51
Registrován: pon zář 13, 2010 9:49 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pokec

Příspěvek od kunassek » čtv srp 02, 2012 10:47 am

ad muzeum - od ředitele muzea vím, že ta střenka se sokolníkem /byť z Vysokého Mýta, je v Pardubicích, neb tehdy to kopali Pardubičáci/, bude skutečně na výstavě od 8.9. k výročí Vysokého Mýta a pak na výstavě v říjnu a listopadu na výstavě s názvem Poklady z hlubin věků a snad by měl být její scan i na jejich internetových stránkách.

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: pokec

Příspěvek od Maršálek » stř srp 22, 2012 6:10 am

Opravdu by se mezi vámi nenašel nějaký sponzor? http://www.novinky.cz/domaci/276675-rat ... -nema.html
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Pohrobek
Příspěvky: 175
Registrován: pon říj 26, 2009 3:18 pm
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pokec

Příspěvek od Pohrobek » pát srp 24, 2012 12:16 pm

Na jaře plánujeme s přítelkyní prodloužený víkend v Lichtejnštejnsku, prohlídka hradů pod Alpami a tak. Chtěl jsm se zaptat zda se nechce nekdo propojit, alespon na cestu tam a zpátky. Jedeme vlastnim autem,a naklady na cestu tam a zpět jsou 4500,- za celé auto o 5ti místech. (Cas cca 7 hodin jízdy jedna cesty). Já jen že třeba knížecí hrad ve Vaduzu by mohl někoho zajímat
Michal ze Záběhlic, panoš Pána z Lomnice

HONESTUS RUMOR ALTERUM EST PATRIMONIUM

Uživatelský avatar
Dášenka
Příspěvky: 132
Registrován: sob srp 02, 2008 1:13 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pokec

Příspěvek od Dášenka » ned zář 16, 2012 6:28 pm

Markéta z Rožmberka, sezením na Horažďovicích

Uživatelský avatar
Jitka z Dobeve
Příspěvky: 174
Registrován: pát zář 19, 2008 1:26 pm
Bydliště: Strakonice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pokec

Příspěvek od Jitka z Dobeve » pon zář 17, 2012 6:48 am

To jsme my :mrgreen:

Uživatelský avatar
richardrg
Příspěvky: 360
Registrován: ned srp 24, 2008 5:44 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: pokec

Příspěvek od richardrg » pon zář 17, 2012 7:25 am

Ve skutečnosti tam bydlí nevlastní brácha a švagrová dělá na obci a Děti Řepice jsou jejich nápad, až budete mít větší děti můžete je k němu poslat na zajímavý tábor.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním. "
Thales z Milétu

Uživatelský avatar
Palpatine
Příspěvky: 29
Registrován: úte úno 09, 2010 4:43 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pokec

Příspěvek od Palpatine » pon zář 17, 2012 10:32 am

nenašel jsem tady na foru nikde sekci ztráty a nálezy, je to proto že sem debil a nebu tu opravdu není?
Nic nedělá věci nevyhnutelnější, než přesvědčení o jejich nevyhnutelnosti

Uživatelský avatar
Posadowski
Příspěvky: 316
Registrován: pon črc 28, 2008 6:35 am
Bydliště: Bohuslavice n. Met.
Kontaktovat uživatele:

Re: pokec

Příspěvek od Posadowski » pon zář 17, 2012 5:55 pm

Palpatine píše:nenašel jsem tady na foru nikde sekci ztráty a nálezy, je to proto že sem debil a nebu tu opravdu není?
Vydrž, není. Mám nálezů celou krabici, ale nejdřív musím zanosit a uklidit svoje věci a pak teprv vyfotím nálezy a dám je sem, bude z nich spešl galerie na rajči (nebo rajčeti :-P)

Uživatelský avatar
Magdaléna
Příspěvky: 256
Registrován: pon črc 19, 2010 12:52 pm
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pokec

Příspěvek od Magdaléna » pon zář 17, 2012 7:14 pm

Nám chybí dvě skla :cry:

Uživatelský avatar
Vladimíra z Posadowa
Příspěvky: 32
Registrován: úte zář 15, 2009 1:19 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pokec

Příspěvek od Vladimíra z Posadowa » stř zář 19, 2012 5:47 pm

Magdaléna píše:Nám chybí dvě skla :cry:
Bohužel, žádné sklo se k nám nedostalo.
Jsou tam dřevěné misky, lžíce, svíčky, rukavice .... a dokonce 1 blůza( byla pověšená u cisterny). Ještě tu máme věci z předchozích ročníků.

Věci, o které se po nafocení nikdo nepřihlásí, začnu vyhazovat. :twisted: Další bedna od banánů se mi na půdu prostě nevejde.

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pokec

Příspěvek od Spakona » čtv zář 20, 2012 11:12 am

u nádobí bych udělala prosím výjimku - každá kuchyně ráda určitě přijme lžíce a mističky a případně pohárky ke kterým se nikdo nepřihlásí :D

což mě přivádí na myšlenku - udělat z neodebraných nálezů třeba aukci :D sbírku do kasičky na vylepšení turnaje :D
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Uživatelský avatar
Dášenka
Příspěvky: 132
Registrován: sob srp 02, 2008 1:13 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pokec

Příspěvek od Dášenka » čtv zář 20, 2012 11:14 am

Aukce je dobrý nápad. A byl by to pěkný bod na Sněm :)
Markéta z Rožmberka, sezením na Horažďovicích

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů