pokec

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan z Vracova
Příspěvky: 124
Registrován: ned led 04, 2009 9:08 pm
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pokec

Příspěvek od Jan z Vracova » pon lis 30, 2009 8:43 am

Koukám Kaine, že ty ty ručníkáře opravdu zbožňuješ:)

ale souhlasím s tebou:)
"Rozvíjej se poupátko, nejkrásnější z květů,
od rána až do noci budeš vonět světu..."

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: pokec

Příspěvek od Maršálek » pon lis 30, 2009 8:51 am

to je právě tolerance - hosté a nově příchozí respektují práva a zvyky hostitele a při svém příchodu, mají-li v plánu se natrvalo usadit, pak samozřejmně přijímají a respektují nejenom kulturu země, do níž vstupují, ale i její právní. morální a tradiční normy. je-li to pro ně nepřijetelné, pak se nezastavují a pokračují jinam :wink: co je na tom nepochopitelného?
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: pokec

Příspěvek od Kain » pon lis 30, 2009 9:28 am

Já je mám rád, celkem - u nich doma, ale ne u sebe doma. Líbí se mi jejich hudba, architektura a vodní dýmky:-) Ale nelíbí se mi jejich netolerance, ekonomická imigrace, nechuť se integrovat a přesvědčení o vlastní pravdě a výjimečnosti.

Kdyby za mnou někdo přišel domů a řekl mi:
1) plať mi peníze
2) já nebudu doržovat tvé zvyky, ale budu žádat, ať ty dodržuješ moje
3) až budu dost silný, dům ti vezmu

...tak bych neměl radost. A to oni dělají...a všechno o mírumilovnosti jsou jen řeči. V kolika zemích, kde je islám, je svoboda slova? Svoboda vyznání? V kolika muslimských zemích se smí stavět kostely? Málo...

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... -soud.html

třeba tady - přijeli do německa a chtějí měnit jejich pravidla soužití a vzdělávání, ne se jim přizpůsobit...aby bylo jasno, nejsem proti přistěhovalcům, ale měli by se přizpůsobit zemi, do které přijedou, a nepokoušet se ji měnit. Když přece odjedu z Turecka, protože jinde to je lepší, tak z toho "jinde" nebudu dělat Turecko:-)

A navíc, něco jiného je politický emigrant - tomu bychom měli pomoct, jak se dá, i my jsme zažili doby útlaku. A něco jiného je ekonomický imigrant, tomu není důvod nijak zvlášť vycházet vstříc.

Ani nevím, proč jsem o tom zase začal, asi je to tím novinovým článkem a včerejší reportáži o plánu útoku na svobodnou evropu:-)
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Uživatelský avatar
Vladan z Řepice
Příspěvky: 137
Registrován: pát srp 01, 2008 12:24 pm
Bydliště: Strakonice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pokec

Příspěvek od Vladan z Řepice » pon lis 30, 2009 11:27 am

Tvůj názor sdílím.

Uživatelský avatar
Pohrobek
Příspěvky: 175
Registrován: pon říj 26, 2009 3:18 pm
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pokec

Příspěvek od Pohrobek » pon lis 30, 2009 11:40 am

Nad tím jsem se fakt nezamýšlel, ale něco na tom bude...
Michal ze Záběhlic, panoš Pána z Lomnice

HONESTUS RUMOR ALTERUM EST PATRIMONIUM

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: pokec

Příspěvek od Maršálek » pon lis 30, 2009 12:34 pm

Jako de Merpins přijdu na sklonku roku 1310 s hotovostí Jana Lucemburského do Čech a celý rok se budu intenzivně snažit učinit z Čech sladkou Francii. No a asi v polovině roku 1311 zjistím, že mi to Češi nedovolí a navíc donutí svého čerstvě korunovaného krále Jana své cizince propustit ze služeb a poslat domů. Líbí se mi tu, i když tu cizince nechtějí a tak se stanu Čechem ve službách naší krásné paní Richenzy... :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pokec

Příspěvek od Spakona » čtv pro 03, 2009 12:47 pm

hmmmmm
http://zpravy.idnes.cz/jsou-v-rakvich-n ... edatech_jw
tam by mohlo být zajímacího materiálu textilního :D
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

bratr Bohuslav
Příspěvky: 72
Registrován: pon srp 17, 2009 10:38 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pokec

Příspěvek od bratr Bohuslav » čtv pro 03, 2009 1:10 pm

Spakona píše:hmmmmm
http://zpravy.idnes.cz/jsou-v-rakvich-n ... edatech_jw
tam by mohlo být zajímacího materiálu textilního :D
jojo, tu by něco mohlo být http://zpravy.idnes.cz/foto.asp?c=A0912 ... &inframe=1 , ale bohužel to bude ze začátku 17.století.

Uživatelský avatar
Spakona
Příspěvky: 1213
Registrován: pát říj 09, 2009 9:03 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pokec

Příspěvek od Spakona » čtv pro 03, 2009 2:52 pm

no i starší, ale pravda - ne o moc
ale zase by to mělo být nepoškozené hlavně "odbornými" zásahy že :)
Radegunda dcera Kazimíra Nemravy z Chudobína
Kdybychom byly muži, hovořily bychom teď o tom, jak za svou zem položíme své životy. Jako ženy můžeme mluvit jen o tom, že se položíme.
Zatímco většina žen dělá kariéru přes žalud, já jí dělám přes žaludek

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: pokec

Příspěvek od Kain » čtv pro 03, 2009 7:40 pm

Díval jsem se na tohle a vypadá to, že mají pravdu...takže šup dělat děti, kdo můžete, a hodně! Kdo nebude chít mít aspoň tři děti, tomu na turnaji přiděláme:-)

http://www.youtube.com/watch?v=6-3X5hIFXYU
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: pokec

Příspěvek od Maršálek » pon pro 07, 2009 3:14 pm

Tak jsem shlédl nový ruský film Alexandr - Bitva na Něvě. Lecos se mi líbilo, něco zase ne, nicméně oceňuji velkou škálu dobrých „evropských“ kostýmů a zbrojí. Záměrně ponechám stranou fakt, že i zde se samozřejmě projevil režisér svými představami o době a osobnostech. Nicméně film nebyl špatný a velmi příjemně překvapil řadou dobrých reálií a velkým počtem dobře vybavených Švédů. Předpokládám, že se jedná o místní z nějakého dobrého projektu, který by stál za kontakt.
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: pokec

Příspěvek od Maršálek » pon pro 07, 2009 6:57 pm

nepozvem je na nějakou naši akci? vadí jim i výrobky z vlny http://www.novinky.cz/domaci/186323-akt ... virat.html
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Vladan z Řepice
Příspěvky: 137
Registrován: pát srp 01, 2008 12:24 pm
Bydliště: Strakonice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pokec

Příspěvek od Vladan z Řepice » úte pro 08, 2009 6:36 am

Z bitvy na Něvě jsem viděl jen ukázky na YouTube a docela se mi to líbilo. Kdys mi mohl film půjčit, až se (doufám) v lednu uvidíme, přivezl bych ti ho i s velkými díky na Posadow :)

Uživatelský avatar
Jan z Vracova
Příspěvky: 124
Registrován: ned led 04, 2009 9:08 pm
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: pokec

Příspěvek od Jan z Vracova » úte pro 08, 2009 7:41 am

Ty maršálku, já bych je klidně pozval, ale budem jim an kůži malovat dobový kostým, nebo ovčí kudrlinky? Následné přivázání ke stromu by mohlo pobavit nžší vrstvy:)
"Rozvíjej se poupátko, nejkrásnější z květů,
od rána až do noci budeš vonět světu..."

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: pokec

Příspěvek od Maršálek » úte pro 08, 2009 8:01 am

Jan z Vracova píše:Ty maršálku, já bych je klidně pozval, ale budem jim an kůži malovat dobový kostým, nebo ovčí kudrlinky? Následné přivázání ke stromu by mohlo pobavit nžší vrstvy:)
holčiny jsou nejméně dvě, takže můžeme zkusit obě verze :lol:
ACTA, NON VERBA

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti