Nápady na nové akce

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Nápady na nové akce

Příspěvek od Maršálek » pát zář 19, 2008 8:19 am

co by vás lákalo a co zatím nepořádáme?
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Jitka z Dobeve
Příspěvky: 174
Registrován: pát zář 19, 2008 1:26 pm
Bydliště: Strakonice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvek od Jitka z Dobeve » ned zář 21, 2008 11:59 am

Hrozně moc by se mi líbilo uspořádat loveckou a lovit pomocí dravých ptáků nějakou menší zvěř. Otázkou je, kde sehnat ptáky a povolení k lovu tímto způsobem. Následně by mohl pan stolník s ulovenou zvěří něco provést :lol:

Uživatelský avatar
maser
Příspěvky: 27
Registrován: stř črc 30, 2008 10:32 pm
Bydliště: Jindřichův Hradec/Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od maser » ned zář 21, 2008 1:29 pm

To by bylo fajn, ale s těma ptákama by byl dost problém. Pominu-li zaručenou neochotu majitele chlupatého svěřence půjčit, pak narážím na hlavní problém v tom, že ti ptáci (v zajetí) si zvyknou na svého pána/y, které přijmou za partnery a ostatních se nadále bojí, někdy i mohou ublížit. Z vlastní zkušenosti jsem se takhle vůbec nelíbil jestřábovi na Landštejně.

Uživatelský avatar
vladimíra
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 04, 2008 4:31 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvek od vladimíra » čtv zář 25, 2008 11:24 am

Pane Maršálku, pokud mě pamět ještě úplně nezklamala, tak jsme kdysi dávno vymysleli kratochvíli na lodičkách. Což to zase trochu oživit a plánovat. Třeba se v okolí nějakého panského sídla nachází splavná řeka a kolem ní louky, na kterých se dá pořádat piknik. Asi budou stále největší překážkou samotné lodě. Bylo by to opravdu moc pěkné.

Uživatelský avatar
Vladan z Řepice
Příspěvky: 137
Registrován: pát srp 01, 2008 12:24 pm
Bydliště: Strakonice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvek od Vladan z Řepice » čtv zář 25, 2008 12:03 pm

Já a Oblan bychom chtěli v průběhu roku zrekonstruovat říční loďku, dá-li Bůh a hlavně zaměstnavatelé peníze. Když to udělá každá družina a pak se objedná náklaďák, abychom to loďstvo dopravili na určené místo, může být lodičková kratochvíle uskutečnitelná :wink: .

Andre
Příspěvky: 135
Registrován: pát srp 01, 2008 9:14 am
Bydliště: Cajzl z Prahe
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Andre » čtv zář 25, 2008 12:49 pm

Vladan z Řepice píše:...Když to udělá každá družina a pak se objedná náklaďák, abychom to loďstvo dopravili na určené místo, může být lodičková kratochvíle uskutečnitelná :wink: .
Připadá ti to reálné...?
Andre je buh! Modleme se k Andremu...

Uživatelský avatar
Vladan z Řepice
Příspěvky: 137
Registrován: pát srp 01, 2008 12:24 pm
Bydliště: Strakonice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Příspěvek od Vladan z Řepice » čtv zář 25, 2008 1:15 pm

Nééé, proto to píšu jen jako takový bonmot.

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maršálek » čtv zář 25, 2008 7:48 pm

sokolničení jako program lovecké kratochvíle poblém není a "lovit" lze i s dravci našich sokolníků. cena by nebyla až tak vysoká, aby za tu zábavu nestála, pokud se smíříme s tím, že se nebude lovit živá zvěř :wink:

reálné sokolničení je jednak náročné na konkrétní nespočet povolení a dodržení zákonem stanovených podmínek a druhak na všechno zázemí... i když by se to vše zařídilo a dravec, vedený patřičným sokolníkem, by před našimi zraky odlovil, nenachystáme z ulovené zvěřiny během toho víkendu nic, protože slovená kořist musí:
a) projít veterinární kontrolou
b) musí odležet
c) dámám bude líto těch smutných očiček zabitých zajíčků a bažantů...

hodně jsem to zjednodušil, ale pokud by nás lákalo čistě sokolničení s vybranými dravci ve smyslu lovu na návnady, pak to reálné je. je tak akorát čas promyslet vhodný termín a rezervovat sokolníka s konkrétními dravci. můžu objednat sokola, raroha, jestřába, případně káně. pokud by vás to lákalo, pak i orla (Kazach). cena by s pohybovala dle naich požadavků na dravce a ukázky (včetně možnosti sami si s nimi zalétat) mezi 5 000 - 8 000 Kč. při podobných počtech urozených jao na letošní lovecké to není až tak velká darda :wink:
ACTA, NON VERBA

malej
Příspěvky: 3
Registrován: úte črc 29, 2008 9:28 pm
Bydliště: Třebíč , Münster
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od malej » čtv zář 25, 2008 9:53 pm

Sice jsem se žádných aktivit dvora neúčastnil,takže možná už to tady bylo :oops: . Co třeba lovecké kratochvíle (příjemná x kilometrová procházka či projížďka se střelbou na umě vytvořené makety. Nebo řešení soudních sporů (vytvořená zápletka z různým koncem a např. trestem),ples s hudci,kejklíři atd.,sjezd minesengrů,trubadůrů při nějaké příležitosti ,...............

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maršálek » pát zář 26, 2008 7:52 am

malej píše:Sice jsem se žádných aktivit dvora neúčastnil,takže možná už to tady bylo :oops: . Co třeba lovecké kratochvíle (příjemná x kilometrová procházka či projížďka se střelbou na umě vytvořené makety. Nebo řešení soudních sporů (vytvořená zápletka z různým koncem a např. trestem),ples s hudci,kejklíři atd.,sjezd minesengrů,trubadůrů při nějaké příležitosti ,...............
lovecká takhle vícekrát proběhla a to v různých podobách, soudní spor byl na loňském májovém sněmu a hostiny s hudci proběhly též - to ale neznamená že si to nemůžeme v případě vašeho zájmu zopakovat - nestavíme to tak, že již neopakujeme co už jsme realizovali :wink:

takže proč ne? :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápady na nové akce

Příspěvek od Maršálek » stř čer 17, 2009 1:56 pm

s Holohlavem jsme po májovém sněmu uvažovali o uspořádání semináře k válečnictví 14. st., jehož programem by byl nejenom intenzivní nácvik formací a spolupráce družin, ale i pár krátkých přednášek o složení vosjka v naší době, charakteru družin, způsobech boje, druhů zbraní a jejich využití v současných npodmínkách. asi by to mělo podobu víkendového táboření s cvičením. kromě jiného by se mohla probrat i strážní služba, funkce a výcvik honců, atd.
předpokládaným termínem je jaro příštího roku, protože letos to ani já ani pan z Holohlav sami nepostavíme, nicméně důležitá otázka - byl by vůbec zájem? oslovil bych krom lidí jezdících na turnaj i řády: Teutony, Johanity a Templáře. myslím že tohle téma si samostatný seminář zaslouží :wink:

P.S. začalo se to řešit v uzavřeném fóru na LH - v případě zájmu z toho uděláme samostatné téma
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nápady na nové akce

Příspěvek od Ronšperk » stř čer 17, 2009 2:27 pm

No to je téma :!: Já určitě bych zájem měl můj pane. Výcviku a teorie není nikdy dost.
Honor Supra Witam!

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nápady na nové akce

Příspěvek od Ronšperk » stř čer 17, 2009 2:29 pm

Maršálek píše:co by vás lákalo a co zatím nepořádáme?
Turnaj jízdní :twisted:

Ne ale teď vážně. Co projížďky na koni. Zkušenost nádherná a fotek ze sedla je poskrovnu. Pominu li dobovost sedel.......minimálně by to mohl být nádherný důvod na setkání a mnoho zážitků. Je dost rančů v zemi, které podobné kraochvíle nabízejí a myslím, že banda cvoků, jako my by je mohla zaujmout :lol:
Honor Supra Witam!

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápady na nové akce

Příspěvek od Maršálek » čtv čer 18, 2009 8:15 am

projížďky - jsem pro :wink:
ACTA, NON VERBA

Marketa Magdalena von Spe
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nápady na nové akce

Příspěvek od Marketa Magdalena von Spe » úte črc 07, 2009 12:02 pm

Zdravím,také bych byla pro projížďku.nějaké fotky sice máme z turnaje...? už ani nevím jak je to dlouho,mám je doma,nejsou však nic moc :(,s jakou akcí by se to dalo spojit?

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů