Nápady na nové akce

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nápady na nové akce

Příspěvek od Ronšperk » ned črc 12, 2009 8:01 pm

S žádnou. Měl jsem na mysli celý výkend u koní. Jednak se něco naučit a jednak zajezdit. Patrně by musel výkend proběhnout střídavě v "civilu" i kostýmu. Nepředpokládám, že každý má dobové odění na kydání hnoje :lol: . Stačilo by jen vybrat vhodný ranč, kde podobné kratochvíle nabízejí.
Honor Supra Witam!

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápady na nové akce

Příspěvek od Maršálek » pon črc 13, 2009 8:53 am

Mám jeden cca 10 km od domu - Ranč Bělečko. Můžu se optat na kapacitu, už jsme tam jezdili. Mají slušné zázmí, ale samozřejmě v country stylu. Je to hned u lesa a vyjížďky jsou tedy v malebném prostředí (bývalý vojenský prostor, kde jsme realizovali předloňský malý pochoďák a letošní zimní lov). Nabízejí výuku i vyjížďky a koní mají myslím dost, ale raději počty zjistím.
Jenom bych vynechal to kydání, tolik času zase mít nebudeme, pokud chceme víkend skutečně využít. Víkend je při takových akcích jak víme reálně jenom část soboty (odpoledne) a menší část neděle (dopoledne), zbytek padne na příjezdy a odjezdy...
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nápady na nové akce

Příspěvek od Ronšperk » pon črc 13, 2009 9:35 am

S country stylem musíme počítat, ale lepší, nežli anglická jízdárna s helmou na hlavě :wink: . Typ sedla, které dnes obecně označujeme za "westernové", je dost často vidět pod dámami i pány, kteří nejsou ve zbroji. Na fotografiích by tedy efekt neměl být výrazně rušivý. Posez je totožný.
Pokud máš přímo takový typ, stálo by jistě za to se optat.
S tím kydáním, záleží, jak mají nastavené podmínky. Někde ta chvilka kydání je nedílnou součástí kurzu. Já nemám žádný typ na jízdárnu takové kapacity. Vždy jsem jezdil u jednotlivců s max. třemi kobilami. Ale mohu rovněž zkusit na slepo sondovat.
Honor Supra Witam!

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápady na nové akce

Příspěvek od Maršálek » pon črc 13, 2009 10:19 am

tohle je středně velký ranč, ve výběhu mají cca 15 koní, ale je otázkou kolik jich osedlají, optám se a podle toho bychom případně určili velikost akce :wink: zkusím s nimi dohodnout i možnost táboření na jedné z luk, ale netuším jak pochodím. další možnost je využít jejich penzionu, což by řešilo vše. zjistím ceny a dám vědět :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nápady na nové akce

Příspěvek od Ronšperk » pon črc 13, 2009 10:37 am

Díky.
Honor Supra Witam!

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápady na nové akce

Příspěvek od Maršálek » pon črc 13, 2009 11:19 am

pro představu - Ranč Bělečko http://www.ranc-belecko.cz/

jízdy http://www.ranc-belecko.cz/jizda.php + ceník http://www.ranc-belecko.cz/cenik.php?URL=jizda.php

nemůžu dohledat penzion, ale napsal jsem jim
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
richardrg
Příspěvky: 360
Registrován: ned srp 24, 2008 5:44 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápady na nové akce

Příspěvek od richardrg » úte črc 14, 2009 7:21 am

Sice jsen na koni pořádně neseděl asi 5 let, ale tuto akci bych možná zkusil. Jde jen o to jaký zvolit termín. Osobně preferuji jízdu bez sedla,westernové sedlo je dnes už natolik specializované na jednotlivé disciplíny - uvědomte si, že jde o sport, že už se středověkému téměř nepodobá, i když jde o sedla tzv. kozlíkového typu. Pokud bude zájem, mohu předat nějaké teoretické informace.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním. "
Thales z Milétu

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nápady na nové akce

Příspěvek od Ronšperk » stř črc 15, 2009 6:58 am

richardrg píše:Osobně preferuji jízdu bez sedla,westernové sedlo je dnes už natolik specializované na jednotlivé disciplíny - uvědomte si, že jde o sport, že už se středověkému téměř nepodobá, i když jde o sedla tzv. kozlíkového typu.
To si nemyslím. Při jízdě bez sedla nemusíš ani fotit. Takové taškařice se prováděli a provádějí při plavení koní, nebo při blbnutí v ohradách. Nějak si nedokáži představit dámu ve svých nejlepších šatech na vyjížďce po panství bez sedla. Živě naopak vidím pána s kančím kopím jak bodá do zadnice prchajícího kance ve cvalu, zasahuje, opouští svou zadnicí neosedlaný hřbet koně držíce křečovitě kopí. Následně jej vidím visícího na tomto dálkovém ovládání vlajíce za zadnicí kance :lol:.
Středpvěké sedlo nebylo vždy kozlíkové. Nebylo vždy s rozsochou. Ne vždy s podpěnkou a zároveň podbřišákem. To je bohužel trochu mýtus. Na vyobrazeních nebitevních scén (tam je to jasné) můžeme nalézt celou plejádu typů. A není se čemu divit. Žádná typologie, jako dnes nebyla a sedlář tedy dělal, na přání zákazníka. Hřbet koně ani pozadí jezdců se nemělo šanci evolučně změnit :) . Jediným rušivým elementem u klasického nejpoužívanějšího "westernu" zůstane hruška, kterou jedinou jsem nikde zatím neviděl. Ale ta jde vhodně skrýt. :wink:
Honor Supra Witam!

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápady na nové akce

Příspěvek od Maršálek » stř črc 15, 2009 8:34 am

souhlas :wink:

P.S. přemnožili se divočáci :wink: ale já bych radši jezdil na koních, než s pomocí dálkového ovládání na kňourech :lol:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
richardrg
Příspěvky: 360
Registrován: ned srp 24, 2008 5:44 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápady na nové akce

Příspěvek od richardrg » stř črc 15, 2009 3:57 pm

No reaguješ správně, problém je v tom co jsem napsal :D
To že preferuji jízdu bez sedla není dáno tím, že bych si tak připadal více in z historického hlediska, ale mými fyzickými problémy. Hroutí se mi záda a pokud jsem bez sedal tak mě to nutí sedět lépe. Pokud jste vyjížďku zamýšleli jako lov, beru určitě sedlo, pokud půjdou koně za sebou jako oslíci, jak to tak bývá, tak mohu jet bez něj. Na focení si mohu vylézt na koně někoho dalšího.
Co se týče sedla, tak poměrně použitelné by bylo sedlo jaké používá jízdní policie v Praze, jedná se o kozlíkové sedlo s pobřišníkem, ale bez hrušky. A dá se naněj přidělat poprsní řemen. Kentaur se ho snažil okopírovat, ale pokud vím moc se to nepovedlo, prodávalo se jako turistické ale už asi ani není v nabídce.
Pokud bych se chtěl přiblížit středověkému sedlu pro svoje účely, tak budu vycházet ze současného mongolského sedla, protože jde velmi rychle přizpůsobit jako nákladní. A i ono je řazeno jako kozlíkové.
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním. "
Thales z Milétu

Uživatelský avatar
Vladan z Řepice
Příspěvky: 137
Registrován: pát srp 01, 2008 12:24 pm
Bydliště: Strakonice
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nápady na nové akce

Příspěvek od Vladan z Řepice » čtv črc 16, 2009 6:43 am

No prostě richard si jako pokrokový svobodník vezme dálkové ovládání na kňoura a my ho na osedlaných koních budeme pronásledovat. To by v podstatě byla kratochvíle sama o sobě. Z mého hlediska je to lepší řešení než přemlouvat své družníky, aby běhali s terči ve tvaru zvířat, zatímco mi budeme střílet na pohyblivý terč.

P.S.: Ani když jsem Oblanovi slíbil statek a vedení psince, nechtěl běhat s terčem představujícím koroptev. Řekl že je to nespravedlnost a běžel pomoci Václavovi s terčem jelena :lol:

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápady na nové akce

Příspěvek od Maršálek » čtv črc 16, 2009 10:58 am

:lol: a taková to mohla být pěkná lovecká kratochvíle, pacholíci vzpurní :evil:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Romul
Příspěvky: 30
Registrován: pát srp 01, 2008 11:11 am
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Nápady na nové akce

Příspěvek od Romul » čtv črc 16, 2009 10:49 pm

Ronšperk píše:S žádnou. Měl jsem na mysli celý výkend u koní. Jednak se něco naučit a jednak zajezdit. Patrně by musel výkend proběhnout střídavě v "civilu" i kostýmu. Nepředpokládám, že každý má dobové odění na kydání hnoje :lol: . Stačilo by jen vybrat vhodný ranč, kde podobné kratochvíle nabízejí.

já oblečení na kydání hnoje mám... :shock:
Nyní hodina zmůže, co dlouhá dřív nemohla doba,

Uživatelský avatar
Dášenka
Příspěvky: 132
Registrován: sob srp 02, 2008 1:13 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nápady na nové akce

Příspěvek od Dášenka » stř črc 22, 2009 3:00 pm

Tak to odkydáš za nás ;-)

Jinak já bych taky byla pro, jen si musím došít vhodnou grderobu...
Markéta z Rožmberka, sezením na Horažďovicích

Uživatelský avatar
Thracus
Příspěvky: 146
Registrován: pát bře 26, 2010 10:02 am
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nápady na nové akce

Příspěvek od Thracus » pát črc 29, 2011 6:23 pm

Pro všechny, kdo by měli zájem jsme od středy registrovali občanské sdružení zaměřené na alternativní divadlo. Naše stránky najdete na http://www.alt-r.cz. Jedním z prvních projektů, se kterým se chystáme i získat granty, je rekonstrukce Mastičkáře. V dobových kostýmech a v provedení jak původních textů, tak v převedené do dnešního jazyka, aby nám bylo rozumět. Jinak pro pražské též vznikne otevřená šermírna.
Statečnost přikazuje nikdy nerušit dané slovo. Zato moudrost přikazuje nikdy to slovo nedávat.

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti