Knihy a dokumenty pro děti a mládež

Odpovědět [phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Uživatelský avatar
Ziemomysl
Příspěvky: 105
Registrován: pon srp 25, 2008 4:11 pm
Bydliště: Brno/UH-Jarošov/Modra
Kontaktovat uživatele:

Knihy a dokumenty pro děti a mládež

Příspěvek od Ziemomysl » sob bře 31, 2012 9:01 pm

Zdravím Vás přátelé, nu ačkoliv by to spíše měla být moje parketa jako budoucího učitele, nějak u vlastního bratra nevím a mam na vás dotaz.

Bratr má 11 let, baví ho historie, i když v ní má guláš. (Částečně z toho že sleduje Wizarda, občas slyšel toulky českou minulostí v mp3, tatka mu něco říká, já říkám něco a to mnohdy jiného a učitelka jim taky říká něco). Nu co mu tak doporučit za literaturu k rytířskému středověku, hradům atd. Co by mu obecně ten náš vrcholný středověk přiblížilo.
Momentálně se spolu díváme na Štíty království českého, kdy se mu to tam snažím nějak komentovat.
Příp. nějaký pěkný dokument pochopitelný pro 11 letého kluka. Nevím, třeba toulky mi přijdou ještě stále moc odborné a takové ty knihy obrázkové o rytířích s 1 odstavcem na stránku, zas až nic moc neříkající.

Co si myslíte o té sérii české země v době...http://www.dobre-knihy.cz/pro-deti-a-ml ... lovcu.html
A4 formát, tenká obrázková knížečka a vždy věnovaná 1 období? Dle mého by to mohl být dobrý kandidát.

Ps. Příští rok, nebo za 2 roky bych ho rád začal brát na akce. :wink:
Tak napsal Jarwiks alias Ziemomysl;-)

trener
Příspěvky: 143
Registrován: stř bře 24, 2010 10:30 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Knihy a dokumenty pro děti a mládež

Příspěvek od trener » ned dub 01, 2012 7:06 pm

Já mám tyhle ilustrované Dějiny českých zemí kopletní a přijdou mi dost dobré, co se týká popularizace pro děti, byť s upozorněním na některé běžně tradované omyly a klišé. Celkem dobré byly i další ilustrované zahraniční (píšu z práce z paměti, tak časem upřesním) francouzské, ale mám jen Římany, Egypt a Islám, české jsou ještě například knihy z nedokončené série Homo militaris. Jo a z Anglie pocházející veliká obrazovka Středověký hrad.

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihy a dokumenty pro děti a mládež

Příspěvek od Maršálek » ned dub 01, 2012 7:29 pm

Za mně v rámci popularizace dobré, ostatně viz. Trenér :wink:
ACTA, NON VERBA

trener
Příspěvky: 143
Registrován: stř bře 24, 2010 10:30 pm
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Knihy a dokumenty pro děti a mládež

Příspěvek od trener » úte dub 03, 2012 7:16 am

Neuvěřitelné pohledy, Středověký hrad, autor Richard Platt, ilustroval Stephen Biesty, (odborná revize českého překladu Tomáš Durdík), nakladatelství Slovart, Praha 1996.
Ilustrované dějiny světa, 7.díl (Od feudalismu k renesanci), nakladatelství Gemini, Bratislava po r. 1992.
Homo militaris, Rytíři, autorský kolektiv vedený Petrem Klučinou, ilustroval Pavel Major, nakladatelství Fragment, Praha po r. 1994.
Panovníci svaté říše římské, autor Petr Čornej, ilustroval Luděk Bárta, nakladatelství Práh, Praha 1994.
Panovníci českých zemí, Petr Čornej, ilustrace Pavel Major a Jiřina Lockerová, nakladatelství Fragment, Praha 1995.
České královny, autor Jiří Fidler, ilustrace Eva a Lubomír Anlaufovi, nakladatelství Fragment, Praha 1998.
Jak se žilo v minulosti, V dobách rytířů a hradů, nakladatelství Fortuna Print, Praha po r. 1998 (nevím, zdali to vůbec vyšlo).

Uživatelský avatar
Bestian
Příspěvky: 130
Registrován: pon lis 02, 2009 7:48 pm
Bydliště: ČB
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Knihy a dokumenty pro děti a mládež

Příspěvek od Bestian » čtv kvě 24, 2012 9:02 am

trener píše:Neuvěřitelné pohledy, Středověký hrad, autor Richard Platt, ilustroval Stephen Biesty, (odborná revize českého překladu Tomáš Durdík), nakladatelství Slovart, Praha 1996.
To revidoval Tomáš? :D To se ho musim poptat.Tohle knihu jsem jako malej miloval :!:
Werner I. z Pořešína,
bratr Pribyslava II. z Pořešína,
věrný přítel, rádce a lovčí Petra I. z Rožmberka.

Jiří z Holohlav
Příspěvky: 226
Registrován: pát zář 19, 2008 6:02 pm
Bydliště: Rumburk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Knihy a dokumenty pro děti a mládež

Příspěvek od Jiří z Holohlav » úte čer 12, 2012 7:52 pm

Hledám iluminaci - zahlédl jsem ji na Viasathistory v pořadu o dvou královnách - Matyldě a Eleonoře Akvitánské. Rytíř se klaní Eleonoře - má bílý vázací pás volně zavěšený a zajištěnýúzkým páskem v pase,který je dvoubarevný a připomíná točenku .. a to je to co bych si rád pořádně prohlédl. Znáte někdo zdroj ? Děkuji.
Gott mit uns!

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti