Technické připomínky k diskusnímu foru

Zde se řeší hradeckydvur.net po technické a obsahové stránce, ostatní nezařaditelné dotazy, nápady na zlepšení, připomínky k článkům, žádosti o přístup k administraci...
Uživatelský avatar
Ziemomysl
Příspěvky: 105
Registrován: pon srp 25, 2008 4:11 pm
Bydliště: Brno/UH-Jarošov/Modra
Kontaktovat uživatele:

Technické připomínky k diskusnímu foru

Příspěvek od Ziemomysl » stř led 14, 2009 11:38 am

Tak začínáme od znova a s čistým štítem, čili kdo máte nějaké technické připomínky k foru pište sem. :wink:
Tak napsal Jarwiks alias Ziemomysl;-)

Uživatelský avatar
Ziemomysl
Příspěvky: 105
Registrován: pon srp 25, 2008 4:11 pm
Bydliště: Brno/UH-Jarošov/Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické připomínky k diskusnímu foru

Příspěvek od Ziemomysl » pát led 16, 2009 8:33 pm

Nevím, docela se přiznám jsem na rozpacích. Neboť osobně pokud v jednom vláknu reaguju na dva příspěvky jiných lidí s mírně různou problematikou radši píšu 2 příspěvky pod sebe...nicméně toto je spíš detail. (například kdybych ve zbraních napsal na LH jeden příspěvek o mečích a hned pod to o sekerách radši bych byl za 2 příspěvky).

Ale to se dá přežit a zvyknout si. Co mě spíš zrazuje od tohoto opatření, je ztráta příloh, kor když je člověk složitě jednou najde na netu a nemá je v PC :roll: Neboli jak jsi napsal - trest za lenost...
Tak napsal Jarwiks alias Ziemomysl;-)

Uživatelský avatar
Ziemomysl
Příspěvky: 105
Registrován: pon srp 25, 2008 4:11 pm
Bydliště: Brno/UH-Jarošov/Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické připomínky k diskusnímu foru

Příspěvek od Ziemomysl » sob led 17, 2009 12:57 am

Asi je to tím, že v rámci for jsem doopravdy vyrostl na LH, kde se toto nikdy nějak neřešilo, takže se to tam docela stávalo. Ale pokud by se neztrácely ty přílohy tak zas tak proti nejsu (leda moje lennost) a pokud to tu bude, samozřejmě se budu snažit, aby mě to slučování co nejmíň postihlo.

No můj názor znáš, nyní co ostatní 8)
Tak napsal Jarwiks alias Ziemomysl;-)

Lenka
Příspěvky: 89
Registrován: pon led 12, 2009 10:59 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické připomínky k diskusnímu foru

Příspěvek od Lenka » sob led 17, 2009 10:28 am

Já bych prosila, kdyby jste mysleli taky na počítačově méně gramotné lidi. Já tam třeba částečnou citaci vůbec neumím dát, když ji umažu, tak tam zas není ten rámeček. Natož dvě citace pod sebe, to už vůbec nevím, jak bych to dělala. Když se mi podáří vložit obrázek, tak na sebe chvíli obdivně zírám, jak se mi to povedlo. A zas by mi zmizel? :(

Uživatelský avatar
Ziemomysl
Příspěvky: 105
Registrován: pon srp 25, 2008 4:11 pm
Bydliště: Brno/UH-Jarošov/Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické připomínky k diskusnímu foru

Příspěvek od Ziemomysl » sob led 17, 2009 2:46 pm

Radim Vaňousek píše:http://kozaci.brodec.org/viewtopic.php?f=3&t=2&p=3#p3
Tady můžeme dělat pokusy.
Jsou propojené databáze s klasickým brodcem, nebo je nutná registrace zvlášť?
Lenka píše:Já bych prosila, kdyby jste mysleli taky na počítačově méně gramotné lidi. Já tam třeba částečnou citaci vůbec neumím dát, když ji umažu, tak tam zas není ten rámeček. Natož dvě citace pod sebe, to už vůbec nevím, jak bych to dělala. Když se mi podáří vložit obrázek, tak na sebe chvíli obdivně zírám, jak se mi to povedlo. A zas by mi zmizel? :(

Leni ne že by zmizel... zde jde o možné ztrácení příloh - tzn. přiložené fotky a spol.

Částečná citace je, že dáš citace a pak v tom textu mezi těmi závorkamy (hranatá závorka kde je např. napsané quote="Jarwiks") umažeš to co nechceš. Je důležité aby nebyla mezi textem a tou hranatou závorkou mezera. Když by tam mezera byla, tož sa ti ten citační rámeček nezobrazí :wink:

Pokud by ti to dělalo problém ty částečné citace je zde ještě jedna možnost dělat je manuálně: Tzn. přečteš si příspěvek, to co chceš v něm označíš, klikneš pravým tlačítkem na myši a dáš kopírovat. Pak si klikneš, že chceš napsat nový příspěvek, do okna kde normálně píšeš. Klikneš pravým tlačítkem na myši a dáš vložit. Vloží se ti ten text. Před něj napíšeš třebas Jarwiks napsal. celé si to označíš a klikneš si tu na nějakou barvičku abys to odlišila a hotovo. Můžeš začít psát normálně co chceš.

A aby se předešlo tomu výše popsanému (vypadá to moc složitě), tak je zde právě ta možnost klinout na tlačítko citaci a citovat buď kompletně nebo částečně. :wink:

Omlouvám se ale polopatičtější návod napsat neumím :wink:
Tak napsal Jarwiks alias Ziemomysl;-)

Lenka
Příspěvky: 89
Registrován: pon led 12, 2009 10:59 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické připomínky k diskusnímu foru

Příspěvek od Lenka » sob led 17, 2009 5:07 pm

Díky, teď už to chápu, problém byl asi v mezeře u té závorky, proto mi ten rámeček mizel. :D

Jiří z Holohlav
Příspěvky: 226
Registrován: pát zář 19, 2008 6:02 pm
Bydliště: Rumburk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Technické připomínky k diskusnímu foru

Příspěvek od Jiří z Holohlav » sob led 17, 2009 10:13 pm

Prosím o zřízení rubriky Řád německých rytířů
Děkuji
Gott mit uns!

Uživatelský avatar
Ziemomysl
Příspěvky: 105
Registrován: pon srp 25, 2008 4:11 pm
Bydliště: Brno/UH-Jarošov/Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické připomínky k diskusnímu foru

Příspěvek od Ziemomysl » ned led 18, 2009 3:04 am

Radim Vaňousek píše: Ty jsi zase včéra chlastal, žejo? Říká se že po chlastu tvrdnou játra, ale vem si ty výhody -zas ti je nikdo neprostřelí, ani nepropíchne kudlou.

Nechlastal... ani dneska na tem šermířském plese v Uherském Ostrohu, tento týden jsem neměl ani jedno pivo, šoféruju. To jsem tam nasekal takových chyb, nebo jsem zplodil nějakou hovadinu? Mě přijde můj příspěvek ok, teda až na moje obvyklé hrubky.
Tak napsal Jarwiks alias Ziemomysl;-)

Lenka
Příspěvky: 89
Registrován: pon led 12, 2009 10:59 pm
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické připomínky k diskusnímu foru

Příspěvek od Lenka » ned led 18, 2009 12:25 pm

To jsou ty tvé pokusy o spisovnost Jarwiksu. Kdybys napsal závorkama, tak nemusíš řešit i-y. Furt říkám, piš po vašemu, ostatní si zvyknou. :D

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické připomínky k diskusnímu foru

Příspěvek od Maršálek » úte bře 03, 2009 9:32 am

mám prosbu - jak přesunu jedno téma po rozdělení příspěvků do druhého? v moderátorském panelu nástrojů jsem to nenašel :roll:
potřebuji přesunout Richarda z Poptávky do Salonu krásy - prosím o pomoc :cry:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Jan z Vracova
Příspěvky: 124
Registrován: ned led 04, 2009 9:08 pm
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Technické připomínky k diskusnímu foru

Příspěvek od Jan z Vracova » úte bře 03, 2009 12:47 pm

Já mám také problém, nemám tu tlačítka citovat ani upravit vlastní příspěvěk :|
"Rozvíjej se poupátko, nejkrásnější z květů,
od rána až do noci budeš vonět světu..."

Uživatelský avatar
Ziemomysl
Příspěvky: 105
Registrován: pon srp 25, 2008 4:11 pm
Bydliště: Brno/UH-Jarošov/Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické připomínky k diskusnímu foru

Příspěvek od Ziemomysl » úte bře 03, 2009 7:12 pm

Maršálek píše:mám prosbu - jak přesunu jedno téma po rozdělení příspěvků do druhého? v moderátorském panelu nástrojů jsem to nenašel :roll:
potřebuji přesunout Richarda z Poptávky do Salonu krásy - prosím o pomoc :cry:
Tvoju následující chybku jsem opravil a pokus o návod máš v SZ .-) je to v tom moderátorském panelu, ale až po klinutí na další téma a poněkud složité (snad pochopíš... pokud ti to nepujde dle něj (není dost jasný) zkus Kaina aby ti to ukázal. Není to sice stejná platforma jako na LH ale s jeho zkušenostma byste na to přišli za chvilku. :wink:
Tak napsal Jarwiks alias Ziemomysl;-)

Uživatelský avatar
Ziemomysl
Příspěvky: 105
Registrován: pon srp 25, 2008 4:11 pm
Bydliště: Brno/UH-Jarošov/Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické připomínky k diskusnímu foru

Příspěvek od Ziemomysl » úte bře 03, 2009 7:14 pm

Jan z Vracova píše:Já mám také problém, nemám tu tlačítka citovat ani upravit vlastní příspěvěk :|
??? Přepošlu dál...Radimovi...
Tak napsal Jarwiks alias Ziemomysl;-)

Uživatelský avatar
Jan z Vracova
Příspěvky: 124
Registrován: ned led 04, 2009 9:08 pm
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Technické připomínky k diskusnímu foru

Příspěvek od Jan z Vracova » úte bře 03, 2009 11:08 pm

Furt nic...použím ten hnědej design/skin, tak jestli to neni tim
"Rozvíjej se poupátko, nejkrásnější z květů,
od rána až do noci budeš vonět světu..."

Uživatelský avatar
maser
Příspěvky: 27
Registrován: stř črc 30, 2008 10:32 pm
Bydliště: Jindřichův Hradec/Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické připomínky k diskusnímu foru

Příspěvek od maser » úte dub 07, 2009 11:14 am

Minulý týden jsem tu měl vše psáno malýma písmenkama, teď dost velkýma. Dá se jejich velikost někde změnit?

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host