Text

Zde se řeší hradeckydvur.net po technické a obsahové stránce, ostatní nezařaditelné dotazy, nápady na zlepšení, připomínky k článkům, žádosti o přístup k administraci...
Uživatelský avatar
Opat
Příspěvky: 188
Registrován: čtv srp 07, 2008 2:31 pm
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Text

Příspěvek od Opat » čtv srp 07, 2008 7:48 pm

Přátelé, vybízím všechny, aby sebrali odvahu a přispěli něčím k textovému obsahu webu. Především téma každodenního života zeje prázdnotou a nepochybuju, že leckdo by měl co říct. S literaturou milerád poradím(e), ale není v silách tří lidí obstarat vše. A čím více toho tady bude, tím lépe pro reprezentaci společného projektu. Kdokoliv by tedy měl nějaký nápad, směle do toho! :wink:

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maršálek » čtv srp 14, 2008 2:10 pm

Děkuji všem, kdo mi poslali připomínky k textům na našich stránkách. Děkuji též za upozornění na drobné chyby - budu se je snažit na vaše upozornění průběžně opravovat. Pár týdnů jsem to nestíhal, takže se do toho zase pustím :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maršálek » stř pro 10, 2008 12:25 pm

vložil jsem nové recenze od Opata a Jarwikse - jsou v sekci Studium historie
oběma autorům děkuji a očekávám slibovamné články od ostatních :wink:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Ziemomysl
Příspěvky: 105
Registrován: pon srp 25, 2008 4:11 pm
Bydliště: Brno/UH-Jarošov/Modra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ziemomysl » čtv pro 18, 2008 3:21 pm

Ještě jednou díky Maršálku, za konzultaci a korekce k Václavovi II. Trošku tam upravím ještě jednu věc v uvodu. Práci mám odevzdanou ohodnoceno etc. Po vánocích ti ju pošlu, abys ju tu mohl vyvěsit.

Ad. tvoje poznámka k srovnání s bohastvím království za doby vrcholu moci Přemysla Otakara II. Je to dle mého otázka, která by celou prácu rozbila a spíš by si zasloužila samostatnou studii. :wink:
Tak napsal Jarwiks alias Ziemomysl;-)

Uživatelský avatar
Ziemomysl
Příspěvky: 105
Registrován: pon srp 25, 2008 4:11 pm
Bydliště: Brno/UH-Jarošov/Modra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ziemomysl » čtv pro 18, 2008 3:24 pm

Návrh do pléna: nechtěl by zde nějaký Archeolog nebo člověk dobře znalý keramiky spracovat pro stránky orientační studii keramiky používané v našem období? :wink:

Bohužel já se tak trochu vyznám maximálně v středohradištní a vyjímečně mladohradištní.
Tak napsal Jarwiks alias Ziemomysl;-)

Uživatelský avatar
maser
Příspěvky: 27
Registrován: stř črc 30, 2008 10:32 pm
Bydliště: Jindřichův Hradec/Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Text

Příspěvek od maser » úte bře 31, 2009 8:08 pm

Měl bych připomínku (nebo spíš návrh) k odborným článkům. Co takhle opatřit poznámkový aparát (zde ve formě čísel v horním indexu) odkazem přímo na poznámku? Takhle musí člověk rolovat pořád nahoru x dolu a ztrácí se v textu. A následně po kliknutí na poznámku by to čtenáře zas hodilo na číslo v textu. Takhle to funguje třeba na myarmoury.com a dost to usnadňuje život.

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Text

Příspěvek od Maršálek » stř dub 01, 2009 6:16 am

maser píše:Měl bych připomínku (nebo spíš návrh) k odborným článkům. Co takhle opatřit poznámkový aparát (zde ve formě čísel v horním indexu) odkazem přímo na poznámku? Takhle musí člověk rolovat pořád nahoru x dolu a ztrácí se v textu. A následně po kliknutí na poznámku by to čtenáře zas hodilo na číslo v textu. Takhle to funguje třeba na myarmoury.com a dost to usnadňuje život.
:roll: já jsem rád, že zvládám stávající způsob, to že jsem historik neznamená, že umím psát dopisy jinak než dlátem na žulovou desku... taky by se mi to líbilo, ale neumím to a nikdo jiný tam články nevkládá. pokud mně to někdo naučí a zvládne to blb jako jsem já, tak proč ne :lol:

P.S. kdybych uměl vkládat fotky na web a nemusel mi to pořád připravovat Posadow (jako malému smradovi), měli bychom stránky plné fotek :lol:
P.P.S. co je to rolovat? :lol:
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
maser
Příspěvky: 27
Registrován: stř črc 30, 2008 10:32 pm
Bydliště: Jindřichův Hradec/Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Text

Příspěvek od maser » stř dub 01, 2009 9:19 am

Já myslel, že ty píšeš a někdo znalý upravuje web :).
Rolovat- jezdit po stránce nahoru a dolu pomocí kolečka na myši mezi tlačítkama

Uživatelský avatar
Ziemomysl
Příspěvky: 105
Registrován: pon srp 25, 2008 4:11 pm
Bydliště: Brno/UH-Jarošov/Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: Text

Příspěvek od Ziemomysl » čtv dub 02, 2009 9:24 pm

Jo já se snad někdy ozvu Possadowowi ohledne přistupu k ftp, abych udělal ty galerky (pokud to zvládnu) a zrovna bych se podíval i na ty odkazy. Ale bohužel jsu ted tak zavaleny prací že fakt nic nestíhám...takže přiznám swe že podívat se na toto bych měl čas nejdřív po státnicách... :roll:
Tak napsal Jarwiks alias Ziemomysl;-)

Uživatelský avatar
fisch
Příspěvky: 14
Registrován: pát srp 01, 2008 3:09 pm
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Re: Text

Příspěvek od fisch » pát zář 18, 2009 12:36 pm

Co takhle opatřit poznámkový aparát (zde ve formě čísel v horním indexu) odkazem přímo na poznámku
Podle mě by bylo lepší zobrazit poznámku namístě a ihned. Např. po najetí myši na číslo poznámky přímo v textu. Nebyla by to obyčejná bublina u odkazu nebo obrázků. Najeďte třeba na nějaký smajlík na této stránce. Všiměte si, že bublina se neobjeví hned, ale musí se chvíli čekat. Netrpělivý čtenář by to mohl lehce přehlédnout a význam poznámky by mu unikl. Proto bych použil vysvětlující text zobrazen okamžitě tzv. "tooltip". Příklad je zde: http://www.dyn-web.com/code/tooltips/. Nebo taky zde: http://psacake.com/web/jl.aspTuto a další funkce jsou již zabudované v novém administračním systému, který však ještě není spuštěn.

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Text

Příspěvek od Maršálek » pát bře 25, 2011 10:45 am

Do sekce Vláda a právo přidán Kunáškův článek o dvoru ve středověku - doporučuji :wink: http://www.hradeckydvur.net/vlada-a-pra ... stredoveku
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Text

Příspěvek od Maršálek » pon kvě 16, 2011 1:21 pm

Upozorňuji na nové recenze - Studium historie http://hradeckydvur.net/studium-historie/
- Zdeňka Hledíková: Svět české středověké církve
- Libor Jan – Jiří Kacetl a kol.: Pocta králi. K 730 výročí smrti českého krále, rakouského vévody a moravského markraběte Přemysla Otakara II.
- Jean Flori: Rytíři a rytířství ve středověku
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Text

Příspěvek od Maršálek » úte kvě 17, 2011 1:40 pm

Doporučuji vaší pozornosti Opatovu recenzi na sborník Dvory a rezidence ve středověku II.
http://hradeckydvur.net/studium-histori ... polecnosti
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Text

Příspěvek od Maršálek » pon čer 13, 2011 9:51 am

Konečně začínám vkládat přednášky z májového sněmu - první jsou Kožešiny od Lenky Kapustkové http://www.hradeckydvur.net/vsedni-zivo ... ke-remeslo
Fotky dodám dodatečně, zatím to s technikou prohrávám :?
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Text

Příspěvek od Maršálek » pon čer 27, 2011 1:14 pm

ACTA, NON VERBA

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti