Řízená diskuze: nebojová zábava na turnaji i mimo něj

Odpovědět
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 16
Registrován: ned črc 21, 2013 10:38 pm

Řízená diskuze: nebojová zábava na turnaji i mimo něj

Příspěvek od Corvus » čtv říj 12, 2017 3:27 pm

Přenáším shrnutí dosavadního stavu diskuze vedené na FB ve Skupině stránky Hradecký dvůr Alžběty Richenzy k tématu, aby měli možnost se zapojit i ti, kteří nemají přístup na FB:

Díky všem za příspěvky. Na základě dosavadní diskuze je rozhodně zájem mít více zábavy pro neurozené. Nápadů zaznělo mnoho, dokonce i nějaké osobní nabídky ohledně realizace:-)
Jako jeden ze středobodů zábavy pro neurozené se tu opakovaně objevovala hospoda, šenk, krčma. Koncept hospody jako kalícího místa bude dle slov Möllzer Miroslav v budoucnu rozšířen o stan s harapannami. Všichni diskutující se shodli, že koncept prostoru pro zpěv a zábavu oddělený od prostoru pro spaní a děti je cestou kupředu. Shoda nebyla úplná, pokud jde o počet takových míst, ale zatím převládá názor, že jedna, maximálně dvě krčmy na akci bohatě stačí. Všechny aktivity spojené s krčmami se musí koordinovat s organizátory a provozování takové živnosti vyžaduje souhlas královny. Případnou hudbu si pak zajistí vlastník živnosti.
Další důležitý středobod (nejen) neurozené zábavy je lazebna, která se nám snad brzy vrátí.
Mezi zábavami, které lze v hospodě provozovat (to je na iniciativě každého) bylo zmíněno (převážně Ondřej Vlas):
• Riffa - hra v kostky- pravidla : Házej dvěma kostkami, dokud nehodíš pár, pak hoď třetí kostkou a sečti = počet bodů. Ostatní hážou a nakonec se mezi nimi porovná, kdo měl více bodů
• Triga - hra v kostky - pravidla: kdo hodí tři stejná čísla, nebo víc jak 15, či méně jak 6 bodů, vyhrál
• piškvorky
• šachy
Další formy zábavy zmíněné mimo prostředí krčmy:
• pétanque
• soule „co se hrál nohama“ (fotbal bez branek)
• házení po kohoutovi (či jakékoli jiné zvíře, čímkoli) – musel by být vyhrazený koridor pro bezpečnost těch, co se neúčastní a zvíře by muselo být jen maketou, ať po nás nejdou ochránci zvířat; s dobovostí bych to v tomto ohledu nepřeháněl
• kroužky
• špalíčky
• pešek
• plátýnko (Roman Jarwiks Romanovič – pro nás neznalé, co to je?
Roman Jarwiks Romanovič měl vůbec spoustu nápadů, ale moc je nerozvedl (chápu, že šlo jen o výčet možného, není to z mé strany výtka), tak jsem je tu nevypsal všechny. Pokud něco chce vypíchnout, nechť kdyžtak doplní;-)
Dále došlo k výzvě mezi Roman Roderik Kopec a Roman Jarwiks Romanovič k souboji v pojídání frgálů. Disciplíny, čas a místo určí královna sama.
Pro úplnost dodávám, že se ještě hravě rozváděla myšlenka na zájezdní hostinec i s ubytováním, ale to, předpokládám, bylo spíš ve vtipu.
Vše ovšem bude stát a padat s tím, kdo se daných aktivit ujme. Potřebujeme někoho, kdo dá dohromady pravidla her, ideálně formou sdíleného dokumentu (Ondřej Vlas? Roman Roderik Kopec? Roman Jarwiks Romanovič?, o umístění dokumentu se pak postarám), kdo přiveze nutné propriety a pak už jen domluvu s organizátory, co lze zcela spontánně a na co je třeba vyhradit čas.

Uživatelský avatar
richardrg
Příspěvky: 360
Registrován: ned srp 24, 2008 5:44 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Řízená diskuze: nebojová zábava na turnaji i mimo něj

Příspěvek od richardrg » čtv říj 12, 2017 3:54 pm

Mezi hrami určitě chybí vrchcáby. Mohu zapůjčit svoji soupravu...

Plátýnko je hazardní hra s mincemi. Vrcov jedno vlastní a určitě rád zapůjčí....
" Co je na světě nejjednodušší ?"
" Radit ostatním. "
Thales z Milétu

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host