Honor supra vitam

Uživatelský avatar
Markéta z Rosic
Příspěvky: 226
Registrován: ned led 04, 2009 9:28 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Markéta z Rosic » stř lis 10, 2010 6:50 pm

Zrovna ted se s úsměvem koukám na to jak můj muž honí naši dcerku po pokoji a oba se u toho hlasitě smějí, když vidím ty zářící očička naší Adélky .....
No zkrátka já mám svého muže nejraději doma s námi, i když chápu že kdybychom opravdu žili ve 14. století jako pan a paní z Doubravice, asi by nebylo možné mít ho doma tak často jak bych si přála a určitě bych se o něho čekajíc doma musela často bát. Ale to je asi hold úděl všech žen a matek, o ty které milujeme se zkrátka i bojíme :-)

Maršálku tvoje vyprávění docela chápu, můj táta je kriminalista a těch nočních a svátkových nečekaných odchodů do práce jsem zažila taky dost. Ale moje maminka moc velkou sbírku šperků nemá, tak nevím. O tom jestli se při práci dostává i do nebezpečných situací s námi nikdy nemluvil. :wink:
Markéta z Rosic paní na Doubravici
Sestra pana Hechta z Rosic, manželka pana Ješka z Doubravice ;-)

Uživatelský avatar
Komoří
Příspěvky: 176
Registrován: ned srp 03, 2008 2:02 pm
Bydliště: Hoděšovice 155, Býšť 533 22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Komoří » stř lis 10, 2010 9:47 pm

Musím dát Maršálkovi za pravdu. A moje žena by jistě souhlasila s mnoha dámami, které zde psaly svůj názor. Ona by byla velice ráda, kdybych mohl být doma s ní a dětmi více, déle, a nemusel náhle, hlanvě o víkendech a večerech, odcházet do práce, protože se to někde pere, nebo by se to prát mohlo.
A i kdyby se nic nedělo, sami služby jako takové, kdy mám cca 4 noční v měsíci a rodinu tak připravím dohromady o šest dní, kdy se mnou nic není, taky žádná sláva.
Ale abych jen nereptal, dělám svou práci rád a z přesvědčení, a nějaké ty komplikace k tomu prostě patřej. A nemyslím si, že by policajti nemohli mít rodinu, ikdyž rozvedených a svobodných je u nás docela značná část.
A jsme tak, kde jsme byli na začátku, já tou prací prostě chráním rodinu, a nejen tu svoji. A myslím, že je lepší, když to někdo dělá z přesvědčení a rád, než aby to byl někdo, kdo si jen chodí pro peníze. Tam je opět to srdce, duch a čest, která mě nenechá onu práci opustit, ikdyž, musím se přiznat, se trochu směřuji do pozice, kde nebudu rodinu tolik stresovat nebezpečností každé směny.
Vae Victis!

Jiří z Holohlav
Příspěvky: 226
Registrován: pát zář 19, 2008 6:02 pm
Bydliště: Rumburk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Jiří z Holohlav » pát lis 12, 2010 9:14 am

Paní Markéta píše:
Nejdůležitější je, uvědomit si, s kým to žijeme a nechtít ho měnit. To je totiž ozkoušená cesta do vztahových pekel.

d b
Naposledy upravil(a) Jiří z Holohlav dne sob lis 13, 2010 11:07 am, celkem upraveno 1 x.
Gott mit uns!

Mutina
Příspěvky: 35
Registrován: ned zář 28, 2008 2:28 pm
Bydliště: Brno
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Mutina » pát lis 12, 2010 1:26 pm

Hezky se to čte o špercích a truhličkách atd., je to vskutku imponující, abych použil již dříve zmíněné slovo. Každý člověk, každý chlap co ho znám, chce nějakým způsobem imponovat ...
Ono je to ale těžké, pokud nemáte takové to "dobrodružné" povolání. Stálo by za to si uvědomit, že každé povolání má svou cenu a místo ve společnosti a co se týká nebezpečných prací ... Není to ani měsíc, co se mi zabil kamarád a kolega a před několika lety se další kolega otrávil a následně na to také zemřel... Dělám ve firmě co staví zemědělskou technologii, takové to "nudné" a "bezpečné" a "zásadně neimponující" zaměstnání...

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Kain » pát lis 12, 2010 2:33 pm

JJ, mám kámošku, co je lesníkem v polsku :) Říkala, že tolik invalidů (na boreliozu nebo encefalitidu) nevyprodukuje snad ani armáda a policie dohromady...
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Jiří z Holohlav
Příspěvky: 226
Registrován: pát zář 19, 2008 6:02 pm
Bydliště: Rumburk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Jiří z Holohlav » pát lis 12, 2010 3:08 pm

...bát se,že se nevrátí ...... v dobách četných morů i "morů" ....
Bůh stvořil to ...a tamto ...a viděl,že je to dobré ....jestli mi vidíme něco jiného, tak patrně máme špatný úhel pohledu :D
Gott mit uns!

Uživatelský avatar
Komoří
Příspěvky: 176
Registrován: ned srp 03, 2008 2:02 pm
Bydliště: Hoděšovice 155, Býšť 533 22
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Komoří » pát lis 12, 2010 9:16 pm

Ale Mutino, tady nikdo nechtěl dávat na odiv svoje "nebezpečné" povolání, nebo ho povišovat nad jiná méně "nebezpečná". Já osobně jsem jen chtěl říci, že si se mnou občas žena užije, tedy vlastně neužije, protože ikdyž přijdu domů po směně, neznamená to, že mi náhodou zrovna nezavolají, že se někdo, kdo fandí červeným, nechce poprat s tím, co fandí modrým. A to, že i já mám rodinu, ženu, děti, to ty dva vůbec nezajímá. Bral sem to spíš jako takovou poklonu ženě, že to se mnou ještě vydržela a taky jako malou splátku na budoucnost, aby to vydržela i nadále.
Vae Victis!

Uživatelský avatar
Paní Markéta
Příspěvky: 287
Registrován: sob pro 19, 2009 6:19 am
Bydliště: Praha
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Paní Markéta » ned lis 14, 2010 12:42 pm

Mutina píše:Hezky se to čte o špercích a truhličkách atd., je to vskutku imponující, abych použil již dříve zmíněné slovo. Každý člověk, každý chlap co ho znám, chce nějakým způsobem imponovat ...
Ono je to ale těžké, pokud nemáte takové to "dobrodružné" povolání. Stálo by za to si uvědomit, že každé povolání má svou cenu a místo ve společnosti a co se týká nebezpečných prací ... Není to ani měsíc, co se mi zabil kamarád a kolega a před několika lety se další kolega otrávil a následně na to také zemřel... Dělám ve firmě co staví zemědělskou technologii, takové to "nudné" a "bezpečné" a "zásadně neimponující" zaměstnání...

Psala jsem, že imponovat se dá i jinak. Znalostmi, rozhledem, nadáním (kluci vědí, proč se učí na kytaru a píší básně ;) ), smyslem pro humor...

A svůj život dáváme bezelstně všanc častěji, než si myslíme, stačí sedět v autě. To je v dnešní době, krom chorob, podle mě největší zabiják. S motorkami po boku, pochopitelně.

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Maršálek » pon lis 15, 2010 1:20 pm

Myslím, že své přátele si vybíráme a hodnotíme podle jejich morálních vlastností, nikoli podle jejich profesí :wink:

Mimo historizující téma jsem reagoval na pohled a přístup své paní, pro který si jí velmi vážím. Nevyhledávám nebezpečí za každou cenu a nejsem dvakrát nadšený, když musím domů zavolat, aby se holky sebraly a jely k babičce, protože mám třeba problém a nechci je ohrozit. Pak se klepu, když čekám na lékařská vyšetření, konkrétně při podezření na žloutenku „C“, Mexickou chřipku, otevřenou tuberkulózu, atd. Imponující myslím není ani poměrně obvyklé vyhrožování na adresu rodiny. No a pak je samozřejmě občas i to „romantické riskování“ :wink: Většina mých kolegů je rozvedených (i opakovaně), nebo stále svobodných, já mám doma zázemí a za to jsem patřičně vděčný :wink:
ACTA, NON VERBA

Jiří z Holohlav
Příspěvky: 226
Registrován: pát zář 19, 2008 6:02 pm
Bydliště: Rumburk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Jiří z Holohlav » pon lis 15, 2010 3:25 pm

Jo,už dlouho nebyla válka .

Prozíravé zralé ženy si ještě váží zázemí i při jistém nepohodlí,mnohé další se ale ženou jen za iluzí :D
Gott mit uns!

Uživatelský avatar
Ronšperk
Příspěvky: 388
Registrován: pon zář 22, 2008 6:33 am
Bydliště: Dvorec
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Ronšperk » pon lis 15, 2010 4:08 pm

Přiznejme si to pánové. Ono nám to lichotí pokud o nás naše ženy a milé mají strach. Neboť není jasnějšího a čistě omocionálního důkazu náklonosti k naší osobě. Jako se každý z nás bojí o své blízké.
Nepředstírané čisté, nedá se v podstatě kamuflovat....
Honor Supra Witam!

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Maršálek » pon lis 15, 2010 4:28 pm

Ronšperk píše:Přiznejme si to pánové. Ono nám to lichotí pokud o nás naše ženy a milé mají strach. Neboť není jasnějšího a čistě omocionálního důkazu náklonosti k naší osobě. Jako se každý z nás bojí o své blízké.
Nepředstírané čisté, nedá se v podstatě kamuflovat....
Je-li otázka položená takhle, pak přiznávám, že ano, ale podotýkám, že je vždy mou prioritou vrátit se z každé služby celý a zdravý domů, kde mě čekají dvě milované krásky :wink:


Protože tu ale Holohlav i Ronšperk mluvili i o válce v souvislosti se současností, kdy žijeme v globálním světě a naši vojáci poslední roky slouží v zahraničí, dodám, že když jsem skládal jako záklaďák přísahu, že při obraně své země jsem ochoten nasadit i svůj život, vybavil se mi při tom obraz mých blízkých. V tomhle pojetí já vnímám pojem vlast, ne v neosobním a těžko uchopitelném pojetí České republiky s politiky, kterým nevěřím a s problematickým fungováním našeho státu. A tak to myslím vnímala i většina pánů, kteří společně vyjížděli odrazit nepřítele a nevpustit ho do země. A o tom byly mé neumělé verše. V občanských válkách, kam bychom dnes zařadili i válku dvou královen, bylo někdy těžké odlišit nepřítele, stejně jako pohledem žen přijmout jejich nesmyslnost…
ACTA, NON VERBA

Uživatelský avatar
Kain
Příspěvky: 283
Registrován: pon zář 29, 2008 12:05 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Kain » pon lis 15, 2010 6:06 pm

Jak říká můj oblíbený komiks :)

Obrázek
Kdo nemá meč, ať prodá plášť a koupí si ho.
- Ježíš Nazaretský, Lukáš 22:36

Jiří z Holohlav
Příspěvky: 226
Registrován: pát zář 19, 2008 6:02 pm
Bydliště: Rumburk
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Jiří z Holohlav » pon lis 15, 2010 6:39 pm

A na to si připijem :lol:

To tak je,že na maskách je ten pradávný kříž v kruhu ? :mrgreen:
Gott mit uns!

Uživatelský avatar
Maršálek
Příspěvky: 2349
Registrován: pon črc 28, 2008 9:51 pm
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Re: Honor supra vitam

Příspěvek od Maršálek » pát bře 22, 2013 12:18 pm

Kráska píše králi:

...Který Boží zákon káže
držet ženaté jak naschvál
dlouho v bitvách mimo domov?
Vždyť dost půdy jste už zabral!
Jaký dobrý důvod máte
krotkého, mladého mana,
slibného a poslušného
nutit, aby si hrál na lva?
A proč vláčíte ho s sebou
jako na provázku capa,
a ke mně ho propustíte
za rok jedinkrát z těch dálav?
A když už ho propustíte,
celý zkrvavený cválá
na svém zkrvaveném koni,
až to hrůzu vyvolává.

A jen spočine v mém klíně,
hned ho tvrdý spánek zmáhá!
Ze sna sténá, škube sebou,
jen o bitvách se mu zdává.
Sotva trochu rozbřeskne se,
už ho shání jeho chasa,
zvědové a velitelé,
aby do pole zas cválal…


Úryvek je z písně o Cidovi - Jimena si stěžuje králi Ferdinandovi Kastilskému na dlouhou nepřítomnost svého muže Rodriga (el Cida), provázejícího krále v dlouhé válce s Maury.
ACTA, NON VERBA

Odpovědět
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti